کد خبر: ۳۹۴۳۸
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون وزیر جهاد کشاورزی در کرمان:
رئیس سازمان تحقیقات و ترویج کشاورزی گفت: دانش تولید بذر در کشور وجود دارد؛ اما تا وقتی مسیر واردات باز باشد تولید بذر توجیه اقتصادی ندارد.

تکمیل زنجیره تولید تا مصرف را پیگیری می‌کنیم/تحقیقات بر روی خرما جای کار زیادی دارد/ واردات تولید بذر را از توجیه اقتصادی انداخته است

رئیس سازمان تحقیقات و ترویج کشاورزی گفت: دانش تولید بذر در کشور وجود دارد؛ اما تا وقتی مسیر واردات باز باشد تولید بذر توجیه اقتصادی ندارد.
به گزارش تسنیم، کامبیز بازرگان معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در دیدار با زینی ‌وند استاندار کرمان با بیان اینکه استان کرمان اهمیت زیادی در کشور در بحث باغبانی دارد اظهار داشت: 130 میلیون تن تولیدات باغبانی کشور در سال است که به لحاظ صادراتی اهمیت زیادی دارد.

وی با بیان اینکه پسته استان کرمان در دنیا مطرح است ادامه داد: در ارتقای بهره‌وری آب و افزایش تولید در این حوزه کارهای خوبی در استان کرمان انجام شده است.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با عنوان اینکه در وزارت جهاد کشاورزی معاونت تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی حدود 10 هزار نفر در سطح کشور پرسنل دارد افزود: حدود دو هزار و 200 نفر عضو هیئت علمی در مراکز تحقیقات کشاورزی فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه 34 مرکز تحقیقات کشاورزی در استان‌های کشور وجود دارد که در استان کرمان دو مرکز تحقیقات فعالیت می‌کنند گفت: چند میلیارد دلار در صادرات سبزی و صیفی صادرات داریم اما از بابت هسته اولیه آن که بذر است وابستگی داریم.

بازرگان با بیان اینکه دانش تولید بذر در کشور وجود دارد اما تا وقتی مسیر واردات باز باشد تولید بذر توجیه اقتصادی ندارد افزود: وابستگی ما به امکانات، تجهیزات و اراضی است.

وی با اشاره به اینکه معمولاً وسعت اراضی کشاورزی در استان‌ها مورد تغییر کاربری‌ها قرار می‌گیرد گفت: منابع اعتباری محدود شده و کار پژوهشی که نیازمند تجهیزات به‌روز است را دچار مشکل و محدودیت کرده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در سطح استان کرمان دانش فنی چندین محصول وجود دارد که باید مدل اقتصادی نیز برای آن تعریف کرد افزود: تکمیل زنجیره تولید تا مصرف را پیگیری می‌کنیم که نیاز به تقویت داشته و تحقیقات بر روی خرما جای کار زیادی دارد.

وی با اشاره به اینکه یکی از شعب مؤسسه سرم سازی رازی در کرمان بوده که یکی از افتخارات منطقه خاورمیانه است گفت: بالای 80 درصد واکسن دام و طیور در کشور توسط مؤسسه سرم سازی رازی تولید می‌شود و بسیار با اهمیت است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

هیچ کس نباید بدون رای دادن از شعبه خارج شود

آخرین آمار کرونا در ایران، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ / فوت ۱۲۷ نفر و شناسایی ۱۰ هزار و ۱۰۰ بیمار جدید/بستری ۱۰۶ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های کرمان

حضور پرشور مردم کرمان در انتخابات بیانگر تداوم مکتب سردار سلیمانی است

استاندار: مشارکت مردم استان کرمان در حال افزایش است

هیچ مشکل امنیتی نداشته ایم/ آماده‌باش پلیس تا اعلام نتایج انتخابات

خطاب به کسانی که برای رای دادن، «تردید» دارند

جهانگیری: امروز مردم دست به انتخابی می‌زنند که سرنوشت خود را برای به او واگذار کنند

کدخدایی: آمار مصرف تعرفه های انتخابات در حد گمانه زنی است

همتی: به انزوای خارجی پایان خواهیم داد / مردم حق دارند با رفاه و با آرامش زندگی کنند / اگر رای نیاورم باز هم پیگیر شعارهایم خواهم بود

همه جهان امروز به انتخابات ایران نگاه می‌کنند/ کاش هیچ مشکلی از روز ثبت نام نامزدها تا امروز نداشتیم

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

مرعشی: در نبود اکثریت، همیشه اصولگرایان شانس پیروزی دارند/الله کرم سخنگوی نظام نیست   (۲ نظر)

مرعشی: روحانی اگر نمی‌تواند کشور را اداره کند کنار برود/ مردم حوصله چه‌کنم چه‌کنم‌های رئیس‌جمهور را ندارند/ ایران فدایی می‌خواهد نه سیاستمدار متکبر و تمامیت خواه/ هرکس نمی‌تواند با رهبری هماهنگ باشد کاندیدای انتخابات نشود/ اصولگرایان میانه‌رو مانند اصلاح‌طلبان حذف شدند/ آتش انقلابی‌ها خیلی تند است/ هیچ اصلاح طلبی برای انتخابات ۱۴۰۰ تصمیم شخصی نگیرد   (۲ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)