کد خبر: ۳۹۲۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل بهزیستی استان کرمان اعلام کرد
مدیرکل بهزیستی استان کرمان با تبیین وضعیت معلولیت در استان کرمان عنوان کرد: در استان کرمان حدود ۵۳ هزار نفر معلول شدید و خیلی شدید داریم که مستمری از بهزیستی دریافت می‌کنند و حدود ۲۰ هزار نفر نیز در استان معلولیت آنها در سطح پایین‌تر از معلولیت شدید قرار که خدمت بگیر این مجموعه هستند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با تبیین وضعیت معلولیت در استان کرمان عنوان کرد: در استان کرمان حدود ۵۳ هزار نفر معلول شدید و خیلی شدید داریم که مستمری از بهزیستی دریافت می‌کنند و حدود ۲۰ هزار نفر نیز در استان معلولیت آنها در سطح پایین‌تر از معلولیت شدید قرار که خدمت بگیر این مجموعه هستند.

به گزارش ایسنا، عباس صادق‌زاده در جمع خبرنگاران به مناسبت روز و هفته جهانی معلولان گفت: فرهنگسازی برای رعایت حقوق شهروندی جامعه که معلولین یک اقلیت بزرگ در جامعه هستند، یکی از اهدافی است که باعث شده این روز جهانی شکل بگیرد.

وی با اشاره به شرایط کرونایی عنوان کرد: امیدواریم در این شرایط خاص، حقوق معلولین را بیشتر رعایت کنیم. در گروه معلولان، توسعه فرهنگ و توجه به حقوق شهروندی دارای معلولیت از سیاست‌های هر ساله بهزیستی استان است و امسال در شرایط کرونایی این حقوق بیشتر باید رعایت شود و معتقدیم دولت باید با ایجاد و تکمیل زیرساخت‌ههای لازم، زندگی بهتری را برای این افراد رقم بزند زیرا هنوز خلاء‌های جدی برای این قشر در جامعه وجود دارد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با تاکید برآنکه اجرای قانون به جزء همت به اعتبار نیز نیاز دارد، بیان کرد: مجلس شورای اسلامی با تصویب قانونی برای معلولین گام خوبی در جهت رفع خلاءهای قانونی برای این قشر ایجاد کرد و امیدواریم با توسعه زیرساخت‌ها اجرای این قانون به طور مناسب دنبال شود.

وی با تاکید بر اینکه جامعه ما همچنان نیازمند فرهنگسازی است، تصریح کرد: وظیفه افراد، دستگاه‌ها، متولیان و مسئولان این است که همواره زمینه حضور فرد معلول در جامعه را فراهم کنند هر چند قدم‌هایی در سال‌های گذشته در این راستا برداشته شده است، اما هنوز راه‌های نپیموده زیادی در جامعه وجود دارد و متاسفانه اراده جدی برای توجه به معلولین و مناسب سازی جامعه برای زندگی معلولین وجود ندارد و هر چقدر قانون و اعتبار تصویب و به دستگاه‌ها ابلاغ کنیم باز در اجرای آن با مشکل مواجه خواهیم بود بنابراین باید با فرهنگسازی و اراده و همت مشکلات این عزیزان را کاهش دهیم.

صادق‌زاده محیط مناسب، پذیرش معلولان به عنوان شهروند، توسعه زیرساخت های لازم برای تامین نیازهای معلولین و ... را از نیازهای جامعه معلولین دانست و بیان کرد: باید به حقوق معلولان در دستگاه‌ها بیشتر توجه ‌شود تا با توسعه فرهنگ عمومی و آگاهی مردم، بتوانیم همه افراد جامعه را به سمت رعایت حقوق معلولین سوق دهیم.

این مقام مسئول ادامه داد: ممکن است دولت نسبت به معلولین مسئولیت مستقیمی داشته باشد، ولی دولت به تنهایی موفق به تحقق تمامی نیازهای این قشر نخواهد بود و باید در برخی از نقاط و شهرهای استان به خصوص در شهرهای جنوبی استان خدمات تخصصی برای معلولان ایجاد کنیم که در این راستا نیاز به همکاری خیرین داریم ضمن آنکه بنگاه‌های اقتصادی نیز باید به مسئولیت اجتماعی خود در برابر معلولین پایبند باشند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه بیشتر معلولین کرمان در جنوب و شرق استان هستند و در ادامه با اشاره به رفتن بهزیستی استان به سمت توسعه خدمات توان بحشی اظهار کرد: رویکرد ما در مناطق کم برخوردار، توسعه خدمات تحصصی بوده که خوشبختانه استان کرمان در این زمینه نمره خوبی در سطح کشور دارد.

وی جلوگیری از توسعه معلولیت را سیاست و رویکرد اصلی سازمان بهزیستی استان دانست و بیان کرد: شهرداری‌ها می‌توانند با مناسب‌سازی فضای شهری،‌ شهر را برای عبور و مرور بهتر معلولین آماده کنند.

