کد خبر: ۳۸۵۶۷
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
دبیر کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی گفت: این کمیسیون با تاسیس حزبی با عنوان "جمعیت گام دوم انقلاب اسلامی" مخالفت کرد و موسسان این حزب می‌توانند نام دیگری را پیشنهاد بدهند.

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی گفت: این کمیسیون با تاسیس حزبی با عنوان «جمعیت گام دوم انقلاب اسلامی» مخالفت کرد و موسسان این حزب می‌توانند نام دیگری را پیشنهاد بدهند.

به گزارش برنا، حمید ملانوری، دبیر کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی روز چهارشنبه در نشست خبری خود در خصوص چهارمین جلسه کمیسیون ماده ۱۰ در سال جاری گفت: نخستین دستور کار این نشست، بررسی درخواست تاسیس حزب جدید با نام جمعیت گام دوم انقلاب اسلامی بود.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور با اشاره به نامه موسسه پژوهشی- فرهنگی انقلاب اسلامی در این خصوص افزود: این موسسه که همان موسسه حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری است، از کمیسیون ماده ۱۰ خواست تا با توجه به اینکه ممکن است برخی علاقه‌مندان و فعالان سیاسی تمایل داشته باشند نام حزب خود را از برخی اسامی مطرح شده از سوی رهبر انقلاب برگزینند و با توجه به احتمال بهره‌برداری سیاسی، با درخواست نامگذاری به این صورت موافقت نشود.

او ادامه داد: بنابراین کمیسیون ماده ۱۰ نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی با نام حزب جمعیت گام دوم انقلاب اسلامی موافقت نکرده است.

ملانوری با بیان اینکه این درخواست در جلسه دیگری در اردیبهشت‌ماه هم مورد بحث و بررسی قرار گرفته بود که برای بررسی بیشتر به این جلسه موکول شده است، گفت: موسسه فرهنگی انقلاب اسلامی در نامه خود آورده است، با توجه به اینکه بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری مطرح شده ترسیم اندیشه و راه ۴۰ ساله دوم انقلاب اسلامی در راستای ایجاد تمدن‌سازی اسلامی است، ضروریست از نماد و عنوان گام دوم در برابر بهره برداری های سیاسی و حزبی جناحی و برداشت‌های سطحی و جناحی صیانت گردد. لذا با عنایت به ماموریت این موسسه برای حفظ و نشر آثار امام خامنه‌ای، مقتضی است با توجه به اینکه علاقه مندان به فعالین سیاسی تمایل داشته باشند فعالیت‌های سیاسی خودشان را با نام و عنوان گام دوم سامان ببخشد لذا نامگذاری احزاب و سمن‌ها گروه‌های سیاسی و گام دوم ممنوع گردد.

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب خاطرنشان کرد: بنابراین کمیسیون با تاسیس این حزب مخالفت کرد. اگر اعضای سیاسی این حزب تمایل به ادامه کار داشته باشند باید نام، اساسنامه و مرامنامه دیگری به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب ارائه دهند.
ملانوری با بیان اینکه گزارش مجمع عمومی از دو حزب را داشته ایم، اظهار کرد: انتخابات و اساسنامه کانون "جمعی از زندانیان سیاسی مسلمان دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی" با اعمال اصلاحات مورد تایید قرار گرفت؛ اما مرامنامه حزب نیاز به اصلاحات اساسی دارد که به انها اعلام می‌شود تا در جلسات بعدی مورد بررسی قرار گیرد.

او افزود: همچنین گزارش برگزاری انتخابات شورای مرکزی انتخاب بازرسین، اساسنامه و مجمع عمومی "جمعیت زنان مسلمان نواندیش" در دستور کار قرار داشت. انتخابات آنها مورد تایید قرار گرفت، اساسنامه با مقداری اصلاحات مورد تایید قرار گرفت و مرامنامه حزب نیاز به اصلاحات کلی‌تری دارد که بعد از اصلاح در جلسه بعدی کمیسیون مورد بررسی قرار خواهد. البته صلاحیت سه نفر از اعضای شورای مرکزی حزب احراز نشده است.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور بیان کرد: مورد بعدی دستور کار نشست امروز کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، گزارش مجمع عمومی انتخابات اعضای هیئت مدیره و بازرس و تقاضای تمدید پروانه انجمن‌های اقلیت‌های دینی بود که "سازمان جوانان زرتشتی تهران" و "کانون دانشجویان زرتشتی" مورد بررسی قرار گرفت.

