کد خبر: ۳۹۱۷۳
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
ارسال به دوستان
ذخیره
یک متخصص گوش، حلق و بینی:
 یک متخصص گوش، حلق و بینی بینی درباره ارتباط گوش درد و کرونا گفت: در ایام کرونائی بیمارانی به علت گوش درد و گلودرد مراجعه می‌کنند و ما در گوش و گلو دلیلی نمی‌بینیم و در روزهای بعد علائم دیگر کرونا را پیدا می‌کنند و مراجعه با کاهش شنوائی و وزوز گوش در این روزها زیاد شده که می‌تواند از علائم کرونا باشد.

 یک متخصص گوش، حلق و بینی  درباره ارتباط گوش درد و کرونا گفت: در ایام کرونائی بیمارانی به علت گوش درد و گلودرد مراجعه می‌کنند و ما در گوش و گلو دلیلی نمی‌بینیم و در روزهای بعد علائم دیگر کرونا را پیدا می‌کنند و مراجعه با کاهش شنوائی و وزوز گوش در این روزها زیاد شده که می‌تواند از علائم کرونا باشد.

به گزارش ایسنا، دکتر مریم عامی‌زاده درباره دردهای گوش اظهار کرد: علت گوش درد می‌تواند هم ناشی از بیماری‌های گوش مانند درد لاله گوش و عفونت گوش میانی و هم ارجاعی از مناطق اطراف گوش از جمله از ناحیه فک، دندان و حنجره باشد.

وی با اشاره به تعریف گوش خارجی، میانی و داخلی افزود: گوش خارجی شامل لاله، مجرا و پرده گوش است و ممکن است هر عاملی موجب عفونت در این ناحیه شود و بیشتر عوامل رطوبت و تغییر اسیدی این ناحیه موجب عفونت می شود.

عامی‌زاده تصریح کرد: کسانی که عادت دارند موقع حمام داخل گوش را بشویند، مستعد عفونت می‌شوند و اولین علامت بیماری، خارش است و اگر در ابتدای بیماری مراجعه شود درمان خیلی بهتر است تا زمانی که به درد گوش و تورم برسد و کسانی که دائم در استخر و در محیط مرطوب زیاد هستند، مستعد این بیماری هستند.

وی درباره وزوز و صدای گوش بیان کرد: صدا و ضربان دار بودن را به عنوان صدای گوش در نظر می‌گیریم که فشار خون بالا، چربی خون و ... در صدای دو طرفه گوش موثر است و فردی که برای نخستین بار با صدا در یک گوش مواجه می‌شود، باید مورد بررسی تومورها و کاهش شنوائی قرار بگیرد.

این متخصص گوش، حلق و بینی اظهار کرد: صدای گوش می‌تواند از یک طیف مربوط به بیماران افسردگی که دارو مصرف می‌کنند تا تومورهایی که روی عصب شنوائی قرار می‌گیرد ایجاد شود.

وی درباره درمان وزوز گوش گفت: وزوز گوش با دارو و وسائل تربیت شنوائی درمان می‌شود و در مواردی که صدای گوش و طرفه و کم است می‌توان مثلا با باز کردن رادیو با صدای کم مانع شنیدن صدای گوش شد.

عامی زاده افزود: برای جلوگیری از عفونت گوش نباید در محیط مرطوب قرار بگیریم و نباید آب داخل گوش برود؛ برای جلوگیری از عفونت‌های میانی گوش باید از سرماخوردگی جلوگیری کرد که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی این مسله محقق می‌شود و با توجه به شرایط کنونی، امسال سرماخوردگی معمولی بسیار کمتر خواهم داشت.

وی تصریح کرد: معاینه مکرر دندان‌ها برای جلوگیری از عفونت‌ها موثر است و اگر فک مشکل دارد، باید درمان شود و تومورهای ناحیه حنجره نیز باید درمان شود.

