کد خبر: ۳۹۱۹۷
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
ارسال به دوستان
ذخیره
دادستان مرکز استان کرمان در تشریح آخرین وضعیت پیگیری پرونده فساد اداری در شرکت غله استان کرمان
دادستان مرکز استان کرمان با اشاره به آخرین جزئیات پرونده فساد اداری شرکت غله گفت: متهمان به رای اعتراض کردند و پرونده در دادگاه تجدیدنظر است.

گفتارنو/گروه جامعه: دادستان مرکز استان کرمان با اشاره به آخرین جزئیات پرونده فساد اداری شرکت غله گفت: متهمان به رای اعتراض کردند و پرونده در دادگاه تجدیدنظر است.
به گزارش تسنیم، دهم خرداد‌ماه سال جاری بود که یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان از دستگیری مدیرکل غله استان کرمان و معاون این اداره به اتهام فساد اداری و اخذ رشوه خبر داد و در این خبر اظهار داشت: در پی رصد و گزارشات واصله به اداره کل اطلاعات استان کرمان مبنی بر فساد اداری در یکی از ادارات کل استان کرمان و ارزیابی و صحت گزارشات و رصد اطلاعاتی با هماهنگی و دستور قضایی توسط بازپرس ویژه و تکمیل تحقیقات؛ مدیرکل مذکور به همراهی معاون این اداره دستگیر شدند.
11 خرداد ماه و به فاصله یک روز بعد دادخدا سالاری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از جزئیات بیشتر این پرونده پرده برداشت و با اشاره به آخرین جزئیات دستگیری مدیرکل غله استان کرمان و معاون وی به اتهام فساد اداری و اخذ رشوه اظهار داشت: در پی رصد و گزارشات واصله به اداره کل اطلاعات استان کرمان مبنی بر فساد اداری در یکی از ادارات کل استان کرمان؛ اداره‌کل اطلاعات به این پرونده ورود کرد.
وی ادامه داد: پس از ارزیابی و صحت گزارشات و رصد اطلاعاتی با هماهنگی و دستور قضایی بازپرس ویژه و تکمیل تحقیقات مدیرکل مذکور به همراهی معاون این اداره دستگیر شدند.
دادستان کرمان با عنوان اینکه پس از بازرسی از منزل نامبرده 37 قطعه سکه طلا تمام بهار آزادی که از طریق نامشروع و ارتشاع کسب شده بود کشف شد، افزود: این سکه‌ها در داخل یک اسباب بازی داخل منزل وی جاسازی شده بودند.
وی با اشاره به اینکه 25 میلیون تومان کارت هدیه نیز که رشوه گرفته شده بود در محل خانه متهم توقیف شد گفت: یک باب منزل مسکونی که در پنج طبقه بنا احداث شده نیز توقیف شده است.
سالاری در آن زمان ارزش ریالی این ساختمان را 50 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این ساختمان نیز از طریق رشا و ارتشا تهیه و ساخته شده و بخشی از اموال نیز در حال شناسایی هستند.
وی با بیان اینکه این فرد تاکنون 287 قطعه سکه تمام بهار آزادی دریافت کرده است، گفت: تا کنون تعداد افرادی که در ارتباط با این پرونده تحت تعقیب قرار گرفتند چهار نفر هستند و احتمال دارد تعداد افراد بیشتری هم تحت تعقیب قرار گیرند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با اشاره به اینکه تحقیقات در ارتباط با این پرونده ادامه دارد افزود: کلیه اموال توقیفی در صورتی که اثبات شود از طریق نامشروع تحصیل شده‌اند، به نفع دولت ضبط می‌شود.
یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان در تاریخ 27 خرداد‌ماه در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، در تشریح آخرین وضعیت پرونده دستگیری مدیرکل شرکت غله استان کرمان و معاون وی به اتهام فساد اداری و اخذ رشوه اظهار داشت: پرونده در حال تحقیقات و بررسی است و متهمان در بازداشت هستند.
رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه بازجویی از آنها در حال انجام است و موارد تازه‌ای از این پرونده کشف شده است افزود: یکسری افراد جدید به متهمان اضافه شدند و متهمان جدید دستگیر شده خارج از سیستم اداری دولتی هستند.
وی همچنین 16 مرداد 99 در بازدید از دفتر خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه امروز برخورد با مفاسد اقتصادی در اولویت اقدامات قوه قضائیه است اظهار داشت: در دادگستری استان کرمان نیز پرونده‌های فساد اقتصادی در اولویت رسیدگی بوده و سعی می‌کنیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن این پرونده‌ها را به نتیجه و صدور حکم برسانیم.
رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه دادگاه متهمین پرونده اداره کل غله استان کرمان به‌زودی برگزار می‌شود افزود: احتمال برگزاری علنی پرونده مدیرکل غله استان کرمان و سایر متهمین وجود دارد.
وی با تاکید بر اینکه دادگستری استان کرمان همواره در برخورد و مقابله با مفاسد اقتصادی پیش‌قدم بوده است گفت: قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اقتصادی کشف شده در هر سطحی بدون اغماض عمل خواهد کرد و از منافع بیت‌المال و مردم کوتاه نخواهیم آمد.
دادخدا سالاری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان نیز 23 مرداد 99 در بازدید از دفتر خبرگزاری تسنیم در ارتباط با پرونده فساد اداری و اخذ رشوه مدیرکل غله استان کرمان در جمع خبرنگاران این خبرگزاری اظهار داشت: کیفرخواست این پرونده به دادگاه ارسال شده و در نوبت قرار دارد و هنوز رایی صادر نشده است.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با بیان جزئیات بیشتری از نحوه وقوع جرم در این پرونده افزود: جرائم این پرونده در بازه زمانی حدود یک سال اتفاق افتاده است.
وی با بیان اینکه از زمانی که جرمی واقع می‌شود تا زمانی که ادله لازم جمع‌آوری می‌شوند مدت زمانی طول می‌کشد تصریح کرد: باید مستندات لازم جمع‌آوری شده تا دادگاه بتواند بر اساس آن رای صادر کرده و دادگاه تجدید نظر تایید کند.
سالاری با اشاره به اینکه تخلفات این پرونده در خفا و بسیار فنی و ماهرانه انجام می‌شد و قابل اثبات هم نبودند افزود: برای مثال در کاری که باید مطابق قانون انجام می‌شد ایرادات و اشکالاتی را وارد کرده و پس از اخذ رشوه کار را انجام می‌دادند در حالی که این کار از ابتدا منع قانونی نداشت و باید انجام می‌شد.
وی با بیان اینکه کشف چنین جرائمی سخت می‌شود گفت: در پرونده فساد اداری اداره کل غله استان کرمان متخلفانی هم رشوه داده بودند تحت تعقیب قرار گرفتند.
شش ماه پس از علنی شدن این پرونده، دادخدا سالاری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان، در تشریح آخرین وضعیت این پرونده اظهار داشت: کیفر خواست برای 21 نفر صادر شده است.
وی با اشاره به رای صادر شده برای متهمان این پرونده بیان کرد: حکم صادر شده حبس، جزای نقدی و رد مال حاصل از ارتشا و اختلاس است که هنوز قطعی نشده است.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با بیان اینکه متهمان به رای صادره اعتراض کردند و پرونده به دادگاه تجدید نظر رفته است گفت: در حال حاضر پرونده مدیرکل غله استان کرمان در دادگاه تجدید نظر است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ارائه پیشنهاد اعمال محدودیت‌های تردد بین شهری در تعطیلات ۲۲ بهمن

