کد خبر: ۳۸۸۶۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۶
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس اتاق بازرگانی کرمان:
رئیس اتاق بازرگانی کرمان گفت: تشکل های زیرمجموعه اتاق کرمان و نظرات و پژوهش های آنها در تصمیم گیری ها و انجام فعالیت ها، در سطح استان و کشور تاثیرگذارند.

انجمن پسته کرمان زبان گویای پسته کاران است/پارک علم و فناوری نتوانسته نیازهای استارت آپ ها را پاسخ دهد

رئیس اتاق بازرگانی کرمان گفت: تشکل های زیرمجموعه اتاق کرمان و نظرات و پژوهش های آنها در تصمیم گیری ها و انجام فعالیت ها، در سطح استان و کشور تاثیرگذارند.

سیدمهدی طبیب زاده در نشست با روسا و برخی دبیران تشکل های اتاق کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر 15 تشکل اقتصادی در اتاق فعال هستند و دو تشکل دیگر نیز در سال جاری شکل می گیرد، افزود: همه تشکل ها می توانند با تجمیع فعالیت ها و افکار به یک نهاد تاثیرگذار در استان و کشور تبدیل شوند. وی به بیان فعالیت ها و اقدامات مهم انجام شده توسط انجمن گیاهان دارویی کرمان پرداخت و ادامه داد: این انجمن با تهیه نقشه راه گیاهان دارویی کرمان در مراکز تصمیم گیر و تصمیم ساز استان حضوری فعال دارد.

طبیب زاده، خاطرنشان کرد: همچنین انجمن شرکت های دانش بنیان از سوی شورای پژوهشی استان مسئول تدوین سند راهبردی فناوری استان شده و انجمن خدمات فنی و مهندسی پایه گذار نشستی از شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی شده تا راهکارهای توسعه خدمات در داخل و خارج را بررسی و تصویب کنند. رئیس اتاق کرمان بیان کرد: انجمن پسته کرمان زبان گویای پسته کاران است و در راستای سیاست اتاق مبنی بر میدان دادن به تشکل ها، این انجمن و انجمن خرما در نشست با مدیران بانک مرکزی به صورت مستقیم شرکت و نظرات و پیشنهادات و مشاوره های خود را ارائه می دهند.

وی با اشاره به پیشنهاد انجمن کارآفرینان استان مبنی بر تشکیل انجمن نوآوری و شتاب دهنده‌های استان و تشکل جوانان کارآفرین اظهار کرد: متاسفانه قبلا احداث شتاب دهنده چندان موفق نبوده و پارک علم و فناوری نیز نتوانسته نیازهای این بخش را پاسخگو باشد و به همین دلیل شاید راه اندازی این تشکل ها بتواند بخشی از مسائل این حوزه را پوشش دهد.

طبیب زاده افزود: از مجموعه کارخانه تعطیل "خانه سازی کرمان" برای راه اندازی شهرک نوآوری کرمان بازدید و با وزارت مسکن برای تملک این مجموعه صحبت شده که امیدواریم تلاش ها به نتیجه لازم برسد.

رئیس اتاق کرمان در مورد تشکل جوانان کارآفرین که در حال شکل گیری است، گفت: در حال حاضر محوریت اعضای اتاق با میانسالان است که ورود جوانان کارآفرین می تواند تحول، نشاط و انگیزه مضاعفی را ایجاد کند. وی توسعه تشکل ها، هم افزایی و توجه به اتاق تشکل محور به جای عضو محور را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: اگر زمانی فرا رسد که اعضای هیات نمایندگان اتاق کرمان 15 تشکل به جای 15 فرد باشد، قدرت چانه زنی و انجام فعالیت های جمعی افزایش می یابد. طبیب زاده، تشکل گرایی و استفاده از خرد جمعی را تنها راه برای کسب موفقیت عنوان و اظهار کرد: بایستی برای تمامی فعالیت هایی که امکان تشکیل تشکل برای آنها وجود دارد، انجمنی با حضور افراد علاقمند و با انگیزه تشکیل شود.

در این نشست مدیر تشکل های اتاق کرمان به پیشنهادهای تشکل های فعال اتاق کرمان برای راه اندازی سایر تشکل ها اشاره کرد و گفت: انجمن های زعفران، گل محمدی، انرژی های تجدید پذیر، داوری کارآفرینان، نوآوری و شتاب دهنده های استان، جوانان کارآفرین، توسعه و سرمایه گذاری کرمان، اخلاق حرفه‌ای استان، علم کرمان، اشتغال پایدار، مرکبات، گردوکاران، دامداران، کانی های غیرفلزی استان و مشاوران استان، از جمله تشکل هایی است که نیاز به تشکیل آنها برای فعالان اقتصادی احساس شده است.

فاطمه مهرابی افزود: به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور، برگزاری مجامع تشکل ها به تاخیر افتاده بود که در حال حاضر بر برگزاری این مجامع تاکید شده و از روسای تشکل ها درخواست می شود مجامع را بزودی برگزار کنند. وی ادامه داد: با توجه به نیازسنجی از تشکل ها، دوره های آموزشی ویژه تشکل ها نیز از اواخر مهرماه جاری برگزار می شود که امیدواریم روسا، اعضای هیات مدیره و سایر اعضای تشکل ها از این دوره های آموزشی بهترین بهره را ببرند

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مرعشی: سیاست عرصه واقعیت‌هاست/ سیاست‌مداران اصلاح‌طلب نباید هیچ‌گاه خودشان را اسیر آرمان‌های روشنفکرانشان کنند/ سیاست‌مدار کسی است که در بدترین شرایط می‌تواند راهی را برای پیشرفت کشور باز کند/ پایگاه اجتماعی لاریجانی قوی نیست

روحانی: قیمت فعلی ارز کاهش خواهد یافت / تلاش داریم با آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده، سریع‌تر قیمت ارز را به قیمت واقعی آن نزدیک کنیم / قیمت فعلی به هیچ وجه به نفع اقتصاد کشور نیست / سودجویی کاسبان تحریم، عوارض جنگ اقتصادی را تشدید کرد

۳۸ ميليارد تومان از اموال مازاد دولت در استان فروخته شد/ تمديد مهلت جذب اسناد خرانه توسط دستگاههاي اجرايي استان تا پايان ارديبهشت۱۴۰۰/ ۴۵ درصد اعتبارات تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي جذب شده است

جزئیاتی از نامه 37 صفحه‌ای خاتمی به مقام معظم رهبری

اختلاف وحدتی‌ها و ائتلافی‌ها در جریان اصولگرا

با ارتقا برخی بخش‌های شهرستان کرمان به شهرستان موافقم

مصونیت واکسن کرونا هفت تا هشت ماه بیشتر نیست

عطریانفر: جهانگیری هنوز به جمع‌بندی نرسیده

علم الهدی: متاسفانه زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند

پیرهادی: قالیباف گفته بنای کاندیداتوری در ⁧انتخابات ۱۴۰۰ را ندارد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)