کد خبر: ۳۹۲۸۵
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۷
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی:
استاندار کرمان با اشاره به مشکلات برخی پروژه‌ها عنوان کرد: اصل مهم برای ما تامین زیرساخت‌ها و مجوز‌های لازم در استان است و وقتی آماده شود، پایه بعدی شخص سرمایه گذار است؛ نمی‌توانیم برای فردی انرژی بگذاریم که انگیزه ندارد و به هر دلیل منصرف شده که در این صورت باید کنار برود تا فرد با انگیزه وارد کار شود.

استاندار کرمان با اشاره به مشکلات برخی پروژه‌ها عنوان کرد: اصل مهم برای ما تامین زیرساخت‌ها و مجوز‌های لازم در استان است و وقتی آماده شود، پایه بعدی شخص سرمایه گذار است؛ نمی‌توانیم برای فردی انرژی بگذاریم که انگیزه ندارد و به هر دلیل منصرف شده که در این صورت باید کنار برود تا فرد با انگیزه وارد کار شود.
علی زینی وند صبح امروز ۱۲ آذرماه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان با اشاره به عدم پیگیری برخی پروژه‌ها اظهار کرد: باید کوتاهی دستگاه‌ها و جایی که کم کاری و عدم پیگیری بوده از مواردی که خارج از اراده ما و به عللی مانند تحریم و ... بوده، تفکیک و کوتاهی مدیران به اسم گفته شود.
وی افزود: جایی که مجوز داده شده، اما فرد کار نمی‌کند باید محکم کنار زده شود و خسارتش را بدهیم و جایی که دستگاه اجرایی یا بانک کوتاهی می‌کند، باید بدون رودربایستی اعلام شود.
زینی وند تصریح کرد: در بحث پتروشیمی فجر کرمان قرار شد فاز نخست آغاز شود و مشکل آب را صنعت و معدن حل کند و بحث تامین مالی با واگذاری ۶۰ درصد سهام انجام شود و طی یک ماه آینده گزارش را می‌گیریم و اگر عملی نشود، به گونه دیگر رفتار خواهیم کرد.
استاندار کرمان بیان کرد: باید در پتروشیمی ها، بحث آب را استان جلو ببرد و مشکل آن‌ها تامین مالی است که راه‌های مختلفی را می‌روند و آنچه که در اختیار ما در استان است در پتروشیمی کرمان و بافت که ضرورت استان است، رها نمی‌کنیم و باید زیرساخت‌ها در استان تامین شود و تامین مالی به عهده ما نیست.
وی با اشاره به مشکلات برخی پروژه‌ها عنوان کرد: اصل مهم برای ما تامین زیرساخت‌ها و مجوز‌های لازم در استان است و وقتی آماده شود، پایه بعدی شخص سرمایه گذار است؛ نمی‌توانیم برای فردی انرژی بگذاریم که انگیزه ندارد و به هر دلیل منصرف شده که در این صورت باید کنار برود تا فرد با انگیزه وارد کار شود.
زینی وند در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه باید در استان تمرکز را بر بخش خدمات بیشتر کرد و این یک راهبرد است، افزود: خلاء دیگری که وجود دارد و باید در برنامه‌های آینده در مشاغل به آن توجه کرد، بحث مربوط به اشتغال شرکت‌های دانش بنیان است، زیرا با پیوند بخش‌های مختلف با این شرکت‌ها توازنی در ایجاد اشتغال به وجود می‌آید.
وی با اشاره به فعالیت پارک علم و فناوری تصریح کرد: باید با قدرت کار را انجام بدهند و مورد حمایت هستند، اما استان باید محوریتی در پارک علم و فناوری داشته باشد و باید یک مدیر ارشد داشته و مدیر کار‌ها را تجمیع و پیگیری کند.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه در SME‌ها (صنایع کوچک و متوسط) استان ظرفیت‌های بسیار ویژه‌ای دارد و باید این موارد در پروژه‌های اقتصاد مقاومتی سال آینده طراحی شود، طرحی که بتوان انجام داد افزود: اگر کلا فقط در پروژه‌های بزرگ پیش برویم، توسعه و اشتغال استان نامتوازن می‌شود و در دل پروژه‌های بزرگ نباید اصلا از واحد‌های کوچک و متوسط و به ویژه مشاغل خرد غافل شد.
زینی وند تصریح کرد: از پروژه‌های کلان حمایت می‌کنیم، اما از همه مدیران و نخبگان می‌خواهیم در SME‌ها و مشاغل خرد و کوچک وارد شوند که ظرفیت اشتغال فراوانی دارد.
وی با اشاره به اینکه ۵۹۲ پروژه اقتصاد مقاومتی یک راهنما برای ماست، اظهار کرد: پروژه‌های رونق تولید دیر تعیین تکلیف شده و اصل این است هرگونه کوتاهی و سهل انگاری در پیگیری مسائل مربوط به این طرح‌ها در استان مورد قبول نیست و حتما سازمان مدیریت با هماهنگی حوزه اقتصادی کوتاهی مدیران را شفاف و به اسم گزارش بدهد.
استاندار کرمان گفت: در حوزه تامین مالی پروژه‌های آب، برق و راه هیچ مشکلی در استان کرمان نداریم و اصلا نباید استان در برق مشکل داشته باشد و باید در ماه‌های آینده آرامش خاطری به صنعت استان بابت تامین گاز بدهیم.
عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان خطاب به مدیران تصریح کرد: نباید برای سرمایه گذاری که کار نمی‌کند و طرح‌هایی که هرچه هزینه می‌کنیم و وام می‌دهیم زنده نمی‌شود، وقت بگذارید و باید طرح‌هایی دنبال شود که پویا و کارآمد باشد و خوب نیست دوبار یک مصوبه بگیریم.
زینی وند بیان کرد: باید مصوبات دقیق، قطعی و جدی باشد و مصوبه تکراری بی جان نگیریم و گزارشات دقیق اعلام شود؛ ضمن اینکه درخواست داریم یک نهاد قوی بخش خصوصی مصوبات اقتصاد مقاومتی را پایش کند.
وی افزود: در سفر‌های شهرستانی مهم‌ترین بحث اقتصاد مقاومتی است و تاکید دارم با توجه به شرایط کرونا مدیرانی که حضورشان ضروری است، بیایند و دستور کار‌ها با دقت تظیم شود تا مردم نتیجه مصوبه را در شهرستان ببینند ضمن اینکه طرح‌های مسئله دار را مصوب نمی‌کنیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فیلترینگ به سیگنال رسید

