کد خبر: ۳۸۶۹۰
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
تحلیل حسن‌پور و پورابراهیمی از وضعیت رزم‌حسینی در مجلس
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سابقه رزم حسینی نشان دهنده رویکرد مبتنی بر رویکرد تعاملی با استفاده از ظرفیت های علمی و تخصصی در حوزه اجرایی است اظهار کرد: برداشت ما این است در صورت رای اعتماد مجلس به آقای رزم حسینی (که پیش بینی می شود با رای قابل قبولی به عنوان وزیر نهایی خواهد شد) بتواند در همین مدت کوتاه تحولات خوبی ایجاد کند که از نظر ما امکانپذیر است.

رای می‌آورد/ برنامه ده ساله بنویسد

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سابقه رزم حسینی نشان دهنده رویکرد مبتنی بر رویکرد تعاملی با استفاده از ظرفیت های علمی و تخصصی در حوزه اجرایی است اظهار کرد: برداشت ما این است در صورت رای اعتماد مجلس به آقای رزم حسینی (که پیش بینی می شود با رای قابل قبولی به عنوان وزیر نهایی خواهد شد) بتواند در همین مدت کوتاه تحولات خوبی ایجاد کند که از نظر ما امکانپذیر است.

به گزارش ایسنا محمدرضا پورابراهیمی درباره معرفی علیرضا رزم حسینی استاندار سابق کرمان به عنوان وزیر پیشنهادی صمت به مجلس اظهار کرد: سابقه آشنایی ما با آقای رزم حسینی مربوط به دوران دفاع مقدس است و به عنوان بسیجی در لشکر ثارالله تحت فرماندهی حاج قاسم عزیز بودیم و آقای رزم حسینی یکی از فرماندهان دفاع مقدس بود.

وی با بیان اینکه سوابق رزم حسینی در استان های کرمان و خراسان رضوی برجسته بوده است، افزود: حضور در دفاع مقدس و در کنار افرادی مانند شهید سلیمانیِ بزرگ روحیه جهادی و پرتلاشی در آقای رزم حسینی ایجاد کرده و خوشبختانه اقدامات ایشان در استان کرمان و خراسان رضوی نشان دهنده همان نگاه و رویکردهاست و اقدامات خوبی به ویژه در زمینه محرومیت زدایی انجام داده که مورد توجه مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته که نمونه بارز آن را می توان به فعالیت هایی که در زمینه اقتصاد مقاومتی و کارهایی که در قلعه گنج در دوران استانداری کرمان اشاره کرد.

پو ابراهیمی تصریح کرد: این موارد نشان می دهد رویکرد جهادی برگرفته از دفاع مقدس با نگاه تخصصی، نوآوری و خلاقیت می تواند موفقیت هایی را ایجاد بکند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت از مهم ترین وزارتخانه هاست و طبیعتا اتخاذ تصمیم و کار در آن شرایط ویژه ای خواهد داشت به ویژه در مباحث مربوط به بازار.

وی درباره انتخاب رزم حسینی به عنوان وزیر پیشنهادی صمت از سوی دولت اظهار کرد: امروز جلسه ای با حضور آقای رزم حسینی داشتیم و مطالب خوبی در این جلسه مطرح شد و برنامه های وی در بخش بازرگانی با کمیسیون اقتصادی و در بخش معادن با کمیسیون صنایع مطرح و در حال بررسی این برنامه ها هستیم و قطعا به ارتقاء برنامه های وی کمک خواهیم کرد تا اگر نقاط ضعف و کمبودهایی وجود دارد، رفع و برنامه ایشان کامل تر شود.

پورابراهیمی با بیان اینکه سابقه رزم حسینی نشان دهنده رویکرد مبتنی بر رویکرد تعاملی با استفاده از ظرفیت های علمی و تخصصی در حوزه اجرایی است اظهار کرد: برداشت ما این است در صورت رای اعتماد مجلس به آقای رزم حسینی (که پیش بینی می شود با رای قابل قبولی به عنوان وزیر نهایی خواهد شد) بتواند در همین مدت کوتاه تحولات خوبی ایجاد کند که از نظر ما امکانپذیر است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اولویت اول ما تنظیم بازارهاست که در شرایط کنونی از وضعیت نامناسبی برخوردار است و باید بازار کالاهای اساسی و غیراساسی، بازار ارز(که مربوط به بانک مرکزی است اما روی دیگر بازارها تاثیر می گذارد)، بازار مسکن و بازار خودرو ساماندهی شود.

وی افزود: امیدواریم آقای رزم حسینی این اولویت ها را به عنوان موارد اول مدنظر قرار بدهد و اقداماتی که بتواند شرایط بهتری برای مدیریت بازار فراهم کند، انجام دهد.

