کد خبر: ۳۹۲۸۰
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۰
ارسال به دوستان
ذخیره
سخنگوی دولت با بیان اینکه موضوع برجام و برنامه های هسته ای از اختیارات شورای عالی امنیت ملی است، گفت: مسئولیت هر گونه تصمیم درباره برجام و برنامه‌های هسته‌ای براساس اصل ۱۷۶ قانون اساسی فراقوه‌ای بوده است هیچ نهاد و قوه‌ای به تنهایی نمی‌تواند خارج از این چارچوب اقدام کند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه موضوع برجام و برنامه های هسته ای از اختیارات شورای عالی امنیت ملی است، گفت: مسئولیت هر گونه تصمیم درباره برجام و برنامه‌های هسته‌ای براساس اصل ۱۷۶ قانون اساسی فراقوه‌ای بوده است هیچ نهاد و قوه‌ای به تنهایی نمی‌تواند خارج از این چارچوب اقدام کند.

به گزارش ایرنا، «علی ربیعی» روز سه شنبه در نشست خبری گفت: دولت شهادت فرزند جامعه علمی ایران را به مقام معظم رهبری، مردم شریف و صبور، جامعه علمی کشور و خانواده ایشان تبریک و تسلیت عرض می‌کند.

سخنگوی دولت افزود: این ترور وحشیانه پدری را از خانواده خود، دانشمندی را از جامعه دانشگاهی و شهروندی افتخار آفرین را از ملت ما گرفت اما هرگز نخواهد توانست به هدفی فراتر از این دست بیابد.

دانش هسته‌ای و دفاعی ما ترور شدنی و برگشت پذیر نیست
ربیعی افزود: قطعاً تروریست‌ها به اهداف خود نخواهند رسید دانش هسته‌ای و دفاعی ما ترور شدنی و برگشت پذیر نیست مردم ما هم نه تنها متاثر از عملیات روانی این ترور قرار نگرفتند بلکه همانطور که رفتار این روزهای آنها نشان داد، هوشمندتر و متحدتر نسبت به منافع ملی و برابر دشمنان واقعی ملت ما شدند.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری به هم زدن آرامش روانی جامعه ناامید کردن مردم و دستیابی به پیروزی و به عقب راندن فشار حداکثری، ایجاد سردرگمی در استراتژی ایران و واداشتن به بازی در زمین دشمن و در نهایت برهم زدن امنیت منطقه و مسدود کردن روزنه‌های صلح و آرامش را از اهداف این ترور عنوان کرد.

ربیعی به هم خوردن فضای امنیت جهانی با توجه به تغییرات پیش رویی که فرصتی برای احقاق حقوق ملت ایران فراهم می آورد و این تروریست ها خود را بازنده آن می‌بینند هدف دیگر این عملیات تروریستی عنوان کرد و گفت: تروریست‌ها به ضعف بنیادی خود آگاهند و می‌دانند که نمی‌توانند موتور پیشرفت‌های علمی ایران را متوقف کنند و مقابل عزم و اراده ایران و ایفای نقش موثر در صلح، امنیت و جامعه جهانی و باز داشتن ایران از برخورداری از فناوری صلح آمیز هسته ای، اقدامی زبون و حقیرانه سامانه دادند.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: تروریست‌ها با شگرد شیطانی سعی در جبران ضعف خود دارند. آنها در همراهی با پادوهای رسانه ای خود می‌کوشند با بزرگنمایی اقدام حقارت آمیزشان و لاپوشانی نیات سیاسی پلیدشان به ذهن و اراده ما رخنه کنند که البته چنین اجازه پیدا نکرده و نخواهند کرد.

ربیعی ادامه داد: خلاف آنچه در رسانه‌های خارجی می‌شنویم در مورد ترور شهید محسن فخری‌زاده دانشمند هسته ای کشورمان سازمان‌های تروریستی و جاسوسی به رغم ادعاهای زیاد خود زیر پوشش ما قرار داشتند و محل وقوع ترور پیش بینی شده بود و با کمی دقت و رعایت پروتکل‌های حفاظتی می‌توانستیم این جنایت را ناکام بگذاریم.

وی ادامه داد: در همین حال دستگاه‌های امنیتی چون همیشه برای بهبود هر چه بیشتر رویه‌های خود و اظمینان از تکرار نشدن این اتفاقات ناگوار تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت.

