کد خبر: ۳۸۹۱۰
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۳
ارسال به دوستان
ذخیره
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این افراد فکر میکنند اگر در تریبون مجلس همه حریم‌های اخلاقی را شکستند و با رکیک‌ترین الفاظ به مقام دوم کشور توهین کردند، شجاعت محسوب می‌شود در حالی که این شجاعت نیست و همانطور که بین انتقاد و توهین فرق هست بین شجاعت و بی حیایی هم تفاوت وجود دارد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کسانی که ادعای ولایتمداری و انقلابی‌گری دارند باید بیش از دیگران به ارزش‌های اخلاقی و اسلامی پایبند باشند، ولی عده‌ای انقلابی گری را با فحاشی و هتک حرمت اشتباه گرفته اند.

به گزارش ایرنا مجید انصاری با یادآوری بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با رییس جمهوری و اعضای ستاد ملی کرونا اظهار داشت: هتک حرمت اشخاص حتی افراد عادی امری غیرشرعی، غیراخلاقی و غیرقانونی است.

وی تصریح کرد: وقتی که هتک حرمت نسبت به مسئولان عالی رتبه کشور باشد قانون این موضوع را با صراحت جرم تلقی کرده و، چون جرم آشکار است احتیاج به شاکی خصوصی ندارد و مدعی العموم باید برای برخورد با آن ورود کند.

عضو مجمع روحانیون مبارز، برخورد مدعی العموم با هتک حرمت رییس جمهوری را دفاع از حریم اخلاق عمومی دانست و افزود: موضوع هتک حرمت رییس جمهوری بحث حفظ اخلاق عمومی است چرا که رییس جمهوری منتخب مردم است. در واقع منصب ریاست جمهوری یک منصب ملی محسوب می‌شود و بحث شخص مطرح نیست.

انصاری با بیان اینکه جنبه عمومی هتک حرمت و اثرات نامطلوب آن برای جامعه روشن است، افزود: چنین رفتاری علاوه بر این که در داخل تاثیر نامطلوبی دارد و باعث فرهنگ سازی نادرست می‌شود، در عرصه بین‌المللی هم مقامات عالی رتبه کشور را تضعیف کرده و باعث می‌شود آن‌ها از موقعیت مطلوبی برای دفاع از منافع مردم در برابر قدرت‌های خارجی برخوردار نباشند.

وی با اشاره به بی توجهی برخی افراد و جریان‌های سیاسی نسبت به تبعات اظهاراتشان برای کشور خاطرنشان کرد: این افراد وقتی از تریبون‌های رسمی و عمومی سوء استفاده می‌کنند، ابعاد جرمشان مضاعف می‌شود، زیرا توهین در میان جمعی چند نفره با توهین از تریبون مجلس که از رادیو پخش و در معرض مردم ایران و جهان است، فرق دارد.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، هتک حرمت رییس جمهوری از تریبون مجلس را سوء استفاده از موقعیت و قدرت ارزیابی کرد و گفت: صاحبان رسانه و تریبون و امثال آن‌ها باید خود منادی وحدت و اخلاق باشند و در این باره مسئولیت مضاعف دارند.

انصاری، توهین به مقامات عالی رتبه کشور از تریبون مجلس در زمان امام خمینی (ره) را یادآور شد و گفت: گرچه توهین‌های آن زمان قابل مقایسه با این اهانت‌های امروز نبود در عین حال امام (ره) به مجلس هشدار جدی داده و امر کردند به افرادی که مورد توهین واقع شده اند اجازه داده شود تا از تریبون مجلس از خود دفاع کنند که این موضوع تبدیل به قانون و در آیین نامه مجلس هم درج شد.

عده‌ای انقلابی گری را فحاشی و هتک حرمت می‌دانند
وی با اشاره به تکرار تذکرات به مجلس یازدهم از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: کسانی که ادعای ولایتمداری، انقلابی گری و دفاع از ارزش‌ها را دارند، بیش از دیگران باید به ارزش‌های انسانی و اخلاقی و اسلامی حساس باشند، اما متاسفانه عده‌ای از آن‌ها انقلابی گری را در فحاشی و هتک حرمت و تهمت زدن می‌دانند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این افراد فکر میکنند اگر در تریبون مجلس همه حریم‌های اخلاقی را شکستند و با رکیک‌ترین الفاظ به مقام دوم کشور توهین کردند، شجاعت محسوب می‌شود در حالی که این شجاعت نیست و همانطور که بین انتقاد و توهین فرق هست بین شجاعت و بی حیایی هم تفاوت وجود دارد.

