کد خبر: ۳۸۶۷۸
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
ارسال به دوستان
ذخیره
 مدیر گروه بیماری های داخلی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت
این متخصص بیماری‌های داخلی بر ضرورت استفاده از واکسن آنفلوانزا توسط افراد با بیماری‌های زمینه ای تاکید کرد و گفت: واکسن آنفلوانزا را فقط به افرادی که دارای بیماری‌های مزمن قلبی، ریوی، تنفسی کلیوی و یا کبدی هستند و یا افراد دارای نقص ایمنی که شیمی درمانی می شوند و یا دیابت کنترل نشده دارند و زنان باردار توصیه می کنیم.

 بخور جوش شیرین و گلاب عوارض دارد/هرگونه علائم سرماخوردگی را در فصل پاییز، کرونا فرض کنید

مدیر گروه بیماری های داخلی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نسبت به رعایت بایدها و نباید های موثر بر گذر از فصل پاییز و زمستان پیش رو هشدار داد.

دکتر"امین سعیدی" در گفت و گو با ایسنا با اشاره به سوالات مطرح شده از طرف اقشار مختلف جامعه نسبت به چگونگی گذر از پاییز و زمستان پیش رو با وجود دو بیماری کووید ۱۹ و آنفلوآنزا گفت: این روزها مردم با سوالات متعددی در سراسر جهان و کشور نسبت به اما و اگرهای گذر از فصل پاییز و زمستان پیش رو مواجهه هستند که از پزشکان می پرسند و پاسخگویی علمی به این پرسش ها به آگاهی بخشی جامعه کمک قابل توجهی را به همراه دارد.

وی با این توضیح که واکسن آنفلوآنزا هیچ نقشی در پیشگیری و ابتلای به بیماری کرونا ندارد افزود: مردم به جای جستجو کردن واکسن آنفلوانزا باید بر رعایت بهداشت فردی و اجتماعی همچنان تمرکز داشته باشند.

این متخصص بیماری‌های داخلی بر ضرورت استفاده از واکسن آنفلوانزا توسط افراد با بیماری‌های زمینه ای تاکید کرد و گفت: واکسن آنفلوانزا را فقط به افرادی که دارای بیماری‌های مزمن قلبی، ریوی، تنفسی کلیوی و یا کبدی هستند و یا افراد دارای نقص ایمنی که شیمی درمانی می شوند و یا دیابت کنترل نشده دارند و زنان باردار توصیه می کنیم.

مدیر گروه بیماری‌های داخلی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در ادامه اظهار کرد: درخواست‌ اکثر مردم جهت تهیه واکسن آنفلوآنزا باعث می شود که نیازمندان واقعی به این واکسن در تامین آن در آینده نزدیک محروم بشوند.

وی با یادآوری باورهای اشتباه و غلط نسبت به درمان و پیشگیری از کرونا افزود: بخور جوش شیرین و گلاب و یا استفاده از مواد مخدر و مشتقات آن و عنبرنسارا هیچ نقشی در پیشگیری از ابتلای به کووید ۱۹ و یا بهبودی ندارند و حتی عوارض متعددی را از جمله بینایی، تنفسی و مخاطی در افرادی که از بخور جوش شیرین استفاده کردند، در بعضی از بیماران دیده می شود

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در پاسخ به چرایی ابتلای مجدد بهبود یافتگان کووید ۱۹ اظهار کرد: ابتلای مجدد به کووید ۱۹ تنها در بیمارانی دیده می شود که در ابتلای اول بدنشان آنتی بادی مناسب و مقدار کافی آنتی بادی علیه کووید را نساخته باشد و ابتلای مجدد به کووید به معنای ابتلای شدید تر و یا خفیف تر هرگز نیست.

وی پرهیز از ترس و اضطراب را مورد تاکید قرار داد و گفت: بسیاری از بیماران، ترس و اضطراب دارند که ما یک بار مبتلا شدیم و اگر مجددمبتلا بشویم شدیدتر است در حالی که باید به این نکته توجه داشت که اصلا هیچ آمار، ارقام و یا نتیجه ای در دنیا که به این شکل ابتلای مجدد فرد را دچار یک بیماری شدیدتر می کند، وجود ندارد.

مدیر گروه بیماری‌های داخلی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت رعایت بهداشت فردی و جمعی را در پیشگیری از ابتلا به کووید ۱۹ و آنفلوآنزا مشترک عنوان کرد و افزود: راه های پیشگیری از آنفلوآنزا تقریبا همان راه های پیشگیری از کرونا هستند و مردم باید در فصل پاییز و زمستان رعایت بهداشت فردی و جمعی را دوچندان مد نظر داشته باشند.

هرگونه علائم سرماخوردگی را در فصل پاییز، کرونا فرض کنید

سعیدی سردی هوا و تغییر زندگی را در روند ابتلای به بیماری‌های واگیر موثر دانست و گفت: با سرد شدن هوا، اجتماع مردم در فضاهای بسته و گرم بیشتر خواهد شد و این شاید ابتلای به این دو بیماری را افزایش بدهد لذا به مردم توصیه می شود به این نکته توجه داشته باشند هرگونه علائم سرماخوردگی و یا شبه سرماخوردگی را در فصل پاییز، کرونا فرض کنند مگر اینکه خلاف آن ثابت بشود.

