کد خبر: ۳۸۶۲۲
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان کرمان
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان کرمان با بیان اینکه 65 تا 70 درصد آموزش دیدگان در فنی و حرفه‌ای فارغ التحصیلان دانشگاهی استان کرمان هستند گفت: این آمار نشان می‌دهد تقریبا 80 درصد رشته‌های دانشگاهی با بازار کار استان انطباق ندارد و فارغ التحصیلان نیاز به آموزش مجدد برای اشتغال دارند.

۸۰ درصد رشته‌های دانشگاهی با بازار کار استان کرمان انطباق ندارد/ 742 واحد نیمه فعال و راکد در استان کرمان وجود دارد

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان کرمان گفت: ۸۰درصد رشته‌های دانشگاهی با بازار کار انطباق ندارد و فارغ التحصیلان نیاز به آموزش مجدد دارند.
به گزارش تسنیم، جعفر رودری  در کمیته بهره‌وری و اطلس سرمایه‌گذاری استان کرمان که با حضور محمدجواد فدائی استاندار کرمان برگزار شد با مروری بر وضعیت اقتصادی کشورهای دنیا اظهار داشت: چند کشور در دنیا با بهره‌وری از ظرفیت‌های موجود توانسته‌اند پیشرفت چشم‌گیری داشته باشند.

وی با بیان اینکه فاصله ما با کشورهای رقیب در این حوزه در حال زیاد شدن است و متاسفانه بهره‌وری در کشور جدی گرفته نشده است گفت: رشد نرخ جی دی پی ایران حدود 6.5 برابر شده است اما این کافی نیست و فاصله زیادی داریم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه افزایش بهره‌وری نیاز به منابع جدید ندارد تصریح کرد: با استفاده بهینه از منابع موجود می‌توانیم رشد اقتصادی خود را افزایش بدهیم.

وی با بیان اینکه تاثیر بهره‌وری در اقتصاد ایران تقریبا صفر است و پیشرفتی هم که بوده از افزایش سرمایه بوده است گفت: امروز نیاز به بهره‌وری از منابع و ظرفیت‌های موجود ضرورت دارد و در این زمینه باید برنامه‌ریزی داشته باشیم.

رودری با اشاره به اینکه هشت برنامه در کارگروه بهره‌وری استان کرمان به تصویب رسیده است افزود: شناسایی، اصلاح و بازنگری فرآیندهای درون دستگاهی، ارائه خدمات مرتبط با سرمایه‌گذاری و ساماندهی استعلام‌های بین دستگاهی یکی از این برنامه‌ها است.

وی با بیان اینکه سالانه حدود 900 هزار استعلام بین دستگاهی در استان کرمان پاسخ داده می‌شود عنوان کرد: اداره کل امور مالیاتی، ثبت اسناد، پزشکی قانونی، بیمه سلامت و شهرداری کرمان پنج دستگاهی هستند که در استان کرمان بیشترین استعلام بین دستگاهی از آنها می‌شود که حدود 60 درصد استعلامات استان است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان ادامه داد: دادگستری، نیروی انتظامی، بانک‌ها، شهرداری و اداره کل حمل و نقل جاده‌ای پنج دستگاهی هستند که استعلام کننده بوده و بیشترین استعلامات را از سایر دستگاه‌ها دارند.

وی با بیان اینکه 65 تا 70 درصد آموزش دیدگان در فنی و حرفه‌ای فارغ التحصیلان دانشگاهی استان کرمان هستند گفت: این آمار نشان می‌دهد تقریبا 80 درصد رشته‌های دانشگاهی با بازار کار استان انطباق ندارد و فارغ التحصیلان نیاز به آموزش مجدد برای اشتغال دارند.

رودری با اشاره به اینکه آمارها نشان می‌دهد 70 درصد افرادی که شاغل شدند با آموزش‌های مهارتی اشتغال پیدا کردند افزود: عمر متوسط پروژه‌های عمرانی استان کرمان در حوزه ساختمان و راه تقریبا یک دوم سطح استاندارد است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با بیان اینکه در حوزه جاده و راه، آسفالت و کیفیت آن خیلی اهمیت دارد گفت: در حال حاضر عمر مفید در این حوزه حدود پنج سال است که باید ارتقا پیدا کند.

وی با بیان اینکه ارتقای کیفیت فرآورده‌های آسفالت در استان کرمان از طریق استانداردسازی محصولات تولیدی 30 شرکت در استان در حال انجام است ادامه داد: مصرف انرژی در استان زیاد بوده و یکی از برنامه‌های اصلی ما کاهش مصرف انرژی در استان و افزایش بهره‌وری انرژی است.

رودری با اشاره به اینکه 742 واحد نیمه فعال و راکد در استان کرمان وجود دارد که از این تعداد 468 واحد نیمه فعال هستند افزود: فعال کردن واحدهای نیمه فعال و راکد استان در راستای استفاده از ظرفیت‌های موجود و بهره‌وری مورد تاکید است

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

از گذشته خود پشیمان نیستم/ از جمع ۲۵ نفره ما ۱۹ نفر شهید شدند/ در صورت بروز اختلاف حاج قاسم فصل الخطاب بود/ شهید مغفوری الگویم است

هراس از ليدربودنِ رئيس دولت اصلاحات

تحریم‌ها در دراز مدت نمی‌تواند ادامه پیدا کند

معاون اول رئیس جمهور بعدی زن باشد

روحانی اصولگرا: اصلاح‌طلبان بیایند اصولگریان هم به سمت گزینه پخته بروند

فعال سیاسی اصولگرا: اصلاح طلبان شانس خوبی برای انتخابات ۱۴۰۰ دارند

واکنش سردار حاجی زاده به تهدیدات ترامپ برای حمله نظامی به ایران

یک جوان روستایی از کرمان تبدیل به حاج قاسم سلیمانی شد/ برخی‌ها تلاش دارند تا با استناد به خطایی که در یک جمعی صورت گرفته، دفاع مقدس را به بی‌تدبیری متهم کنند

آیت الله هاشمی بنا داشت جنگ را تمام کند/قطعنامه به امام تحمیل نشد؛ تشخیص امام بود/ آمریکا قطعا وارد جنگ با ایران نمی‌شود

جوان کهنوجی در کنکور تجربی رتبه یازده کشوری شد/ محمدطاها سالاری حاضر به استفاده از سهمیه ایثارگری نشد

پربازدید ها

هراس از ليدربودنِ رئيس دولت اصلاحات

توصیه عطریانفر: اجازه دهند اصلاح‌طلبان نماینده تمام عیار خود را در 1400 داشته باشد

تکذیب معرفی رزم حسینی به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت

تحریم‌ها در دراز مدت نمی‌تواند ادامه پیدا کند

معاون اول رئیس جمهور بعدی زن باشد

فرماندار وقت کرمان دو خودرو برای ما تدارک دید و همراه ما کرد/تنها دارایی ما همین دو خودرو بود که تیپ ثارالله را راه اندازی کردیم

آیت الله هاشمی بنا داشت جنگ را تمام کند/قطعنامه به امام تحمیل نشد؛ تشخیص امام بود/ آمریکا قطعا وارد جنگ با ایران نمی‌شود

واکنش سردار حاجی زاده به تهدیدات ترامپ برای حمله نظامی به ایران

روحانی اصولگرا: اصلاح‌طلبان بیایند اصولگریان هم به سمت گزینه پخته بروند

فعال سیاسی اصولگرا: اصلاح طلبان شانس خوبی برای انتخابات ۱۴۰۰ دارند

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)