انصاری با بیان خاطره‌ای از دوران جوانی خود درباره دلیل تکرار هشدار‌ها از سوی مقام معظم رهبری گفت: وقتی پامنبری‌های یکی از واعظین به تکراری بودن وعظ‌های وی اعتراض کردند این منبری معروف دلیل آنرا تکراری بودن گناهان پامنبری‌ها عنوان کرد و این مثال الان در مورد هتک حرمت‌ها و هشدار‌های پیاپی رهبری صادق است.

تکرار هشدار رهبری به نمایندگان نشان دهنده حساسیت موضوع است
وی با یادآوری این موضوع که تکرار هشدار‌ها به مجلس از سوی مقام معظم رهبری نشان دهنده حساسیت و اهمیت موضوع است، گفت: اگر این آقایان توجهی به منافع ملی داشتند، در شرایطی که کشور درگیر یک جنگ تمام عیار اقتصادی با دشمنان خارجی و جنگ بهداشتی با بیماری کرونا است و انواع مشکلات بر سر مسئولان کشور آوار شده و اداره کشور دشوار است، این رویکرد را اتخاذ نمی‌کردند.

عضو مجمع روحانیون مبارز به مشکلات و گرفتاری‌های مردم از شرایط شیوع بیماری کرونا و مشکلات معیشتی اشاره کرد و گفت: افراد هتاک به جای اینکه التیامی بر درد مردم باشند و به جامعه آرامش بدهند با اینگونه رفتار‌ها بر زخم دل مردم نمک می‌باشند و مردم را آزار داده و کشور را تضعیف می‌کنند.

هتاکان در عمل عامل تکثیر ادبیات منافقین شده اند
انصاری با بیان اینکه هتک حرمت مسئولان عالی رتبه کشور، موقعیت آن‌ها را در داخل و در عرصه جهانی تضعیف می‌کند، گفت: رهبر معظم انقلاب به خوبی فرمودند، این کار یک کار «آمریکایی» است. این به آن معنا نیست که افراد هتاک آمریکایی یا عامل آمریکا هستند بلکه به این معناست که آن‌ها در عمل کاری را انجام می‌دهند که رسانه‌ها و مقامات آمریکایی و اسرائیلی انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: رسانه‌های منافقین هم با همین ادبیات صحبت می‌کنند و مثل این است که آن‌ها چنین ادبیاتی را تولید کرده و هتاکان داخلی آنرا تکثیر می‌کنند.

این فعال سیاسی از هتاکان به رییس جمهور خواست تا رفتارشان را با رفتار دشمنان انقلاب اسلامی مقایسه کنند و افزود: هتاکان متاسفانه فرمایشات رهبری را گوش نمی‌کنند و به همین خاطر رهبری مجبور می‌شود دوباره صحبت‌های قبلی را تکرار کند.

انصاری، اهانت کنندگان را افرادی فراموشکار دانست که بعد از مدت کوتاهی فرمایشات رهبری را از یاد می‌برند و هتاکی را از سر می‌گیرند و گفت: اگر واقعاً هتاکان بازهم بخواهند کار آمریکایی کنند باید تکلیفشان را با خودشان و مردم روشن کنند.

اسلام بر نزاکت حتی در مقابل دشمن تاکید دارد
وی با بیان اینکه جایگاه نماینده جایگاهی است که باید مظهر انصاف، عدالت، متانت و ادب ملت ایران باشد، یادآور شد: نمایندگان حتی در برابر بیگانگان و دشمنان هم نباید از ادبیاتی استفاده کنند که در فرهنگ اسلام و انقلاب نیست.

عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز با بیان خاطراتی از ادب و نزاکت امام خمینی (ره) در برخورد با دشمنان گفت: حضرت امام در شرایطی که شاه مردم را شکنجه و شهید می‌کرد از تعبیر «آقای شاه» یا «شاه» برای وی استفاده می‌کرد و در شرایطی که کارتر دشمن مردم ایران بود از وی تحت عنوان «آقای کارتر» یاد می‌کرد و هیچگاه از دایره نزاکت در صحبت از دشمنان خارج نشد.

انصاری، فرهنگ قرآن، اهل بیت و اسلام را فرهنگی فاخری دانست که بر رعایت حد و مرز‌های اخلاقی حتی نسبت به دشمنان تاکید دارد و افزود: توهین به رییس جمهوری، توهین به همه ملت است.

