کد خبر: ۳۹۲۰۰
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان گفت: فعالیت جناح‌های سیاسی که زیر چتر نظام کار کنند، موجب پویایی جامعه، انگیزه سیاسی و فعالیت اجتماعی می‌شود و ضرورت کادرسازی است و باید احزاب قوی و حرفه‌ای شکل بگیرند و از احزاب و گروه‌های سیاسی حمایت می‌کنیم و از معاون سیاسی خواسته ام خانه احزاب را ایجاد کند.
استاندار کرمان گفت: فعالیت جناح‌های سیاسی که زیر چتر نظام کار کنند، موجب پویایی جامعه، انگیزه سیاسی و فعالیت اجتماعی می‌شود و ضرورت کادرسازی است و باید احزاب قوی و حرفه‌ای شکل بگیرند و از احزاب و گروه‌های سیاسی حمایت می‌کنیم و از معاون سیاسی خواسته ام خانه احزاب را ایجاد کند.

علی زینی وند در گفت و گوی ویژه خبری درباره رویکرد‌ها و برنامه هایش در استان اظهار کرد: بنای ما این است با تعامل و استفاده از همه ظرفیت‌های استان کرمان و بزرگان در سطح ملی و استانی به نفع استان و در راه توسعه استفاده کنیم؛ به هیچ وجه بنا نداریم گرایش‌های سیاسی که سر جای خود مغتنم است را وارد تصمیم گیری‌ها در توسعه استان بکنیم، اما بنا داریم از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

وی افزود: سعی می‌کنیم با هم افزایی همه توان را یکی کرده و در خدمت به مردم گام برداریم و به هیچ وجه زمان را از دست ندهیم. بنده شناخت نسبی مناسبی نسبت به پتانسیل‌های استان کرمان دارم و در سرفصل‌های مختلف در استان برنامه داریم.

زینی وند درباره توسعه متوازن تصریح کرد: رعایت ملاحظات محیط زیستی و بهداشتی مردم برای ایجاد صنعت را باید در نظر گرفت و کرمان پهناورترین استان کشور است که برخی مناطق استان پیشرفت بهتری نسبت به مناطق دیگر دارد و در این دوره توجه و تمرکز و امکانات ملی و استانی را سعی می‌کنیم با تبعیض مثبت به سمت مناطق توسعه نیافته ببریم.

استاندار کرمان گفت: در توازن توسعه و امکانات، توجه بیشتری را به مناطق محروم معطوف خواهیم داشت و نیاز‌های اولیه مناطق محروم را با اولویت دنبال می‌کنیم.

وی درباره تغییر مدیران بی انگیزه با بیان اینکه استاندار مدیر راهبردی است و باید راهبرد‌ها را تعیین و همه را در این راستا بسیج کند، افزود: نظام اداری ما با تورم بیش از حد قانون، پیچیده و با نظام پرپیچ و خم بروکراتیک است و اگر مدیران بخواهند در این پیچ و خم‌ها بمانند، مردم را خیلی معطل می‌کنند؛ راه میان بُری برای غلبه بر این لختی و ناکارآمدی نظام اداری وجود دارد و این راه مدیران با دانش، با انگیزه و پرتحرک هستند.

زینی وند با اشاره به اینکه در مواردی هم تغییر علاج کار نیست، تصریح کرد: در این چند روز دیدم خیلی از مدیران با تحرکی که ایجاد کردیم، خودشان تنظیم کردند و اگر مدیری با دیدگاهی که تعیین کردیم همراهی نکند، درخواست می‌کنیم خودش محترمانه جایش را به فرد دیگری بدهد.

وی بیان کرد: معتقدم بیش از ۷۰ درصد موضوعات با پیگیری، وقت گذاشتن و رودرو دنبال کردن، به نتیجه می‌رسد.

استاندار کرمان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه ظرفیت معادن استان بسیار بالاست، اظهار کرد: در صنایع فرآوری و ایجاد صنایع پایین دستی اقدامات موثری انجام شده و کرمان در برخی زمینه‌ها پیشرو است و در بعضی صنایع مانند مس در دنیا حرف برای گفتن دارد.

