کد خبر: ۳۸۴۶۷
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰
ارسال به دوستان
ذخیره
یادداشتی از ابوالفضل کارآمد:
به یاد نمی‌آورم چه گونه به دفتر حدیث کرمان که در میدان مشتاق بود راه پیدا کردم به هر حال اولین و تنها نشریه‌ای در کرمان بود که من می‌شناختم. در این تاریخ نامه‌ای دست نویس به آقای شجاعی نوشته ام و پیشنهاد‌های چهارده گانه خودم را اعلام کرده ام
امیدوارم تاریخ دقیقی از آغاز همکاری با نشریه حدیث کرمان (۱۳۶۶/۳/۲۳) ارایه کرده باشم. این تاریخ سال‌های پایانی جنگ ایران و عراق را به خاطر می‌آورد. به یاد نمی‌آورم چه گونه به دفتر حدیث کرمان که در میدان مشتاق بود راه پیدا کردم به هر حال اولین و تنها نشریه‌ای در کرمان بود که من می‌شناختم. در این تاریخ نامه‌ای دست نویس به آقای شجاعی نوشته ام و پیشنهاد‌های چهارده گانه خودم را اعلام کرده ام و از ایشان تقاضا کرده بودم که تیتر کلی مطالب مرا «فرهنگ جبهه» عنوان کنند که البته اینطور نشد و عنوان ستون را خودشان «با راحلان دیار نور» انتخاب کردند.
البته خواسته‌های من در موارد چهارده گانه بیش از امکانات نشریه آن‌ها بود! همکاری من با حدیث کرمان کمی گسترده‌تر از تامین مطلب برای یک ستون بود از آن جمله باید به نقد و بررسی «کرمان شناسی» -که تازه آغاز به کار کرده بود - اشاره کنم تا جایی که چند مطلب طولانی با مرکز کرمان شناسی رد و بدل کردیم در ادامه نشریه «ماهان» در دفاع از مواضع مرکزکرمان شناسی وارد داستان شد و چیز‌هایی شبیه توهین به قلم یک بزرگوار قلمی شد و... که سرانجام با عذرخواهی از ناقد این جدال مطبوعاتی به پایان رسید. این گفتگوی مطبوعاتی داستان مفصلی دارد که در روزنامه حدیث محفوظ است. 
نگارش مطالب ستون با راحلان دیار نور با زندگی نامه‌هایی از سردار شهید عبدالمهدی مغفوری، سردار شهید حاج قاسم میرحسینی، سردار شهید علی شفیعی، سردار شهید حاج مهدی زندی، گزارش رزم دلیرمردان کویر در عملیات والفجر هشت و ... تداوم یافت.
در همان روز‌ها (۱۳۶۹/ ۱/ ۳۱) بود که یادداشتی تحت عنوان «تاریخ نسل آفتاب» را به چاپ رساندم که بعد‌ها عنوان روزنامه نسل آفتاب شد.
از جمله دیگر نقد‌هایی که در حدیث کرمان به چاپ رساندم نقدی پیرامون دیدار آشنا یا سیرجان شناسی بود. صد البته این نقد‌ها راهرگز خالی از تندروی و کندروی نمی‌دانم چرا که محصول شرایط خاص خودش بوده است... که گذشت زمان آگاهی‌های بیشتری را به همگان و از جمله نویسنده آن نقد‌ها تحمیل کرده و خواهد کرد! از دلایل تداوم همکاری اینجانب با حدیث کرمان را باید علاقه وافر به کار مطبوعاتی و نیز اخلاق ستوده و روی گشاده آقای شجاعی دانست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

از گذشته خود پشیمان نیستم/ از جمع ۲۵ نفره ما ۱۹ نفر شهید شدند/ در صورت بروز اختلاف حاج قاسم فصل الخطاب بود/ شهید مغفوری الگویم است

هراس از ليدربودنِ رئيس دولت اصلاحات

تحریم‌ها در دراز مدت نمی‌تواند ادامه پیدا کند

معاون اول رئیس جمهور بعدی زن باشد

روحانی اصولگرا: اصلاح‌طلبان بیایند اصولگریان هم به سمت گزینه پخته بروند

فعال سیاسی اصولگرا: اصلاح طلبان شانس خوبی برای انتخابات ۱۴۰۰ دارند

واکنش سردار حاجی زاده به تهدیدات ترامپ برای حمله نظامی به ایران

یک جوان روستایی از کرمان تبدیل به حاج قاسم سلیمانی شد/ برخی‌ها تلاش دارند تا با استناد به خطایی که در یک جمعی صورت گرفته، دفاع مقدس را به بی‌تدبیری متهم کنند

آیت الله هاشمی بنا داشت جنگ را تمام کند/قطعنامه به امام تحمیل نشد؛ تشخیص امام بود/ آمریکا قطعا وارد جنگ با ایران نمی‌شود

جوان کهنوجی در کنکور تجربی رتبه یازده کشوری شد/ محمدطاها سالاری حاضر به استفاده از سهمیه ایثارگری نشد

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)