کد خبر: ۳۸۶۷۶
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان تاکید کرد
وی از بیکار شدن بیش از ۴ هزار نفر مربی و باشگاه‌دار در سراسر استان در این دوران خبر داد و بیان کرد: پس از گذشت دو ماه از اعلام تعطیل شدن باشگاه‌ها و هیات‌های ورزشی، ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا به این نتیجه رسیدند که باید یک تغییر رویه و ایجاد یک فرهنگ در بحث مقابله با کرونا داشته باشیم بنابراین فعالیت مجددد صنوف مختلف و باشگاه‌ها را به صورت پلکانی و گام به گام در دستور کار داشتیم.

بیش از ۴ هزار نفر مربی و باشگاه‌دار در سراسر استان در دوران کرونا بیکار شدند/ بیش از یک میلیارد تومان تسهیلات ورزشی پرداخت شد/فعالیت استخرهای ورزشی همچنان ممنوع است/ سرانه فضای ورزشی استان کرمان نیم متر است

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان بیان کرد: هنوز به استخرهای شنا و رشته‌هایی که ارتباط فیزیکی بیشتری دارند، اجازه فعالیت داده نشده است و با توجه به اینکه حفظ جان و سلامت مردم رسالت اصلی ماست لذا طبق دستورالعمل‌ها عمل می‌کنیم.

"میثم پاریزی" در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به میزان خسارت کرونا به بخش ورزش استان کرمان گفت: با توجه به دستورالعمل های استانی و ملی ستاد مقابله با کرونا، در پایان اسفندماه به ناچار فعالیت کلیه باشگاه‌های ورزشی و هیات‌های ورزشی را تعطیل کنیم.

وی از بیکار شدن بیش از ۴ هزار نفر مربی و باشگاه‌دار در سراسر استان در این دوران خبر داد و بیان کرد: پس از گذشت دو ماه از اعلام تعطیل شدن باشگاه‌ها و هیات‌های ورزشی، ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا به این نتیجه رسیدند که باید یک تغییر رویه و ایجاد یک فرهنگ در بحث مقابله با کرونا داشته باشیم بنابراین فعالیت مجددد صنوف مختلف و باشگاه‌ها را به صورت پلکانی و گام به گام در دستور کار داشتیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان ورزش را برای نشاط و سلامت جامعه الزامی دانست و افزود: باتوجه به پیگیری‌های و دستورالعمل ستاد ملی کرونا درباره ورزش، فعالیت رشته‌های مجاز ورزشی را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد و با همراهی ستاد استانی مقابله با کرونا توانستیم فعالیت ورزش‌های مجاز در استان داشته باشیم ضمن آنکه نظارت‌های بهداشتی مستمر و جدی از باشگاه‌ها انجام می‌شد.

وی با اشاره به بازرسی‌ها ادامه داد: باشگاه‌هایی که در وضعیت قرمز قرار داشتند را تعطیل کردیم به‌گونه‌ای که بیش از ۱۰ باشگاه در سراسر استان به دلیل عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تعطیل و باشگاه‌هایی که در وضعیت زرد بودند هشدار دادیم تا نواقص خود را رفع کنند و آنهایی که این نواقص را رفع نکردند تعطیل کردیم و تا امروز خوشبختانه تعداد زیادی از باشگاه‌های ورزشی ما فعالیت خود را آغاز کردند و در این میان منکر همکاری مردم نیستیم زیرا آنها به خوبی پروتکل‌های بهداشتی را در باشگاه‌ها رعایت کردند.

پاریزی از میزان خسارت وارد شده به بخش ورزش استان کرمان سخن به میان آورد و اظهار کرد: بخش ورزش استان کرمان در بحث شیوع کرونا و محدودیت‌های ایجاد شده ده‌ها میلیارد تومان ضرر دید و بیش از ۴ هزار مربی و باشگاه‌دار در این دوران با تعطیلی شغلشان مواجه شدند.

وی ادامه داد: ستاد ملی مقابله با کرونا تسهیلاتی برای افرادی که دچار آسیب از کرونا شده‌اند اختصاص داده که در این راستا نیز تسهیلاتی به بخش ورزش تخصیص داده شد اما این پرداخت‌ها ضررها را به‌صورت کامل جبران نمی‌کند و بسیار ناچیز است و تاکنون حدود سه میلیارد تومان پرونده درخواست اخذ تسهیلات در استان در حوزه ورزش داشته ایم که بیش از یک میلیارد تومان آن تاکنون پرداخت شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان بیان کرد: متاسفانه استخرهای شنا و رشته‌هایی که ارتباط فیزیکی بیشتری دارند هنوز اجازه فعالیت داده نشده است و باتوجه به اینکه حفظ جان و سلامت مردم رسالت اصلی ماست لذا طبق دستورالعمل‌ها عمل می‌کنیم.

