کد خبر: ۳۹۴۸۴
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۸
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان گفت: تاکنون ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به آسیب‌دیدگان کرونا در حوزه‌های گردشگری و صنایع‌دستی این استان پرداخت شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان گفت: تاکنون ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به آسیب‌دیدگان کرونا در حوزه‌های گردشگری و صنایع‌دستی این استان پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا ، فریدون فعالی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: از ۲۴۰ میلیارد ریال تسهیلات درخواستی کرونا در حوزه‌های گردشگری و صنایع‌دستی تاکنون ۸۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: در روند پرداخت تسهیلات بیش از ۲۷‌میلیارد ریال به حوزه صنایع‌دستی و بیش از ۵۲ میلیارد ریال به حوزه گردشگری تعلق گرفته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان ادامه داد: در حال حاضر برای دریافت تسهیلات کرونا ۷۷۵ پرونده با اشتغال‌زایی یک هزار و ۱۷۲ نفر تشکیل شده است که از این تعداد ۲۸۱ پرونده مربوط به گردشگری و ۴۸۴ پرونده مربوط به صنایع‌دستی است.

وی با بیان اینکه در دوران شیوع ویروس کرونا کسب و کارهای حوزه‌های گردشگری و صنایع‌دستی بشترین آسیب را متحمل شده اند تاکید کرد: تسهیلات کرونا به تمام کسب و کارهای گردشگری با توجه به نوع فعالیت، بزرگی و کوچکی واحد، درجه و ستاره اختصاص می‌یابد.

فعالی بیان کرد: تاسیسات گردشگری می‌توانند از حداقل ۱۶ میلیون تومان تا ۹۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۲ درصد و با دوره تنفس حدود ۶ ماه بهره‌مند شوند.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان گفت: این تسهیلات براساس دستورالعمل‌های ارسالی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در راستای حمایت از فعالان حوزه گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان اعطا شده است.

وی تصریح کرد: تمامی تأسیسات و فعالان گردشگری می‌توانند با مراجعه به سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir مراجعه و از قسمت مخصوص تسهیلات گردشگری در خواست خود را ثبت کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)