کد خبر: ۳۹۲۲۳
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه پروژه‌های بزرگی در معدن و صنایع معدنی استان در حال اجراست، ظهار کرد: به نظر می‌آید استان سهم چندانی در پیمانکاری و مشاوره این صنایع ندارد و به دلیل تنگ نظری‌هایی که در سطح ملی وجود دارد، به راحتی برخی از پروژه‌ها را به شرکت‌های خودِ استان نمی‌دهند.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه پروژه‌های بزرگی در معدن و صنایع معدنی استان در حال اجراست، ظهار کرد: به نظر می‌آید استان سهم چندانی در پیمانکاری و مشاوره این صنایع ندارد و به دلیل تنگ نظری‌هایی که در سطح ملی وجود دارد، به راحتی برخی از پروژه‌ها را به شرکت‌های خودِ استان نمی‌دهند.
به گزارش ایسنا سیدمهدی طبیب زاده صبح امروز ششم آذرماه در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان اظهار کرد: شرکت‌های فنی مهندسی یکی از دارائی‌های استان کرمان هستند که به دلیل محدودیت‌های بودجه‌ای مغفول مانده اند، اما ثروت بزرگی است که باید در خدمت توسعه استان قرار بگیرد.
وی افزود: تداوم وضع فعلی موجب شده شرکت‌ها برای ادامه حیات و تامین نقدینگی رو به فروش ماشین آلات بیاورند که باید برای جلوگیری از اضمحلال شرکت‌ها چاره‌ای بیندیشیم.
طبیب زاده تصریح کرد: طلب پیمانکاران و شرکت‌ها از دستگاه‌های دولتی، پرداخت نمی‌شود در حالی که ۱۵ درصد مبلغی که برای جبران تفاوت قیمت‌ها مصوب شده، به پیمانکاران پرداخت نشده و استان کرمان در این زمینه ضعیف عمل کرده و تحرک جدی و جهادگونه برای استفاده از این ظرفیت لازم است، زیرا دولت پولی ندارد و استان باید از این موضوع استفاده کند.
رییس اتاق بازرگانی استان کرمان با تاکید بر خلق ثروت از منابع داخلی استان بیان کرد: نمی‌شود استان را تعطیل کرد و زیرساخت‌ها را ایجاد نکرد. باید از فرصت‌های قانونی استفاده و برای سرمایه گذاران ایجاد انگیزه شود.
وی با اشاره به اینکه پروژه‌های بزرگی در معدن و صنایع معدنی استان در حال اجراست، افزود: به نظر می‌آید استان سهم چندانی در پیمانکاری و مشاوره این صنایع ندارد و به دلیل برخی از مسائل و متاسفانه تنگ نظری‌هایی که در سطح ملی وجود دارد، به راحتی برخی از پروژه‌ها را به شرکت‌های خودِ استان نمی‌دهند.
طبیب زاده اظهار کرد: به دلیل حمل بیش از حد مواد معدنی جاده‌های استان آسیب دیده و باید بازسازی شود که این با بودجه محدود راهداری نمی‌شود. به شرط اینکه وسعت دید وجود داشته باشد، سرمایه بخش خصوصی به کمک زیربنا‌ها می‌آید.
وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: تهاتر طلب پیمانکاران با بدهی مالیاتی آنان نیز انجام نمی‌شود و در این زمینه باید عملکرد استان با کشور مقایسه شود؛ یک فرصت است که فعالان بخش خصوصی از آن استفاده کنند.
رییس اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: فشار مضاعف نبود کار، کمبود بودجه عمرانی و فشار تامین اجتماعی موجب تشدید نگرانی‌ها در شرکت‌های فنی مهندسی شده است.
وی با اشاره به اهمیت تامین مالی پروژه‌ها اظهار کرد: بانک‌ها می‌گویند منابع نداریم. اگر نمی‌توانند تامین مالی انجام بدهند، می‌توانند در بازار سرمایه به عنوان عنصر ضامن عمل کنند و در جلسات آینده تامین مالی پروژه‌ها را بررسی خواهیم کرد.
طبیب زاده تصریح کرد: یکی از شرکت‌های بزرگ تولیدی استان کرمان یک ماه در سیرجان کارخانه گندله سازی آماده بهره برداری دارد، اما به دلیل ناهماهنگی و عدم تامین برق معطل مانده است.
وی بیان کرد: این یک اخطار جدی است که اگر فکری برای تامین گاز استان نشود، در آینده نه چندان دور همه پروژه‌های فولاد و مس استان با مشکل کمبود گاز مواجه می‌شوند؛ خط ۱۱ گاز کشور حدود چهار سال است که در وزارت نفت و شرکت ملی گاز معطل مانده است و باید به فکر باشیم.
طبیب زاده افزود: پیشنهاد ما این است همه فرصت‌های سرمایه گذاری برای تکمیل زیرساخت‌های استان را تهیه و مدل‌های تامین مالی پروژه‌ها ارائه شود و ارتباطی بین این پروژه‌ها و منابع مالی برقرار کنیم که در غیر این صورت استان در توسعه زیرساخت‌ها با کمبود مواجه خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ارائه پیشنهاد اعمال محدودیت‌های تردد بین شهری در تعطیلات ۲۲ بهمن

