کد خبر: ۳۹۶۹۴
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون آموزش و پرورش استان کرمان:
 معاون آموزش ابتدائی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه بیشترین دانش آموزان ترک تحصیل و بازمانده از تحصیل را در جنوب استان کرمان داریم، گفت: شاهد ترک تحصیل پنهان دانش اموزان هستیم که نباید اجازه بدهیم چنین اتفاقی بیفتد.

 شاهد ترک تحصیل پنهان  در جنوب استان هستیم/3677 دانش آموز پایه اول ابتدائی از تحصیل بازماندند/ باید آموزش پایه های اول و دوم ابتدائی را حضوری دنبال کنیم

معاون آموزش ابتدائی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه بیشترین دانش آموزان ترک تحصیل و بازمانده از تحصیل را در جنوب استان کرمان داریم، گفت: شاهد ترک تحصیل پنهان دانش اموزان هستیم که نباید اجازه بدهیم چنین اتفاقی بیفتد.

به گزارش ایسنا، عباس ضیاء صبح امروز 27 دی ماه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به گزارش عملکرد در زمینه انسداد مبادی بیسوادی در استان اظهار کرد: پوشش دوره پیش دبستانی استان کرمان در سال 93- 92 معادل 32.8 درصد بوده و در سال گذشته 96 درصد جذب نوآموزان پیش دبستانی را داشتیم و علی رغم وسعت و گستردگی استان کرمان، جزو استان های برتر کشور در پوشش نوآموزان داریم.

وی افزود: امسال به دلیل شیوع کرونا استقبال آنچنانی از سوی والدین در کشور در مقطع پیش دبستانی صورت نگرفت و در استان کرمان باید 64 هزار و 598 نوآموز پیش دبستانی را جذب می کردیم که 39 هزار و 836 نفر معادل 61 درصد را جذب کردیم و در این حوزه نیز جزو چهار استان برتر کشور هستیم.

ضیاء تصریح کرد: باید این نوآموزان جذب شوند و آموزش آنها دنبال و کار سنجش انجام شود که طرح آموزش رایگان و مجازی را در این زمینه دنبال می کنیم.

معاون آموزش و پرورش استان کرمان در ادامه گفت: استان کرمان در جذب خالص پایه اول ابتدائی در سال 91 در رده پایانی جدول کشور قرار داشته و در سال گذشته از میانگین کشور بالاتر بوده است.

وی اظهار کرد: میانگین کشور در جذب خالص پایه اول ابتدائی 96.8 درصد در سال 91 بوده که در استان کرمان 86.5 درصد جذب داشتیم و سال گذشته میانگین کشور 97.14 درصد و جذب خالص پایه اول در استان کرمان 97.60 درصد بوده است.

ضیاء تصریح کرد: از ابتدای سال تحصیلی جاری 3677 دانش آموز پایه اول ابتدائی را به هر علتی را نتوانستیم جذب کنیم که از این تعداد 551 نفر را جذب کردیم. تعدادی نیز شناسائی شدند اما به هر علت نتوانستند در مدرسه حضور پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین دانش آموزان ترک تحصیل و بازمانده از تحصیل را در جنوب استان کرمان داریم، گفت: شاهد ترک تحصیل پنهان دانش اموزان هستیم که نباید اجازه بدهیم چنین اتفاقی بیفتد.

معاون آموزش ابتدائی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: در آموزش مجازی درسنامه توزیع شده اما درسنامه کار آموزش حضوری را برای دانش آموز کلاس اولی انجام نمی دهد و چاره ای نداریم و باید آموزش پایه های اول و دوم ابتدائی را حضوری دنبال کنیم.

وی افزود: در حوزه ابتدائی دو سوم مدارس ما در مناطق روستائی است و با توجه به اینکه جمعیت کمی دارند، مشکلی در بحث آموزش حضوری وجود ندارد.

ضیاء گفت: دانش آموزان فاقد هویت را به هر شکل ثبت نام کرده ایم تا کسی از تحصیل جا نماند و سالیانه در استان 170 تا 200 مورد فوتی دانش آموز داریم.

وی تصریح کرد: نباید دانش آموزی به واسطه فقر مالی از تحصیل باز بماند و حفظ جایگاه استان کرمان در پوشش آموزشی نیازمند همکاری دستگاه های مختلف است.

شاهد عدم توازن فضای فیزیکی در غرب شهر کرمان هستیم

فرماندار کرمان نیز در این جلسه با اشاره به نقش فرمانداران در شوراهای آموزش و پرورش اظهار کرد: شاهد عدم توازن فضای فیزیکی در غرب شهر کرمان هستیم که با تعامل اداره کل راه و شهرسازی و شهرداری زمینه توسعه فضای فیزیکی و ساخت مدارس را در این منطقه فراهم کردیم.

علی بابایی با اشاره به لزوم توجه به بُعد پرورش افزود: دستگاه های فرهنگی به کمک آموزش و پرورش برای آموزش اعتقادات دینی به صحنه بیایند.

بابائی با اشاره به شناسائی افراد بازمانده از تحصیل و جذب آنها گفت: تعداد زیادی از افراد بازمانده از تحصیل در حاشیه شهر کرمان با کمک دفاتر تسهیلگری شناسائی شدند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مرعشی: سیاست عرصه واقعیت‌هاست/ سیاست‌مداران اصلاح‌طلب نباید هیچ‌گاه خودشان را اسیر آرمان‌های روشنفکرانشان کنند/ سیاست‌مدار کسی است که در بدترین شرایط می‌تواند راهی را برای پیشرفت کشور باز کند/ پایگاه اجتماعی لاریجانی قوی نیست

روحانی: قیمت فعلی ارز کاهش خواهد یافت / تلاش داریم با آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده، سریع‌تر قیمت ارز را به قیمت واقعی آن نزدیک کنیم / قیمت فعلی به هیچ وجه به نفع اقتصاد کشور نیست / سودجویی کاسبان تحریم، عوارض جنگ اقتصادی را تشدید کرد

۳۸ ميليارد تومان از اموال مازاد دولت در استان فروخته شد/ تمديد مهلت جذب اسناد خرانه توسط دستگاههاي اجرايي استان تا پايان ارديبهشت۱۴۰۰/ ۴۵ درصد اعتبارات تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي جذب شده است

جزئیاتی از نامه 37 صفحه‌ای خاتمی به مقام معظم رهبری

اختلاف وحدتی‌ها و ائتلافی‌ها در جریان اصولگرا

با ارتقا برخی بخش‌های شهرستان کرمان به شهرستان موافقم

مصونیت واکسن کرونا هفت تا هشت ماه بیشتر نیست

عطریانفر: جهانگیری هنوز به جمع‌بندی نرسیده

علم الهدی: متاسفانه زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند

پیرهادی: قالیباف گفته بنای کاندیداتوری در ⁧انتخابات ۱۴۰۰ را ندارد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)