کد خبر: ۳۹۱۳۸
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۶
ارسال به دوستان
ذخیره
واکنش احزاب و گروه‌های سیاسی استان به انتخاب زینی‌وند چه بود؟
خبر استعفای محمدجواد فدائی از استانداری کرمان که برای بسیاری از فعالان سیاسی استان کرمان بهت آور محسوب می‌شد؛ با خبر تعجب اهالی سیاست از سرعت عمل خارق‌العاده هیات دولت در انتخاب استاندار جدید کرمان تقریبا به پایان رسید.

گفتارنو- گروه سیاسی: داغی خبر استعفای محمدجواد فدائی از استانداری کرمان که برای بسیاری از فعالان سیاسی استان کرمان بهت آور محسوب می‌شد؛ با تعجب اهالی سیاست از سرعت عمل خارق‌العاده هیات دولت در انتخاب استاندار جدید کرمان تقریبا فرونشست اما همچنان موضوع اصلی سیاست در استان کرمان است.
وزارت کشور با سرعت فوق‌العاده‌ای پرونده علی زینی‌وند استاندار جدید کرمان را روی میز هیات دولت گذاشت و به فاصله چند ساعت از انتشار خبر استعفای فدائی، تکلیف استان کرمان روشن شد.
اگرچه نمایندگان انقلابی استان کرمان روی خوشی به این حرکت انقلاب دولت نشان ندادند، اما موضع‌گیری گروه‌های سیاسی استان کرمان متفاوت‌تر و حتی حرفه‌ای تر از نمایندگان استان در مجلس بود.
در اولین موضع‌گیری قائم مقام دبیرکل جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان از حضور علی‌زینی‌وند استقبال کرد.


از سکوت اصولگرایان؛ تا استقبال اصلاح‌طلبانجمعیت توسعه و آزادی استان کرمان که در محافل سیاسی با نام مختصر آن یعنی «تاک» شناخته می‌شود؛ از مهمترین احزاب سیاسی استان کرمان است که دبیرکلی آن بر عهده محمد فرشاد رئیس شورای شهر کرمان و معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان در دولت اصلاحات است.
تشکیلاتی که ایده تاسیس آن را سیدحسین مرعشی چهره شناخته شده سیاست ایران سال‌ها پیش طرح کرد و در دولت روحانی زمینه تاسیس رسمی آن فراهم شد و توانست چهره‌های سیاسی شناخته شده استان کرمان از محمدعلی کریمی استاندار اسبق، محمد فرشاد، علی مصطفوی و محمد میرزائی که چهره‌های شناخته شده اصلاحات در استان هستند را دور هم جمع کند و در کنار آن زمینه را برای فعالیت جوانان هم فراهم آورد و تقریبا در تمامی شهرستان‌های استان دفاتر و شوراهای خود را ایجاد کند.
نژادحیدری در توئیت خود به کارنامه زینی‌وند در سیستان و بلوچستان و یزد اشاره می‌کند و استاندار جدید کرمان را مورد عنایت بیت شهید صدوقی می داند. خانواده شهید صدوقی از شهدای محراب مورد توجه مردم استان یزد هستند و پسر مرحوم حاج شیخ محمدعلی صدوقی امام جمعه فقید استان یزد؛ که سید محمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات دائی وی است با یکی از نوادگان مرحوم شیخ محمد هاشمیان امام جمعه فقید رفسنجان ازدواج کرده است.
این اشاره از این جهت مهم به شمار می رفت که بسیاری از فعالان سیاسی اصلاح طلب استان کرمان در خصوص گرایش فکری استاندار کرمان دچار پرسش شده بودند.
دفتر سیاسی جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان در جلسه‌ای که قبل از معارفه استاندار جدید کرمان تشکیل شد از حضور زینی‌وند در استان کرمان استقبال کرد و بر ضرورت همکاری با وی تاکید کرد.
سیدحسین مرعشی استاندار اسبق کرمان که عضو شورای راهبردی جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان است نیز امروز در پاسخ به سوال کرمان‌نو استاندار جدید کرمان را از مدیران با تجربه در وزرات کشور عنوان کرد و گفت: آقای زینی‌وند با استفاده از تمام تجربیات مدیریتی که در کرمان است و همه گروه ها و فعالان سیاسی ایجاد همدلی به وجود آورند.
مرعشی افزود: استاندار جدید باید با نخبگان و فعالان ارتباط برقرار کند و ارتباط توده مردم با او باید آسان باشد.

سکوت اصولگرایان
اصولگرایان استان و خصوصا حزب موتلفه که پس از کناره‌گیری استاندار اسبق کرمان در این زمینه موضع‌گیری کرده‌بودند تاکنون در باره تغییر استاندار کرمان واکنشی نداشتند.
اما برخی فعالان مجازی اصولگرا در توئیتر به تغییر استاندار کرمان واکنش نشان دادند.