این متخصص گوش، حلق و بینی درباره تاثیر استفاده از هدفون و هنذفری بر گوش گفت: هدفون و هنذفری جسم خارجی هستند و اگر به طور مداوم از این اجسام استفاده شود، در طولانی مدت ممکن است روی شنوایی اثر بگذارد اما در شرایط کنونی که والدین دغدغه دارند، استفاده از این وسائل در کلاس‌های آنلاین که مدت ۳۰ دقیقه است و بعد استراحت می‌دهند، مشکلی ایجاد نمی‌کند.

عامی‌زاده در ادامه درباره خارش‌های شدید گوش و ته کام بیان کرد: خارش گوش همراه با خارش کام معمولا به دلیل حساسیت است.

وی تصریح کرد: هیچ ارتباطی بین بزرگی لوزه و خارش گوش وجود ندارد و اگر خارش گوش و گلو همراه باشد، حساسیت مطرح می‌شود و در این صورت برداشتن لوزه کمکی نمی‌کند.

این متخصص گوش، حلق و بینی بیان کرد: باید از دستکاری گوش خودداری کرد و اگر کسی سابقه عفونت‌های مجرای گوش دارد، زمان استحمام مجرای گوش از پنبه و وازلین و یا قالب‌هایی که هست، استفاده کند تا آب وارد گوش نشود.

وی افزود: برخی موارد درد گوش ناشی از عفونت‌های سرماخوردگی و بیشتر در کودکان شایع است که قابل درمان است که باید از سرماخوردگی جلوگیری کرد و در دردهای ارجاعی گوش، فرد به جراح فک و ... ارجاع داده می‌شود تا درمان انجام شود.

عامی زاده تصریح کرد: استفاده از گوش پاک کن و جسم خارجی را برای تمیز کردن مجرای گوش به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم و اگر برای تمیز کردن مجرای گوش این کار را انجام می‌دهیم، به دلیل اینکه دید کافی نداریم، جرم را می‌فرستیم عقب‌تر و انباشته و این کار عاملی برای عفونت مجرای گوش می‌شود. ضمن اینکه جرم گوش در مقدار کم اثر حفاظتی برای مجرای گوش دارد.

وی درباره شست و شوی گوش گفت: همه مشکلات با شست و شوی گوش حل نمی‌شوند و برخی مواقع برای دریافت علت مشکل و عفونت گوش باید مجرا تمیز شود تا مجرا و پرده گوش را چک کنیم و در این موارد شست و شو برای معاینه است و نه درمان.

این متخصص گوش، حلق و بینی درباره ارتباط گوش درد و کرونا اظهار کرد: در ایام کرونائی بیمارانی به علت گوش درد و گلودرد مراجعه می‌کنند و ما در گوش و گلو دلیلی نمی‌بینیم و در روزهای بعد علائم دیگر کرونا را پیدا می‌کنند و مراجعه با کاهش شنوائی و وزوز گوش در این روزها زیاد شده که می‌تواند از علائم کرونا باشد.

وی افزود: رسیدن هوای سرد به گوش موجب بیماری نمی‌شود؛ اگر در فردی این اتفاق می‌افتد باید از سرما محافظت کند اما برای افراد عادی موردی وجود ندارد.

عامی‌زاده در بخش دیگری از سخنانش گفت: سِن افراد در وزوز گوش موثر است و ممکن است این مورد آغاز پیرگوشی و افت شنوائی باشد و مورد دیگر اینکه دیابت بیماری‌ها را خفیف‌تر نشان می‌دهد و در مواردی علی‌رغم پیشرفت بیماری، درد زیاد نیست پش بهتر است با درد خفیف به پزشک مراجعه کنیم.

وی با اشاره به اینکه اینکه در زمان خواب صدای ضربان قلب می‌شنویم طبیعی است، تصریح کرد: اگر این صدا همراه با درد گوش باشد، باید علت‌های دندانی بررسی شود و در صورتی که آب وارد گوش شود و فرد دچار درد گوش بشود، جزو افرادی است که مجرای گوشش حساس است و نباید آب داخل گوش برود.

