کد خبر: ۳۹۳۱۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۰
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون عمرانی استاندار کرمان:
معاون عمرانی استاندار کرمان با بیان اینکه حوزه‌های آبریز این استان با کمک اداره‌کل منابع طبیعی شمال و جنوب شناسایی شد گفت: برای حفظ شهر کرمان از سیل در سمت شرق ۱۳ بند سنگی‌سیمانی احداث شده است.

معاون عمرانی استاندار کرمان با بیان اینکه حوزه‌های آبریز این استان با کمک اداره‌کل منابع طبیعی شمال و جنوب شناسایی شد گفت: برای حفظ شهر کرمان از سیل در سمت شرق ۱۳ بند سنگی‌سیمانی احداث شده است.
به گزارش ایرنا، سیدمصطفی آیت اللهی موسوی روز شنبه در نشست فوق العاده ستاد مدیریت بحران استان کرمان افزود: شهر کرمان از سمت غرب نیز مورد تهدید سیل قرار دارد که تمهیداتی در این زمینه اندیشیده شده است.
وی با اشاره به اینکه با انعقاد تفاهمنامه با ارتش کار لایروبی رودخانه‌ها در کرمان در حال انجام است اظهار داشت: همچنین تفاهم‌نامه ای با قرارگاه خاتم برای لایه روبی رودخانه‌ها و احداث سیل بند در جنوب این استان منعقد شده است.
معاون عمرانی استاندار کرمان با اشاره به افزایش ایستگاه های لرزه نگاری در استان کرمان تصریح کرد: براساس انعقاد تفاهمنامه با دانشگاه تهران سه ایستگاه جدید خریداری و اکنون ۱۱ ایستگاه در این استان وجود داد.
وی اظهار داشت: بر اساس قانون جدید مدیریت بحران، فرمانداران نقطه شروع کار هستند و باید در مواقع بحران ستاد شهرستان را تشکیل داده و کار را دنبال کنند و این درست نیست با کوچک ترین آب گرفتگی معابر از خارج از شهرستان کمک بگیرند.
آیت اللهی موسوی با اشاره به تجهیز دهیاری های استان کرمان به ۱۰۰ دستگاه دمنده پرقدرت به منظور مهار آتش سوزی ها خاطرنشان کرد: در همه فرمانداری ها ژنراتور اضطراری داریم.
وی با بیان اینکه شناسایی گسل‌های کرمان در برنامه مدیریت بحران این استان در حال انجام است تصریح کرد: براساس قانون جدید مدیریت بحران، فرمانداران نقطه شروع کار هستند و باید در مواقع بحران ستاد شهرستان را تشکیل داده و کار را دنبال کنند و این درست نیست با کوچک ترین آب گرفتگی معابر از خارج از شهرستان کمک بخواهند و در مواردی که کار از توان شهرستان خارج بود می‌توانند از استان کمک بخواهند که در صورت نیاز ستاد استانی تشکیل و تصمیم‌گیری خواهد شد.
آیت الله موسوی افزود: در دی ماه سال گذشته ۱۱ هزار تن مخلوط ماسه و نمک در جاده‌های استان کرمان پاشیده شد تا برای تردد مشکلی به وجود نیاید.
معاون عمرانی استاندار کرمان با قرائت پیام تقدیر رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از همکاران استان کرمان در زمینه همکاری سیل خوزستان و حمیدیه تقدر کرد.