وی افزود: توسعه متوازن مبنی بر محیط زیست، بهداشت مردم و آلودگی هوا را در گسترش صنایع به جد پیگیری می‌کنیم و صنایع و معادن حتما باید پیوست‌های فرهنگی، محیط زیستی و اجتماعی را رعایت کنند.

زینی وند گفت: بسیاری از معادن درآمد سرشاری دارند که متعلق به کل کشور هستند، اما در همه جای دنیا منافعی در جایگاه مسئولیت‌های اجتماعیِ بنگاه‌ها باید به مردم آن منطقه برسد و بخش عمده‌ای از درآمد‌ها را باید به بانک‌های استان بیاورند.

وی با اشاره به اینکه این نها‌ها باید مسئولیت‌های اجتماعی خود را به نحو احسن انجام بدهند، تصریح کرد: بومی گرائی و قطب بندی مناطق اصلا به نفع استان‌ها نیست؛ بومی استان قابل قبول است، اما بومی شهرستان یا بومی بخش و ... نه و از مدیران بنگاه ها، فرمانداران و نمایندگان درخواست دارم ضوابطی بگذارند که همه تحصیل کردگان استان در شرایط یکسان بتوانند در آزمون شرکت کرده و در بنگاه‌های بزرگ اقتصادی استان به کار گرفته شوند.

استاندار کرمان در ادامه بیان کرد: در بخش کشاورزی باید به چند رویکرد توجه و مردم نیز همراهی کنند؛ بخش عمده کشاورزی استان به صورت سنتی است که بازدهی کمتر و آب بری بیشتر دارد و مردم باید به سمت اجرای آبیاری تحت فشار و کشت‌های گلخانه‌ای و کشت جایگزین رفته و اراضی و آینده باغات و محصولات را در اختیار دانش جوانان و فرزندانشان بگذارند که در این صورت کیفیت افزایش یافته و تولید بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه معضل کشاورزان استان به ویژه در جنوب، فروش محصولات است، افزود: در حوزه ساماندهی فروش محصولات باید فکری بکنیم که البته مشکل کل کشور است و ما در استان کرمان برنامه داریم و باید در ساماندهی خرید محصولات توجه جدی داشته و فروش و بازار در حوزه بین المللی را دنبال کنیم.

زینی وند تصریح کرد: از شرکت‌های دانش بنیان درخواست داریم برای فروش محصولات کشاورزی پای کار بیایند و باید پیوندی بین استان کرمان و کشور‌های دیگر سازماندهی و پیوند هدفمند با مرز‌های شرقی ایجاد کنیم.

استاندار کرمان با اشاره به برنامه‌ها در حوزه گردشگری بیان کرد: استان کرمان ظرفیت‌های گردشگری بسیاری دارد که باید به حلقه گردشگری اصفهان، فارس و یزد وصل شود.

وی اظهار کرد: گردشگری یک حرفه و تخصص است و اکنون زمینه‌های گردشگری را داریم، اما زیرساخت‌های لازم را برای جذب گردشگر ایجاد نکردیم؛ باید حوزه بوم گری به شدت تقویت شود و ما نیاز به هتل‌های شیک زیاد در استان کرمان نداریم و باید جاذبه‌های دیگر ایجاد کنیم که تجربه‌های موفق نیز در این زمینه وجود دارد.

زینی وند بیان کرد: درخواست داریم علاقمندان وارد میدان شوند و مدیران همکاری می‌کنند تا استان را برای گردشگری پررونق در پساکرونا آماده کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: یکی از افتخارات این دولت شرکت‌های دانش بنیان است که اقدامات خیلی خوبی در این زمینه صورت گرفت و پارک‌های علم و فناوری که در آینده موتور‌های محرک تولید محصول هستند، ایجاد شد.

