کد خبر: ۳۹۷۲۲
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۲
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرمان خبر داد:
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرمان از شروع حذف تدریجی مشاغل مزاحم و آلاینده از محله‌های شهر کرمان و اجرای طرح «آرام‌سازی محله‌ها» خبر داد.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرمان از شروع حذف تدریجی مشاغل مزاحم و آلاینده از محله‌های شهر کرمان و اجرای طرح «آرام‌سازی محله‌ها» خبر داد.
به گزارش گفتارنو، محمود ایرانمنش با بیان اینکه طرح «آرام‌سازی محله‌ها» ویژۀ برخورد با مشاغل مزاحم و آلاینده در شهر کرمان به‌خصوص محله‌ها، در دستور کار این سازمان قرار گرفته است، گفت: این طرح از شهرک‌های حاشیه‌ای شهر شروع شده است.
وی افزود: طرح حذف صنوف مزاحم و آلاینده، با همکاری سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری و دفاتر تسهیل‌گری در حال اجراست.
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرمان نخستین اقدام بازرسان سازمان ساماندهی مشاغل شهری را بازرسی و شناسایی مشاغل آلایندۀ شهری در محله‌ها ذکر کرد و گفت: برای آن‌دسته از مشاغل آلاینده‌ای که در محله‌ها و نزدیک منازل مسکونی ایجاد شده و به نوعی باعث ایجاد مزاحمت هستند، پرونده تشکیل می‌شود.
ایرانمنش افزود: پس از تکمیل پرونده و ذکر دلیل آلایندگیِ شغل مذکور و مزاحمت برای اهالی محل، بازرسان سازمان طی فرایندی قانونی جهت اصلاح و یا جابه‌جایی صنف آلاینده به مکان دیگر اقدام می‌کنند.
وی هدف از این طرح را تحقق توسعه پایدار شهری و جلوگیری از احداث و فعالیت کارگاه‌ها و صنوف مزاحم و آلاینده اعلام کرد و گفت: در مرحلۀ شروع به‌کار، شهرک «صنعتی» در برنامۀ طرح «محله آرام» قرار گرفته که در این زمینه اقدامات لازم انجام شده است.
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرمان از شناسایی 20 کارگاه آلاینده در این شهرک خبر داد و بیان کرد: از این تعداد تاکنون، 17 کارگاه تعطیل و از محدودۀ شهری خارج شده‌اند و مابقی کارگاه‌ها نیز به‌زودی از این محله خارج خواهند شد.
ایرانمنش با اشاره به اینکه بعد از پاک‌سازی شهرک صنعتی از مشاغل آلاینده، محلۀ «ماه بنی‌هاشم» در دستور کار قرار می‌گیرد، گفت: در حال حاضر، تیم بازرسی سازمان در حال شناسایی مشاغل آلاینده و صنوف مزاحم در این محله هستند.
وی با بیان اینکه امیدورایم تا پایان سال بتوانیم تمام محله‌های حاشیه‌ای را پوشش دهیم، گفت: بعد از تعیین‌تکلیف مشاغل مزاحم در حاشه‌های شهر، این اقدام در داخل محدودۀ شهری و به‌صورت محله‌ای در دستور کار قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرمان بیان کرد: شهروندان محترم در صورت مشاهدۀ هرگونه تخلف می‌توانند موارد را از طریق سامانه 137 اعلام کنند تا بازرسان این سازمان در اسرع وقت اقدامات قانونی را انجام دهند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

رئیس اتاق کرمان: نظام مصرف آب در استان نیازمند بازنگری است

استاندار کرمان: کشور‌ها با قوانین مزاحم سقوط می‌کنند نه جنگ و لشکرکشی

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

نماینده مجلس: تحصن کارگران معدن آسمینون منوجان پایان یافت

اهدای عضو نوجوان ۱۲ ساله بافتی به ۳ بیمار جان دوباره بخشید

مطالعات کشوری تبدیل باغین به بخش انجام می‌شود

تحریم‌های ظالمانه آمریکا بیماری را سخت کرده است

برخورد مرگبار دو خودرو حامل اتباع افغان در محور بم – ایرانشهر

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)