کد خبر: ۳۸۵۹۶
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۹
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان در جمع اعضای شورای مشاوران:
استاندار کرمان گفت: یکی از علل عقب‌ماندگی کشور این است که سیستم نداریم و کارها قائم به فرد و سلیقه‌ای اجرا می‌شود و یکی از برنامه‌های بنده کارا کردن سیستم اداری در استان کرمان است.

استاندار کرمان گفت: یکی از علل عقب‌ماندگی کشور این است که سیستم نداریم و کارها قائم به فرد و سلیقه‌ای اجرا می‌شود و یکی از برنامه‌های بنده کارا کردن سیستم اداری در استان کرمان است.

محمدجواد فدایی در جلسه مشترک با اعضای شورای مشاوران جوان استانداری کرمان گفت: حل مشکلات مردم و توسعه استان کرمان مهمترین اولویت دولت است که مشاوران جوان با ارایه طرح‌ها و پیشنهادات اجرایی می‌توانند بازوی ما در این زمینه باشند.

وی با برشمردن ظرفیت‌ها و ثروت‌های استان کرمان، اظهار کرد: استان کرمان پتانسیل‌ها، منابع و ثروت‌های بسیاری خوبی دارد اما علی‌رغم همه ثروت‌ها، در برخی از بخش‌ها به لحاظ توسعه و شاخص‌های توسعه عقب مانده است و حتی در مواردی از شاخص‍‌های متوسط کشوری نیز پایین‌تر است که به هیچ عنوان زیبنده این استان و مردم این دیار نیست.

استاندار کرمان با اشاره به مساحت استان کرمان بیان کرد: استان کرمان رتبه دوم جمعیتی و رتبه دهم اقتصادی در سطح کشور را دارد و ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تولید ناخالص استان می‌باشد.

وی از اقلیم گرم و خشک استان کرمان سخن به میان آورد و اظهار کرد: باوجود آنکه امسال بارندگی‌های خوبی در سطح استان کرمان داشتیم اما به لحاظ میزان بارندگی رتبه بیست و ششم کشوری را داریم که نشان می دهد وضعیت استان اصلا از لحاظ منابع آبی مناسب نیست.

فدایی در ادامه از ظرفیت‌های معدنی استان کرمان سخن گفت و افزود: حدود ۶ میلیارد تن ذخیره قطعی و ۴۲ ماده معدنی شناحته شده دراستان داریم و سالانه میزان استخراج مواد معدنی در استان کرمان حدود ۹۰ میلیون تن است.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان با اشاره به اینکه سال گذشته شرکت صنعتی معدنی گل‌گهر حدود ۵ هزار میلیارد تومان و شرکت مس سرچشمه نیز حدودا همین میزان سود خالص داشته اند ادامه داد: در سال گذشته ۲۲ هزار میلیارد تومان میزان فروش مس استان بوده این در حالی است که در همین سال گذشته میزان اعتبارات عمرانی استان کرمان ۱۷۰۰ میلیارد تومان بوده که از این میزان نیز تنها ۸۰۰ میلیارد تومان آن تخصیص یافت.

استاندار کرمان در ادامه به پتانسیل‌های کشاورزی استان کرمان اشاره کرد و افزود: ۶ میلیون تن در سال میزان تولید محصولات کشاورزی استان است. در استان کرمان ۱۳۸ نوع محصول کشاورزی تولید می‌شود که در چند قلم از محصولات کشاورزی از جمله؛ پسته، خرما، گردو، کنجد، کرک، محصولا جالیزی، آرمیتیا و ... رتبه نخست و در تولید گل محمدی و ... رتبه دوم و در محصولات گلخانه ای رتبه سوم کشوری را داریم و در سال گذشته میزان فروش تولیدات محصولات کشاورزی استان ۴۵ هزار میلیارد تومان بوده است.

وی با بیان این مطلب که استان کرمان در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری ظرفیت بسیار بالایی دارد، تصریح کرد: بیش از ۷۰۰ اثر ملی ثبت شده در استان کرمان داریم و یک سوم آثار ثبت جهانی کشور در این استان قرار دارد و ۳۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی مرمت شده نیز در انی استان قرار دارد که همه این موارد جایگاه تاریخی و فرهنگی استان کرمان را نشان می دهد.