سخنگوی دولت اظهار کرد: دولت از همان نخستین ساعت‌های انتشار بیانیات مقام معظم رهبری، براساس دو رهنمود ایشان، خود را متعهد کرد که بسیج تمام قوای خود را برای پیگیری و مجازات عاملان و آمران این جنایت و ودیگر اینکه اطمینان از تداوم راه پرفروغ شهید فخری‌زاده و مجموعه ای بزرگ از دانشمندان ما در صنایع گوناگون با شتابی توقف ناپذیر و اراده ای راسخ تر از قبل سامان دهد.

ربیعی تصریح کرد: در راستای این تعهد، حق ملت ایران برای پاسخ قاطع شامل «کیفیت، ابعاد، زمان و مکان آن» محفوظ است.

موضوع برجام و برنامه هسته‌ای فراقوه ای است
ربیعی درباره مصوبه امروز تصویب کلیات اقدام فوری برای لغو تحریم‌ها، گفت: حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهوری این موضوع را در جلسه روز یکشنبه دولت مطرح کرد و اعضای دولت روی موضوع بحث و بررسی کردند. به نظر دولت، موضوع از اختیارات شورای عالی امنیت ملی است و مسوولیت هر گونه تصمیم چه درباره برجام و چه برنامه های هسته ای، براساس اصل ۱۷۶ قانون اساسی فراقوه ای بوده است وهیچ نهاد و قوه ای به تنهایی نمی‌تواند خارج از این چارچوب اقدام کند.

سخنگوی دولت ادامه داد: به نظر می رسد مجلس هم به تنهایی نمی‌تواند در این موضوعات وارد شود و قطعا شورای نگهباندر مورد این طرح به این موارد توجه خواهد کرد و به محدودیتهای قانونی، ملاحظات و مصلحت‌های ملی توجه خواهد شد.

ربیعی با بیان اینکه آنچه در عنوان طرح نمایندگان آمده، برداشتن تحریم‌ها است، گفت: انباشت اورانیوم با غنای ۲۰ درصد و همین‌طور عدم اجرای پروتکل الحاقی، منجر به دائمی شدن تحریم‌ها می‌شود؛ در این‌صورت به مذاکرات هسته ای و برجام نیازی نمی‌بود. تا قبل از برجام، پروتکل الحاقی را اجرا نمی‌کردیم و صدها کیلوگرم اورانیوم با غنای ۲۰ درصد در اختیار داشتیم اما همچنان ذیل سخت‌ترین تحریم های چندجانبه شورای امنیت سازمان ملل متحد بودیم.

وی اضافه کرد: بنابراین اگر هدف از طرح آنطور که در عنوان آن آمده «اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها» باشد، براساس تجربه‌های پیشین، این طرح که شامل کیفیت غنی سازی و عدم اجرای پروتکل الحاقی است، کمکی به لغو تحریم‌ها نمی‌کند. مگر اینکه عنوان را عوض کنیم.

دستیار ویژه ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری با اشاره به اینکه امروز بیش از ۳ تن اورانیوم غنی شده در اختیار داریم و ماهانه بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی شده تولید می‌کنیم، اظهار کرد: این میزان تقریبا و حدودا با ظرفیت تولید کشور قبل از برجام برابری می‌کند. بنابراین برجام تاثیری بر حجم و کمیت عددی اورانیوم غنی شده هم نداشته است. به این ترتیب، اگر مقصود از این طرح، ایجاد آمادگی در ظرفیت است هیچ‌گونه جای نگرانی نیست و اگر مقصود، رفع تحریم ها است قطعا منجر به رفع تحریم ها نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: اعتقاد ما این است براساس اصل ۱۷۶ قانون اساسی این وظیفه مصلحت های کلان است که باید در شورای عالی امنیت ملی بررسی شود و امیدواریم هر تصمیمی گرفته می شود، برای رفاه و امنیت مردم باشد و هر تصمیمی که گرفته می شود همه جوانب آن سنجیده شود.

میهن پرستی افرادی مانند ظریف اثبات شده است
در خصوص طرح اقدام راهبردی نمایندگان و اینکه چند نماینده در جریان بررسی این طرح دولت و رییس جمهور را متهم به مخابره پیام ضعف به غرب و آمریکا کردند، و ظریف را دلبسته و دغدغه‌مند کاخ سفید دانستند، و وعده دادند در خرداد ۱۴۰۰ آنها را برای بازجویی در سلول‌های زندان بخاطر جاسوسی خواهند انداخت، پرسید و موضع دولت نسبت به این اظهارات را جویا شد که سخنگوی دولت در این باره گفت: تصمیم همه ما در دولت و تاکید رییس جمهور این است وارد بازی های سیاسی بیهوده نشویم.