روحانی: سه سال ما را در تحریم شدید و یک جنگ بی‌نظیر قرار دادند/ منابع مالی ما را در دنیا قفل کرده‌ و نگذاشتند از منابع مالی خود استفاده کنیم/ شبی نبود که با خیال آسوده سر به بالین بگذارم

فقط یک هکتار به گلخانه های گل رز استان افزوده شد/ دوره بازگشت سرمایه تولید گل­ 3 الی 4 سال است

تأکید اسحاق جهانگیری برای رسیدگی به خسارات کشاورزان شهرستان رودبار

نخستین موزه نفت‌سوزهای جهان در محله زریسف کرمان افتتاح می‌شود

پرستاران منتظر انجام وظیفه قوای سه گانه‌اند/ تبعیضات ناروا و ۱۴ سال تبعیض تعرفه نداشتن پرستاران رفع شود

معاون سیاسی وزیر کشور: فعالیت احزاب کمک بزرگی به گرم شدن فضای انتخابات می کند

دلیل درگذشت مهرداد میناوند چه بود؟

ماجرای دعوت‌نامه‌هایی که اختلافات سیاسی باعث عدم ارسال آن‌ها می‌شود

روحانی: افزایش پهنای باند به دستور من بوده است/ اگر می خواهید کسی را محاکمه کنید من را باید محاکمه کنید/ اگر وزیر راه ما جاده و اتوبان درست کرد و در آن تصادف شد، باید وزیر راه را احضار کرد؟ / برای فردی که حامی دولت است هم آزادی بیان و هم مصونیت آن معلوم نیست+فیلم

پربازدید ها

عضو هیات رئیسه اتاق کرمان: برق شهرک های صنعتی نباید قطع شود/ باید خسارت قطع برق پرداخت شود

رئیس اتاق کرمان: تامین اجتماعی با صدور بخشنامه های خلاف قانون محیط کسب و کار را محدود کرده است/ در سال گذشته ۲۵ هزار نفر فرد شاغل در استان بیکار شده اند

نخستین موزه نفت‌سوزهای جهان در محله زریسف کرمان افتتاح می‌شود

آمادگی برای نخستین پرواز واکسن کرونا به ایران

فقط یک هکتار به گلخانه های گل رز استان افزوده شد/ دوره بازگشت سرمایه تولید گل­ 3 الی 4 سال است

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

مرعشی: نامزد اجاره‌ای در دستور کار اصلاح‌طلبان نیست   ( نظر)

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند   ( نظر)