کد خبر: ۳۸۲۹۰
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
ارسال به دوستان
ذخیره
ابوالفضل کارآمد در یادداشتی نوشت: فرم ها ابتدای سال 1370 پر شد و با پیشنهاد نام " نسل آفتاب " به وزارت خانه ارسال گردید ، عنوان نسل آفتاب را از مقاله ای که در روزنامه حدیث کرمان نوشته بودم به ودیعه گرفتم ...

ابوالفضل کارآمد در یادداشتی در خصوص چگونگی فعالیت روزنامه نگاریش نوشت: وقتی جنگ به پایان رسید ولع خاصی برای انجام فعالیت‌های فرهنگی! سراسر وجودم را تسخیر کرده بود با این انگیزه و با توجه به تجربیات قبلی و به ویژه در دوران دفاع با تنی چند از دوستان به مشورت نشستیم و با کمک آقای سید جواب جعفری مدیر کل وقت ارشاد اسلامی چیز‌هایی (اساسنامه – آیین نامه و...) را مکتوب کردیم.
 با گذشت زمان، اما احساس عدم هماهنگی و ناامیدی در وجودم مستولی شد تاجایی که حس می‌کردم باید عطای این کار را به لقایش ببخشم! درگیر همین افکار نا امیدانه بودم تا روزی که برای انجام کاری به اداره ارشاد رفتم. آن وقت‌ها اداره ارشاد در ساختمان باغ - موزه هرندی محل سکونت موقت پهلوی اول هنگام تبعید (چهارراه طهماسب آباد کرمان) مستقر بود که اکنون به نظرم بازسازی شده است.
هنگام ورود با دوست گرامی ام آقای ناصر موسی پور مواجه شدم که زیر سایه درختان بلند کاج ایستاده بود و پس از احوال پرسی حال و روز مرا که دید پیشنهاد کرد که برای کار روزنامه نگاری اقدام کنم و همانجا به فوریت به یکی از همکارانش گفت که فرم‌های مخصوص را برایم بیاورند!  
موسی پور به فعالیت‌های من و همکاری هایم با ارشاد اشراف داشت از جمله یکی دو سالی بیشتر از چاپ کتاب "مجموعه فرهنگ جبهه " نمی‌گذشت که با همکاری ارشاد و نظر مثبت آقای نیلی مدیر کل وقت ارشاد به چاپ رسیده بود و به دلیل آن که اولین کار مکتوب دفاع مقدس در استان بود، با استقبال خوبی مواجه شد.
فرم‌ها ابتدای سال ۱۳۷۰ پر شد و با پیشنهاد نام "نسل آفتاب" به وزارتخانه ارسال گردید، عنوان نسل آفتاب را از مقاله‌ای که در روزنامه حدیث کرمان نوشته بودم به ودیعه گرفتم ...
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

بخش عمده‌ای از شرایط بسیار سخت فعلی برای مردم و دولت ناشی از تحریم‌های ظالمانه و بحران هسته‌ای کشور است/ هر اقدام اصلاحی باید با تاب‌آوری جامعه هماهنگ باشد/ اصلاح ساختاری باید با هدف تجهیز منابع برای رشد و توسعه شتابان و فراگیر و پایدار کشور باشد/ مردم ایران با رگ و خون و پوست خود پیوند بین معیشت با روابط خارجی کشور و رفع تحریم‌ها را حس کرده‌اند

سیروس مقدم کارگردان مینی‌سریال «ترور» درباره سردار سلیمانی شد

مذاکره کننده ارشد امریکا امروز به قطر می رود، علی باقری فردا

وزیر دادگستری: تاریخ ۳۱ اردیبهشت مبنای قیمت‌گذاری کالاهاست / قیمت‌ها باید به نرخ آن زمان برگردد

آغاز مجدد ثبت‌نام نهضت ملی مسکن از ۱۵ تیر

اینستاگرام و واتس‌اپ در یک قدمی فیلتر شدن در ایران!

اقدامات اورژانسی هنگام سکته مغزی

مجازات تقلب کنندگان در امتحانات نهایی اعلام شد

اراده سیاسی در تهران و واشنگتن برای توافق شکل گرفته

آغاز پیش ‌ثبت‌نام اربعین ۱۴۰۱ از ۱۰ تیرماه / سالمندان بالای ۶۰ سال و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و قلبی و عروقی ثبت‌نام نکنند

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)

پرطرفدارترین ها

رد صلاحیت‌ها در 1400 بی‌سابقه بود/ جبهه اصلاحات قبل از انتخابات 9 نامزد معرفی کرد حتی یک نفر از آنان تائید نشد/ پروژه ناامید کردن مردم در انتخابات 98 به پیروزی رسید/ اصلاح طلبان از اصلاح طلبی عدول نکنند/ افرادی که می گفتند چه فرقی بین همتی و رئیسی است به‌مرور می‌فهمند که تفاوت‌ها چیست/ توصیه‌ام به اصلاح‌طلبان مطلق‌گرا این است که بلند فکر نکنند   ( نظر)

مردی که خلاصه نام خود است   ( نظر)

خواننده قطعه معروف «آمده‌ام ای شاه پناهم بده» درگذشت   ( نظر)