کد خبر: ۳۸۶۹۲
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل شرکت معادن ذغال سنگ استان کرمان:
مدیرعامل شرکت معادن ذغال سنگ استان کرمان با بیان اینکه نسبت به گذشته ارسال ذغال به ذوب آهن اصفهان حدود 30 درصد افزایش پیدا کرده که از ذغال‌های مرغوب کشور است ادامه داد: حدود 14 محدوده جدید اکتشافی داریم که از این تعداد 10 محدوده ککشو و 4 محدوده ذغال حرارتی است.

14 محدوده جدید اکتشافی داریم/ با تکنولوژی 55 سال گذشته در معادن کار می‌کنیم/حمل و نقل ریلی استان برای جابه‌جایی مواد معدنی باید توسعه پیدا کند

مدیرعامل شرکت معادن ذغال سنگ استان کرمان گفت: ارسال ذغال از معادن استان به ذوب آهن اصفهان حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است.
به گزارش تسنیم ، باقر نیک‌طبع در جلسه با مدیران شرکت ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: شرکت ذغال سنگ استان کرمان همراه و هم قدمت شرکت ذوب آهن اصفهان است.

وی با بیان اینکه امسال سال جهش تولید است و سعی کردیم که در این راستا با همکاری نیروهای شرکت به کارها سرعت بدهیم افزود: با تفاهم ایجاد شده پهنه‌های جدید معادن در استان کرمان شناسایی شده است.

مدیرعامل شرکت معادن ذغال سنگ استان کرمان با اشاره به اینکه دو پهنه جدید زغال سنگ آماده افتتاح و بهره‌برداری است گفت: آمادگی داریم پیرو تفاهم با شرکت ذوب آهن اصفهان تولید را افزایش داده و سرمایه‌گذاری جدید داشته باشیم.

وی بیان کرد: در این دوره از مدیریت صنایع استان ظرفیت زغال 700 تا 800 هزار تن است که می‌تواند آن را به یک و نیم میلیون تن ذغال و حدود 800 هزار تن کنستانتره افزایش داد.

نیک‌طبع با اشاره به اینکه به‌زودی شاهد سرمایه‌گذاری‌های جدید در حوزه صنعت و معدن ذغال سنگ استان کرمان خواهیم بود ادامه داد: کارخانه‌های فولادی در استان کرمان در حال راه‌اندازی و بهره‌برداری هستند که باید خوراک آنها نیز تامین شود.

وی با بیان اینکه همکاری بین ذغال سنگ کرمان و ذوب آهن اصفهان آینده بسیار خوبی را برای کشور رقم می‌زند و امیدواریم این همکاری و تفاهم ادامه داشته باشد گفت: معادن ذغال سنگ کرمان همزمان با ذوب آهن اصفهان شکل گرفته‌اند و استان کرمان بهترین ذغال کشور را دارد.

مدیرعامل شرکت معادن ذغال سنگ استان کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر 15 درصد خوراک ذغال ذوب آهن اصفهان از معادن استان کرمان تامین می‌شود افزود: حدود 9 معدن داریم که ذغال ککشو و یک معدن ذغال حرارتی تولید می‌کند.

وی با بیان اینکه نسبت به گذشته ارسال ذغال به ذوب آهن اصفهان حدود 30 درصد افزایش پیدا کرده که از ذغال‌های مرغوب کشور است ادامه داد: حدود 14 محدوده جدید اکتشافی داریم که از این تعداد 10 محدوده ککشو و 4 محدوده ذغال حرارتی است.

نیک‌طبع با اشاره به اینکه مکانیزه شدن معادن را در دستور کار داریم تا هم ایمنی معادن افزایش پیدا کند و هم تولید اضافه شود گفت: در حال حاضر با تکنولوژی 55 سال گذشته در معادن کار می‌کنیم و نیاز به مکانیزه کردن معادن ذغال سنگ یک ضرورت جدی است.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها مشکلاتی برای تامین تجهیزات مکانیزاسیون معادن ایجاد کرده اما پیگیر این مهم هستیم افزود: در دو ماه گذشته 13 درصد افزایش تولید ذغال استان کرمان بوده است و در ماه گذشته 26 درصد افزایش تولید ذغال در معادن ذغال سنگ داشته‌ایم.