وی با بیان اینکه انتقاد امری مطلوب و سازنده و حق مردم است، خاطرنشان کرد: مردم هم کاملاً می‌فهمند و بین انتقاد دلسوزانه و توام با ارائه راهکار با عقده گشایی‌ها و رفتار‌های کودکانه سیاسی فرق می‌گذارند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

هفته آینده ادارات تعطیل هستند

فراخوان طرح دیدگاه‌های مرتبط با تمهیدات برگزاری انتخابات ۱۴۰۰

ایران با همکاری چند کشور واکسن کرونا تولید می‌کند

تحرکات این جریان‌های «خودولایت‌مدارخوانده» دو سال قبل هزینه‌های سنگینی را بر کشور تحمیل کرد/ مطالبات انقلابی را با تحریفات التقاطی، به سمت و سویی می‌برند که ضمن ایجاد شکاف میان مردم و حاکمیت، پیام‌های نفاق‌افکنانه نیز به جامعه بین‌الملل ارسال کند

برگزاری مراسم بزرگداشت آیت الله جعفری به صورت محدود

رئیس اتاق بازرگانی کرمان: شرکت های فنی مهندسی کرمان برای تامین نقدینگی در حال فروش ماشین آلات خود هستند

هشدار درباره عوارض خطرناک دستکاری در تاریخ تولد نوزاد

انفجار یک منزل مسکونی در شهر کرمان

ایران: احیای برجام بیش از پیش، اسرائیل و سعودی‌ها را آشفته خواهد کرد/ کیهان: کسانی که این روزها هنوز هم ترجیع‌بند «مذاکره با آمریکا» را بر زبان دارند، در اوج حماقت هستند/ آرمان: ترامپ شکست‌خورده‌اي است که اسرائيل و عربستان هم از شکستش ناراحتند

مرعشی درگذشت نماینده پیشین شهربابک را تسلیت گفت

پربازدید ها

برخورد با دستگاه‌هایی که کاهش حضور کارکنان را اجرا نکنند

مرعشی درگذشت نماینده پیشین شهربابک را تسلیت گفت

استان کرمان باید شرکت‌های دانش بنیان بیشتر و فعال‌تری می‌داشت/مدیران مقصر اصلی رتبه پایین کسب و کار استان هستند/ نیاز به انقلاب اداری در نظام اداری داریم/مدیران سنگ انداز در مسیر توسعه استان را برکنار خواهم کرد/به دنبال شو و تبلیغ نیستم زیرا هیچ قصدی برای کاندیداتوری ندارم

نماینده مجلس: اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری به ۱۴۰۰ می‌رسد

فراخوان طرح دیدگاه‌های مرتبط با تمهیدات برگزاری انتخابات ۱۴۰۰

علی لاریجانی نامزد حزب کارگزاران سازندگی برای ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نیست/ مسئولیت اِجماع اصلاحات بر عهده شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان است

تحرکات این جریان‌های «خودولایت‌مدارخوانده» دو سال قبل هزینه‌های سنگینی را بر کشور تحمیل کرد/ مطالبات انقلابی را با تحریفات التقاطی، به سمت و سویی می‌برند که ضمن ایجاد شکاف میان مردم و حاکمیت، پیام‌های نفاق‌افکنانه نیز به جامعه بین‌الملل ارسال کند

هفته آینده ادارات تعطیل هستند

رونمایی از نخستین ‌نامزد 1400/حسین دهقان، نامزد پاستور شد

برگزاری مراسم بزرگداشت آیت الله جعفری به صورت محدود

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۸ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

تسلیت قالیباف برای درگذشت حاج سیدیحیی جعفری / حزب اسلامی کار درگذشت آیت الله جعفری را تسلیت گفت   (۱ نظر)

برگزاری مراسم بزرگداشت آیت الله جعفری به صورت محدود   ( نظر)

وزیر بهداشت: سخنان احمدی نژاد درست نیست؛ هیچ وجهی برای استفاده از داروهای کرونا در ایران دریافت نشده است   ( نظر)

شناسایی و دستگیری سارق کنتورهای آب در کرمان   ( نظر)

برای ادای دین به سردار دل ها، «شاید پیش از اذان صبح» را به چاپ می رسانم   ( نظر)

پیکر امام جمعه پیشین کرمان تشییع و به خاک سپرده شد   ( نظر)