این متخصص بیماری‌های داخلی اضطراب، استرس و یا وسواس فکری و عملی بر سیستم ایمنی بدن را موثر دانست و گفت: موارد ذکر شده باعث می شوند تا سیستم ایمنی بدن در مقابل هر گونه ویروسی تضعیف شود لذا توصیه می شود مردم از هر گونه وسواس بیش از حد نسبت به ابتلای به این بیماری‌ها پرهیز کنند.

وی استفاده از مواد غذایی تازه را جهت تقویت سیستم ایمنی بدن توصیه کرد و گفت: هیچ دارو و ماده غذایی خاصی جهت پیشگیری از ابتلای به کووید ۱۹ تاکنون در دنیا اثبات نشده است اما همچنان محققان توصیه می کنند بیماران از گیاهان و مواد غذایی تازه جهت تقویت سیستم ایمنی استفاده کنند، اما واقعا هیچ داروی ثابت و یا ماده غذایی مشخصی برای این بیماری وجود ندارد.

سعیدی با ابراز امیدواری از جدید ترین یافته های دانشمندان نسبت به تهیه واکسن کرونا گفت: خبرهای خوبی از مراحل آزمایشی واکسن جهت پیشگیری از ابتلای به کرونا از سراسر جهان به گوش می رسد اما مردم باید آگاه باشند که پاییز و زمستان را به احتمال زیاد بدون واکسن کرونا پشت سر خواهیم گذاشت و شاید دستگیر این فصل از سال‌ جاری نشود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مرعشی: جهانگیری و هاشمی آماده نامزدی در انتخابات نیستند/ کارگزاران با برنامه جسورانه اقتصادی در پی یک دولت فنی و کار است

کرمان، رفسنجان، سیرجان، بافت، بردسیر و زرند در وضعیت حاد و فوق قرمز کرونایی قرار دارند/اگر مردم مراعات نکنند شاید حتی محدودیت‌های جاده‌ای را دوباره اعمال کنیم/ تمامی مدارس به صورت غیرحضوری برگزار خواهند شد

مشکل دارویی و تخت بیمارستانی نداریم/منکر تاثیر بازگشایی مدارس و برگزاری تجمعات، بر روند اپیدمی نیستیم/مردم ساده انگاری کرده و پس از ابتلا دیر به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند/مرگ و میرها در استان کرمان از متوسط کشوری پایین‌تر است

قیمت ۱۰۰ متر آپارتمان معمولی ساز در محله‌های متوسط نشین، یک میلیارد تومان است

يك زن در قامت رياست‌جمهوري

شکاف رشد قیمت بین دهک‌های درآمدی عمیق‌تر شد

خام تبلیغات شارژ شگفت انگیز و بسته اینترنت ارزان قیمت نشوید

۲۴ هزار درخواست برای دریافت تسهیلات کرونا در کرمان ثبت شد

جشنواره موسیقی نواحی ۱۰ آبان در کرمان آغاز می‌شود

افزایش قیمت گوشت و کمبود روغن در کرمان

پربازدید ها

دستگیری عاملان وقوع نزاع خونین در کرمان

تعطیلی دو هفته‌ای برخی واحدهای صنفی در شش شهرستان استان کرمان+ فهرست استثناها

۵۰ درصد تخت‌های بیمارستان‌های استان در برخی از شهرستان‌ها برای بیماران مبتلا به کرونا پر شده است

کرونا ظرف ۲۴ ساعت ۱۹ قربانی در کرمان گرفت

۲۴ نفر طی ۲۴ ساعت جان باختند

شرایط کرونا در آذر و دی ماه بدتر خواهد شد/ممنوعیت برگزاری هر نوع مراسم فرهنگی در کرمان

مرغ‌های قاچاق در دام پلیس اقتصادی کرمان

خام تبلیغات شارژ شگفت انگیز و بسته اینترنت ارزان قیمت نشوید

مشکل دارویی و تخت بیمارستانی نداریم/منکر تاثیر بازگشایی مدارس و برگزاری تجمعات، بر روند اپیدمی نیستیم/مردم ساده انگاری کرده و پس از ابتلا دیر به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند/مرگ و میرها در استان کرمان از متوسط کشوری پایین‌تر است

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

قیمت ۱۰۰ متر آپارتمان معمولی ساز در محله‌های متوسط نشین، یک میلیارد تومان است   ( نظر)

کرونا ظرف ۲۴ ساعت ۱۹ قربانی در کرمان گرفت   ( نظر)

وثایق مورد نظر صندوق چندان تفاوتی با بانک ها ندارد و سختگیرانه است   ( نظر)

برگزاری مراسم ختم مرحوم خدادادپور به صورت مجازی+ پیام تسلیت شورای شهر کرمان   ( نظر)

حاج ماشاءالله خدادادپور دار فانی را وداع گفت   ( نظر)