کد خبر: ۳۸۷۹۵
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
ارسال به دوستان
ذخیره
جو بایدن و دونالد ترامپ نامزدهای دموکرات و جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا درحالی خود را آماده رقابت در روز ۱۳ آبان ماه می کنند که متوسط نتایج نظرسنجی های قبلی و تازه ترین نظرسنجی های اخیر، پیشتازی بایدن را در سطح ملی و ایالتی تایید می کنند و نظرسنجی جدید شرکت افکارسنجی راسموسن حاوی خبر بدی برای ترامپ است.

جو بایدن و دونالد ترامپ نامزدهای دموکرات و جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا درحالی خود را آماده رقابت در روز ۱۳ آبان ماه می کنند که متوسط نتایج نظرسنجی های قبلی و تازه ترین نظرسنجی های اخیر، پیشتازی بایدن را در سطح ملی و ایالتی تایید می کنند و نظرسنجی جدید شرکت افکارسنجی راسموسن حاوی خبر بدی برای ترامپ است.

به گزارش ایرنا، تارنمای آمریکایی ووکس گزارش داد: ترامپ نظرسنجی ها را همیشه به نقل از شرکت محبوب خود راسموسن نقل می کند. در حقیقت رئیس جمهوری آمریکا در اواسط ماه سپتامبر (شهریور) با انتشار توئیتی، راسموسن را یکی از دقیق ترین شرکت های افکارسنجی توصیف کرد. اما او اشاره ای به تازه ترین نظرسنجی راسموسن نکرده است.

این شرکت در نظرسنجی سراسری خود از دو هزار و ۵۰۰ نفر از رای دهندگان احتمالی اعلام کرد که بایدن با فاصله ۱۲ درصد از ترامپ پیشی گرفته است. این نظرسنجی در بازه زمانی ۳۰ سپتامبر تا ۶ اکتبر ( ۱۵-۹مهر ) یعنی بعد از مناظره اول رئیس جمهور و در طول درمان ترامپ به خاطر ابتلا به کرونا انجام شده و نشان می دهد بایدن ۵۲ درصد آرا و ترامپ ۴۰ درصد آرا را کسب کرده است.

ووکس نوشت: هر چند پیش بینی بر اساس یک نظرسنجی تنها احمقانه است اما شکست ترامپ در نظرسنجی راسموسن نشان می دهد که چشم انداز انتخاب دوباره او از «بد» به «بسیار بد» تغییر کرده است.

نتایج سه نظرسنجی قبلی راسموسن پیشتازی بایدن با اختلاف یک تا ۸ را نشان داده است.

نتایج نظرسنجی جدید این شرکت نشان داد در جریان معرفی جانشین قاضی دیوان عالی آمریکا، مناظره ریاست جمهوری و در نهایت ابتلای ترامپ به کرونا مقبولیت عملکرد او نزد رای دهندگان آمریکایی از ۵۳ به ۴۴ درصد کاهش یافته است.

ووکس اعلام کرده که اگر در نهایت اختلاف پیشتازی بایدن در آرای مردمی نزدیک ۹ درصد باشد تقریبا غیرممکن است ترامپ در کسب آرای الکترال کالج ها موفق شود.

بایدن در سه ایالت فلوریدا، ایووا و پنسلیوانیا نیز نامزد پیشتاز انتخابات است و رقابت دو نامزد در ایووا بسیار نزدیک است. با این حال ترامپ وعده داده در انتخابات نوامبر آرای کالیفرنیا را از آن خود کند.

نظرسنجی ها از افزایش اختلاف برتری بایدن در فلوریدا حکایت دارند. فلوریدا یکی از ایالت هایی بوده که دو نامزد انتخابات تاکنون رقابت نزدیکی داشته اند اما نظرسنجی جدید دانشگاه کوئینپیاک نشان می دهد که اختلاف پیشتازی بایدن در این ایالت دو رقمی شده است.

نظرسنجی این دانشگاه که روز چهارشنبه منتشر شده نشان می دهد که ۵۱ درصد از رای دهندگان احتمالی از بایدن و فقط ۴۰ درصد از آنها از ترامپ حمایت می کنند. این اختلاف ۱۱ درصدی بسیار بیشتر از نتایج نظرسنجی دیگری است که از سوی .موسسه «ریِل کلیِرپالتیکس» انجام شده است. نتایح نظرسنجی ریل کلیر پالتیکس که پیش از نظرسنجی کوئینپیاک منتشر شده بود، اختلاف پیشتازی بایدن در فلوریدا را ۳.۵ درصد نشان می داد.

