کد خبر: ۳۹۷۲۰
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷
ارسال به دوستان
ذخیره
حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار داشت: تعداد تست‌های مثبت شده کرونا در استان کرمان به 12 درصد رسیده در حالی‌که در هفته گذشته این آمار شش درصد بود که نشان از آغاز یک پیک جدید در استان است.

تازه‌ترین وضعیت شیوع کووید ۱۹ در استان کرمان+ جدول

آمار شیوع کرونا در استان کرمان در حالی روند نزولی خود را طی می‌کند که مسئولان خطر عادی انگاری و آغاز یک پیک جدید در استان را گوشزد می‌کنند.
حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار داشت: تعداد تست‌های مثبت شده کرونا در استان کرمان به 12 درصد رسیده در حالی‌که در هفته گذشته این آمار شش درصد بود که نشان از آغاز یک پیک جدید در استان است.

به گزارش تسنیم، از 23 شهرستان استان کرمان 12 شهرستان در وضعیت آبی و بقیه در وضعیت زرد قرار دارند که به گفته مسئولان این وضعیت شکننده است و اگر پروتکل‌ها رعایت نشود دوباره به وضعیت قبل باز خواهیم گشت و نباید عادی انگاری شود.

از تاریخ 21 دیماه تا ساعت 15 تاریخ 28 دی ماه 99 تعداد موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 121 مورد است که از این تعداد 83 نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 11 نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 11 نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 3 نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 13 نفر در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان حضور دارند.

تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان کرمان از ابتدا تاکنون 15 هزار و 855 مورد است که از ابتدا شیوع کرونا 2 هزار و 403 نفر بر اثر کرونا در استان کرمان جان باختند.

تازه‌ترین وضعیت شیوع کووید ۱۹ در استان کرمان+ جدول

 

احتمال وقوع موج چهارم کرونا
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با هشدار در خصوص احتمال بروز موج چهارم کرونا در کرمان گفت: طی سه هفته اخیر میزان بروز هفتگی کرونا ثابت مانده است که می‌تواند نگران کننده باشد.

مهدی شفیعی در گفتگو با مهر اظهار کرد: آمار بیماران بستری و موارد فوتی ناشی از کرونا در استان کرمان روند خوبی دارد و کاهش این آمار نشان دهنده این است که رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم طی هفته‌های گذشته جوابگو بوده و توانسته‌ایم این اپیدمی را تا حدی در استان کرمان محدود کنیم.

وی بیان کرد: آمار بیماران بستری در بیمارستان‌های استانی روند کاهشی نسبتاً خوبی دارد.

شفیعی بیان کرد: باید به این نکته مهم توجه داشت که میزان بروز هفتگی کرونا (میزان ابتلاء در ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت استان) طی دو سه هفته اخیر روندی ثابت به خود گرفته است که این وضعیت مقداری نگرانی ایجاد می‌کند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان هشدار داد: زمانی که روند بیماران بستری سیر افزایشی پیدا می‌کند موج‌های بزرگ بیماری ایجاد می‌شود و به نظر می‌آید طی دو هفته اخیر هم این اتفاقات در استان در حال وقوع است.

وی بیان کرد: متأسفانه مسافرت‌هایی طی روزهای اخیر صورت گرفت و هم استانی‌ها به جنوب کشور سفر کردند که بازگشت خیل عظیم مسافران می‌تواند منجر به بازگشت موج بعدی بیماری شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

رئیس اتاق کرمان: نظام مصرف آب در استان نیازمند بازنگری است

استاندار کرمان: کشور‌ها با قوانین مزاحم سقوط می‌کنند نه جنگ و لشکرکشی

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

نماینده مجلس: تحصن کارگران معدن آسمینون منوجان پایان یافت

اهدای عضو نوجوان ۱۲ ساله بافتی به ۳ بیمار جان دوباره بخشید

مطالعات کشوری تبدیل باغین به بخش انجام می‌شود

تحریم‌های ظالمانه آمریکا بیماری را سخت کرده است

برخورد مرگبار دو خودرو حامل اتباع افغان در محور بم – ایرانشهر

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)