کد خبر: ۳۹۲۳۸
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان:
استاندار کرمان با بیان اینکه این استان پایگاه معادن کشور است ،گفت: متاسفانه بخش عمده ای از معادن غیرفعال مانده که به سرعت به سمت فعالسازی این معادن می‌رویم.

گفتارنو: استاندار کرمان با بیان اینکه این استان پایگاه معادن کشور است ،گفت: متاسفانه بخش عمده ای از معادن غیرفعال مانده که به سرعت به سمت فعالسازی این معادن می‌رویم.

به گزارش ایرنا، علی زینی وند در حاشیه بازدید از شهرستان زرند در جمع رسانه ها افزود: برخی از افراد و شرکت ها پهنه هایی از معادن را در گذشته ثبت کردند اما این ظرفیت گسترده را راکد گذاشتند که با اراده جدی وزیر صمت، پروانه این معادن پس از یک ماه به مزایده گذاشته می شود و برنامه جدی ما در استان کرمان به این سمت خواهد بود.

وی اظهار داشت: سازمان صمت فهرستی از ظرفیت معدنی استان کرمان ارائه کند و افرادی که توان مالی و فنی لازم را ندارند از این کار خارج و معادن به افراد توانمند واگذار شود.

استاندار کرمان گفت: شهرستان زرند با ظرفیت بالای صنعتی و کشاورزی اقدامات موثری در تغییر الگوی کشت و بخشی بزرگ از اراضی را در سازگاری با کم آبی زیر کشت زعفران برده است.

وی تصریح کرد: اقدامات جهاد کشاورزی و مراکز تحقیقاتی در تولید پسته، تغییر الگوی کشت و گلخانه هیدروپونیک گسترش یابد.

وی افزود: جاده زرند - کوهبنان که اعتبار بالایی می خواهد را باید به‌صورت ملی پیگیری کنیم که جذب اعتبارات برای اتمام پروژه بیشتر شود و احداث این محور گردنه‌های حادثه خیز را رفع و مسیر ۲ شهرستان را ۱۴ کیلومتر کوتاه‌تر می کند.

زینی وند افزود: صنایع واگن سازی زرند امکان تولید واگن باری و مسافربری را دارد لذا واحدهای نیازمند واگن، محصولات موردنیاز خود را از این واحد تولیدی سفارش دهند.

وی ادامه داد: بنظر می‌رسد در حوزه مدیریتی این واحد تولیدی باید تحرک بیشتری ایجاد شود که بخشی گسترده تر از آن را فعال کنیم و در این راستا مدیران ‌واگن سازی در استان کرمان ‌مستقر شوند.

استاندار کرمان افزود: چرخه کامل تولید زنجیره فولاد زرند افتخاری برای کشور و مجموعه است ‌و این واحد با استفاده از تکنولوژی نوین و رعایت شرایط زیست محیطی موفق عمل کرده است.

وی خاطرنشان کرد: موانع کارخانه های فولاد زرند ایرانیان را به عنوان یکی از مجموعه بزرگی فولادی کشور باید رفع کنیم.

وی با اشاره به ضرورت تقویت زیرساخت‌های استان گفت: تراز کرمان در زیرساخت برق مصرفی منفی ارزیابی می‌شود و درصورت عمل به چشم انداز توسعه صنایع مصرف برق را چند برابر شرایط فعلی می‌کند که با وجود زیرساخت‌های فعلی آن را پاسخگو نیستیم.

زینی وند اصافه کرد: مجتمع های فولادی با احداث نیروگاه سیکل ترکیبی زیرساخت برق استان را تامین کنند و از ظرفیت انرژی خورشیدی نیز می‌توان بهره برداری کرد.

وی افزود: توسعه زیرساخت‌ها با پیگیری در سطح استان و ملی، با هماهنگی مجمع نمایندگان استان و فرماندار و مجموعه ‌مدیریت شهرستان پیگیری شود و تاکنون کارها خوب بوده اما هماهنگی شهرستان‌ها موجب پیگیری جدی تری می شود.

وی با اشاره به سیاست کلی استان کرمان گفت: برنامه‌داریم که پایگاه اصلی معادن و دفاتر و حساب ها را به استان بیاورند .

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان باید روند وحدت را تعیین،‌ تسهیل، تسریع و تحکیم کند/فضای سیاسی کشور بین خوف و رجا است

با تداوم بی احتیاطی‌ها، پیک چهارم حتمی است/ ویروس جهش یافته تمایل بیشتری به سنین پایین دارد

محرز خبرداد: تزریق بدون عارضه واکسن ایرانی کرونا به ۲۱ تن تا کنون

سخنگوی دولت: تصمیمات محمدجواد آذری جهرمی دیدگاه دولت در این زمینه است/ اینستاگرام محل کسب‌وکار گروه بزرگی از مردم شده است/ محدودسازی و یا تعطیلی اینستاگرام، کوچ دادن حدود یک میلیون ایرانی به سمت بیکاری و فقر می‌باشد

چه کسی گفته همه باید در مورد مسائل اجتماعی اظهارنظر کنند/در گذشته تا با موضوعی اجتماعی مواجه شدیم به شدت از استراتژی انکار استفاده کردیم

کارهای رسمی و فرمالیته و حرف‌های تکراری، تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیست

وزیر بهداشت: عدم ایستادگی در مقابل پروتکل‌شکنان خیانت ملی است/ امروز شیوه منطقی عزاداری جده سادات، شیوه رهبری است/ باید کنترل بر خطوط هوایی و روی مسافرت‌ها در دانشگاه‌ها به شدت افزایش پیدا کند

اعضای حقیقی «نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان» چه کسانی هستند؟

جهانگیری: در پایان روزهای تحریم هستیم/ زمستان رفت و روسیاهی ماند برای کسانی که چوب لای چرخ دولت گذاشتند

دادستان: ۲۴ بنگاه فاقد مجوز در زرند پلمب شد

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

مرعشی: نامزد اجاره‌ای در دستور کار اصلاح‌طلبان نیست   ( نظر)

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند   ( نظر)