وی ادامه داد: امروز مساله دولت، عبور کردن سالم مردم رنج کشیده با زندگی سخت ناشی از فشارهای اقتصادی و این جنگ اقتصادی ظالمانه است. مردم به اندازه کافی در دوران جنگ اقتصادی آسیب دیدند بنابراین حق نداریم افکار و روان جامعه را به هم بریزیم.

ربیعی خاطرنشان کرد: متاسفانه شاهد برخی الفاظ ناشایست درباره معتمدین مردم و حتی رهبر انقلاب هم هستیم اما ارزش والای افرادی مانند آقای ظریف خدشه‌دار نخواهد شد میهن پرستی افرادی که در دور میز دولت هستند بر ملت ایران، مقام معظم رهبری و نزد خدا اثبات شده است.

وی ادامه داد: عده‌ای فاصله بین نقد و انتقاد، و تهمت و دروغ را نمی‌دانند، آثار حکومت داری در مردم را دریافت نمی‌کنند و قضیلت و اخلاق در جامعه را در گفتار رعایت نمی‌کنند.

خبر دیدار شهید فخری‌زاده با آمانو یک دروغ مسلم بود
سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره این که عده ای ترور شهید محسن فخری‌زاده در ارتباط با دیدار با آمانو عنوان کردند. نظر شما درباره مقصر بودن دولت در این زمینه و انتقادهایی که به دستگاه های امنیتی می شود چیست، گفت: عادت کرده‌ایم به اینکه عده‌ای همواره از آب گل‌آلود برای منافع جناحی و سیاسی خودشان ماهی می‌گیرند. سوار شدن بر درد و رنج مردم و مصادره از داغ‌های ملی روش خوبی نیست و مشخص نیست عده‌ای به چه قیمتی می‌خواهند از مصالح ملی، شخصیت‌ها و شهدای ملی، از این نمد کلاهی بدوزند.

ربیعی افزود: پیش از این هم مسئولان سازمان انرژی اتمی رسما اعلام کردند که شهید فخری‌زاده هیچ‌گاه با هیچ مقامی از آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای که به ایران آمده، دیدار و مذاکره نکرده‌ است و این یک دروغ مسلم بود. شهید فخری‌زاده از ابتدای دهه هشتاد، در جریان مذاکرات هسته‌ای با کشورهای اروپایی بوده است، قطعاً باید از آغشته کردن نام آنها به تهمت و انگیزه‌های سیاسی اجتناب کنیم و ما هم نگران اینگونه رفتارها هستیم چرا که نوعی جفا در حق آنها است.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری افزود: حادثه ترور با همه ابعاد و جزییات آن توسط دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در حال بررسی است و بخش‌هایی از آن را هم دبیر شورا تاکنون اطلاع رسانی کرده است. ما از همه دعوت می‌کنیم که از قضاوت‌های شتابزده به ویژه درباره عملکرد نهادهای امنیتی مسئول خودداری کنند.

ربیعی یادآور شد: متاسفانه برخی انتقادها از عملکرد این دستگاه‌ها به خصوص در روزهای اول و متهم کردن دولت و وزارت اطلاعات بدون دانش و آگاهی از جزییات بوده و درست نیست. آنچه مسلم است مسئولان ارشد هم در جریان قرار گرفته‌اند. وزارت اطلاعات وظیفه خود را در زمینه اشراف در اصل قضیه ترور و اطلاع‌رسانی هشدار قبل از حادثه انجام داده است. ولی به‌هرحال همواره این احتمال وجود دارد که برخی جوانب و پروتکل‌های حفاظتی با دقتی که انتظار می‌رود رعایت نشده باشد.

سخنگوی دولت تاکید کرد: ما اطمینان داریم دستگاه‌های امنیتی ما هوشیار هستند و نباید آنها را به اتفاقات مختلف وصل کنیم، دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی ما همواره با کارآزمودگی که دارند قطعا بر نقاط ضعف احتمالی که بوده غلبه خواهند کرد.

منافع برخی در نظم ترامپی تامین می‌شود
ربیعی در پاسخ به سوالی درباره یکی از اهداف ترور شهید فخری زاده و مانع تراشی برای رابطه بین ایران و دولت جدید آمریکا است، گفت: می‌دانستیم که با وقوع تغییرات سیاسی در واشنگتن و باز شدن روزنه‌ای به روی تنش‌زدایی و عادی‌سازی رفتار آمریکا، افراد، گروه‌ها و رژیم‌هایی هستند که از چنین تغییرات مثبتی برای صلح و امنیت جهانی نگرانند.

