کد خبر: ۳۸۹۱۷
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس اتاق کرمان:
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان تصریح کرد: اگر برای تکمیل پروژه های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بیشتر از ۶۰ درصد بتوان از خدمات این صندوق استفاده کرد به ایجاد اشتغال، زمان مناسب و فعال شدن سرمایه های ملی کمک می کند.

بنیه صنعتی هر استانی را صنایع کوچک آن تشکیل می دهند/توجه ویژه به صنایع کوچک و متوسط ضروری است

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه برخی اولویت‌های اتاق منطبق با اولویت‌های صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک است گفت: صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک به عنوان واسطه، گزینه مناسبی برای حمایت از صنایع محسوب می‌شود.

به گزارش ایرنا، سیدمهدی طبیب زاده  در نشست آنلاین معرفی خدمات صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک افزود: تامین مالی پروژه ها به ویژه در صنایع کوچک استان از اولویت و دغدغه‌های اصلی اتاق کرمان است زیرا واحدهای بزرگ با تجدید منابع خود در بانک ها امکان تامین مالی را دارند.

وی اظهار داشت: بیش از ۸۰ درصد ارزش افزوده بخش صنعت و معدن استان کرمان مربوط به بنگاه های بزرگ و ۲۰ درصد مربوط به واحدهای کوچک و متوسط است که با توجه به آمار توجه ویژه به صنایع کوچک و متوسط ضروری است.

طبیب زاده با بیان اینکه در حال حاضر نمی توان از دانش روز برای عبور از شکاف تکنولوژیک به دلیل تحریم ها استفاده کرد تصریح کرد: استفاده از شرکت های دانش بنیان راه میان بر است که اتاق کرمان در این راستا انجمن شرکت های دانش بنیان را تشکیل داده که در حال تهیه نقشه راه و تهیه سند فناوری این استان است.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، توجه به توسعه صادرات که یکی از فعالیت های اصلی اتاق کرمان است را یکی از اولویت ها برای صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک عنوان کرد و گفت: صادرات در همه کشورهایی که با رشد و پیشرفت همراه بوده اند به خوبی توسعه پیدا کرده است.

وی همچنین تصریح کرد: اگر برای تکمیل پروژه های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بیشتر از ۶۰ درصد بتوان از خدمات این صندوق استفاده کرد به ایجاد اشتغال، زمان مناسب و فعال شدن سرمایه های ملی کمک می کند.

طبیب زاده افزود: ۷۰ درصد واحدهای صنعتی استان ۵۰ درصد کمتر از ظرفیت خود کار می کنند در حالی که از طریق تامین سرمایه در گردش برای این واحدها می توان ظرفیت های بالقوه را فعال و طرح های اشتغال زا را در اولویت قرار داد.

وی با توجه به اینکه تامین مالی پروژه ها با دشواری های بسیاری روبرو شده و بانک ها ادعا دارند که مصارف آنها از منابع پیشی گرفته و در عمل امکان تامین مالی وجود ندارد افزود: استفاده از فاینانس خارجی در شرایط کنونی امکان پذیر نیست و بازار سرمایه چندان نقش موثری در تامین مالی شرکت های کرمان ندارد که باید برنامه‌ای برای ورود شرکت ها به این بازار فراهم آورد تا بتوان بخشی از تامین مالی را انجام داد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان در ادامه گفت: گرچه این استان از صنایع بزرگ برخوردار است اما بنیه صنعتی هر استانی را صنایع کوچک آن تشکیل می دهند که می توان با اجرای نظام پیمانکاری فرعی، استفاده از فناوری های جدید، بهبود فضای کسب و کار و تامین مالی از این صنایع حمایت کرد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مرعشی: سیاست عرصه واقعیت‌هاست/ سیاست‌مداران اصلاح‌طلب نباید هیچ‌گاه خودشان را اسیر آرمان‌های روشنفکرانشان کنند/ سیاست‌مدار کسی است که در بدترین شرایط می‌تواند راهی را برای پیشرفت کشور باز کند/ پایگاه اجتماعی لاریجانی قوی نیست

روحانی: قیمت فعلی ارز کاهش خواهد یافت / تلاش داریم با آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده، سریع‌تر قیمت ارز را به قیمت واقعی آن نزدیک کنیم / قیمت فعلی به هیچ وجه به نفع اقتصاد کشور نیست / سودجویی کاسبان تحریم، عوارض جنگ اقتصادی را تشدید کرد

۳۸ ميليارد تومان از اموال مازاد دولت در استان فروخته شد/ تمديد مهلت جذب اسناد خرانه توسط دستگاههاي اجرايي استان تا پايان ارديبهشت۱۴۰۰/ ۴۵ درصد اعتبارات تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي جذب شده است

جزئیاتی از نامه 37 صفحه‌ای خاتمی به مقام معظم رهبری

اختلاف وحدتی‌ها و ائتلافی‌ها در جریان اصولگرا

با ارتقا برخی بخش‌های شهرستان کرمان به شهرستان موافقم

مصونیت واکسن کرونا هفت تا هشت ماه بیشتر نیست

عطریانفر: جهانگیری هنوز به جمع‌بندی نرسیده

علم الهدی: متاسفانه زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند

پیرهادی: قالیباف گفته بنای کاندیداتوری در ⁧انتخابات ۱۴۰۰ را ندارد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)