کد خبر: ۳۸۶۵۹
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۹
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان:
رییس جهاد کشاورزی جنوب گفت: امسال دو شرکت مایل بودند در طرح کشاورزی قراردادی همکاری کنند که متاسفانه موضوع «تعهد سپاری ارزی» یک مقداری مرددشان کرده است ومی‌گویند با این قانون به صرفه نیست.

تعهد سپاری ارزی سرمایه گذاران طرح کشاورزی قراردادی را پراند/ اگر دولت دخالت می کند هزینه اش را هم بپردازد

جهاد کشاورزی جنوب چندین طرح را به منظور بهبود شرایط کشاورزی و جلوگیری از زیان های احتمالی، پیشنهاد کرده است که یکی از آنها «منطقه آزاد کشاورزی» است، که اخیرا استانداری با این طرح موافقت کرده است.

طرح منطقه آزاد کشاورزی جنوب هنوز در مرحله اخذ مجوز است
به گزارش کرمان نو, معاون امور عمرانی استانداری کرمان ضمن تایید این خبر در مورد طرح منطقه آزاد کشاورزی گفت: برای اینکه این طرح روال خود را طی کند اول باید با اصل موضوع آن موافقت و بعد وارد مراحل قانونی دیگر مثل اخذ مجوز و انتخاب مشاور میشد.

آیت اللهی موسوی ادامه داد: در جلسه شورای توسعه، طرح توسط دکتر برخوری رییس جهاد کشاورزی جنوب مطرح شد و من هم همراهیشان کردم، زیرا معتقدم با ایجاد این منطقه آزاد عملا می توانیم در کشاورزی دست دلالان را کوتاه کنیم، و البته برای توسعه منطقه هم خوب است.

آیت اللهی موسوی گفت: این طرح باید در کارگروه های زیر مجموعه شورای توسعه مطرح و بررسی میشد، همزمان دو کارگروه برای این طرح معرفی کردیم که کار سرعت بگیرد یکی از این کار گروه ها آمایش بود، طرح مطرح شد و بعد از ارائه موضوع هیچ کس با اصل موضوع مخالفت نداشت و در شورای توسعه مصوب شده است و اکنون روی ریل تصویب قرار گرفته است که برود و از دولت مجوز بگیرد و اجرایی شود.

معاون امور عمرانی استانداری کرمان یادآور شد: بعد از این مرحله، باید مشاوره طرح مشخص شود تا مطالعات را شروع کند و اطلاعاتی را که برای تصویب دولت نیاز است را جمع آوری کند. به گفته موسوی اکنون طرح در مرحله ای است که جهاد کشاورزی باید مشاور طرحش را انتخاب کند.

آیت اللهی موسوی ادامه داد: از این قسمت به بعد به عهده جهاد کشاورزی جنوب است که باید طرح را تکمیل کنند و این تکمیل با کمک مشاور است و بعد از تکمیل دوباره در شورای توسعه مطرح شود و بعد برای تصویب شدن به هیات دولت برود.

در منطقه آزاد ارتباط با تاجر خارجی بی‌ واسطه می‌شود
 رییس جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان هم در مورد تصویب طرح منطقه آزاد جنوب گفت: هفته پیش طرح منطقه آزاد کشاورزی جنوب در کارگروه آمایش استانداری مطرح و مصوب شد و اکنون باید مشاور مطالعه‌اش کند که مکانش،وسعتش و همچنین دیگر ویژگی هایش مشخص شود و اکنون طرح در مرحله امکان‌سنجی است. اما اصل موضوع پذیرفته شده است.

دکتر برخوری ادامه داد: ما یک سری ایده آل هایی داریم که باید مشاور آنها را بررسی کند و به ما اعلام کند که آیا این ایده آل ها امکان اجرا دارند یا چه تغییراتی باید در طرح ایجاد کنیم.

رییس جهاد کشاورزی جنوب تاکید کرد: وقتی که منطقه آزاد داشته باشیم با مشتری اصلی بدون واسطه روبرو هستیم و حتی می توانیم به راحتی با تاجر خارجی و شرکت های خارجی وارد مذاکره شویم.

وی ادامه داد: حتی شرکت های خارجی می توانند در جنوب دفتر داشته باشند و یا شرکت های خارجی ای که نهاده ، کود و بذر تولید می‌کنند،هم می توانند کارخانه داشته باشند و مستقیم نهاده های خود را در اختیار کشاورز قرار دهند.