حسن‌پور: معتقدیم علیرضا رزم‌حسینی بیش از ۲۲۰ رای اعتماد خواهد آورد
رییس مجمع نمایندگان استان کرمان پیش‌بینی کرد: با احترام به نظر نمایندگان مخالف، اما پیش بینی می شود که علیرضا رزم‌حسینی با بیش از ۲۰۰ رای روانه پاستور خواهد شد و یکی از تاثیرگذارترین وزرای دولت تدبیر و امید خواهد بود.

شهباز حسن‌پور درباره معرفی لیرضا رزم حسینی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت از سوی رییس جمهور گفت: معتقدیم علیرضا رزم‌حسینی بیش از ۲۲۰ رای اعتماد خواهد آورد.

وی از انتظارات نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وزیر صنعت، معدن و تجارت سخن به میان آورد و اظهار کرد: بومی‌سازی قطعات در داخل کشور، توجه به ظرفیت بالای نیروهای مومن و متخصص کشور، استفاده از ظرفیت جوانان، توجه به وضعیت بازار و معیشت مردم، هماهنگی با سه پارلمان بخش خصوصی (اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و اتاق تعاون) و حمایت از تولید داخل از جمله انتظارات نمایندگان از وزیر جدید صمت است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی صادرات را یک اصل در اقتصاد دانست و بیان کرد: اگر قصد رفع مشکل اشتغال و رونق تولید را داریم باید صادرات در سرلوحه برنامه های وزارت صمت قرار گیرد ضمن آنکه ۷۰ هزار واحد صنعتی در سطح کشور در حالت تعطیل، نیمه تعطیل یا با ظرفیت کمتر از ۳۰ درصد فعال هستند که نیاز به حمایت فوری و جدی وزیر دارند.

وی پیگیری مطالبات واحدهای تولیدی از بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و مجموعه‌های ذیربط را از دیگر انتظارات نمایندگان مجلس شورای اسلامی برشمرد و اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه، پیشران اقتصاد کشور معادن اعلام شده است لذا فعال سازی کل معادن کشور و ظرفیت‌های معدنی و تعیین و تکلیف معادنی که سال‌ها در انحصار یک عده خاصی بوده و در این زمینه رانت هایی ایجاد شده است از دیگر مطالبات نمایندگان مجلس از وزیر صمت می باشد.

حسن‌پور به حمایت های صورت گرفته از رزم حسینی در مجلس شورای اسلامی اشاره و بیان کرد: با توجه به اعلام حمایت شخصیت‌های فرهیخته، فرزانه و بزرگان مجلس همچون آیت‌الله تقوی نماینده مردم تهران، اعضای فراکسیون گام دوم انقلاب، آقای پزشکیان نماینده مردم تبریز، آقای نیکزاد نایب رییس دوم مجلس و آقای قاضی‌زاده نایب رییس اول مجلس از آقای رزم‌حسینی، انتظار رای بالای اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت را داریم.

وی به حمایت اکثر روسای کمیسیون‌های مجلس از رزم حسینی اشاره کرد و افزود: آقای اکبری رییس کمیسیون صنعت و معدن، آقای رضایی رییس کمیسیون عمران، آقای پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی و آقای حسین‌زاده رییس کمیسیون آئین‌نامه داخلی از رزم حسینی حمایت کرده ضمن آنکه دیدار حضوری بیش از ۱۰۰ نماینده مجلس در اولین روز حضور رزم‌حسینی در مجلس حکایت معنی داری از حمایت مجلس از مرد ایمان و عمل دارد.

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان پیش‌بینی کرد: با احترام به نظر نمایندگان مخالف، اما پیش بینی می شود که علیرضا رزم‌حسینی با بیش از ۲۰۰ رای روانه پاستور خواهد شد و یکی از تاثیرگذارترین وزرای دولت تدبیر و امید خواهد بود.

وی خطاب به علیرضا رزم‌حسینی گفت: از آقای رزم حسینی درخواست می‌کنیم یک برنامه ۱۰ ساله را برای وزارت صنعت، معدن و تجارت داشته باشد نه برنامه ۶ ماهه.

حسن‌پور درباره برخی انتشار اخباری مبنی بر تشنج های به وجود آمده در روز گذشته در پی حضور وزیر پیشنهادی صمت در صحن مجلس از سوی برخی نمایندگان عنوان کرد: روز گذشته کسی بر علیه آقای رزم‌حسینی در مجلس شعار نداد. فقط چند نماینده سوالات و ابهاماتی داشتند که مطمئن هستم تا روز سه شنبه با شفاف‌سازی که آقای رزم‌حسینی انجام خواهد داد این چند تن نماینده نیز حمایت خود را از رزم‌حسینی اعلام خواهند کرد گفتنی است که حمایت آقایان ذوالنور رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس و قدوسی کریمی یکی از چهره‌های شاخص مجلس از وزیر پیشنهادی صمت تاثیر بسزا و موثری در رای اعتماد رزم حسینی خواهد گذاشت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