عامی‌زاده بیان کرد: در زمان درد گوش باید به پزشک مراجعه تا علت مشخص و درمان انجام شود و در صورت خود درمانی، مراجعه دیر و درمان سخت‌تر می‌شود؛ با مراجعه در ابتدای درد، درمان خیلی زود انجام می‌شود.

انتهای پیام

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فراخوان طرح دیدگاه‌های مرتبط با تمهیدات برگزاری انتخابات ۱۴۰۰

ایران با همکاری چند کشور واکسن کرونا تولید می‌کند

تحرکات این جریان‌های «خودولایت‌مدارخوانده» دو سال قبل هزینه‌های سنگینی را بر کشور تحمیل کرد/ مطالبات انقلابی را با تحریفات التقاطی، به سمت و سویی می‌برند که ضمن ایجاد شکاف میان مردم و حاکمیت، پیام‌های نفاق‌افکنانه نیز به جامعه بین‌الملل ارسال کند

برگزاری مراسم بزرگداشت آیت الله جعفری به صورت محدود

رئیس اتاق بازرگانی کرمان: شرکت های فنی مهندسی کرمان برای تامین نقدینگی در حال فروش ماشین آلات خود هستند

هشدار درباره عوارض خطرناک دستکاری در تاریخ تولد نوزاد

انفجار یک منزل مسکونی در شهر کرمان

ایران: احیای برجام بیش از پیش، اسرائیل و سعودی‌ها را آشفته خواهد کرد/ کیهان: کسانی که این روزها هنوز هم ترجیع‌بند «مذاکره با آمریکا» را بر زبان دارند، در اوج حماقت هستند/ آرمان: ترامپ شکست‌خورده‌اي است که اسرائيل و عربستان هم از شکستش ناراحتند

مرعشی درگذشت نماینده پیشین شهربابک را تسلیت گفت

برخورد با دستگاه‌هایی که کاهش حضور کارکنان را اجرا نکنند

پربازدید ها

شناسایی و دستگیری سارق کنتورهای آب در کرمان

کلاهبرداری اینترنتی به اسم سرمایه‌گذاری در بورس‌های خارجی

انفجار یک منزل مسکونی در شهر کرمان

730 نفر بخاطر کرونا در استان بستری هستند/ در 24 ساعت گذشته 29 نفر جان باختند/ فوتی های ناشی از کرونا در کرمان به ۱۷۹۴ نفر رسید

توصیه های مهم پلیس کرمان برای رانندگی در فصل زمستان

کرونا تقریبا تمام ارگان های بدن را درگیر می کند/کسی که شنوایی اش کاهش یافته باید آن را به حساب کرونا بگذارد

امکان صدورشناسنامه متولدین ۱۵روزاول آذر به تاریخ ۹۹.۹.۹

وزیر بهداشت: سخنان احمدی نژاد درست نیست؛ هیچ وجهی برای استفاده از داروهای کرونا در ایران دریافت نشده است

آخرین آمار کرونا در ایران؛ شناسایی ۱۳۸۴۳ بیمار در شبانه روز گذشته/ کرمان همچنان در وضعیت قرمز

هشدار درباره عوارض خطرناک دستکاری در تاریخ تولد نوزاد

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۸ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

تسلیت قالیباف برای درگذشت حاج سیدیحیی جعفری / حزب اسلامی کار درگذشت آیت الله جعفری را تسلیت گفت   (۱ نظر)

برگزاری مراسم بزرگداشت آیت الله جعفری به صورت محدود   ( نظر)

وزیر بهداشت: سخنان احمدی نژاد درست نیست؛ هیچ وجهی برای استفاده از داروهای کرونا در ایران دریافت نشده است   ( نظر)

شناسایی و دستگیری سارق کنتورهای آب در کرمان   ( نظر)

برای ادای دین به سردار دل ها، «شاید پیش از اذان صبح» را به چاپ می رسانم   ( نظر)

پیکر امام جمعه پیشین کرمان تشییع و به خاک سپرده شد   ( نظر)

ببینید| جزئیات محدودیت های کرونائی در استان کرمان   ( نظر)