کد خبر: ۳۹۱۸۱
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۷
ارسال به دوستان
ذخیره
یادداشت مدیرمسئول
سال نود و پنج، زمانی که داشتم با همکاری سایر دوستان برای برگزاری نمایشگاه مطبوعات و رسانه های استان برنامه ریزی می کردم، به ذهنم رسید که از آیت الله جعفری که اغلب مردم از سر صفا و صمیمیت ایشان را آسیدیحیی خطاب می کنند برای بازدید از نمایشگاه دعوت کنم.

محمدرضانژادحیدری- مدیرمسئول: سال نود و پنج، زمانی که داشتم با همکاری سایر دوستان برای برگزاری نمایشگاه مطبوعات و رسانه های استان برنامه ریزی می کردم، به ذهنم رسید که از آیت الله جعفری که اغلب مردم از سر صفا و صمیمیت ایشان را آسیدیحیی خطاب می کنند برای بازدید از نمایشگاه دعوت کنم. از زمانی که درخواست دادیم تا زمانیکه درخواستمان پذیرفته شد چند ساعتی بیشتر طول نکشید. اعلام شد که ایشان عصر ساعت چهار به نمایشگاه می آیند. من که قبل از چهار برای پیگیری مقدمات در محل برگزاری حاضر بودم نگرانی داشتم که میهمان زودتر از میزبانان سر برسد و من خجالت زده شوم. چون حاج آقا از خوش قول ترین انسان های روزگار بود.
قبل از ورود ایشان که پنج دقیقه به چهار بود گشتی در نمایشگاه زدم و نگرانی ام رنگ واقعیت به خود گرفته بود. به جز معدودی از غرفه داران سایرین نیامده بودند ک طبق روال با چند دقیقه تاخیر می رسیدند.
اما به ذهنم رسید که همه حاضران را در یکی از غرفه ها جمع کنم و از آقا بخواهیم که کمی برایمان صحبت کنند. فکر بدی نبود. آقای جعفری سخنان خود را در ضرورت انتقاد و فعالیت های رسانه ای آغاز کردند و گفتند اگر شما خبرنگاران نباشید کسی متوجه نمی شود که ما در نماز جمعه چه گفتیم غیر از همانها که شرکت کردند. بعد هم خیلی صادقانه گفتند چرا از من انتقاد نمی کنید...
حالا دیگر در غرفه محل سخنرانی ایشان جای سوزن انداختن نبود و غرفه دارها آمدند و آقای جعفری بازدید را آغاز کرد. با همه خوش و بش کردند. هر کس دستنوشته یادگاری خواست با کمال میل پذیرفتند و هر کس درخواست عکس یادگاری داشت قبول کردند. کلی عکس و سلفی آن روز گرفته شد و من کلی ذوق کرده بودم که آقای جعفری از این بازدید راضی است که اینقدر برای آن وقت می گذارد.
دیگر نزدیک غروب آفتاب بود که ایشان بازدیدشان به پایان رسید. حس خوبی در نمایشگاه مطبوعات موج می زد و ایشان پس از بازدید از همه غرفه ها و خوش و بش با رسانه ها نمایشگاه را ترک کرد. آن روز همه از صمیمیت و نجابت آسیدیحیی می گفتند. البته احترام و اختصاص وقت به روزنامه نگاران نیز برایشان جالب توجه بود.
آقای جعفری چند ماه بعد از سمت خود استعفا داد.
دیروز که خبر ارتحال ایشان را شنیدم در ذهنم تمام خاطرات آن بازدید به یادماندنی را مرور کردم. حالا مثل تمام کسانی که در طی این سالها از کنار ما رفته اند نام و خاطره "جعفری" برای ما باقی مانده. عاش سعیدا؛ مات سعیدا.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تأکید اسحاق جهانگیری برای رسیدگی به خسارات کشاورزان شهرستان رودبار

نخستین موزه نفت‌سوزهای جهان در محله زریسف کرمان افتتاح می‌شود

پرستاران منتظر انجام وظیفه قوای سه گانه‌اند/ تبعیضات ناروا و ۱۴ سال تبعیض تعرفه نداشتن پرستاران رفع شود

معاون سیاسی وزیر کشور: فعالیت احزاب کمک بزرگی به گرم شدن فضای انتخابات می کند

دلیل درگذشت مهرداد میناوند چه بود؟

ماجرای دعوت‌نامه‌هایی که اختلافات سیاسی باعث عدم ارسال آن‌ها می‌شود

روحانی: افزایش پهنای باند به دستور من بوده است/ اگر می خواهید کسی را محاکمه کنید من را باید محاکمه کنید/ اگر وزیر راه ما جاده و اتوبان درست کرد و در آن تصادف شد، باید وزیر راه را احضار کرد؟ / برای فردی که حامی دولت است هم آزادی بیان و هم مصونیت آن معلوم نیست+فیلم

عباس عبدی: اصولگرايان از حيث شعاری كه بايد در انتخابات آینده بدهند در يك مخمصه جدي قرار گرفته‌اند

مدیریت فضای مجازی در قانون اساسی به وزارت ارشاد واگذار شده است

زنگ خطر پیک چهارم کرونا به صدا درآمد /افزایش تردد و تجمع خطرناک است

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

مرعشی: نامزد اجاره‌ای در دستور کار اصلاح‌طلبان نیست   ( نظر)

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند   ( نظر)