کد خبر: ۳۸۶۰۹
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱
ارسال به دوستان
ذخیره
در نشست کمیسیون بازرگانی اتاق بازرگانی کرمان مطرح شد
سیدمهدی طبیب زاده در نشست کمیسیون بازرگانی افزود: متاسفانه ضعف در صنعت بسته بندی استان وجود دارد و کارشناس چاپ، بسته بندی و برندینگ کشور پس از سه روز بازدید از امکانات این حوزه در استان معتقد است که کرمان در حد یک روستا امکانات چاپ و بسته بندی ندارد.

رئیس اتاق بازرگانی کرمان با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان در حوزه های مختلف اقتصاد استان، گفت: باید برای بهره‌وری بیشتر در اقتصاد استان، صنعت چاپ و بسته بندی کرمان را توسعه داد و برای آن مدلی تدوین کرد.

به گزارش برنا سیدمهدی طبیب زاده در نشست کمیسیون بازرگانی افزود: متاسفانه ضعف در صنعت بسته بندی استان وجود دارد و کارشناس چاپ، بسته بندی و برندینگ کشور پس از سه روز بازدید از امکانات این حوزه در استان معتقد است که کرمان در حد یک روستا امکانات چاپ و بسته بندی ندارد.

وی ادامه داد: اتاق کرمان آمادگی و علاقمندی خود را برای تهیه مدل و الگوی بسته بندی برای استان اعلام می کند و اگر در این مسیر نیاز به اصلاح برخی قوانین و مقررات باشد می توان از طریق شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی آن را پیگیری کرد.

طبیب زاده، با بیان ضرورت نیاز به توسعه صنعت بسته بندی استان با توجه به در نظر گرفتن چشم انداز 10 میلیارد دلاری برای صادرات محصولات استان اظهار کرد: از کارشناسان این حوزه درخواست شده با توجه به نیاز بالای استان به صنعت چاپ و بسته بندی مناسب و همچنین وجود کالاها و محصولات باکیفیت، الگوی بسته‌بندی مناسب با برند مناسب و شایسته ارائه کنند.

کارخانه های کارتن‌سازی کرمان بهره‌وری لازم را ندارند

در ادامه این نشست رئیس کمیسیون بازرگانی اتاق کرمان نیز به ارائه گزارشی از توانمندی های استان به ویژه محصولات کشاورزی صادراتی پرداخت و گفت: آب و هوای مناسب، تنوع محصولات و موقعیت مکانی کرمان در کشور به گونه‌ای است که ظرفیت بالایی در حوزه های مختلف اقتصادی دارد. محمدعلی محمدمیرزائیان افزود: قصد داریم با تقویت صنعت چاپ و بسته بندی استان و با کمک کارشناسان این حوزه، طرحی را برای بسته‌بندی محصولات استان به ویژه پسته و خرما تدوین کنیم تا بتوان ارزش افزوده‌ای را که به دلیل چاپ و بسته بندی از استان خارج می شود در کرمان نگهداریم و بهترین بهره‌برداری را از آن داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه کارخانه های کارتن‌سازی کرمان بهره‌وری لازم را ندارند و استانداردهای لازم را رعایت نمی‌کنند که باید از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این حوزه حمایت کرد.

یک کارشناس چاپ، بسته بندی و برندینگ کشور در ادامه این نشست، بسته بندی را فروشنده خاموش عنوان کرد و گفت: بسته بندی آخرین حلقه مفقوده در زنجیره فروش است که به عنوان یک استراتژی باید بیشتر به آن اهمیت داد. محمدحسین شهامت‌پور افزود: در بازدید از واحدهای مختلف در استان کرمان به این نتیجه رسیدیم که امکانات چاپ و بسته بندی در کرمان واقعا ضعیف است و به عنوان مثال در صنعت خرما، برای داشتن بسته‌بندی مناسب اصلاحات در ماشین آلات و حتی ساختن ماشین آلات جدید ضروری است.

وی اظهار کرد: کرمان وزنه اصلی صنعت کشاورزی کشور محسوب می شود و اگر شرکت های خصوصی در بخش چاپ و بسته بندی ورود کنند با تقویت برند استان، می توان بهره وری های بسیار زیادی را داشت. شهامت پور، تصریح کرد: در استان کرمان اگر مدیریت صحیح صورت گیرد و از برخی ماشین آلات ساده نیز استفاده شود، حداقل 100 میلیارد تومان صرفه جویی شکل می گیرد و استانداردها نیز رعایت می شود.

کارشناس چاپ، بسته بندی و برندینگ کشور بیان کرد: آموزش برای تقویت حوزه چاپ و بسته بندی استان کرمان ضروری است و بهتر است در هنرستان ها و دانشگاه‌ها رشته های این حوزه تدریس شود. وی افزود: بهتر است انجمنی برای بسته بندی در استان تشکیل شود تا فعالان این حوزه هماهنگ و با استراتژی خاص در این مسیر حرکت کنند و صنعت بسته بندی کرمان را رونق ببخشند.

گفتنی است در این نشست جمعی از بازرگانان و فعالان اقتصادی پرسش های خود در حوزه بسته بندی را مطرح کردند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

رئیس کل دادگستری کرمان: شعب ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در کرمان تشکیل شد/ معاون سیاسی استاندار: داوطلبان شرکت در انتخابات شورای شهر تا ۲۵ اسفندماه جاری مهلت دارند برای دریافت گواهی عدم سوءپیشینه اقدام کنند

روحانی: آژانس جای بازی سیاسی نیست/ هر وقت تحریم برداشته شود ما بدون استثنا به تعهداتمان برمی‌گردیم/ برجام کم و زیاد نمی‌شود

کدام دستگاه می‌تواند ادعا کند بحث جوانان به ما ربط ندارد؟/ اعتبار به اندازه کافی وجود دارد اما هماهنگی وجود ندارد

محسن هاشمی و جهانگیری نامزدهای حزب کارگزاران برای معرفی به جبهه اصلاحات

تماس‌های مشکوک درباره زنده بودن سرنشینان از آفریقا بود

چهار زلزله صبح چهارشنبه فاریاب کرمان خسارت نداشت

جایگاه صنایع دستی در استان مشخص نیست

چرا باید احمدی نژاد ترور شود؟

۹۶ درصد دست نانوایان آلودگی دارد

بودجه‌ی تازه‌ای که مجلس برای صداوسیما تراشید: ۷۰ درصد درآمد‌های تبلیغات مسابقات ورزشی!

پربازدید ها

جایگاه صنایع دستی در استان مشخص نیست

امکانات نداریم/ به حمایت بیشتر استاندار و مدیریت بحران کشور نیاز داریم/تجربه مبارزه با ملخ صحرایی در باغات را نداریم/جازموریان کانون تکثیر ملخ صحرایی می شود/ناوگان سمپاشی و خودروها نیاز به تجهیز و تعمیر دارند

نسبت به جایگاه گردشگری کرمان مطالبه گر باشیم/موزه منطقه ای جیرفت در اولویت قرار گیرد

میراث فرهنگی در عرصه دیپلماسی تاثیر زیادی دارد/ برخی به دنبال گرفتن حافظه تاریخی ایران هستند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)