کد خبر: ۳۸۴۶۷
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰
ارسال به دوستان
ذخیره
یادداشتی از ابوالفضل کارآمد:
به یاد نمی‌آورم چه گونه به دفتر حدیث کرمان که در میدان مشتاق بود راه پیدا کردم به هر حال اولین و تنها نشریه‌ای در کرمان بود که من می‌شناختم. در این تاریخ نامه‌ای دست نویس به آقای شجاعی نوشته ام و پیشنهاد‌های چهارده گانه خودم را اعلام کرده ام
امیدوارم تاریخ دقیقی از آغاز همکاری با نشریه حدیث کرمان (۱۳۶۶/۳/۲۳) ارایه کرده باشم. این تاریخ سال‌های پایانی جنگ ایران و عراق را به خاطر می‌آورد. به یاد نمی‌آورم چه گونه به دفتر حدیث کرمان که در میدان مشتاق بود راه پیدا کردم به هر حال اولین و تنها نشریه‌ای در کرمان بود که من می‌شناختم. در این تاریخ نامه‌ای دست نویس به آقای شجاعی نوشته ام و پیشنهاد‌های چهارده گانه خودم را اعلام کرده ام و از ایشان تقاضا کرده بودم که تیتر کلی مطالب مرا «فرهنگ جبهه» عنوان کنند که البته اینطور نشد و عنوان ستون را خودشان «با راحلان دیار نور» انتخاب کردند.
البته خواسته‌های من در موارد چهارده گانه بیش از امکانات نشریه آن‌ها بود! همکاری من با حدیث کرمان کمی گسترده‌تر از تامین مطلب برای یک ستون بود از آن جمله باید به نقد و بررسی «کرمان شناسی» -که تازه آغاز به کار کرده بود - اشاره کنم تا جایی که چند مطلب طولانی با مرکز کرمان شناسی رد و بدل کردیم در ادامه نشریه «ماهان» در دفاع از مواضع مرکزکرمان شناسی وارد داستان شد و چیز‌هایی شبیه توهین به قلم یک بزرگوار قلمی شد و... که سرانجام با عذرخواهی از ناقد این جدال مطبوعاتی به پایان رسید. این گفتگوی مطبوعاتی داستان مفصلی دارد که در روزنامه حدیث محفوظ است. 
نگارش مطالب ستون با راحلان دیار نور با زندگی نامه‌هایی از سردار شهید عبدالمهدی مغفوری، سردار شهید حاج قاسم میرحسینی، سردار شهید علی شفیعی، سردار شهید حاج مهدی زندی، گزارش رزم دلیرمردان کویر در عملیات والفجر هشت و ... تداوم یافت.
در همان روز‌ها (۱۳۶۹/ ۱/ ۳۱) بود که یادداشتی تحت عنوان «تاریخ نسل آفتاب» را به چاپ رساندم که بعد‌ها عنوان روزنامه نسل آفتاب شد.
از جمله دیگر نقد‌هایی که در حدیث کرمان به چاپ رساندم نقدی پیرامون دیدار آشنا یا سیرجان شناسی بود. صد البته این نقد‌ها راهرگز خالی از تندروی و کندروی نمی‌دانم چرا که محصول شرایط خاص خودش بوده است... که گذشت زمان آگاهی‌های بیشتری را به همگان و از جمله نویسنده آن نقد‌ها تحمیل کرده و خواهد کرد! از دلایل تداوم همکاری اینجانب با حدیث کرمان را باید علاقه وافر به کار مطبوعاتی و نیز اخلاق ستوده و روی گشاده آقای شجاعی دانست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

بخش عمده‌ای از شرایط بسیار سخت فعلی برای مردم و دولت ناشی از تحریم‌های ظالمانه و بحران هسته‌ای کشور است/ هر اقدام اصلاحی باید با تاب‌آوری جامعه هماهنگ باشد/ اصلاح ساختاری باید با هدف تجهیز منابع برای رشد و توسعه شتابان و فراگیر و پایدار کشور باشد/ مردم ایران با رگ و خون و پوست خود پیوند بین معیشت با روابط خارجی کشور و رفع تحریم‌ها را حس کرده‌اند

سیروس مقدم کارگردان مینی‌سریال «ترور» درباره سردار سلیمانی شد

مذاکره کننده ارشد امریکا امروز به قطر می رود، علی باقری فردا

وزیر دادگستری: تاریخ ۳۱ اردیبهشت مبنای قیمت‌گذاری کالاهاست / قیمت‌ها باید به نرخ آن زمان برگردد

آغاز مجدد ثبت‌نام نهضت ملی مسکن از ۱۵ تیر

اینستاگرام و واتس‌اپ در یک قدمی فیلتر شدن در ایران!

اقدامات اورژانسی هنگام سکته مغزی

مجازات تقلب کنندگان در امتحانات نهایی اعلام شد

اراده سیاسی در تهران و واشنگتن برای توافق شکل گرفته

آغاز پیش ‌ثبت‌نام اربعین ۱۴۰۱ از ۱۰ تیرماه / سالمندان بالای ۶۰ سال و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و قلبی و عروقی ثبت‌نام نکنند

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)

پرطرفدارترین ها

رد صلاحیت‌ها در 1400 بی‌سابقه بود/ جبهه اصلاحات قبل از انتخابات 9 نامزد معرفی کرد حتی یک نفر از آنان تائید نشد/ پروژه ناامید کردن مردم در انتخابات 98 به پیروزی رسید/ اصلاح طلبان از اصلاح طلبی عدول نکنند/ افرادی که می گفتند چه فرقی بین همتی و رئیسی است به‌مرور می‌فهمند که تفاوت‌ها چیست/ توصیه‌ام به اصلاح‌طلبان مطلق‌گرا این است که بلند فکر نکنند   ( نظر)

مردی که خلاصه نام خود است   ( نظر)

خواننده قطعه معروف «آمده‌ام ای شاه پناهم بده» درگذشت   ( نظر)