کد خبر: ۳۹۶۴۷
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس اداره بازرگانی خارجی صمت استان کرمان عنوان کرد
رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: شرکت های صادراتی استان کرمان از تیرماه امسال به دلیل تعلیق کارت های بازرگانی در بحث تعهدات ارزی دچار چالش شدند و در حال حاضر 79 شرکت تعلیق است و 124 مورد رفع تعلیق شده است.

کارت بازرگانی 79 شرکت بخاطر پیمان سپاری ارزی تعلیق است/

رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: شرکت های صادراتی استان کرمان از تیرماه امسال به دلیل تعلیق کارت های بازرگانی در بحث تعهدات ارزی دچار چالش شدند و در حال حاضر 79 شرکت تعلیق است و 124 مورد رفع تعلیق شده است.

به گزارش ایسنا، محمدرضا قوام در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان کرمان اظهار کرد: در 9 ماه گذشته صادرات گمرکات استان کرمان سه درصد از نظر وزنی و 30 درصد از نظر ارزشی رشد داشته است.

وی افزود: اقلام مهم صادراتی استان شامل پسته و مغز پسته، خرما خشک و تازه، شکر، مصنوعات مسی و ... است که در صارات همه موارد به جز خرما رشد داشته ایم و صادرات پسته در سال جاری 662 میلیون دلار بوده که بیش از 43 درصد افزایش نسبت به سال گذشته را نشان می دهد.

قوام تصریح کرد: در 9 ماه گذشته مجموع ارزش کالاهای صادراتی استان کرمان از گمرکات استان و کشور یک میلیارد و 515 میلیون دلار بوده که در مقایسه با سال قبل کاهش 27 درصد از لحاظ وزنی و رشد 48 درصدی از نظر ارزشی را نشان می دهد.

رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت استان کرمان با اشاره به اینکه واردات استان کرمان در 9 ماه گذشته از نظر وزنی 36 درصد و از نظر ارزشی 52 درصد کاهش داشته، بیان کرد: تراز تجاری در گمرکات استان کرمان 455 میلیون دلار مثبت است.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: شرکت های صادراتی استان کرمان از تیرماه امسال به دلیل تعلیق کارت های بازرگانی در بحث تعهدات ارزی دچار چالش شدند و در حال حاضر 79 شرکت تعلیق است و 124 مورد رفع تعلیق شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)