سخنگوی دولت افزود: نه ما بلکه بسیاری از کارشناسان مستقل بین‌المللی و حتی آمریکایی معتقدند که عده ای به دنبال نظم ترامپیست بودند و منافعشان را در این نوع نظم می‌دیدند و این یک امری طبیعی است.

ربیعی ادامه داد: می‌دانیم که دولت‌هایی وجود دارند که می‌خواهند با دامن زدن به خشونت و اقدامات افراطی، به هر قیمتی تنش‌ها را افزایش دهند. قطعا این ترور با چنین هدفی صورت گرفته است. علاوه بر اینکه آنها را به مجازاتی که سزاوار آن هستند می‌رسانیم بلکه آنها را در رسیدن به این هدف جنگ‌طلبانه و تروریستی هم ناامید خواهیم کرد. ما مسیر درست خود را خواهیم رفت.

پاسخ قاطع و مجازات سنگین در انتظار تروریست‌ها است
ربیعی در پاسخ به سوالی در خصوص سیاست ایران در نشان دادن عکس‌العمل نسبت به ترور اخیر دانشمند هسته‌ای و دفاعی کشورمان، گفت: ما در حال بررسی ابعاد موضوع هستیم. به محض آشکار شدن همه جزییاتی که انتظار آن را داریم، تصمیم‌های لازم اتخاذ می‌کنیم.

سخنگوی دولت افزود: شورای عالی امنیت ملی در حال بررسی ابعاد مختلف موضوع است بنابراین آنچه که مسلم است کسانی که مرتکب این ترور و جنایت شدند، باید مطمئن باشند که تاوان آن را خواهند پرداخت اما در مکان، زمان و به شیوه ای که ما انتخاب می‌کنیم این اقدام صورت خواهد گرفت. مطمئنا پاسخ قاطع و مجازات سنگین در انتظار تروریست ها است.

اقدام تنبیهی و مجازات مقتضی انجام می‌شود
ربیعی درباره واکنش دولت به ترور دانشمند هسته‌ای و اقدامات تروریستی مشابه، بازی نکردن در زمین دشمن و اظهارات آقای عراقچی پس از حادثه نطنز مبنی بر اینکه تا قبل از انتخابات آمریکا باید از هر اقدامی که موجب تنش می‌شود اجتناب شود، گفت: اشاره مسوولان به اجتناب از تشدید تنش و افتادن در دام دشمنان، یک استراتژی کلی و همیشگی بوده و به حادثه معینی منحصر نیست.

وی ادامه داد: همیشه توصیه این است تشدید تنش نکنیم و در دام دشمنان نیفتیم. آیا باید توصیه کنیم در دام دشمن بیفتیم؟ این توصیه غلطی است. قطعا پاسخ آنطور نباید باشد که دشمن می خواهد.

سخنگوی دولت با اشاره هداف مختلف ترور اظهار کرد: یکی از اهداف ترور، گرفتن یک شخصیت علمی و موثر در پدافند هسته‌ای ما است. هدف دیگر قدرت نمایی و ایجاد عملیات روانی است. تروریسم علاوه بر ترور انسانها، به دنبال ایجاد تنش و دستیابی به اهداف دیگر خود می‌باشد پس باید مراقب باشیم به اهداف بعدی ترور تن و اجازه ایجاد تنش ندهیم.

وی، اجتناب از تشدید تنش را جدای از بی پاسخ گذاشتن اقدامات قانون شکنانه و متجاوزانه دانست و خاطرنشان کرد: ما هم مانند همه مردم و در کنار مردم معتقدیم همانطور که مقام معظم رهبری گفتند حتما باید مجازات کنیم و در این امر کسی تردیدی ندارد. اینکه در زمین دشمن بازی نکردن را با پاسخ ندادن به متجاوزان، مقایسه و تعبیر کنیم، اشتباه و تفسیر غلطی است. پاسخ باید همه جانبه باشد هم اهداف دولت تروریسم را خنثی کند و هم به حملات آنان پاسخ داده شود.

ربیعی تصریح کرد: بعد از پایان بررسی همه ابعاد و جنبه‌های حوادث اخیر، اقدامات تنبیهی مقتضی را علیه عاملان ارتکاب جرایم در چارچوبی متناسب و در زمان و مکانی درست و به نحوی انجام خواهیم که اطمینان پیدا کنیم به سیاست ما مبنی بر عدم بازی در زمین دشمنان آسیب نخواهد زد. در این شرایط تاریخی از همه درخواست می‌کنم با نگاه سیاسی و تفسیرها به این سخنان توجه نکنند چون در این چند روز بسیار شنیدم برخی اظهارات درست همسو با منافع ملی، ‌تفسیرهای های نادرستی می‌کنند.

