کد خبر: ۳۹۶۵۷
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۳
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل روابط عمومی استانداری کرمان
مدیرکل روابط عمومی استانداری کرمان گفت: پس از شیوع بیماری کرونا، رسانه ها با اطلاع رسانی و تولید محتوای کارشناسی و توسعه فرهنگ سلامت به همراهی افکار عمومی در مدیریت بیماری کرونا کمک کردند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری کرمان گفت: پس از شیوع بیماری کرونا، رسانه ها با اطلاع رسانی و تولید محتوای کارشناسی و توسعه فرهنگ سلامت به همراهی افکار عمومی در مدیریت بیماری کرونا کمک کردند.
به گزارش ایرنا، عباس تقی‌زاده روز سه شنبه در نشست مشترک شورای اطلاع‌رسانی و کمیته اطلاع‌رسانی ستاد کرونای استان با بیان اینکه علاوه بر اطلاع رسانی، محتوای کارشناسی و علمی مورد نیاز مردم است افزود: رسانه ها در این زمینه با مشارکت پزشکان و دیگر متخصصان موفق به تولید و انتشار محتواهایی شدند که ثمره آن توسعه فرهنگ سلامت بود.
وی در ادامه به نقش رسانه‌ها در ارتقای مشارکت سیاسی و حضور مردم در انتخابات شورای شهر، روستا و ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اشاره کرد و افزود: تمهیدات لازم برای مشارکت مردمی با توجه به بیماری کرونا ویروس باید اندیشیده شود.
رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان به لزوم دریافت گواهی عدم سوءپیشینه داوطلبان انتخابات شهر و روستا و اعتبار سه ماهه این گواهی پرداخت و گفت: ثبت‌نام داوطلبان شورای شهر از ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ و روستاها از ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ آغاز می‌شود.
مدیرکل روابط عمومی استانداری کرمان همچنین به برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی و دستورالعمل‌های رسانه‌ای این ایام، اشاره و سه رویکرد برنامه‌های تبلیغی و اطلاع‌رسانی مدنظر ایام‌الله دهه فجر را تعمیق‌بخشی به گفتمان انقلاب اسلامی، تقویت نظام سیاسی برآمده از انقلاب اسلامی و تشریح خدمات دولت عنوان کرد.
تقی‌زاده از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی پزشکی کرمان در برگزاری نشست‌های مجازی و پاسخگویی به سوالات متعدد در ارتباط با بیماری کرونا ویروس به ویژه در ماه‌های نخست بیماری تقدیر کرد و نتیجه این آگاهی بخشی را همراهی جامعه با کادر بهداشت و درمان برای مدیریت مقابله با بیماری کرونا ویروس دانست.
مدیرکل روابط عمومی استانداری کرمان، پویایی شورای اطلاع‌رسانی استان را متناسب با مباحث روز استان مورد تاکید قرار داد و گفت: یکی از مباحثی که شورای روابط عمومی استان باید به آن ورود می‌کرد در ارتباط با هلیل‌رود بود که انتشار ناقص برخی مطالب موجب سوء تفاهم‌هایی شد.
وی اضافه کرد: از طرف استاندار و روابط عمومی استانداری پاسخ‌هایی به شبهات به وجود آمده داده شد و در نهایت همه تابع نظر کارشناسی وزارت نیرو و مراجع ذیصلاح هستیم.
تقی‌زاده ادامه داد: از طرف استاندار تمام خواسته‌ها و مطالبات مردم مطرح شده در رسانه‌های رسمی و شبکه‌های اجتماعی جمع‌بندی و به مراجع ذیصلاح ارسال شده است با این حال شورای اطلاع‌رسانی استان می توانست در اولین نشانه‌ها از فضای تنش زا و دو قطبی شدن جامعه می‌توانست به سمت انسجام‌بخشی وارد شود.
وی خاطرنشان کرد: ایجاد تنش‌، انرژی را از استان می‌گیرد، ما بحث سانسور را نداریم، اما می‌توان به نحوی مدیریت موضوع را داشت که ضمن پاسخگویی به مطالبه مردم، ایجاد فاصله در جامعه را شاهد نباشیم.
وی خاطر نشان کرد: مدیران پاسخگوی مردم و رسانه ها باشند و به طور مرتب نشست و کنفرانس خبری برگزار کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

رئیس اتاق کرمان: نظام مصرف آب در استان نیازمند بازنگری است

استاندار کرمان: کشور‌ها با قوانین مزاحم سقوط می‌کنند نه جنگ و لشکرکشی

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

نماینده مجلس: تحصن کارگران معدن آسمینون منوجان پایان یافت

اهدای عضو نوجوان ۱۲ ساله بافتی به ۳ بیمار جان دوباره بخشید

مطالعات کشوری تبدیل باغین به بخش انجام می‌شود

تحریم‌های ظالمانه آمریکا بیماری را سخت کرده است

برخورد مرگبار دو خودرو حامل اتباع افغان در محور بم – ایرانشهر

پربازدید ها

مطالعات کشوری تبدیل باغین به بخش انجام می‌شود

نماینده مجلس: تحصن کارگران معدن آسمینون منوجان پایان یافت

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

استاندار کرمان: کشور‌ها با قوانین مزاحم سقوط می‌کنند نه جنگ و لشکرکشی

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)