کد خبر: ۳۸۸۹۷
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۳
ارسال به دوستان
ذخیره
او در پاسخ به این سوال که در جناح اصولگرا، کاندیداهای بسیاری وجود دارند، افزود: ثبت نام کردن زیاد کاندیداها و یا تعدد کاندیداها، دلیلی بر سردرگمی اصولگرایان است بنابراین اگر اصولگرایان متحد هستند، باید از الان فرد مشخصی را معرفی کنند.

چهره سیاسی اصلاح‌طلب گفت: مشکل اصلاح طلبان، اتحاد و وحدت نیست به عنوان مثال اگر سید محمد خاتمی بیاید و تایید صلاحیت شود، همه اصلاح‌طلبان بی چون و چرا به اتفاق نظر می‌رسند یا عبدالله نوری بیاید اتفاق نظر ایجاد می‌شود.

به گزارش برنا «ناصر قوامی»، چهره سیاسی اصلاح‌طلب، درباره سردرگمی اصلا‌ح‌طلبان برای انتخابات 1400 از یک سو و مطرح شدن کاندیداهای متعدد اصولگرایان به خبرنگار سیاسی برنا گفت: وضعیت کشور به گونه‌ای است که کمتر کسی تمایل دارد، برای ریاست جمهوری کاندیدا شود. علتش این است که مایوس هستند از اینکه بخواهند اوضاع و احوال را رو به راه کنند، جلوی گرانی را بگیرند و در نهایت وضعیت اقتصادی را سر و سامان دهند. به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان تا حدودی ناامید هستند در مقابل در جناح اصولگرا نیز مشخص نیست که چه کسی، کاندیدا می‌شود.

او در پاسخ به این سوال که در جناح اصولگرا، کاندیداهای بسیاری وجود دارند، افزود: ثبت نام کردن زیاد کاندیداها و یا تعدد کاندیداها، دلیلی بر سردرگمی اصولگرایان است بنابراین اگر اصولگرایان متحد هستند، باید از الان فرد مشخصی را معرفی کنند.

قوامی در پاسخ به این سوال که برخی اصولگرایان می‌گویند اگر کاندیدا خود را از همین حالا مطرح کنند مورد تخریب قرار می‌گیرد و به نوعی کاندیدایشان می‌سوزد، تصریح کرد: اگر یقین دارند کاندیدایشان مشکلی ندارد چرا بابت سوختن و تخریبش نگران‌اند؟! اگر کاندیدا مدنظر اصولگرایان مشکلی از لحاظ مالی و اخلاقی نداشته باشد چه دلیلی دارد بسوزد؟! حداقل باید در درون حزبی خود، چند نفر را مطرح و این چند نفر با یکدیگر مصاحبه کنند تا کاندیدای نهایی، انتخاب شود دموکراسی این گونه است. بنابراین به نظر می‌رسد اصولگرایان بیشتر سردرگم هستند تا اصلاح‌طلبان.

او ادامه داد: اصلاح‌طلبان، آنچنان تمایلی ندارند که در انتخابات شرکت کنند اما اصولگرایان که از حالا خود را پیروز می‌پندارند چه کسانی را دارند که این وضعیت نابسامان اقتصاد کشور را درست کنند؟

بیشتر بخوانید:
وارد رایزنی جدی با افراد برای کاندیداتوری نشده‌ایم/ اصلاح‌طلبان بسیار آسان تر از اصولگرایان می‌توانند به اتفاق نظر برسند
جبهه اصلاحات باید یک چهره جوان را برای 1400 معرفی کند/ نیازمند تشکیل یک حزب فراگیر هستیم/ از ابتدای انقلاب تاکنون به جز تلاش‌های شهید بهشتی، اراده‌ای برای تقویت حزب نبوده است
نماینده ادوار مجلس درباره تعدد کاندیداهای اصولگرا مانند قالیباف، رئیسی، نیکزاد، مخبر و غیره گفت: اصولگرایان بیشتر سردرگم هستند. ثبت نام کردن افراد متعدد به معنای سهم خواهی است، از این رو متحد و منسجم کردن آنها کار ساده‌ای نیست. در مقابل اصلاح طلبان نیز می‌دانند که آن گزینه‌ای که رأی آوری دارد، تایید نمی‌شود و یا اصلا ثبت نام نمی‌کنند، مانند سید محمد خاتمی، محمد رضا خاتمی، خوئینی‌ها و عبدالله نوری که ثبت نام نمی‌کنند چراکه اگر ثبت نام کنند تایید نمی‌شوند این مشکل اصلی اصلاح‌طلبان است.