وی افزود: هیچ ایرانی تردید ندارد که باید تنبیه و مجازات انجام شود اما تفاوت این است آیا در همان سناریویی که تروریست چیده بازی کنیم یا خودمان سناریو بچینیم؟ باید با نظریه واحد، منافع ملی خود را دنبال کنیم.

اگر آنها به تعهدات برجامی برگشتند ما هم عمل می‌کنیم
ربیعی یادآور شد: نطق رییس جمهوری در جلسه دولت خط مشی ما است و براساس آن نطق اگر آنها به برجام و تعهداتشان برگشتند ما هم به تعهدات‌ برمی‌گردیم و استراتژیک کلی ما است و در این زمین بازی نخواهیم کرد قطعا مجازات سختی در انتظار تروریست‌ها هست و از آن غفلت نخواهیم کرد.

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

وزیر کشور: آمار افرادی که [در نظرسنجی‌های دوره قبل گفته بودند در انتخابات شرکت می‌کنند]تقریبا دوبرابر آمار فعلی درمورد انتخابات ۱۴۰۰ است

فیلترینگ به سیگنال رسید

عضو هیات رئیسه اتاق کرمان: برق شهرک های صنعتی نباید قطع شود/ باید خسارت قطع برق پرداخت شود

افزایش ۴۷ درصدی کشفیات مواد مخدر استان کرمان/ دستگیری ۴۰ خرده فروش در اجرای طرح برخورد با خرده فروشان

نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان باید روند وحدت را تعیین،‌ تسهیل، تسریع و تحکیم کند/فضای سیاسی کشور بین خوف و رجا است

با تداوم بی احتیاطی‌ها، پیک چهارم حتمی است/ ویروس جهش یافته تمایل بیشتری به سنین پایین دارد

محرز خبرداد: تزریق بدون عارضه واکسن ایرانی کرونا به ۲۱ تن تا کنون

سخنگوی دولت: تصمیمات محمدجواد آذری جهرمی دیدگاه دولت در این زمینه است/ اینستاگرام محل کسب‌وکار گروه بزرگی از مردم شده است/ محدودسازی و یا تعطیلی اینستاگرام، کوچ دادن حدود یک میلیون ایرانی به سمت بیکاری و فقر می‌باشد

چه کسی گفته همه باید در مورد مسائل اجتماعی اظهارنظر کنند/در گذشته تا با موضوعی اجتماعی مواجه شدیم به شدت از استراتژی انکار استفاده کردیم

کارهای رسمی و فرمالیته و حرف‌های تکراری، تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیست

پربازدید ها

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند

آغاز واکسیناسیون از ماه جاری/واکسن خارجی تا وقتی واکسن داخلی برسد یک ضرورت است

ظریف: خيلی راحت بود در اين دوران حرف‌هايی بزنم كه بپسندند تا از اين فشارهای عظيمی كه در داخل بر روي من بود، كاسته شود/ من اقدامی نكردم كه باری بر معيشت مردم اضافه كنم/ رهبری گفتند تو وظيفه داری نظرت را به صراحت به من بگويی حتی اگر 180 درجه مقابل نظر من است/نماينده مجموعه حاكميت هستم لذا بايد از چيزهايي دفاع كنم كه خودم منتقد برخي از آنها هستم/ يك روز معلوم می‌شود كه من همه واقعيات را گفتم/ 150كشور در دنيا به آمریکا گفتند كه ما با سياست تو در برجام مخالف هستيم/ چه كسی مردم را مجبور كرده در خانه برای حاج قاسم گريه كنند؟ / اين مردم بودند كه سياست فشار حداكثری را به شكست كشاندند

صوفی: خاتمی تا جایی که این نهاد به ثبت برسد، وظیفه هدایت آن را بر عهده خواهد داشت

اعضای حقیقی «نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان» چه کسانی هستند؟

جهانگیری: در پایان روزهای تحریم هستیم/ زمستان رفت و روسیاهی ماند برای کسانی که چوب لای چرخ دولت گذاشتند

فعال اصولگرا: سید حسن خمینی پایگاه رأی بالایی ندارد

سیلی نماینده مجلس به صورت سرباز/ نماینده مجلس قصد عبور غیرقانونی از خط ویژه را داشت

۷ شرط ایران برای آغاز مذاکرات برجامی

نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان باید روند وحدت را تعیین،‌ تسهیل، تسریع و تحکیم کند/فضای سیاسی کشور بین خوف و رجا است

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

مرعشی: نامزد اجاره‌ای در دستور کار اصلاح‌طلبان نیست   ( نظر)

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند   ( نظر)