از سکوت اصولگرایان؛ تا استقبال اصلاح‌طلبان

از سکوت اصولگرایان؛ تا استقبال اصلاح‌طلبان

 

از سکوت اصولگرایان؛ تا استقبال اصلاح‌طلبان

از سکوت اصولگرایان؛ تا استقبال اصلاح‌طلبان

 


موضع متفاوت اعتدال و توسعه
احزاب اعتدال و توسعه استان کرمان اما در یکی از معدود بیانیه‌هائی که تاکنون منتشر کرده به موضوع تغییر استاندار کرمان اشاره کرد.
این حزب در بیانیه خود اعلام کرد که دکتر فدائی گزینه این حزب برای استانداری کرمان نبوده و حتی حزب «مناسبت ایشان با مسائل خاص استان در حوزه های اجتماعی و سیاسی را هماهنگ» نمی‌دانست. این حزب در بیانیه خود تاکید کرده بود که گزینه بومی آنها حمیدملانوری بوده است اما دولت دست به انتخاب علی زینی‌وند زده است. این حزب در عین حال به عملکرد گذشته زینی اشاره کرده و تاکید کرده « حمایت از احزاب و گروه‌های حامی دولت مدنظر خاص ایشان در کسوت شایسته سالاری می باشد.» حزب اعتدال و توسعه در انتهای بیانیه خود نوشته :« همچون دوران آقای مهندس رزم حسینی در تمام عرصه‌ها حامی ایشان خواهیم بود. البته حمایت حزب از آقای رزم حسینی متحمل هزینه‌های مختلف شد...»
حالا باید منتظر بود و دید که علی زینی‌وند سومین استاندار کرمان در دولت تدبیر و امید با چه رویه‌ای با احزاب و گروه‌های سیاسی وارد گفت‌وگو می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فراخوان طرح دیدگاه‌های مرتبط با تمهیدات برگزاری انتخابات ۱۴۰۰

ایران با همکاری چند کشور واکسن کرونا تولید می‌کند

تحرکات این جریان‌های «خودولایت‌مدارخوانده» دو سال قبل هزینه‌های سنگینی را بر کشور تحمیل کرد/ مطالبات انقلابی را با تحریفات التقاطی، به سمت و سویی می‌برند که ضمن ایجاد شکاف میان مردم و حاکمیت، پیام‌های نفاق‌افکنانه نیز به جامعه بین‌الملل ارسال کند

برگزاری مراسم بزرگداشت آیت الله جعفری به صورت محدود

رئیس اتاق بازرگانی کرمان: شرکت های فنی مهندسی کرمان برای تامین نقدینگی در حال فروش ماشین آلات خود هستند

هشدار درباره عوارض خطرناک دستکاری در تاریخ تولد نوزاد

انفجار یک منزل مسکونی در شهر کرمان

ایران: احیای برجام بیش از پیش، اسرائیل و سعودی‌ها را آشفته خواهد کرد/ کیهان: کسانی که این روزها هنوز هم ترجیع‌بند «مذاکره با آمریکا» را بر زبان دارند، در اوج حماقت هستند/ آرمان: ترامپ شکست‌خورده‌اي است که اسرائيل و عربستان هم از شکستش ناراحتند

مرعشی درگذشت نماینده پیشین شهربابک را تسلیت گفت

برخورد با دستگاه‌هایی که کاهش حضور کارکنان را اجرا نکنند

پربازدید ها

برخورد با دستگاه‌هایی که کاهش حضور کارکنان را اجرا نکنند

مرعشی درگذشت نماینده پیشین شهربابک را تسلیت گفت

استان کرمان باید شرکت‌های دانش بنیان بیشتر و فعال‌تری می‌داشت/مدیران مقصر اصلی رتبه پایین کسب و کار استان هستند/ نیاز به انقلاب اداری در نظام اداری داریم/مدیران سنگ انداز در مسیر توسعه استان را برکنار خواهم کرد/به دنبال شو و تبلیغ نیستم زیرا هیچ قصدی برای کاندیداتوری ندارم

نماینده مجلس: اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری به ۱۴۰۰ می‌رسد

فراخوان طرح دیدگاه‌های مرتبط با تمهیدات برگزاری انتخابات ۱۴۰۰

افراد فاقد گرایش‌ سیاسی، شایستگی احراز سیاسی‌ترین پست سیاسی کشور را ندارند/انتخابات فراجناحی معنا ندارد

علی لاریجانی نامزد حزب کارگزاران سازندگی برای ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نیست/ مسئولیت اِجماع اصلاحات بر عهده شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان است

تحرکات این جریان‌های «خودولایت‌مدارخوانده» دو سال قبل هزینه‌های سنگینی را بر کشور تحمیل کرد/ مطالبات انقلابی را با تحریفات التقاطی، به سمت و سویی می‌برند که ضمن ایجاد شکاف میان مردم و حاکمیت، پیام‌های نفاق‌افکنانه نیز به جامعه بین‌الملل ارسال کند

دستورالعمل نحوه حضور کارمندان و فعالیت ادارات در سه وضعیت هشدار

رونمایی از نخستین ‌نامزد 1400/حسین دهقان، نامزد پاستور شد

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۸ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

تسلیت قالیباف برای درگذشت حاج سیدیحیی جعفری / حزب اسلامی کار درگذشت آیت الله جعفری را تسلیت گفت   (۱ نظر)

برگزاری مراسم بزرگداشت آیت الله جعفری به صورت محدود   ( نظر)

وزیر بهداشت: سخنان احمدی نژاد درست نیست؛ هیچ وجهی برای استفاده از داروهای کرونا در ایران دریافت نشده است   ( نظر)

شناسایی و دستگیری سارق کنتورهای آب در کرمان   ( نظر)

برای ادای دین به سردار دل ها، «شاید پیش از اذان صبح» را به چاپ می رسانم   ( نظر)

پیکر امام جمعه پیشین کرمان تشییع و به خاک سپرده شد   ( نظر)