کد خبر: ۳۹۶۶۹
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان:
رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: در بحث سیب‌زمینی طرح استمرار صندوق بیمه حداکثر ۶ میلیون تومان غرامت به کشاورز پرداخت می‌کند در حالی که کشاورز برای یک هکتار سیب زمینی طرح استمرار ۱۰۰ میلیون تومان هزینه می‌کند و زمانی که این نوع محصول در اثر سرما دچار خسارت می‌شود پرداخت ۶ میلیون تومان غرامت زیاد مشکلی را برای کشاورزان حل نمی‌کند.

 

بیمه پاسخگوی خسارت برای محصولات خارج از فصل نیست/حق بیمه و میزان خسارت با غرامت پرداختی بیمه به کشاورز همخوانی ندارد/بالغ بر ۲۳۰۰ میلیارد تومان به کشاورزی جنوب خسارت وارد شد/ضرورت ایجاد صندوق‌های حمایتی برای کشاورزی جنوب کرمانرییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: وجود صندوق‌های حمایتی با اعتبارات دولتی برای جبران خسارت واقعی کشاورزان ضروری است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،سعید برخوری در بازدید از مزارع خسارت دیده از سرما و طوفان دی ماه ۹۹ در شهرستان رودبار جنوب گفت: دی ماه امسال در یک بازه زمانی ۱۵ روزه منطقه جنوب کرمان با کاهش دما مواجه شد به نحوی که از ۷ دی ماه تا ۲۲ دی ماه در سه مرحله کاهش دما و همچنین طوفان باعث خسارات زیادی به بخش کشاورزی منطقه شد.

او با اشاره به اینکه کشاورزی شغل اصلی مردم جنوب کرمان است افزود: سرما و طوفان اخیر خسارت زیادی به بخش کشاورزی این منطقه وارد کرده است و در حال حاضر برآورد اولیه خسارت مبلغی بالغ بر ۲۳۰۰ میلیارد تومان است.

برخوری تصریح کرد: کارشناسان جهاد کشاورزی در حال بررسی دقیق میزان خسارت هستند تا با جمع بندی و ارسال گزارش دقیق میزان خسارت از طریق مدیریت بحران و وزارت جهاد کشاورزی پیگیر جبران بخشی از خسارات وارده به کشاورزان منطقه باشیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان در خصوص پرداخت خسارت به مزارع بیمه شده گفت: به دلیل اینکه محصولات کشت شده در منطقه خارج از فصل و با هزینه بیشتر و ریسک بالا تولید می‌شوند گزینه‌های بیمه پاسخگوی خسارت در چنین مواردی نیستند.

او افزود: در بحث سیب‌زمینی طرح استمرار صندوق بیمه حداکثر ۶ میلیون تومان غرامت به کشاورز پرداخت می‌کند در حالی که کشاورز برای یک هکتار سیب زمینی طرح استمرار ۱۰۰ میلیون تومان هزینه می‌کند و زمانی که این نوع محصول در اثر سرما دچار خسارت می‌شود پرداخت ۶ میلیون تومان غرامت زیاد مشکلی را برای کشاورزان حل نمی‌کند.

برخوری با اشاره به استقبال نکردن کشاورزان از بیمه محصولات گفت: دلیل استقبال نکردن کشاورزان از بیمه محصولات به دلیل این است که مبلغ پرداختی کشاورز به عنوان حق بیمه و میزان خسارتی که کشاورز متحمل شده با مبلغ غرامت پرداختی بیمه به کشاورز با هم همخوانی ندارد و مبلغ پرداختی خسارت بسیار اندک است.

او افزود: با توجه به اینکه در جنوب کرمان محصولات خارج از فصل با ریسک بالا تولید می‌شود، بایستی از سوی صندوق بیمه گزینه‌هایی در نظر گرفته شود که برای کشاورز مقرون به صرفه باشد.

برخوری گفت: در زمینه بیمه و جبران خسارت بحث‌های زیادی با صندوق بیمه در سطح کشور انجام شد که گزینه‌هایی ویژه برای این مناطق تعریف کند تا بیمه کردن محصول برای کشاورز اقتصادی باشد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان وجود صندوق‌های حمایتی با اعتبارات دولتی برای جبران خسارت واقعی کشاورزان را ضروری دانست و افزود: برای حمایت و پایداری کشاورزی و اشتغال در منطقه نیازمند برنامه‌های حمایتی دولت هستیم که در هنگام بروز چنین مواردی صندوق اعتبارات دولتی بتواند کشاورز را حمایت و یاری کند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

۳۰۷ فوتی و ۱۸۱۳۳ ابتلای جدید کرونا در کشور

جان پدر کجاستی/ «جان پدر» این بار برای دردانه دختر خواهد سوخت

ربیعی:همه سلایق باید بتوانند کاندیدای خود را در انتخابات داشته باشند /دیپلماسی ایران در وین به خوبی پیش می‌رود

عضو جبهه اصلاحات ایران: ظریف کاندیدا نمی‌شود

کدخدایی: ثبت نام کاندیداها بر اساس مصوبه شورای نگهبان نهایی می شود

برجام مانع از اعمال تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه ایران نمی‌شود

توافق ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برگ برنده ایران در مذاکرات

خط تولید واکسن «برکت» با ظرفیت ماهانه ۳ میلیون دوز آماده شد / به محض تایید وزارت بهداشت، تولید آغاز می‌شود/واکسیناسیون عمومی با واکسن برکت از خرداد ۱۴۰۰

آغاز ثبت‌نام داوطلبان نامزدی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

ره پیک: مصوبات اخیر شورای نگهبان برای حذف شخص و یا جریان سیاسی به تصویب نرسیده/ فردی که سن بالا یا پایینی دارد، آیا مدیر و مدبر است؟ / اگر تشخیص دهیم فردی شرایط تعیین شده را دارد، می‌تواند «ثبت نام» کند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)