به گفته برخوری طرح منطقه آزاد، مکمل طرح کشاورزی قراردادی است. وی گفت: در منطقه آزاد می توانیم بدون واسطه سفارش بگیرم که هر محصولی را به چه مشخصاتی می خواهند مثلا به ما بگویند که پیاز و یا گوجه فرنگی را با چه مشخصاتی می خواهند و ما با همان ویژگی ها تولید و می فروشیم.

منطقه آزاد مکمل طرح قراردادی کشاورزی می‌شود
برخوری تاکید کرد: کشاورزی قراردادی بدون منطقه آزاد هم اجرا شدنی است اما با منطقه آزاد کامل تر است زیرا به طور مستقیم می توانیم با تاجر خارجی قرارداد ببندیم و در منطقه آزاد ارتباط بی واسطه با دنیا داریم و برند سازی، بسته بندی و حتی صنعت فرآوری هم تسریع و گسترش می یابد. ضمن اینکه زیر ساخت‌ها هم تغییر می‌کند به طور مثال وقتی منطقه آزادی باشد، فرودگاه بین المللی هم در جنوب فعال می شود و در بحث گردشگری هم رشد چشمگیری خواهیم داشت.

دکتر برخوری در مورد زمان اجرا طرح گفت: زمان اجرایی شدن را مطالعات مشخص می کند ما اکنون یک کار مطالعاتی شده، داریم، پیش از این، همه از مشکلات کشاورزی می‌گفتند اما هیچ کس راهکار نمی داد، ما سه راهکار دادیم که یکی از آنها کشاورزی قراردادی ویکی دیگر منطقه آزاد کشاورزی است.

رییس جهاد کشاورزی جنوب در مورد کشاورزی قراردادی گفت: در این مورد چند جلسه در استانداری داشتیم، در طرح پیشنهادی برای کشاورزی قراردادی، من می گویم یا دولت نباید دخالت کند و یا اگر دخالت می‌کند هزینه اش را هم بدهد. در این مورد مقداری با استاندار اختلاف نظر داریم اکنون روی طرح کشاورزی قراردادی و جزئیاتش در حل بحث و گفتگو هستیم.

برخوری گفت: امسال دو شرکت مایل بودند در طرح کشاورزی قراردادی همکاری کنند که متاسفانه موضوع «تعهد سپاری ارزی» یک مقداری مرددشان کرده است ومی‌گویند با این قانون به صرفه نیست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

۱۲۹ قطعه شی عتیقه در کرمان کشف شد

کرونا، مسری‌تر شده است/واکسن مشکلی را از بین نخواهد برد

توقع تبرئه داشتم/ خیلی خوشحالم که بالاخره دادگاه جرم سياسي تشكيل شد

گستردگی جایگاه‌های غیرایمن CNG در کرمان

هرکس بخواهد بخش خصوصی را از اقتصاد حذف کند جفا به کشور کرده است/ با فضاسازی نباید فضای ناامنی برای بخش خصوصی ایجاد کرد/ هر چه اقتصاد شفاف‌تر باشد، منافع کشور بیشتر تامین می‌شود

وصول جریمه ۵ میلیاردی پرونده قاچاق تلفن همراه

سارقین طلافروشی رودبار جنوب دستگیر شدند

روحانی درگذشت مادر شهیدان «طایفه رشیدی» را تسلیت گفت

مرغ منجمد با قیمت هر کیلو ۱۵ هزار تومان در کرمان عرضه می شود

بانک ایران زمین، در کرمان دعوت به همکاری می کند

پربازدید ها

لاستیک بارز دچار چالش قیمت‌گذاری است/ ظرفیت تولید لاستیک بارز کرمان افزایش می‌یابد/مس شهید باهنر ظرفیت بلااستفاده دارد

بانک ایران زمین، در کرمان دعوت به همکاری می کند

انجمن پسته کرمان زبان گویای پسته کاران است/پارک علم و فناوری نتوانسته نیازهای استارت آپ ها را پاسخ دهد

مرغ منجمد با قیمت هر کیلو ۱۵ هزار تومان در کرمان عرضه می شود

سند مالکیت اراضی طاهرآباد کرمان اخذ شد

ساخت عروسک لوپتو، مهارت ساخت و نواختن سوتک گلی، آیین حنابندون جیرفت و قالی گل سرخ اسفندقه ثبت ملی می شوند

۱۲۹ قطعه شی عتیقه در کرمان کشف شد

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)