احتمال اوج‌گیری دوباره کرونا / شیوع ویروس‌های سرماخوردگی در بین کودکان / مردم بیشتر مراقب باشند

پیروزی تیم فوتسال امید مس کرمان در یک بازی دوستانه/آمادگی فوتسالیست‌های مس برای دور جدید رقابت‌ها

عامل قطع عضو شهروند سیرجانی دستگیر شد

نرخ عوارض آزاد راه های کشور افزایش یافت

قیمت انواع سکه و طلا امروز سه شنبه 16 خرداد 1402

جوشاندن شیر چه مضراتی دارد/ شیر کم چرب بخورید

آسیب‌ها و مشکلات مربوط به حوره حمل و نقل به صورت ویژه پیگیری می‌شود / لزوم جلوگیری از فعالیت خودروهای شخصی مسافربر

صنعت طلا در کرمان مغفول مانده است / اگر هزینه دستمزد ساخت طلا به کرمان منتقل شود 6 هزار شغل ایجاد می‌شود

کنایه سنگین همتی به گشایش ارزی از طریق وام صندوق بین‌المللی پول/ پس صندوق دیگر بخشی از استکبار نیست؟

رگبار و رعد و برق تا روز جمعه در کرمان ادامه دارد / شهروندان در ارتفاعات و مناطق باز قرار نگیرید

پربازدید ها

۲۵ خرداد آخرین مهلت استعفای مشمولان ماده ۲۹ انتخابات مجلس شورای اسلامی

وضعیت موجود با آنچه امام(ره) می‌خواستند خیلی فاصله دارد

دعایی حتی سر قبر رئیس ساواک کرمان که بدترین رفتارها را با او و مادرش کرده بود، می رفت/ دعایی برای کسانی که احساس می‌کردند در جمهوری اسلامی بی‌پناه هستند و سلیقه ما را هم قبول نداشتند اما وابسته به ایران بودند یک پناه بود/ او بهترین مبلغ اسلام و انقلاب بود

امام خمینی منادی اعتدال/ روایت محسن هاشمی از ویژگی های شخصیتی امام خمینی

آیا امام به آنچه در فرانسه گفتند در ایران عمل نکردند؟ /جنگ داخلی و خارجی چه کمکی به عدم تحقق جمهوریت و دمکراسی کرد؟

باید اینترنت ایران مانند چین شود/وقتی آمریکایی‌ها به تیک‌تاک خودشان رحم نمی‌کنند توقع دارید به ابرآروان ما رحم کنند!/تحریم ابرآروان، در مقایسه با حمله‌های هکری مسئله‌ای نیست/ با فیلتر شدن اپلیکیشن‌ها نیازی به طرح صیانت نداریم

فعال اصولگرا: اگر شورای نگهبان به غير از استعلام از مراجع 4گانه هيچ كار دیگری براي احراز صلاحيت نامزدها انجام ندهد، نتيجه انتخابات، حتما بدتر از مجلس يازدهم نخواهد بود

پر بحث

چرا مرگ زهرا لری حاشیه‌ساز شد/ همه واکنش‌ها به درگذشت عضو پیشین شورای شهر کرمان   (۶ نظر)

جامعه ایران مدت‌ها است که جنبشی است/ مطالبات جامعه تخلیه نشده/ مهندسی فرهنگی از بالا دائم شهروند ناراضی تولید می‌کند/ جامعه ایران از رسانه‌ای به شبکه‌ای تبدیل شده/ باید مردم را تشویق کنیم به راه میانه و احیای حد وسط/ الان یک عده به ما می‌خندند، اما تا ابد نخواهند خندید/یکی از سرمایه‌های ایران دهه هشتادی‌ها هستند / مطالعات نشان می‌دهد در اعتراضات خشونت‌بار همه بازنده هستند   (۴ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست/ اگر می‌خواستم با رانت آقای هاشمی مسئولیت بگیرم بعد از انقلاب به جای کار کردن در بم به دفتر ایشان می‌رفتم / کار‌هایی که در قالب موسسه مولی‌الموحدین انجام شد اگر با نگاه تنگ جناحی نگاه نشود از افتخارات کرمان است   (۳ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

باز شدن مجدد موضوع تغییر نام فرودگاه کرمان این بار توسط پناهیان+ مخالفت سال گذشته امام جمعه و خانواده سردار سلیمانی با این موضوع   (۲ نظر)

به زودی پلاک سوم بر روی خودروها نصب می‌شود / کار برای سارقان خودرو و مخدوش‌کنندگان پلاک سخت می‌شود   (۲ نظر)

حمله سگ‌های ولگرد موجب مرگ یک زن در رفسنجان شد    (۲ نظر)

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمان / کاهش شدید دما و بارش برف   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)