 

 

مدیرکل بهزیستی استان کرمان اظهار کرد: طبق آمار سازمان بهداشت جهانی ۱۰ درصد افراد جوامع می‌توانند دچار معلولیت باشند و این معلولیت‌ها از حفیف تا شدید دسته بندی می شود که حدود ۴ تا ۵.۵ درصد افراد جامعه می‌توانند معلولیت متوسط و شدید داشته باشند که نیاز به حمایت دولت و دستگاه‌ها دارند.

وی با تبیین وضعیت معلولیت در استان کرمان عنوان کرد: در استان کرمان حدود ۵۳ هزار نفر معلول شدید و خیلی شدید داریم که مستمری از بهزیستی دریافت می‌کنند و حدود ۲۰ هزار نفر نیز در استان معلولیت آنها در سطح پایین‌تر از معلولیت شدید قرار که خدمت بگیر این مجموعه هستند.

صادق‌زاده با بیان اینکه طبق قانون ۳ درصد استخدامی‌های رسمی دستگاه های اجرایی کشور باید از بین معلولین باشد، اظهار کرد: ما باید برای استخدام معلولین بجنگیم این خلاء قانونی نیست بلکه یک خلاء فرهنگی است. باتوجه به اینکه بخش دولتی استخدام زیادی ندارد لذا باید بخش حصوصی از این عزیزان نیز استفاده کنند هر چند برخی از بنگاه‌های اقتصادی استان معلولین را به کار گرفته‌اند.

وی بیان کرد: در استان کرمان در ۹۶ مرکز ۴۶۰۰ نفر از افراد دارای معلولیت مقیم هستند که این افراد با ریسک بالا هستند لذا باید پروتکل بهداشتی در این مراکز به خوبی رعایت شود و تا کنون درصد ابتلای این معلولین به کووید 19 خوشبختانه بسیار پایین بوده و امیدواریم بتوانیم این دوران را به خوبی پشت سر بگذاریم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

وزیر کشور: آمار افرادی که [در نظرسنجی‌های دوره قبل گفته بودند در انتخابات شرکت می‌کنند]تقریبا دوبرابر آمار فعلی درمورد انتخابات ۱۴۰۰ است

فیلترینگ به سیگنال رسید

عضو هیات رئیسه اتاق کرمان: برق شهرک های صنعتی نباید قطع شود/ باید خسارت قطع برق پرداخت شود

افزایش ۴۷ درصدی کشفیات مواد مخدر استان کرمان/ دستگیری ۴۰ خرده فروش در اجرای طرح برخورد با خرده فروشان

نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان باید روند وحدت را تعیین،‌ تسهیل، تسریع و تحکیم کند/فضای سیاسی کشور بین خوف و رجا است

با تداوم بی احتیاطی‌ها، پیک چهارم حتمی است/ ویروس جهش یافته تمایل بیشتری به سنین پایین دارد

محرز خبرداد: تزریق بدون عارضه واکسن ایرانی کرونا به ۲۱ تن تا کنون

سخنگوی دولت: تصمیمات محمدجواد آذری جهرمی دیدگاه دولت در این زمینه است/ اینستاگرام محل کسب‌وکار گروه بزرگی از مردم شده است/ محدودسازی و یا تعطیلی اینستاگرام، کوچ دادن حدود یک میلیون ایرانی به سمت بیکاری و فقر می‌باشد

چه کسی گفته همه باید در مورد مسائل اجتماعی اظهارنظر کنند/در گذشته تا با موضوعی اجتماعی مواجه شدیم به شدت از استراتژی انکار استفاده کردیم

کارهای رسمی و فرمالیته و حرف‌های تکراری، تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیست

پربازدید ها

هفت مصدوم و یک کشته در حادثه برای خودروی افاغنه در جاده جیرفت

براثر طوفان شن قطار زاهدان - کرمان از ریل خارج شد/ خسارت‌ها به ویژه در جازموریان و شهرستان رودبار جنوب بسیار بالاست

8 شهرستان استان کرمان در وضعیت زرد کرونائی قرار دارند

چه کسی گفته همه باید در مورد مسائل اجتماعی اظهارنظر کنند/در گذشته تا با موضوعی اجتماعی مواجه شدیم به شدت از استراتژی انکار استفاده کردیم

کرونا جان ۶۹ نفر دیگر را در ایران گرفت/ در برخی استان‌ها شاهد توقف روند کاهشی کرونا و افزایش موارد بستری هستیم

افزایش بیماران سرپایی کرونا در کشور / رشد ۴۷ درصدی ترددها نسبت به اول دی ماه/بازنگری در محدودیت‌های کرونایی؛ این هفته

دادستان: ۲۴ بنگاه فاقد مجوز در زرند پلمب شد

سارق معابر کرمان بازداشت شد

کشف ۱۰۰ کیلو حشیش از خودروی پژو در عملیات پلیس بخش گلباف

پلیس کرمان در حوزه مقابله با جرایم اقتصادی ظرفیت ها و توانمندی های بالقوه ای دارد

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

مرعشی: نامزد اجاره‌ای در دستور کار اصلاح‌طلبان نیست   ( نظر)

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند   ( نظر)