روحانی: سه سال ما را در تحریم شدید و یک جنگ بی‌نظیر قرار دادند/ منابع مالی ما را در دنیا قفل کرده‌ و نگذاشتند از منابع مالی خود استفاده کنیم/ شبی نبود که با خیال آسوده سر به بالین بگذارم

فقط یک هکتار به گلخانه های گل رز استان افزوده شد/ دوره بازگشت سرمایه تولید گل­ 3 الی 4 سال است

تأکید اسحاق جهانگیری برای رسیدگی به خسارات کشاورزان شهرستان رودبار

نخستین موزه نفت‌سوزهای جهان در محله زریسف کرمان افتتاح می‌شود

پرستاران منتظر انجام وظیفه قوای سه گانه‌اند/ تبعیضات ناروا و ۱۴ سال تبعیض تعرفه نداشتن پرستاران رفع شود

معاون سیاسی وزیر کشور: فعالیت احزاب کمک بزرگی به گرم شدن فضای انتخابات می کند

دلیل درگذشت مهرداد میناوند چه بود؟

ماجرای دعوت‌نامه‌هایی که اختلافات سیاسی باعث عدم ارسال آن‌ها می‌شود

روحانی: افزایش پهنای باند به دستور من بوده است/ اگر می خواهید کسی را محاکمه کنید من را باید محاکمه کنید/ اگر وزیر راه ما جاده و اتوبان درست کرد و در آن تصادف شد، باید وزیر راه را احضار کرد؟ / برای فردی که حامی دولت است هم آزادی بیان و هم مصونیت آن معلوم نیست+فیلم

پربازدید ها

افزایش ۴۷ درصدی کشفیات مواد مخدر استان کرمان/ دستگیری ۴۰ خرده فروش در اجرای طرح برخورد با خرده فروشان

مدیرکل اجتماعی استانداری خبر داد: سمن‌سرای کرمان به زودی افتتاح می‌شود

آمار پایین سپردن کودکان به مهد‌های کودک آسیب‌های بسیاری به دنبال دارد/ در سال جاری ۱۴۰۲ نفر از کودکان خیابانی و کار را ساماندهی کردیم

دلیل درگذشت مهرداد میناوند چه بود؟

مرگ سه عضو یک خانواده با منوکسیدکربن

زنگ خطر پیک چهارم کرونا به صدا درآمد /افزایش تردد و تجمع خطرناک است

پرستاران منتظر انجام وظیفه قوای سه گانه‌اند/ تبعیضات ناروا و ۱۴ سال تبعیض تعرفه نداشتن پرستاران رفع شود

ارائه پیشنهاد اعمال محدودیت‌های تردد بین شهری در تعطیلات ۲۲ بهمن

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

مرعشی: نامزد اجاره‌ای در دستور کار اصلاح‌طلبان نیست   ( نظر)

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند   ( نظر)