فدایی با تاکید برآنکه کرمان در صنعت جایگاه قابل قبولی در کشور دارد، عنوان کرد: ۵ کارحانه خودروسازی در استان کرمان داریم که ظرفیت تولید سالانه آنها ۳۵۰ هزار خودرو است که هم اکنون با توجه به مشکلات ارزی و تحریم‌ها، سالانه حدود ۵۰ هزار دستگاه یعنی با ظرفیت یک هفتم خود، خودرو تولید می‌کنند.

وی بیان کرد: درآمد مصوب سال گذشته استان کرمان ۳۷۵۰ میلیارد تومان بود که با اقدامات صورت گرفته ۴۷۵۰ میلیارد تومان درآمد داشتیم که ۱۰۰۰ میلیارد تومان بیشتر از مصوب درآمد بود.

استاندار کرمان عنوان کرد: متاسفانه با همه این پتانسیل ها، منابع و ثروت ها در استان اما حدود ۶۰ درصد جمعیت استان کرمان در دهک‌های پایین جامعه قرار دارند و ۷.۷ درصد جمعیت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور در استان کرمان هستند. متوسط سالانه درآمد شهری کرمان ۳۰ میلیون تومان که ۱۳ میلیون تومان کمتر از متوسط کشور و متوسط درآمد سالانه روستایی استان کرمان ۱۵ میلیون تومان است این درحالی است که متوسط درآمد روستایی کشور ۲۳ میلیون تومان است.

وی منکر اقدامات توسعه‌ای در استان کرمان نشد و اظهار کرد: در استان کرمان کارهای انصافا خوبی در بخش‌های صنعتی، معدنی، کشاورزی و خدمات انجام شده است به ‌طوری ‌که در سال گذشته ۳۲۰۰ پروژه با ۲۶ هزار میلیارد تومان و اشتغال ۹ هزار نفر در استان به بهره‌برداری رسید.

فدایی افزود: در هفته دولت امسال ۱۶۰۰ میلیارد تومان پروژه افتتاح کردیم و در همین راستا ۶۵۰۰ واحد مسکونی با اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رساندیم که در مقایسه با سال گذشته امسال سه برابر پروژه افتتاح شد همچنین عملیات اجرایی ۹۴۰ میلیارد تومان پروژه در این هفته آغاز شده است.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان خطاب به مشاوران جوان گفت: از شما می خواهیم با وجود این همه منابع و ثروت در استان کرمان بررسی کنید علت این عدم توسعه‌یافتگی استان کرمان در برخی از بخش‌ها چیست؟ و راه‌حل‌های اجرایی ارایه دهید.

استاندار کرمان افزود: مهمترین قوه در نظام جمهوری اسلامی، قوه مقننه است و استان کرمان در ۱۰ دوره نمایندگی ۱۰۰ نماینده راهی خانه ملت کرده که از این تعداد ۴۴ اصولگرا و ۴۵ اصلاح طلب و ۱۱ نفر آنها مستقل بودند لذا بین گروه‌های سیاسی در این ۱۰ دوره تعادل بوده و نمی‌توان گفت که مشکل و عدم توسعه‌یافتگی استان از اصولگراها یا اصلاح طلب‌ها بوده است.

وی کشف و رفع علت را لازمه جهش استان دانست و در ادامه خطاب به جوانان گفت: اگر می خواهید در جامعه جا باز کنید، باید توانایی‌های خود را نشان دهید. هر جا که جامعه نیاز به شما دارد باید بپذیرد و خدمت کنید و اگر توانایی‌های خود را بروز دهید، می‌توانید به جامعه و توسعه استان خود کمک کنید.

