کد خبر: ۳۸۶۷۶
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان تاکید کرد
وی از بیکار شدن بیش از ۴ هزار نفر مربی و باشگاه‌دار در سراسر استان در این دوران خبر داد و بیان کرد: پس از گذشت دو ماه از اعلام تعطیل شدن باشگاه‌ها و هیات‌های ورزشی، ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا به این نتیجه رسیدند که باید یک تغییر رویه و ایجاد یک فرهنگ در بحث مقابله با کرونا داشته باشیم بنابراین فعالیت مجددد صنوف مختلف و باشگاه‌ها را به صورت پلکانی و گام به گام در دستور کار داشتیم.

بیش از ۴ هزار نفر مربی و باشگاه‌دار در سراسر استان در دوران کرونا بیکار شدند/ بیش از یک میلیارد تومان تسهیلات ورزشی پرداخت شد/فعالیت استخرهای ورزشی همچنان ممنوع است/ سرانه فضای ورزشی استان کرمان نیم متر است

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان بیان کرد: هنوز به استخرهای شنا و رشته‌هایی که ارتباط فیزیکی بیشتری دارند، اجازه فعالیت داده نشده است و با توجه به اینکه حفظ جان و سلامت مردم رسالت اصلی ماست لذا طبق دستورالعمل‌ها عمل می‌کنیم.

"میثم پاریزی" در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به میزان خسارت کرونا به بخش ورزش استان کرمان گفت: با توجه به دستورالعمل های استانی و ملی ستاد مقابله با کرونا، در پایان اسفندماه به ناچار فعالیت کلیه باشگاه‌های ورزشی و هیات‌های ورزشی را تعطیل کنیم.

وی از بیکار شدن بیش از ۴ هزار نفر مربی و باشگاه‌دار در سراسر استان در این دوران خبر داد و بیان کرد: پس از گذشت دو ماه از اعلام تعطیل شدن باشگاه‌ها و هیات‌های ورزشی، ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا به این نتیجه رسیدند که باید یک تغییر رویه و ایجاد یک فرهنگ در بحث مقابله با کرونا داشته باشیم بنابراین فعالیت مجددد صنوف مختلف و باشگاه‌ها را به صورت پلکانی و گام به گام در دستور کار داشتیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان ورزش را برای نشاط و سلامت جامعه الزامی دانست و افزود: باتوجه به پیگیری‌های و دستورالعمل ستاد ملی کرونا درباره ورزش، فعالیت رشته‌های مجاز ورزشی را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد و با همراهی ستاد استانی مقابله با کرونا توانستیم فعالیت ورزش‌های مجاز در استان داشته باشیم ضمن آنکه نظارت‌های بهداشتی مستمر و جدی از باشگاه‌ها انجام می‌شد.

وی با اشاره به بازرسی‌ها ادامه داد: باشگاه‌هایی که در وضعیت قرمز قرار داشتند را تعطیل کردیم به‌گونه‌ای که بیش از ۱۰ باشگاه در سراسر استان به دلیل عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تعطیل و باشگاه‌هایی که در وضعیت زرد بودند هشدار دادیم تا نواقص خود را رفع کنند و آنهایی که این نواقص را رفع نکردند تعطیل کردیم و تا امروز خوشبختانه تعداد زیادی از باشگاه‌های ورزشی ما فعالیت خود را آغاز کردند و در این میان منکر همکاری مردم نیستیم زیرا آنها به خوبی پروتکل‌های بهداشتی را در باشگاه‌ها رعایت کردند.

پاریزی از میزان خسارت وارد شده به بخش ورزش استان کرمان سخن به میان آورد و اظهار کرد: بخش ورزش استان کرمان در بحث شیوع کرونا و محدودیت‌های ایجاد شده ده‌ها میلیارد تومان ضرر دید و بیش از ۴ هزار مربی و باشگاه‌دار در این دوران با تعطیلی شغلشان مواجه شدند.

وی ادامه داد: ستاد ملی مقابله با کرونا تسهیلاتی برای افرادی که دچار آسیب از کرونا شده‌اند اختصاص داده که در این راستا نیز تسهیلاتی به بخش ورزش تخصیص داده شد اما این پرداخت‌ها ضررها را به‌صورت کامل جبران نمی‌کند و بسیار ناچیز است و تاکنون حدود سه میلیارد تومان پرونده درخواست اخذ تسهیلات در استان در حوزه ورزش داشته ایم که بیش از یک میلیارد تومان آن تاکنون پرداخت شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان بیان کرد: متاسفانه استخرهای شنا و رشته‌هایی که ارتباط فیزیکی بیشتری دارند هنوز اجازه فعالیت داده نشده است و باتوجه به اینکه حفظ جان و سلامت مردم رسالت اصلی ماست لذا طبق دستورالعمل‌ها عمل می‌کنیم.