نظرسنجی دیگری که موسسه کوئینپیاک در روز چهارشنبه منتشر کرد حاکی از اختلاف ۱۳ درصدی پیشتازی بایدن در پنیسلوانیا و ۵ درصدی در ایووا است.

نظرسنجی کوئینپیاک همچنین نشان داد که ۴۶ درصد از رای دهندگان می گویند مناظره نخست رئیس جمهور باعث شده که آنها کمتر به ترامپ فکر کنند. اکثریتی قوی (۵۸ درصد) نحوه مدیریت کرونا در دولت ترامپ را قبول ندارند و ۵۶ درصد گفته اند به طور کلی عملکرد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری را قبول ندارند.

این نظرسنجی ها در فاصله زمانی (۵-۱ اکتبر) (۱۴-۱۰ مهر) از بین ۱۲۵۶ نفر از رای دهندگان احتمالی در فلوریدا، ۱۲۰۵ نفر از رای دهندگان در آیووا و ۱۲۱۱ نفر از رای دهندگان احتمالی در پنسیلوانیا با ضریب خطای ۲.۸ درصد انجام شده است.

نظرسنجی روزنامه نیویورک تایمز و کالج سِیِنا نیز که بعد از ابتلای ترامپ به کووید ۱۹ انجام شده است نشان می دهد که در دو ایالت کلیدی نوادا و اوهایو بایدن از ترامپ پیشی گرفته است. در هر دوی این ایالت های کلیدی، بایدن توانسته جایگاه حمایتی خود را در مقایسه با عملکرد هیلاری کلینتون نامزد دموکرات ها در سال ۲۰۱۶ تقویت کند. بایدن اکنون در ایالت اوهایو یک درصد از ترامپ جلوتر است. ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ با اختلاف ۸ درصدی از هیلاری کلینتون جلوتر بود. این نظرسنجی در بازه زمانی (۶-۲ اکتبر) (۱۵-۱۰ مهر) با حاشیه خطای ۴.۳ درصد انجام شده است.

روزنامه تلگراف در پیگیری نظرسنجی های جدید نوشت: در حال حاضر متوسط ۱۰ نظرسنجی نشان می دهد که بالای ۵۰ درصد از آمریکایی از بایدن حمایت می کنند و ترامپ با اختلاف بین ۵ و ۶ درصد از نامزد دموکرات ها عقب است.

این گزارش با اشاره به ابتلای ترامپ به کرونا نوشت: بوریس جانسون اولین رهبر جهان بود که ابتلا به بیماری باعث افزایش محبوبیت او شد. نظرسنجی موسسه یوگاو درست بعد از خروج جانسون از بیمارستان نشان داد که محبوبیت او به عنوان نخست وزیر از ۴ به ۴۰ درصد افزایش یافت و این به دلیل احساس همدردی افکار عمومی انگلیس با جانسون بود.

ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ به رغم از دست دادن آرای عمومی شکست خورد بنابراین هنوز برای تعیین این که چه کسی برنده نهایی انتخابات و ورود به کاخ سفید است، زود است.

محبوبیت ترامپ زیر ۴۰ درصد

براساس گزارش روزنامه تلگراف در پیگیری نظرسنجی ها، شاخص محبوبیت ترامپ در سطح یکنواختی قرار دارد.

تلگراف در ارزیابی خود به طور متوسط ۸ نظرسنجی قبلی را در نظر گرفته که در آنها محبوبیت ترامپ حدود ۴۴ درصد است و این درحالیست که ۴۳ درصد آمریکایی ها عملکرد ترامپ را قبول ندارند.

در روزهای آشفته بعد از روی کار آمدن، محبوبیت ترامپ کاهش یافت و در فقط ۸۰ روز نخست ورودش به کاخ سفید، اکثریت آمریکایی ها عملکرد ترامپ را قبول نداشتند. با گذشت سه سال، محبوبیت او حتی کمتر از روسای جمهوری سلفش در همین دوره از ریاست جمهوری شان است با این حال محبوبیت کلی او در سراسر دوران ریاست جمهوری اش بالای ۴۰ درصد بوده است.

نتایج نظرسنجی روز سه شنبه سی ان ان نشان داد که ترامپ با اختلاف ۱۶ درصد از رقیب دموکرات خود عقب افتاده است.

این نتایج نشان داد: ۵۷ درصد از رای دهندگان احتمالی به بایدن و ۴۱ درصد به ترامپ رای می دهند.

