کد خبر: ۳۹۴۳۸
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون وزیر جهاد کشاورزی در کرمان:
رئیس سازمان تحقیقات و ترویج کشاورزی گفت: دانش تولید بذر در کشور وجود دارد؛ اما تا وقتی مسیر واردات باز باشد تولید بذر توجیه اقتصادی ندارد.

تکمیل زنجیره تولید تا مصرف را پیگیری می‌کنیم/تحقیقات بر روی خرما جای کار زیادی دارد/ واردات تولید بذر را از توجیه اقتصادی انداخته است

رئیس سازمان تحقیقات و ترویج کشاورزی گفت: دانش تولید بذر در کشور وجود دارد؛ اما تا وقتی مسیر واردات باز باشد تولید بذر توجیه اقتصادی ندارد.
به گزارش تسنیم، کامبیز بازرگان معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در دیدار با زینی ‌وند استاندار کرمان با بیان اینکه استان کرمان اهمیت زیادی در کشور در بحث باغبانی دارد اظهار داشت: 130 میلیون تن تولیدات باغبانی کشور در سال است که به لحاظ صادراتی اهمیت زیادی دارد.

وی با بیان اینکه پسته استان کرمان در دنیا مطرح است ادامه داد: در ارتقای بهره‌وری آب و افزایش تولید در این حوزه کارهای خوبی در استان کرمان انجام شده است.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با عنوان اینکه در وزارت جهاد کشاورزی معاونت تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی حدود 10 هزار نفر در سطح کشور پرسنل دارد افزود: حدود دو هزار و 200 نفر عضو هیئت علمی در مراکز تحقیقات کشاورزی فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه 34 مرکز تحقیقات کشاورزی در استان‌های کشور وجود دارد که در استان کرمان دو مرکز تحقیقات فعالیت می‌کنند گفت: چند میلیارد دلار در صادرات سبزی و صیفی صادرات داریم اما از بابت هسته اولیه آن که بذر است وابستگی داریم.

بازرگان با بیان اینکه دانش تولید بذر در کشور وجود دارد اما تا وقتی مسیر واردات باز باشد تولید بذر توجیه اقتصادی ندارد افزود: وابستگی ما به امکانات، تجهیزات و اراضی است.

وی با اشاره به اینکه معمولاً وسعت اراضی کشاورزی در استان‌ها مورد تغییر کاربری‌ها قرار می‌گیرد گفت: منابع اعتباری محدود شده و کار پژوهشی که نیازمند تجهیزات به‌روز است را دچار مشکل و محدودیت کرده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در سطح استان کرمان دانش فنی چندین محصول وجود دارد که باید مدل اقتصادی نیز برای آن تعریف کرد افزود: تکمیل زنجیره تولید تا مصرف را پیگیری می‌کنیم که نیاز به تقویت داشته و تحقیقات بر روی خرما جای کار زیادی دارد.

وی با اشاره به اینکه یکی از شعب مؤسسه سرم سازی رازی در کرمان بوده که یکی از افتخارات منطقه خاورمیانه است گفت: بالای 80 درصد واکسن دام و طیور در کشور توسط مؤسسه سرم سازی رازی تولید می‌شود و بسیار با اهمیت است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نماینده جیرفت خبرداد: حضور ۳ نماینده مجلس در کابینه دولت سیزدهم

لزوم نگاه جدی‌تر مدیران ارشد کشوری به حل بحران‌های استان کرمان/ مصوبات ستاد بحران در شهرستان بافت باید با جدیت پیگیری شود

رشد ۱۳۱ در صدی سود تلفیق سال ۱۳۹۹ نسبت به سال مشابه قبل و تخصیص سود ۲۰۰ ریالی به هر سهم

واژگونی خودرو در محور بردسیر به باغین 2 کشته و 3 مصدوم بر جای گذاشت

سیل اخیر به ۲۰۰ منزل مسکونی کرمان خسارت وارد کرد

مردم خوزستان ناراحتی خود را بروز دادند هیچ گله‌ای از آنها نمی‌توان داشت/ در همه جا از جمله مراسم‌های مذهبی و غیرمذهبی نیز باید اصل را بر رعایت کامل شیوه‌نامه‌های باشد

تفاوت در عوارض بعد از تزریق واکسن کرونا در افراد مختلف

کشف ۶۰۰ کیسه ۵۰ کیلویی کود شیمیایی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در رفسنجان

بیش از ۶۰ درصد جمعیت بالای ۶۰ سال کرمان واکسن کرونا دریافت کردند

تصادف مرگبار در خیابان شهدای خانوک شهر کرمان+تصاویر

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

نماینده جیرفت خبرداد: حضور ۳ نماینده مجلس در کابینه دولت سیزدهم   ( نظر)

تصادف مرگبار در خیابان شهدای خانوک شهر کرمان+تصاویر   ( نظر)

قتل در یک جشن تولد در ریگان؛ قاتل کمتر از یک ساعت دستگیر شد   ( نظر)

استاندار کرمان: وضعیت کرونا در کرمان بسیار نگران کننده است   ( نظر)