فدایی به موضوع تولید برق به روش های نوین در استان کرمان اشاره و بیان کرد: طرحی تحتی عنوان تولید سلول‌های خورشیدی در استان کرمان دنبال می کنیم که اگر ظرف چند ماه آینده با مشارکت سرمایه‌گذاری خارجی این واحد در استان کرمان راه‌اندازی شود ما به قطب تولید انرژی خورشیدی و همچنین تولید تجهیزات خورشیدی در کشور تبدیل خواهیم شد.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان بیان کرد: یکی از علل عقب‌ماندگی کشور این است که سیستم نداریم و کارها قائم به فرد و سلیقه‌ای اجرا می‌شود و یکی از برنامه‌های بنده کارا کردن سیستم اداری در استان کرمان است.

استاندار کرمان بر لزوم اصلاح سیستم اداری تاکید کرد و افزود: اگر سیستم را کارا کنیم بسیاری از مسایل و مشکلات استان و کشور حل خواهد شد.

وی با اشاره به مهاجرت نخبگان از استان کرمان بیان کرد: جلسات با مشاوران را مفید می‌دانم زیرا هم تجربیاتمان را در اختیار آنها قرار می‌دهیم و هم ما از نوآوری و خلاقیت ها آنها برای توسعه استان استفاده می‌کنیم ضمن آنکه جوانان در این جلسات باتجربه‌تر می‌شوند لذا این جلسات را هدر وقت نمی‌دانم زیرا این جوانان آینده استان و کشور را می‌سازند و در این جلسات تجربیاتمان را در اختیارشان قرار می‌دهیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

از گذشته خود پشیمان نیستم/ از جمع ۲۵ نفره ما ۱۹ نفر شهید شدند/ در صورت بروز اختلاف حاج قاسم فصل الخطاب بود/ شهید مغفوری الگویم است

هراس از ليدربودنِ رئيس دولت اصلاحات

تحریم‌ها در دراز مدت نمی‌تواند ادامه پیدا کند

معاون اول رئیس جمهور بعدی زن باشد

روحانی اصولگرا: اصلاح‌طلبان بیایند اصولگریان هم به سمت گزینه پخته بروند

فعال سیاسی اصولگرا: اصلاح طلبان شانس خوبی برای انتخابات ۱۴۰۰ دارند

واکنش سردار حاجی زاده به تهدیدات ترامپ برای حمله نظامی به ایران

یک جوان روستایی از کرمان تبدیل به حاج قاسم سلیمانی شد/ برخی‌ها تلاش دارند تا با استناد به خطایی که در یک جمعی صورت گرفته، دفاع مقدس را به بی‌تدبیری متهم کنند

آیت الله هاشمی بنا داشت جنگ را تمام کند/قطعنامه به امام تحمیل نشد؛ تشخیص امام بود/ آمریکا قطعا وارد جنگ با ایران نمی‌شود

جوان کهنوجی در کنکور تجربی رتبه یازده کشوری شد/ محمدطاها سالاری حاضر به استفاده از سهمیه ایثارگری نشد

پربازدید ها

هراس از ليدربودنِ رئيس دولت اصلاحات

توصیه عطریانفر: اجازه دهند اصلاح‌طلبان نماینده تمام عیار خود را در 1400 داشته باشد

تکذیب معرفی رزم حسینی به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت

تحریم‌ها در دراز مدت نمی‌تواند ادامه پیدا کند

معاون اول رئیس جمهور بعدی زن باشد

فرماندار وقت کرمان دو خودرو برای ما تدارک دید و همراه ما کرد/تنها دارایی ما همین دو خودرو بود که تیپ ثارالله را راه اندازی کردیم

آیت الله هاشمی بنا داشت جنگ را تمام کند/قطعنامه به امام تحمیل نشد؛ تشخیص امام بود/ آمریکا قطعا وارد جنگ با ایران نمی‌شود

واکنش سردار حاجی زاده به تهدیدات ترامپ برای حمله نظامی به ایران

روحانی اصولگرا: اصلاح‌طلبان بیایند اصولگریان هم به سمت گزینه پخته بروند

فعال سیاسی اصولگرا: اصلاح طلبان شانس خوبی برای انتخابات ۱۴۰۰ دارند

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)