عضو هیات رئیسه اتاق کرمان: برق شهرک های صنعتی نباید قطع شود/ باید خسارت قطع برق پرداخت شود

افزایش ۴۷ درصدی کشفیات مواد مخدر استان کرمان/ دستگیری ۴۰ خرده فروش در اجرای طرح برخورد با خرده فروشان

نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان باید روند وحدت را تعیین،‌ تسهیل، تسریع و تحکیم کند/فضای سیاسی کشور بین خوف و رجا است

با تداوم بی احتیاطی‌ها، پیک چهارم حتمی است/ ویروس جهش یافته تمایل بیشتری به سنین پایین دارد

محرز خبرداد: تزریق بدون عارضه واکسن ایرانی کرونا به ۲۱ تن تا کنون

سخنگوی دولت: تصمیمات محمدجواد آذری جهرمی دیدگاه دولت در این زمینه است/ اینستاگرام محل کسب‌وکار گروه بزرگی از مردم شده است/ محدودسازی و یا تعطیلی اینستاگرام، کوچ دادن حدود یک میلیون ایرانی به سمت بیکاری و فقر می‌باشد

چه کسی گفته همه باید در مورد مسائل اجتماعی اظهارنظر کنند/در گذشته تا با موضوعی اجتماعی مواجه شدیم به شدت از استراتژی انکار استفاده کردیم

کارهای رسمی و فرمالیته و حرف‌های تکراری، تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیست

وزیر بهداشت: عدم ایستادگی در مقابل پروتکل‌شکنان خیانت ملی است/ امروز شیوه منطقی عزاداری جده سادات، شیوه رهبری است/ باید کنترل بر خطوط هوایی و روی مسافرت‌ها در دانشگاه‌ها به شدت افزایش پیدا کند

پربازدید ها

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند

آغاز واکسیناسیون از ماه جاری/واکسن خارجی تا وقتی واکسن داخلی برسد یک ضرورت است

ظریف: خيلی راحت بود در اين دوران حرف‌هايی بزنم كه بپسندند تا از اين فشارهای عظيمی كه در داخل بر روي من بود، كاسته شود/ من اقدامی نكردم كه باری بر معيشت مردم اضافه كنم/ رهبری گفتند تو وظيفه داری نظرت را به صراحت به من بگويی حتی اگر 180 درجه مقابل نظر من است/نماينده مجموعه حاكميت هستم لذا بايد از چيزهايي دفاع كنم كه خودم منتقد برخي از آنها هستم/ يك روز معلوم می‌شود كه من همه واقعيات را گفتم/ 150كشور در دنيا به آمریکا گفتند كه ما با سياست تو در برجام مخالف هستيم/ چه كسی مردم را مجبور كرده در خانه برای حاج قاسم گريه كنند؟ / اين مردم بودند كه سياست فشار حداكثری را به شكست كشاندند

صوفی: خاتمی تا جایی که این نهاد به ثبت برسد، وظیفه هدایت آن را بر عهده خواهد داشت

وضعیت جهانگیری با دستان بسته، محدود و منزوی در میان یک حلقه انحصارطلب در دولت، بهترین نماد جایگاه اصلاح‌طلبان در دولت است

اعضای حقیقی «نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان» چه کسانی هستند؟

مرعشی: نامزد اجاره‌ای در دستور کار اصلاح‌طلبان نیست

جهانگیری: در پایان روزهای تحریم هستیم/ زمستان رفت و روسیاهی ماند برای کسانی که چوب لای چرخ دولت گذاشتند

نهایت احترام و تکریم را برای سرمایه گذار قائل هستیم/ در نقاطی چارچوب‌هایی وجود دارد که نمی‌توان از آن گذر کرد

فعال اصولگرا: سید حسن خمینی پایگاه رأی بالایی ندارد

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

مرعشی: نامزد اجاره‌ای در دستور کار اصلاح‌طلبان نیست   ( نظر)

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند   ( نظر)