کرمان در حالت آماده باش قرار دارد
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان نیز با بیان اینکه سامانه بارشی قدرتمندی از نواحی شمالی و غربی این استان فعال می شود و بسیاری از مناطق را تحت تاثیر خود قرار می دهد گفت: از چهار روز قبل هشدارهای مکرر را به فرمانداران و دستگاه های اجرایی عضو ستاد بحران داده ایم.
مجید سعیدی افزود: در نشست امروز قرار شد دستگاه‌های اجرایی استان و فرمانداری های کرمان در آمادگی صدرصدی قرار بگیرند و امیدواریم با پیش بینی ها انجام شده بتوانیم بحث سیلاب ها را مدیریت کنیم.
وی از شهروندان، روستاییان و عشایر درخواست کرد به هشدارهای هواشناسی توجه و از تردد در مناطق کوهستانی و سردسیر خودداری کنند.
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان با اشاره به راه اندازی مرکز مانیتورینگ رصد و پایش حوادث و مخاطرات طبیعی استان کرمان با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان خاطرنشان کرد: در این مرکز به صورت تصویری حوادث قابل رصد هستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان باید روند وحدت را تعیین،‌ تسهیل، تسریع و تحکیم کند/فضای سیاسی کشور بین خوف و رجا است

با تداوم بی احتیاطی‌ها، پیک چهارم حتمی است/ ویروس جهش یافته تمایل بیشتری به سنین پایین دارد

محرز خبرداد: تزریق بدون عارضه واکسن ایرانی کرونا به ۲۱ تن تا کنون

سخنگوی دولت: تصمیمات محمدجواد آذری جهرمی دیدگاه دولت در این زمینه است/ اینستاگرام محل کسب‌وکار گروه بزرگی از مردم شده است/ محدودسازی و یا تعطیلی اینستاگرام، کوچ دادن حدود یک میلیون ایرانی به سمت بیکاری و فقر می‌باشد

چه کسی گفته همه باید در مورد مسائل اجتماعی اظهارنظر کنند/در گذشته تا با موضوعی اجتماعی مواجه شدیم به شدت از استراتژی انکار استفاده کردیم

کارهای رسمی و فرمالیته و حرف‌های تکراری، تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیست

وزیر بهداشت: عدم ایستادگی در مقابل پروتکل‌شکنان خیانت ملی است/ امروز شیوه منطقی عزاداری جده سادات، شیوه رهبری است/ باید کنترل بر خطوط هوایی و روی مسافرت‌ها در دانشگاه‌ها به شدت افزایش پیدا کند

اعضای حقیقی «نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان» چه کسانی هستند؟

جهانگیری: در پایان روزهای تحریم هستیم/ زمستان رفت و روسیاهی ماند برای کسانی که چوب لای چرخ دولت گذاشتند

دادستان: ۲۴ بنگاه فاقد مجوز در زرند پلمب شد

پربازدید ها

هفت مصدوم و یک کشته در حادثه برای خودروی افاغنه در جاده جیرفت

براثر طوفان شن قطار زاهدان - کرمان از ریل خارج شد/ خسارت‌ها به ویژه در جازموریان و شهرستان رودبار جنوب بسیار بالاست

8 شهرستان استان کرمان در وضعیت زرد کرونائی قرار دارند

چه کسی گفته همه باید در مورد مسائل اجتماعی اظهارنظر کنند/در گذشته تا با موضوعی اجتماعی مواجه شدیم به شدت از استراتژی انکار استفاده کردیم

کرونا جان ۶۹ نفر دیگر را در ایران گرفت/ در برخی استان‌ها شاهد توقف روند کاهشی کرونا و افزایش موارد بستری هستیم

افزایش بیماران سرپایی کرونا در کشور / رشد ۴۷ درصدی ترددها نسبت به اول دی ماه/بازنگری در محدودیت‌های کرونایی؛ این هفته

دادستان: ۲۴ بنگاه فاقد مجوز در زرند پلمب شد

سارق معابر کرمان بازداشت شد

کشف ۱۰۰ کیلو حشیش از خودروی پژو در عملیات پلیس بخش گلباف

پلیس کرمان در حوزه مقابله با جرایم اقتصادی ظرفیت ها و توانمندی های بالقوه ای دارد

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

مرعشی: نامزد اجاره‌ای در دستور کار اصلاح‌طلبان نیست   ( نظر)

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند   ( نظر)