افتتاح دو ورزشگاه بزرگ در استان کرمان

وی در ادامه سخنان خود از افتتاحیه‌هایی که در استان تا پایان سال جاری صورت می‌گیرد سخن به میان آورد و اظهار کرد: تا پایان سال افتتاحیه‌های ورزشی خوبی خواهیم داشت. در هفته دولت بیش از ۱۰ پروژه به بهره‌برداری رسید و این مژده را به ورزش دوستان می‌دهم که در هفته ورزش و دهه فجر افتتاحیه‌های متعدد دیگری نیز خواهیم داشت.

پاریزی خبر داد: تا پایان سال به همت شرکت ملی صنایع مس ایران افتتاح ورزشگاه کرمان و رفسنجان که دو ورزشگاه بزرگ هستند خواهیم داشت.

وی سرانه فضای ورزشی استان را برابر میانگین سراسر کشور دانست و بیان کرد: سرانه فضای ورزشی استان کرمان نیم متر است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان عنوان کرد: طبق آمار تا قبل از شیوع کرونا بیش از ۱۱۰ هزار نفر ورزشکار سازمان یافته در کل استان داشتیم و حدود سه برابر ورزشکاران سازمان یافته، مردم از اماکن ورزشی و فضاهای ورزشی به‌صورت روزمره استفاده می‌کردند.

وی گفت: طی یک سال گذشته اتفاقات بسیار خوبی در حوزه ورزش استان رخ داد که در تاریخ ورزش استان بی‌نظیر بود به‌گونه‌ای که حدود ۳۹ رشته ورزشی استان جزء تیم‌های برتر کشور شدند و تیم فوتبال در لیگ برتر کشور، قهرمانی تیم فوتبال رفسنجان در لیگ دسته اول، قهرمانی تیم فوتبال بانوان شهرداری بم برای هفتمین سال متوالی، سومی تیم فوتبال بانوان سیرجان، هندبال استان کرمان بعد از ۳۱ سال قهرمان آسیا شد، کسب سکوی سومی تکواندو لیگ برتر کشور، قهرمانی تیراندازان با کمان، دومیدانی‌کاران، تنیس روی میز بانوان ایتان برای دومین سال متوالی قهرمان کشور شد و ... از افتخارات استان در سال گذشته بودند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نماینده جیرفت خبرداد: حضور ۳ نماینده مجلس در کابینه دولت سیزدهم

لزوم نگاه جدی‌تر مدیران ارشد کشوری به حل بحران‌های استان کرمان/ مصوبات ستاد بحران در شهرستان بافت باید با جدیت پیگیری شود

رشد ۱۳۱ در صدی سود تلفیق سال ۱۳۹۹ نسبت به سال مشابه قبل و تخصیص سود ۲۰۰ ریالی به هر سهم

واژگونی خودرو در محور بردسیر به باغین 2 کشته و 3 مصدوم بر جای گذاشت

سیل اخیر به ۲۰۰ منزل مسکونی کرمان خسارت وارد کرد

مردم خوزستان ناراحتی خود را بروز دادند هیچ گله‌ای از آنها نمی‌توان داشت/ در همه جا از جمله مراسم‌های مذهبی و غیرمذهبی نیز باید اصل را بر رعایت کامل شیوه‌نامه‌های باشد

تفاوت در عوارض بعد از تزریق واکسن کرونا در افراد مختلف

کشف ۶۰۰ کیسه ۵۰ کیلویی کود شیمیایی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در رفسنجان

بیش از ۶۰ درصد جمعیت بالای ۶۰ سال کرمان واکسن کرونا دریافت کردند

تصادف مرگبار در خیابان شهدای خانوک شهر کرمان+تصاویر

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

نماینده جیرفت خبرداد: حضور ۳ نماینده مجلس در کابینه دولت سیزدهم   ( نظر)

تصادف مرگبار در خیابان شهدای خانوک شهر کرمان+تصاویر   ( نظر)

قتل در یک جشن تولد در ریگان؛ قاتل کمتر از یک ساعت دستگیر شد   ( نظر)

استاندار کرمان: وضعیت کرونا در کرمان بسیار نگران کننده است   ( نظر)