کد خبر: ۳۹۶۱۲
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
ارسال به دوستان
ذخیره
محمدرضا باهنر:
دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری می گوید:در زمان آقای احمدی نژاد یکی از مسئولیت های اساسی خود آقای احمدی نژاد تخریب آقای هاشمی بود ولی در نهایت آقای هاشمی در آخرین انتخاباتی که شرکت کرد و بعد از آن مرحوم شد در تهران رأی اول را آورد.

یک مسئولیت اساسی احمدی نژاد تخریب آیت الله هاشمی بود/دوران سازندگی، دوران پرشکوهی بود

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری می گوید:در زمان آقای احمدی نژاد یکی از مسئولیت های اساسی خود آقای احمدی نژاد تخریب آقای هاشمی بود ولی در نهایت آقای هاشمی در آخرین انتخاباتی که شرکت کرد و بعد از آن مرحوم شد در تهران رأی اول را آورد.

به گزارش خبر آنلاین، محمدرضا باهنر، دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در آستانه چهارمین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی  گفت: آقای هاشمی رفسنجانی رضوان الله تعالی علیه شخص ویژه ای بود که هم خودش یک ویژگی هایی داشت و هم با اتفاقاتی که افتاد ایشان ویژه شد.

وی افزود: یعنی اگر بخواهم ویژگی های ایشان را بشمارم از قبل از پیروزی انقلاب اسلامی جزو فعالان، تبیین کنندگان، مبارزه کنندگان و جهادگران در کنار امام برای انقلاب بود، در واقع ایشان عضو هیئت امنای انقلاب بود.

باهنر گفت: آن مرحوم کم زندان نرفت، کم افشاگری نکرد و حتی تبعید هم شد. بعد از پیروزی انقلاب ایشان یکی از اعضای موُثر شورای انقلاب بود. در زمان جنگ و بعد از آن جریانات بنی صدر جانشین فرماندهی کل قوا شد یعنی ۵ الی ۶ سال ایشان جنگ را زیر نظر امام (ره) اداره می کرد.

نماینده ادوار مجلس به حضور آیت الله هاشمی در رأس اولین مجلس جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: در مجلس اول خیلی از بزرگان حضور داشتند، چهره هایی کاریزما و مهم چون شهید چمران، شهید باهنر، حضرت آیت الله خامنه ای و ...حتی شخصیت های لیبرالی چون مرحوم مهندس بازرگان، دکتر یدالله سحابی و...این جمع بزرگان در نهایت همه با هم تفاهم کردند که بهترین کسی که می تواند رئیس مجلس باشد آقای هاشمی رفسنجانی است. البته شهید بهشتی آن زمان رئیس دیوان عالی کشور بودند و در مجلس حضور نداشتند ولی بقیه کسانی که نام بردم در مجلس بودند و با وجود همه اینها آقای هاشمی رئیس مجلس شدند.

باهنر تصریح کرد:‌اینکه ایشان رئیس مجلس دوران جنگ و همزمان با ریاست جمهوری حضرت آقا بود عملا کار و تصمیم درستی بود. تقریبا دولت را هم ایشان اداره می کرد یعنی وزرا بیش از اینکه برای حل مسائلشان به نخست وزیر مراجعه کنند به آقای هاشمی مراجعه می کردند.

دوران سازندگی، دوران باشکوهی بود که تخریب های جنگ بازسازی شد
دبیرکل جبهه پیروان به دوران ریاست جمهوری آیت الله هاشمی اشاره کرد و گفت: در قطعنامه شورای سازمان ملل (قطعنامه ۵۹۸) آمده بود حدود هزار میلیارد دلار به ایران خسارت وارد شده است یعنی چند استان ما واقعا شخم زده شده بود. آقای هاشمی در چنین زمانی ریاست دولت را عهده دار شد و در دوران سازندگی بخش وسیعی از ایران اسلامی بازسازی شد (نمی خواهم بگویم تمام مشکلات مناطق جنگ زده حل شده است) اما دوران سازندگی، دوران پرشکوهی بود و ظرف ۸ سال بسیاری از تخریب های جنگ بازسازی شد. ما در تمام دوران سازندگی هزار میلیارد دلار نفت نفروختیم اما مدیریت زمان آقای هاشمی باعث بازسازی شد.

آیت الله هاشمی یک استثنا در بین مقامات جمهوری اسلامی بود
عضو مجمع تشخیص مصلحت، گفت: بعد از این دوران ایشان یک دوره طولانی و تا زمان فوت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود یعنی آقای هاشمی استثنایی بود که همه این مقامات را در نظام جمهوری اسلامی طی کرده بود و معتقدم هم لیاقت آن را داشت هم شم مدیریت و قدرت مدیریت آن را داشت.

محمدرضا باهنر به حملات به آیت الله هاشمی از سوی طیف های مختلف اشاره کرد و گفت: در دوره اصلاحات (سال ۷۸) آقای هاشمی خیلی تخریب شد. آن زمان می گفتند عالیجناب سرخ پوش و ... و به بهانه قتل های زنجیره ای او خیلی تخریب شد که عمده این تخریب ها در زمان دولت اصلاحات بود یعنی نارنجک های اصلی آن زمان پرتاب شد.

یک مسئولیت اساسی خود احمدی نژاد تخریب آیت الله هاشمی بود
وی افزود: در زمان آقای احمدی نژاد یکی از مسئولیت های اساسی خود آقای احمدی نژاد تخریب آقای هاشمی بود ولی در نهایت آقای هاشمی در آخرین انتخاباتی که شرکت کرد و بعد از آن مرحوم شد در تهران رأی اول را آورد. یعنی با اینکه یک زمانی بسیار به ایشان حمله شده بود اما بالاخره مردم قدرشناس در زمان انتخابات خبرگان، آخرین انتخاباتی که ایشان شرکت کرد به ایشان رأی بالایی دادند آنهم در شرایطی که عده ای از اصولگرایان از کاندیداتوری ایشان حمایت نکردند و فقط عده ای حمایت کردند.

باهنر ادامه داد: اشتباهات آدم های بزرگ و پر مسئولیت، اشتباهات بزرگی است و این درمورد ایشان هم وجود داشت. آقای هاشمی چند اشتباه استراتژیک در زندگی، مدیریت و برنامه هایش داشتند و زاویه هایی در بعضی از رفتارها با نظام و مسئولین نظام پیدا کردند ولی در مجموع من فکر می کنم ایشان از اعضای موثر هیئت امنای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

پربازدید ها

مطالعات کشوری تبدیل باغین به بخش انجام می‌شود

نماینده مجلس: تحصن کارگران معدن آسمینون منوجان پایان یافت

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

استاندار کرمان: کشور‌ها با قوانین مزاحم سقوط می‌کنند نه جنگ و لشکرکشی

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)