کد خبر: ۳۸۶۴۰
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
ارسال به دوستان
ذخیره
فرماندار کرمان مطرح کرد:
 فرماندار کرمان گفت: طی شش ماهه نخست سال جاری برای بیش از ۹ هزار نفر اشتغال ایجاد شده اما این تعداد اشتغال مناسب و در حد و شأن شهرستان کرمان به عنوان مرکز استان نیست.

 مار اشتغال ایجاد شده با آمار ثبت شده در سامانه رسد همخوانی ندارند/ فقط ۹ هزار شغل طی ۶ ماه در شهرستان کرمان ایجاد شده که زیبنده نیست/مسئولین دستگاه‌های اجرایی با جدیت، عمل به تعهدات را پیگیری کنند/ در کار سرمایه گذاران سنگ اندازی نکنید

فرماندار کرمان گفت: طی شش ماهه نخست سال جاری برای بیش از ۹ هزار نفر اشتغال ایجاد شده اما این تعداد اشتغال مناسب و در حد و شأن شهرستان کرمان به عنوان مرکز استان نیست.

به گزارش مهر، علی بابایی ظهر چهارشنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص رفع مشکل بیکاری توسط مسئولان اشاره کرد و بیان داشت: اشتغال به صورت پایدار و غیر پایدار باید نتیجه و خروجی اقدامات کارگروه باشد بنابراین حمایت از بحث اشتغال توسط مسئولان یک وظیفه است خصوصاً در شرایط فعلی که درگیر مسئله کرونا هستیم با بحران‌های مختلف اقتصادی روبرو هستیم.

وی افزود: بسیاری از کارخانجات کارگاه‌های تولیدی به ویژه کارگاه‌های کوچک گرفتار رکود اقتصادی شده و تعداد بسیار زیادی از نیروهایشان بیکار شده‌اند و با اینکه بخش زیادی از آنها بیمه بیکاری دریافت می‌کنند اما این بیمه مدت کوتاهی است و از سویی شاید بخشی از آنها دیگر به کار باز نگردند.

فرماندار کرمان گفت: افرادی که در این شرایط بیکار شده‌اند باید مورد توجه واقع شوند و در راستای حمایت از آنان باید از تمامی ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

بابایی تصریح کرد: یکی از شیوه‌های که دولت در راستای کاهش بیکاری می‌تواند از آن استفاده کند پرداخت تسهیلات ارزان قیمت با باز پرداخت طولانی مدت به متقاضیان کارهای تولیدی است.

وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی مرتبط با تخصص آن دستگاه، تعهداتی در راستای ایجاد اشتغال از طریق جذب نیروی کار یا معرفی جهت دریافت تسهیلات دارند ضمن اینکه بانک‌های عامل نیز موظف به پرداخت تسهیلات برابر دستورالعمل‌های دولت در این رابطه هستند اما معیار راستی آزمایی در این خصوص تأمین اجتماعی و ملاک اشتغال تعداد افراد بیمه شده می‌باشند.

فرماندار اظهار داشت: متأسفانه آمار اشتغال ایجاد شده با آمار ثبت شده در سامانه رسد همخوانی ندارند لذا درخواست داریم این موضوع پیگیری شود ضمن اینکه دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل در ارتباط با پرداخت تسهیلات در راستای ایجاد تعهدات اشتغال دستگاه‌ها سرعت بخشند.

وی گفت: بر طبق گزارش اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی در شش ماهه نخست سال جاری برای بیش از ۹ هزار نفر اشتغال ایجاد شده اما این تعداد اشتغال مناسب و در حد و شأن شهرستان کرمان به عنوان مرکز استان نیست بنابراین لازم است مسئولین دستگاه‌های اجرایی با جدیت، عمل به تعهدات را پیگیری کنند همچنین دستگاه‌ها و بانک‌های عامل گزارش مفصلی از اقدامات انجام شده را در جلسه بعد ارائه کنند.

بابایی گفت: یکی دیگر از روش‌ها در راستای ایجاد اشتغال حمایت از سرمایه گذاران می‌باشد بنابراین بهتر است مسئولان از از آنان حمایت کنند و در روال اداری کار آنها سنگ اندازی نکنند.