او اضافه کرد: انتخابات اعضای هیئت مدیره و مجمع عمومی هر دو حزب مورد تایید قرار گرفت و تایید پروانه آنها انجام خواهد شد.

ملانوری بابیان اینکه بررسی صلاحیت شعب استانی احزاب هم در دستور کار نشست امروز بود، گفت: صلاحیت مسئولان شعب حزب انجمن روزنامه نگاران زن ایران از استان خوزستان، انجمن اسلامی مهندسان ایران و جمعیت زنان مسلمان نواندیش از استان گلستان، حزب عدالت طلبان ایران اسلامی، حزب توسعه ملی ایران اسلامی و حزب کارگزاران سازندگی ایران از استان ایلام، حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی از استان اصفهان، حزب جامعه زینب و جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی از استان کرمان، حزب جمعیت حامیان انقلاب اسلامی از استان تهران، حزب پیشرو اصلاحات از استان زنجان تایید شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

برگزیدگان اولین جشنواره فیلم کرمان معرفی شدند

بخش وسيعي از درآمدهاي حاصله در کشور وارد خزانه نمي‌شود

14 محدوده جدید اکتشافی داریم/ با تکنولوژی 55 سال گذشته در معادن کار می‌کنیم/حمل و نقل ریلی استان برای جابه‌جایی مواد معدنی باید توسعه پیدا کند

انتظار حمایت از معادن داخل کشور منطقی نیست/زغال سنگ کرمان باید کیفیت را افزایش دهد/ ذغال سنگ کرمان باید به‌موقع به سمت اصفهان منتقل شود

رای می‌آورد/ رزم‌حسینی برنامه ده ساله بنویسد

سید حسین مرعشی: این ها از خدا نمی‌ترسند/محمد هاشمی:عملکرد هرکسي در تاريخ ثبت و ضبط است

مجلس یازدهم به جای ارائه طرح جدید، لایحه جامع انتخابات را بررسی کند

وزارت کشور موانع اداری فعالیت احزاب را برطرف کند/ طرح مجلس برای تغییر نوع نظارت انتخابات شوراها باعث ایجاد نگرانی شده است؛ دولت با این طرح مخالفت کند/ سخنان مدافعان این طرح که می‌گویند شوراها تحت نظارت نیستند درست نیست

قیمت سکه بهار آزادی ۱۲ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان

آسوشیتدپرس:سخنرانی روحانی آتشین بود،آمریکا تسلیم ایران خواهدشد

پربازدید ها

آسوشیتدپرس:سخنرانی روحانی آتشین بود،آمریکا تسلیم ایران خواهدشد

مجلس یازدهم به جای ارائه طرح جدید، لایحه جامع انتخابات را بررسی کند

وزارت کشور موانع اداری فعالیت احزاب را برطرف کند/ طرح مجلس برای تغییر نوع نظارت انتخابات شوراها باعث ایجاد نگرانی شده است؛ دولت با این طرح مخالفت کند/ سخنان مدافعان این طرح که می‌گویند شوراها تحت نظارت نیستند درست نیست

از گذشته خود پشیمان نیستم/ از جمع ۲۵ نفره ما ۱۹ نفر شهید شدند/ در صورت بروز اختلاف حاج قاسم فصل الخطاب بود/ شهید مغفوری الگویم است

رای می‌آورد/ رزم‌حسینی برنامه ده ساله بنویسد

سید حسین مرعشی: این ها از خدا نمی‌ترسند/محمد هاشمی:عملکرد هرکسي در تاريخ ثبت و ضبط است

بخش وسيعي از درآمدهاي حاصله در کشور وارد خزانه نمي‌شود

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)