افتتاح دو ورزشگاه بزرگ در استان کرمان

وی در ادامه سخنان خود از افتتاحیه‌هایی که در استان تا پایان سال جاری صورت می‌گیرد سخن به میان آورد و اظهار کرد: تا پایان سال افتتاحیه‌های ورزشی خوبی خواهیم داشت. در هفته دولت بیش از ۱۰ پروژه به بهره‌برداری رسید و این مژده را به ورزش دوستان می‌دهم که در هفته ورزش و دهه فجر افتتاحیه‌های متعدد دیگری نیز خواهیم داشت.

پاریزی خبر داد: تا پایان سال به همت شرکت ملی صنایع مس ایران افتتاح ورزشگاه کرمان و رفسنجان که دو ورزشگاه بزرگ هستند خواهیم داشت.

وی سرانه فضای ورزشی استان را برابر میانگین سراسر کشور دانست و بیان کرد: سرانه فضای ورزشی استان کرمان نیم متر است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان عنوان کرد: طبق آمار تا قبل از شیوع کرونا بیش از ۱۱۰ هزار نفر ورزشکار سازمان یافته در کل استان داشتیم و حدود سه برابر ورزشکاران سازمان یافته، مردم از اماکن ورزشی و فضاهای ورزشی به‌صورت روزمره استفاده می‌کردند.

وی گفت: طی یک سال گذشته اتفاقات بسیار خوبی در حوزه ورزش استان رخ داد که در تاریخ ورزش استان بی‌نظیر بود به‌گونه‌ای که حدود ۳۹ رشته ورزشی استان جزء تیم‌های برتر کشور شدند و تیم فوتبال در لیگ برتر کشور، قهرمانی تیم فوتبال رفسنجان در لیگ دسته اول، قهرمانی تیم فوتبال بانوان شهرداری بم برای هفتمین سال متوالی، سومی تیم فوتبال بانوان سیرجان، هندبال استان کرمان بعد از ۳۱ سال قهرمان آسیا شد، کسب سکوی سومی تکواندو لیگ برتر کشور، قهرمانی تیراندازان با کمان، دومیدانی‌کاران، تنیس روی میز بانوان ایتان برای دومین سال متوالی قهرمان کشور شد و ... از افتخارات استان در سال گذشته بودند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کدخدایی: آمار مصرف تعرفه های انتخابات در حد گمانه زنی است

همتی: به انزوای خارجی پایان خواهیم داد / مردم حق دارند با رفاه و با آرامش زندگی کنند / اگر رای نیاورم باز هم پیگیر شعارهایم خواهم بود

همه جهان امروز به انتخابات ایران نگاه می‌کنند/ کاش هیچ مشکلی از روز ثبت نام نامزدها تا امروز نداشتیم

ساعات اولیه امروز ۶۰ هزارنفر در استان کرمان رای دادند

کدخدایی: مشارکت در ساعت‌های ابتدایی رای‌گیری بسیار خوب بوده است

بعنوان خدمتگزاری کوچک از ملت بزرگ ایران خواهش می‌کنم که در انتخابات شرکت کنند

روحانی رای خود را به صندوق انداخت

استاندار کرمان: صف‌های طولانی مردم بیانگر آغاز انتخاباتی پرشور است

امروز میدان‌دار و صحنه‌گردان اصلی مردم هستند / هر کاری که ملت ایران امروز انجام بدهند، سازنده آینده و سرنوشت چند ساله ماست

امروز میدان‌دار و صحنه‌گردان اصلی مردم هستند / هر کاری که ملت ایران امروز انجام بدهند، سازنده آینده و سرنوشت چند ساله ماست

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

مرعشی: در نبود اکثریت، همیشه اصولگرایان شانس پیروزی دارند/الله کرم سخنگوی نظام نیست   (۲ نظر)

مرعشی: روحانی اگر نمی‌تواند کشور را اداره کند کنار برود/ مردم حوصله چه‌کنم چه‌کنم‌های رئیس‌جمهور را ندارند/ ایران فدایی می‌خواهد نه سیاستمدار متکبر و تمامیت خواه/ هرکس نمی‌تواند با رهبری هماهنگ باشد کاندیدای انتخابات نشود/ اصولگرایان میانه‌رو مانند اصلاح‌طلبان حذف شدند/ آتش انقلابی‌ها خیلی تند است/ هیچ اصلاح طلبی برای انتخابات ۱۴۰۰ تصمیم شخصی نگیرد   (۲ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)