استاندار کرمان گفت: در دنیا حلقه‌های واسطی بین افراد دارای ایده و صاحبان صنایع به عنوان فن بازار قرار می‌گیرد تا ارتباط صنعت و دانش برقرار شود و شغل‌های زیادی ایجاد و میلیون‌ها دلار درآمد کسب می‌شود.

وی درباره طرح‌های نیمه تمام در استان کرمان افزود: اعلام کردیم طرح‌های نیمه تمام دسته بندی شود و در هر طرحی که نیاز به تسریع داشته باشد، به هیچ وجه زمان را از دست نمی‌دهیم.

زینی وند درباره وضعیت آب استان کرمان تصریح کرد: آب بحران جدی و چالش ماست و برداشت بی رویه دارد حیات و طبیعت ما را به خطر می‌اندازد و باید با این دید به سمت صرفه جویی آب برویم و در استان کرمان کار‌های خوبی صورت گرفته و به جد هم به مدیریت منابع آب استان ورود کرده و ما کار را ادامه می‌دهیم.

وی بیان کرد: برای تامین آب از استان‌های دیگر موضوع را پیگیری می‌کنیم و امیدواریم در همین دولت کار را پایدار کنیم و زمینه شروع پروژه‌ها فراهم شود.

استاندار کرمان در ادامه گفت: فعالیت جناح‌های سیاسی که زیر چتر نظام کار کنند، موجب پویایی جامعه، انگیزه سیاسی و فعالیت اجتماعی می‌شود و ضرورت کادرسازی است و باید احزاب قوی و حرفه‌ای شکل بگیرند و از احزاب و گروه‌های سیاسی حمایت می‌کنیم و از معاون سیاسی خواسته ام خانه احزاب را ایجاد کند.

وی افزود:، اما اینکه مدیر ارشد استان و مدیران دیگر در مسندی قرار بگیرند و خود را درگیر وابستگی به یک جناح سیاسی بکنند، دیگر نمی‌توانند مدیر موفقی باشند.

زینی وند تصریح کرد: بنده تا زمانی که در این استان مسئولیت دارم هیچ گرایش سیاسی را در عملکردم لحاظ نمی‌کنم و به همه مدیران می‌گویم از همه نیرو‌هایی که زیر چتر ولایت فقیه و نظام می‌خواهند کار کنند، استفاده می‌کنم و ملاک ما کارآمدی افراد است و هرکس در چارچوب نظام فعالیت می‌کند با او همکاری می‌کنیم و به هیچ وجه استان را درگیر رقابت‌های سیاسی نخواهیم کرد.

وی بیان کرد: با فراغ بال آمده ام و دولت و نظام راسا من را استاندار کرمان انتخاب کرده و به دلیل اینکه وامدار هیچ گروهی نیستم، از همه گروه‌ها استفاده و براساس منافع مردم و مصالح نظام تصمیم درست و مستقل می‌گیرم و اگر به جایی برسم تصمیمم برای مردم خیر و برای تقویت نظام منفعت دارد، بدون توجه به توصیه، سفارش و موانع با قدرت ادامه می‌دهم و حتی اگر هزینه داشته باشد برای پرداخت هزینه هم آماده ام.

استاندار کرمان در بخش پایانی سخنانش با اشاره به حوزه اشتغال اظهار کرد: یکسری صنایع بزرگ، معادن و شهرک‌های صنعتی داریم که کار خود را انجام می‌دهند و هر کس یک شغل ایجاد کند، دستش را می‌بوسیم، اما درخواست داریم نخبگان، تشکل ها، بانوان و جوانان روی این موضوع به ما کمک کنند.

وی افزود: نباید از مشاغل خرد و توانمندسازی مردم غافل شویم. این مشاغل خرد غوغا می‌کند بخش زیادی از کشور‌های پرجمعیت هند و چین را مشاغل خرد اداره می‌کنند و ما اگر مشاغل خرد را به خانه‌ها ببریم و مردم را توانمند کنیم، به مراتب گاهی اوقات میزان اشتغال آن‌ها با سرمایه کمتر در توسعه همه جانبه مفیدتر است.

