کد خبر: ۳۹۷۲۲
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۲
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرمان خبر داد:
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرمان از شروع حذف تدریجی مشاغل مزاحم و آلاینده از محله‌های شهر کرمان و اجرای طرح «آرام‌سازی محله‌ها» خبر داد.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرمان از شروع حذف تدریجی مشاغل مزاحم و آلاینده از محله‌های شهر کرمان و اجرای طرح «آرام‌سازی محله‌ها» خبر داد.
به گزارش گفتارنو، محمود ایرانمنش با بیان اینکه طرح «آرام‌سازی محله‌ها» ویژۀ برخورد با مشاغل مزاحم و آلاینده در شهر کرمان به‌خصوص محله‌ها، در دستور کار این سازمان قرار گرفته است، گفت: این طرح از شهرک‌های حاشیه‌ای شهر شروع شده است.
وی افزود: طرح حذف صنوف مزاحم و آلاینده، با همکاری سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری و دفاتر تسهیل‌گری در حال اجراست.
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرمان نخستین اقدام بازرسان سازمان ساماندهی مشاغل شهری را بازرسی و شناسایی مشاغل آلایندۀ شهری در محله‌ها ذکر کرد و گفت: برای آن‌دسته از مشاغل آلاینده‌ای که در محله‌ها و نزدیک منازل مسکونی ایجاد شده و به نوعی باعث ایجاد مزاحمت هستند، پرونده تشکیل می‌شود.
ایرانمنش افزود: پس از تکمیل پرونده و ذکر دلیل آلایندگیِ شغل مذکور و مزاحمت برای اهالی محل، بازرسان سازمان طی فرایندی قانونی جهت اصلاح و یا جابه‌جایی صنف آلاینده به مکان دیگر اقدام می‌کنند.
وی هدف از این طرح را تحقق توسعه پایدار شهری و جلوگیری از احداث و فعالیت کارگاه‌ها و صنوف مزاحم و آلاینده اعلام کرد و گفت: در مرحلۀ شروع به‌کار، شهرک «صنعتی» در برنامۀ طرح «محله آرام» قرار گرفته که در این زمینه اقدامات لازم انجام شده است.
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرمان از شناسایی 20 کارگاه آلاینده در این شهرک خبر داد و بیان کرد: از این تعداد تاکنون، 17 کارگاه تعطیل و از محدودۀ شهری خارج شده‌اند و مابقی کارگاه‌ها نیز به‌زودی از این محله خارج خواهند شد.
ایرانمنش با اشاره به اینکه بعد از پاک‌سازی شهرک صنعتی از مشاغل آلاینده، محلۀ «ماه بنی‌هاشم» در دستور کار قرار می‌گیرد، گفت: در حال حاضر، تیم بازرسی سازمان در حال شناسایی مشاغل آلاینده و صنوف مزاحم در این محله هستند.
وی با بیان اینکه امیدورایم تا پایان سال بتوانیم تمام محله‌های حاشیه‌ای را پوشش دهیم، گفت: بعد از تعیین‌تکلیف مشاغل مزاحم در حاشه‌های شهر، این اقدام در داخل محدودۀ شهری و به‌صورت محله‌ای در دستور کار قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرمان بیان کرد: شهروندان محترم در صورت مشاهدۀ هرگونه تخلف می‌توانند موارد را از طریق سامانه 137 اعلام کنند تا بازرسان این سازمان در اسرع وقت اقدامات قانونی را انجام دهند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

رئیس جمهور: دستگاه‌های مسوول تمام تلاش خود را برای جلوگیری از موج چهارم بیماری کرونا در کشور بکار گیرند

مونسان: کرمان مقصد اصلی گردشگران خارجی می‌شود/ تمدید فرصت استفاده از تسهیلات صنایع دستی تا پایان اسفند/ طرح زیرگذر باغ شاهزاده ماهان  غیرقابل توجیه است

ما قیمت گذاری می‌کنیم اما در بازار یک اتفاق دیگر می‌افتد

بهزاد نبوی رییس و سیدحسین مرعشی نایب رئیس جبهه اصلاحات شدند

اطلاعیه مهم وزارت اطلاعات از خنثی شدن یک عملیات تروریستی در غرب کشور

روحانی: من می ترسم پشت پرده دستی در کار باشد که بخواهند مردم را از انتخابات مایوس کنند و بگویند اراده دست ما است نه دست شما، شما مردم کاره ای نیستید/ ما می‌توانستیم از برجام خارج شویم ولی آن را حفظ کردیم؛ برای به کرسی نشاندن حرف‌مان

نظارت صداوسیما بر اینترنت مثل سپردن هوافضا به اتحادیه مینی‌بوس‌رانی است

فرماندار بافت: ۲ روستای شهرستان بافت قرنطینه شدند

۸۳ درصد اقتصاد کرمان تحت تأثیر کرونا قرار گرفته

تخصیص ارز مورد نیاز خرید واکسن از هند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)