کد خبر: ۳۸۲۱۰
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل آب منطقه ای کرمان گفت: تاکنون ۷۶ درصد از تعهدات ۲ سفرهای دولت تدبیر و امید به این استان در حوزه آب محقق شده که تاثیرات بسیار بزرگی در وضعیت آب کرمان بوجود آورده است.

مدیرعامل آب منطقه ای کرمان گفت: تاکنون ۷۶ درصد از تعهدات ۲ سفرهای دولت تدبیر و امید به این استان در حوزه آب محقق شده که تاثیرات بسیار بزرگی در وضعیت آب کرمان بوجود آورده است.

به گزارش ایرنا،علی رشیدی افزود: تعهدات دور اول سفر هیات دولت ۱۰۰ درصد تامین شـده اسـت و تعهدات دور دوم سفر نیز به میزان حدود ۷.۷۱ درصد پیشرفت دارد.

وی با اشاره به اعتبارات تصویب شده مناسب در حوزه آب کرمان در جریان سفرهای هیات دولت به استان کرمان بیان کرد: از ۳۳۳ میلیارد تومان کل تعهدات ۲ دور سفر کاروان تدبیر و امید به کرمان ۲۵۲ میلیارد تومان معادل حدود ۶۳ درصد محقق شده است.

مدیرعامل آب منطقه ای کرمان اظهار داشت: پیرو افزایش سهم این شرکت در اعتبارات استانی، مطالعات تعیین حد حریم و بستر رودخانه هـا از ۱۴۵ کیلـومتر در سـال ۱۳۹۳ بـه یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر در سال ۱۳۹۹ افزایش یافت.

وی ادامه داد: همچنین سهم شرکت آب منطقه ای کرمان از اعتبارات استانی از مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان در سال ۱۳۹۳ به چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در سال ۱۳۹۹ ارتقا یافت.

رشیدی تصریح کرد: ارتقا سهم اعتباری شرکت از ردیف های اجرایی متمرکز مندرج در قانون بودجه در اختیار وزارت نیرو، از ۲.۶ درصـد در سـال ۹۶ به پنج درصد در بین ۳۱ استان در سال ۹۸ از دیگر دستاوردهای آب منطقه ای کرمان محسوب می شود.

وی با اشاره به اجرای طرح های کلان حوزه آب کرمان در دولت های دهم و یازدهم گفت: عملیات اجرایی طولانی ترین تونل انتقال آب خاورمیانه به طول ۳۸ کیلومتر در خرداد ۹۴ از سد شهیدان امیر تیموری (صفارود) شهرستان رابر استان کرمان به مرکز استان آغاز شده است که در حال حاضر ۴۳ درصد پیشرفت دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمان افزود: با توجه به خشکسالی دهه های اخیر و همچنین برداشت بی رویه آب های زیرمینی در کرمان تمهیداتی از جمله ترغیب کشاورزان به استفاده از سیستم های نوین آبیاری (قطره ای و بارانی)،  اولویت بخشی در تخصیصهای جدید آب جهت مصارف شرب و بهداشت شهری و روستایی، صـنعتی، مجتمـع هـای گلخانـه ای و دامداری ها و اعمال کاهش پروانه بهره برداری چاهها با توجه به قوانین و مقررات مربوطه جهت صرفه جویی در بخش آب استان انجام شده است.

وی ادامه داد: پیگیری نصب کنتورهای هوشمند آب و برق چاههای مجاز جهت کنترل میزان بهره برداری و کنترل برداشت و جلوگیری از اضافه برداشت چاههای مجاز توسط گروههای گشت و بازرس در بخش مصرف آب کشاورزی در دست اقدام است.

رشیدی بیان کرد: تسریع در اجرای پروژه های تامین و انتقال آب شرب به شهرها و روستاهای استان، مطالعات مربوط به انتقال آب حوزه به حوزه وساماندهی رودخانه ها و اجرای طرح های کنترل سیل نیز از جمله فعالیت های شرکت آب منطقه ای کرمان در چند سال اخیر بوده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تالار بزرگ کرمان باید حتما دهه فجر به بهره برداری رسد/در پرداخت صورت وضعیت های این پروژه مشکلی وجود ندارد

آمار اشتغال ایجاد شده با آمار ثبت شده در سامانه رصد همخوانی ندارند/ فقط ۹ هزار شغل طی ۶ ماه در شهرستان کرمان ایجاد شده که زیبنده نیست/مسئولین دستگاه‌های اجرایی با جدیت، عمل به تعهدات را پیگیری کنند/ در کار سرمایه گذاران سنگ اندازی نکنید

هیچ فشاری بر مودیان از سوی استان پذیرفته شده نیست/ در ۹۵ شاخص توسعه استان کرمان پایین تر از متوسط کشور است/تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون/۷۴۲ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان کرمان داریم/بخش عمده مشکل این واحدها تامین مالی است

بازرگان بین المللی و عازم کانادا کلاهبردار از آب درآمد/ اخاذی چند میلیاردی با وعده پوشالی ازدواج

بی‌ارتباطی معنادار دروس دانشگاهی با نیاز واقعی بازار کار نگران کننده است

کارگزاران ‌از ‌ لاریجانی حمایت نمی‌کند/مهم‌ترین اولویت کشور، توسعه اقتصادی است/طبقه متوسط در حال نابودی و متلاشی‌شدن است/حتی کسانی که جمهوری اسلامی را قبول ندارند باید سعی کنند برای ایران از مشکلات موجود بکاهند

کاهش چشم گیر صادرات و واردات استان در سه ماهه اول امسال/خودروسازان استان کرمان نتوانستند واردات خود را انجام دهند/ از اول تیر سه نمایشگاه برگزار کردیم

جفا به بازرگان

مواجهه پارلمان اصولگرایان با مسئله‌ای به‌نام شفافیت/‌مدعیان شفافیت در جلسه غیرعلنی

واکسن آنفلوانزا هفته آینده در داروخانه‌های استان کرمان توزیع می‌شود

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)

در کرمان کمبود کود شیمیایی داریم/هزار تن کرک در استان کرمان تولید می‌شود   (۲ نظر)