زینی وند با اشاره به اینکه اشتباهی که در طول دولت‌های مختلف کردیم فکر کردم تزریق پول در جامعه شغل ایجاد می‌کند، گفت: باید برای مشاغل کوچک توانمندسازی کرده و زنجیره تعاونی تشکیل بدهیم.

وی با اشاره به اهمیت فروش محصولات بیان کرد: زنجیره تکمیل اشتغال، تامین مواد اولیه، تولید و فروش است و باید این زنجیره‌ها را به هم وصل کنیم و در حوزه مشاغل خرد و خانگی ایده دارم و همه کسانی که در این زمینه ایده و انگیزه‌ای دارند، به همکاری فرا می‌خوانم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فقط یک هکتار به گلخانه های گل رز استان افزوده شد/ دوره بازگشت سرمایه تولید گل­ 3 الی 4 سال است

تأکید اسحاق جهانگیری برای رسیدگی به خسارات کشاورزان شهرستان رودبار

نخستین موزه نفت‌سوزهای جهان در محله زریسف کرمان افتتاح می‌شود

پرستاران منتظر انجام وظیفه قوای سه گانه‌اند/ تبعیضات ناروا و ۱۴ سال تبعیض تعرفه نداشتن پرستاران رفع شود

معاون سیاسی وزیر کشور: فعالیت احزاب کمک بزرگی به گرم شدن فضای انتخابات می کند

دلیل درگذشت مهرداد میناوند چه بود؟

ماجرای دعوت‌نامه‌هایی که اختلافات سیاسی باعث عدم ارسال آن‌ها می‌شود

روحانی: افزایش پهنای باند به دستور من بوده است/ اگر می خواهید کسی را محاکمه کنید من را باید محاکمه کنید/ اگر وزیر راه ما جاده و اتوبان درست کرد و در آن تصادف شد، باید وزیر راه را احضار کرد؟ / برای فردی که حامی دولت است هم آزادی بیان و هم مصونیت آن معلوم نیست+فیلم

عباس عبدی: اصولگرايان از حيث شعاری كه بايد در انتخابات آینده بدهند در يك مخمصه جدي قرار گرفته‌اند

مدیریت فضای مجازی در قانون اساسی به وزارت ارشاد واگذار شده است

پربازدید ها

وزیر کشور: آمار افرادی که [در نظرسنجی‌های دوره قبل گفته بودند در انتخابات شرکت می‌کنند]تقریبا دوبرابر آمار فعلی درمورد انتخابات ۱۴۰۰ است

آمریکا معافیت موقت تحریمی برای انصارالله صادر کرد

روحانی: افزایش پهنای باند به دستور من بوده است/ اگر می خواهید کسی را محاکمه کنید من را باید محاکمه کنید/ اگر وزیر راه ما جاده و اتوبان درست کرد و در آن تصادف شد، باید وزیر راه را احضار کرد؟ / برای فردی که حامی دولت است هم آزادی بیان و هم مصونیت آن معلوم نیست+فیلم

محال است عارف جلوی اصلاحات بایستد/ نبود عارف در نهاد اجماع ساز به دلیل احتمال نامزدی اوست

استاندار کرمان: حمایت‌های صندوق بیمه محصولات کشاورزی کامل نیست

عباس عبدی: اصولگرايان از حيث شعاری كه بايد در انتخابات آینده بدهند در يك مخمصه جدي قرار گرفته‌اند

دادستان کرمان: پرونده شهدای تشییع سردار سلیمانی در دادسرای کرمان در حال پیگیری است

تأکید اسحاق جهانگیری برای رسیدگی به خسارات کشاورزان شهرستان رودبار

ماجرای دعوت‌نامه‌هایی که اختلافات سیاسی باعث عدم ارسال آن‌ها می‌شود

معاون سیاسی وزیر کشور: فعالیت احزاب کمک بزرگی به گرم شدن فضای انتخابات می کند

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

مرعشی: نامزد اجاره‌ای در دستور کار اصلاح‌طلبان نیست   ( نظر)

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند   ( نظر)