ناصر قوامی تاکید کرد: مشکل اصلاح طلبان، اتحاد و وحدت نیست به عنوان مثال اگر سید محمد خاتمی بیاید و تایید شود، همه اصلاح‌طلبان بی چون و چرا به اتفاق نظر می‌رسند یا عبدالله نوری بیاید اتفاق نظر ایجاد می‌شود. متحد شدن اصلاح طلبان کار ساده ای است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

رئیس اتاق بازرگانی کرمان: شرکت های فنی مهندسی کرمان برای تامین نقدینگی در حال فروش ماشین آلات خود هستند

هشدار درباره عوارض خطرناک دستکاری در تاریخ تولد نوزاد

انفجار یک منزل مسکونی در شهر کرمان

ایران: احیای برجام بیش از پیش، اسرائیل و سعودی‌ها را آشفته خواهد کرد/ کیهان: کسانی که این روزها هنوز هم ترجیع‌بند «مذاکره با آمریکا» را بر زبان دارند، در اوج حماقت هستند/ آرمان: ترامپ شکست‌خورده‌اي است که اسرائيل و عربستان هم از شکستش ناراحتند

مرعشی درگذشت نماینده پیشین شهربابک را تسلیت گفت

برخورد با دستگاه‌هایی که کاهش حضور کارکنان را اجرا نکنند

امکان صدورشناسنامه متولدین ۱۵روزاول آذر به تاریخ ۹۹.۹.۹

وزیر بهداشت: سخنان احمدی نژاد درست نیست؛ هیچ وجهی برای استفاده از داروهای کرونا در ایران دریافت نشده است

توصیه های مهم پلیس کرمان برای رانندگی در فصل زمستان

شناسایی و دستگیری سارق کنتورهای آب در کرمان

پربازدید ها

روایت گلاب‌زاده از انتقاد تند مرتضی بانک از آیت‌الله جعفری و واکنش امام جمعه سابق

دستورالعمل نحوه حضور کارمندان و فعالیت ادارات در سه وضعیت هشدار

استاندار کرمان: از فعالیت احزاب حمایت می‌کنیم/از همه نیرو‌هایی که زیر چتر نظام می‌خواهند کار کنند، استفاده می‌کنم/ بومی گرائی و قطب بندی مناطق اصلا به نفع استان‌ها نیست

استان کرمان باید شرکت‌های دانش بنیان بیشتر و فعال‌تری می‌داشت/مدیران مقصر اصلی رتبه پایین کسب و کار استان هستند/ نیاز به انقلاب اداری در نظام اداری داریم/مدیران سنگ انداز در مسیر توسعه استان را برکنار خواهم کرد/به دنبال شو و تبلیغ نیستم زیرا هیچ قصدی برای کاندیداتوری ندارم

افراد فاقد گرایش‌ سیاسی، شایستگی احراز سیاسی‌ترین پست سیاسی کشور را ندارند/انتخابات فراجناحی معنا ندارد

مرعشی درگذشت نماینده پیشین شهربابک را تسلیت گفت

رونمایی از نخستین ‌نامزد 1400/حسین دهقان، نامزد پاستور شد

برخورد با دستگاه‌هایی که کاهش حضور کارکنان را اجرا نکنند

علی لاریجانی نامزد حزب کارگزاران سازندگی برای ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نیست/ مسئولیت اِجماع اصلاحات بر عهده شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان است

بازگشت به برجام ضروری اما زمانبر است

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۸ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

تسلیت قالیباف برای درگذشت حاج سیدیحیی جعفری / حزب اسلامی کار درگذشت آیت الله جعفری را تسلیت گفت   (۱ نظر)

وزیر بهداشت: سخنان احمدی نژاد درست نیست؛ هیچ وجهی برای استفاده از داروهای کرونا در ایران دریافت نشده است   ( نظر)

شناسایی و دستگیری سارق کنتورهای آب در کرمان   ( نظر)

برای ادای دین به سردار دل ها، «شاید پیش از اذان صبح» را به چاپ می رسانم   ( نظر)

پیکر امام جمعه پیشین کرمان تشییع و به خاک سپرده شد   ( نظر)

ببینید| جزئیات محدودیت های کرونائی در استان کرمان   ( نظر)