مدیرعامل شرکت معادن ذغال سنگ استان کرمان با اشاره به اینکه برای توسعه بهره‌برداری از معادن برنامه داریم و تمام تلاش خود را برای اجرایی شدن این برنامه‌ها می‌کنیم ادامه داد: با راه آهن کرمان مذاکراتی داشته‌ایم تا حمل و نقل به سمت مقاصد فروش به صورت ریلی انجام شود.

وی با بیان اینکه استان کرمان یک استان صنعتی و معدنی است و حمل و نقل ریلی استان برای جابه‌جایی مواد معدنی باید توسعه پیدا کند افزود: در ماه گذشته 27 هزار تن کنستانتره ذغال از استان کرمان منتقل و به اصفهان جابه‌جا شده که اگر مشکلات در صنعت ریلی برطرف شود امکان جابه‌جایی بیشتر نیز وجود دارد.

نیک‌طبع با اشاره به اینکه مرکز آموزش معدنی در کرمان بزرگترین مرکز آموزش کشور است گفت: این مرکز ظرفیت مهمی برای تربیت و آموزش نیروی انسانی مورد نیاز است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مرعشی: جهانگیری و هاشمی آماده نامزدی در انتخابات نیستند/ کارگزاران با برنامه جسورانه اقتصادی در پی یک دولت فنی و کار است

کرمان، رفسنجان، سیرجان، بافت، بردسیر و زرند در وضعیت حاد و فوق قرمز کرونایی قرار دارند/اگر مردم مراعات نکنند شاید حتی محدودیت‌های جاده‌ای را دوباره اعمال کنیم/ تمامی مدارس به صورت غیرحضوری برگزار خواهند شد

مشکل دارویی و تخت بیمارستانی نداریم/منکر تاثیر بازگشایی مدارس و برگزاری تجمعات، بر روند اپیدمی نیستیم/مردم ساده انگاری کرده و پس از ابتلا دیر به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند/مرگ و میرها در استان کرمان از متوسط کشوری پایین‌تر است

قیمت ۱۰۰ متر آپارتمان معمولی ساز در محله‌های متوسط نشین، یک میلیارد تومان است

يك زن در قامت رياست‌جمهوري

شکاف رشد قیمت بین دهک‌های درآمدی عمیق‌تر شد

خام تبلیغات شارژ شگفت انگیز و بسته اینترنت ارزان قیمت نشوید

۲۴ هزار درخواست برای دریافت تسهیلات کرونا در کرمان ثبت شد

جشنواره موسیقی نواحی ۱۰ آبان در کرمان آغاز می‌شود

افزایش قیمت گوشت و کمبود روغن در کرمان

پربازدید ها

باغ شاهزاده ماهان ۲ هفته تعطیل شد

رشد ۲۷ درصدی ارزش صادرات استان کرمان در ۷ ماهه گذشته سال جاری

قیمت طلا و سکه، امروز ۶ آبان ۹۹

قیمت ۱۰۰ متر آپارتمان معمولی ساز در محله‌های متوسط نشین، یک میلیارد تومان است

افزایش قیمت گوشت و کمبود روغن در کرمان

شکاف رشد قیمت بین دهک‌های درآمدی عمیق‌تر شد

نرخ محصولات کشاورزی استانداردسازی شده جنوب کرمان ۲۰ درصد افزایش یافت

۲۴ هزار درخواست برای دریافت تسهیلات کرونا در کرمان ثبت شد

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

قیمت ۱۰۰ متر آپارتمان معمولی ساز در محله‌های متوسط نشین، یک میلیارد تومان است   ( نظر)

کرونا ظرف ۲۴ ساعت ۱۹ قربانی در کرمان گرفت   ( نظر)

وثایق مورد نظر صندوق چندان تفاوتی با بانک ها ندارد و سختگیرانه است   ( نظر)

برگزاری مراسم ختم مرحوم خدادادپور به صورت مجازی+ پیام تسلیت شورای شهر کرمان   ( نظر)

حاج ماشاءالله خدادادپور دار فانی را وداع گفت   ( نظر)