نظرسنجی دیدگری که شبکه خبری ان بی سی و روزنامه وال استریت ژورنال در روز یکشنبه منتشر کردند نشان داد بایدن با ۱۴ درصد اختلاف از ترامپ پیشی گرفته است. به عبارتی در این نظرسنجی ۵۳ درصد از رای دهندگان به بایدن و ۳۹ درصد به ترامپ رای دادند.

در سطح ایالتی، نظرسنجی روزنامه نیویورک تایمز و کالج سِیِنا از رای دهندگان احتمالی در ایالت آریزونا نشان داد ترامپ با ۸ درصد اختلاف از بایدن عقب است.

پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سوم نوامبر (۱۳ آبان) برای تعیین رئیس جمهوری جدید و معاون او برگزار می شود.

ترامپ موضوع تقلب در انتخابات ۱۳ آبان را مطرح کرده است و در جدیدترین توئیتش گفت: رای‌گیری پیش‌رو، فاسدترین انتخابات در تاریخ آمریکا خواهد بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

شرایط مصرف قلیان در استان کرمان مناسب نیست / ترک سیگار بسیار سخت‌تر از سایر مواد مخدر است

رشد دو برابری فروش محصولات گل‌گهر

قیمت جدید هایما S5 و S7 از سوی شورای رقابت اعلام شد

انهدام سومین باند قاچاق سلاح در جنوب کرمان طی یک ماه گذشته / کشف 14 قبضه سلاح جنگی

نخستین گام برای انتخابات حزبی/ نظام تناسبی در انتخابات مجلس در تهران چگونه عمل می کند؟

برای تقویت استخوان چه ویتامین‌هایی بخوریم

قتل یک نفر بر اثر نزاع خانوادگی در جیرفت

352 مدرسه جنوب استان کرمان غیرمقاوم هستند

جدیدترین قیمت سکه و طلا در بازار آزاد

سهمیه‌بندی جدید و تغییر قیمت بنزین تکذیب شد

پربازدید ها

تبادل زندانیان در آستانه سفر سلطان/ درباره سفر پادشاه عمان و اهمیت آن چه می دانیم؟

«شکست امنیتی» / خودروی متهم ترور سردار سلیمانی، ربوده‌شده و در یک قتل استفاده شد!

فردا، مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری ترکیه

حوزه فرهنگی هلیل‌رود مورد بی‌توجهی ‌قرار گرفته است / چرا جنوب کرمان در برنامه‌ها گنجانده نشد / محل نگهداری آثار باستانی جیرفت غیراستاندارد است

نخستین گام برای انتخابات حزبی/ نظام تناسبی در انتخابات مجلس در تهران چگونه عمل می کند؟

روایت یک خبرنگار اسرائیلی از نگرانی رژیم صهیونیستی از توافق موقت آمریکا با ایران

روزنامه رسالت: نباید فکر می‌کردیم «شرارت طالبان» تمام شده

پر بحث

چرا مرگ زهرا لری حاشیه‌ساز شد/ همه واکنش‌ها به درگذشت عضو پیشین شورای شهر کرمان   (۶ نظر)

جامعه ایران مدت‌ها است که جنبشی است/ مطالبات جامعه تخلیه نشده/ مهندسی فرهنگی از بالا دائم شهروند ناراضی تولید می‌کند/ جامعه ایران از رسانه‌ای به شبکه‌ای تبدیل شده/ باید مردم را تشویق کنیم به راه میانه و احیای حد وسط/ الان یک عده به ما می‌خندند، اما تا ابد نخواهند خندید/یکی از سرمایه‌های ایران دهه هشتادی‌ها هستند / مطالعات نشان می‌دهد در اعتراضات خشونت‌بار همه بازنده هستند   (۴ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست/ اگر می‌خواستم با رانت آقای هاشمی مسئولیت بگیرم بعد از انقلاب به جای کار کردن در بم به دفتر ایشان می‌رفتم / کار‌هایی که در قالب موسسه مولی‌الموحدین انجام شد اگر با نگاه تنگ جناحی نگاه نشود از افتخارات کرمان است   (۳ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

باز شدن مجدد موضوع تغییر نام فرودگاه کرمان این بار توسط پناهیان+ مخالفت سال گذشته امام جمعه و خانواده سردار سلیمانی با این موضوع   (۲ نظر)

به زودی پلاک سوم بر روی خودروها نصب می‌شود / کار برای سارقان خودرو و مخدوش‌کنندگان پلاک سخت می‌شود   (۲ نظر)

حمله سگ‌های ولگرد موجب مرگ یک زن در رفسنجان شد    (۲ نظر)

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمان / کاهش شدید دما و بارش برف   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)