وی ادامه داد: مسئولان برای کار سرمایه گذار وقت بگذارند و در کوتاه‌ترین زمان مشکلاتشان را مرتفع کنند ضمن اینکه اگر یک سرمایه گذار دنبال تحصیلات بود و نیاز به حمایت مالی داشت مسئولان نسبت به معرفی آن اقدام کنند.

بابایی در بخشی از سخنان خود به اشتغال زندانیان اشاره کرد و ابراز داشت: اشتغال زندانیان پس از اتمام دوره ندامت اقدام بسیار خوبی است که در حوزه‌های مختلف به ویژه فرهنگی صورت گرفته است ولی باید دستگاه‌های اجرایی در بحث اشتغال از این افراد حمایت کنند.

وی افزود: اگر زندانیان تخصص خاصی داشته باشند و یا به کاری علاقه‌مند باشند فرمانداری کرمان برای پرداخت تسهیلات جهت ایجاد اشتغال آنان اعلام آمادگی می‌کند.

رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان کرمان با بیان اینکه اشتغال یک نفر نجات یک خانواده است، یادآور شد: وظیفه قانونی و انسانی همه ما است تا به افرادی که به هر دلیلی گرفتار آسیب‌های اجتماعی شده‌اند کمک کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مرعشی: جهانگیری و هاشمی آماده نامزدی در انتخابات نیستند/ کارگزاران با برنامه جسورانه اقتصادی در پی یک دولت فنی و کار است

کرمان، رفسنجان، سیرجان، بافت، بردسیر و زرند در وضعیت حاد و فوق قرمز کرونایی قرار دارند/اگر مردم مراعات نکنند شاید حتی محدودیت‌های جاده‌ای را دوباره اعمال کنیم/ تمامی مدارس به صورت غیرحضوری برگزار خواهند شد

مشکل دارویی و تخت بیمارستانی نداریم/منکر تاثیر بازگشایی مدارس و برگزاری تجمعات، بر روند اپیدمی نیستیم/مردم ساده انگاری کرده و پس از ابتلا دیر به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند/مرگ و میرها در استان کرمان از متوسط کشوری پایین‌تر است

قیمت ۱۰۰ متر آپارتمان معمولی ساز در محله‌های متوسط نشین، یک میلیارد تومان است

يك زن در قامت رياست‌جمهوري

شکاف رشد قیمت بین دهک‌های درآمدی عمیق‌تر شد

خام تبلیغات شارژ شگفت انگیز و بسته اینترنت ارزان قیمت نشوید

۲۴ هزار درخواست برای دریافت تسهیلات کرونا در کرمان ثبت شد

جشنواره موسیقی نواحی ۱۰ آبان در کرمان آغاز می‌شود

افزایش قیمت گوشت و کمبود روغن در کرمان

پربازدید ها

يك زن در قامت رياست‌جمهوري

کرمان، رفسنجان، سیرجان، بافت، بردسیر و زرند در وضعیت حاد و فوق قرمز کرونایی قرار دارند/اگر مردم مراعات نکنند شاید حتی محدودیت‌های جاده‌ای را دوباره اعمال کنیم/ تمامی مدارس به صورت غیرحضوری برگزار خواهند شد

مرعشی: جهانگیری و هاشمی آماده نامزدی در انتخابات نیستند/ کارگزاران با برنامه جسورانه اقتصادی در پی یک دولت فنی و کار است

انتقال آب به یزد و کرمان به بهانه شرب/ صنعت و کشاورزی سیراب می‌شود

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

قیمت ۱۰۰ متر آپارتمان معمولی ساز در محله‌های متوسط نشین، یک میلیارد تومان است   ( نظر)

کرونا ظرف ۲۴ ساعت ۱۹ قربانی در کرمان گرفت   ( نظر)

وثایق مورد نظر صندوق چندان تفاوتی با بانک ها ندارد و سختگیرانه است   ( نظر)

برگزاری مراسم ختم مرحوم خدادادپور به صورت مجازی+ پیام تسلیت شورای شهر کرمان   ( نظر)

حاج ماشاءالله خدادادپور دار فانی را وداع گفت   ( نظر)