کد خبر: ۳۹۷۵۴
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
ارسال به دوستان
ذخیره
ابوذر عطارپور وزیری فرماندار جیرفت اظهار کرد: متاسفانه پسربچه ۱۳ ساله تبعه خارجی ساکن جیرفت به علت سقوط به داخل کانال فاضلاب زندان جیرفت در بستر رودخانه ملنتی این شهر جان باخته است. وی گفت: همه دستگاه‌های متولی باید پاسخگوی علت این حادثه باشند و در برابر این اتفاق ناگوار با هیچ کس تعارف ندارم.
پسربچه ۱۳ ساله ساکن جیرفت بر اثر سقوط داخل کانال روباز سپتیک زندان جیرفت جان باخت.

به گزارش ایسنا ابوذر عطارپور وزیری فرماندار جیرفت اظهار کرد: متاسفانه پسربچه ۱۳ ساله تبعه خارجی ساکن جیرفت به علت سقوط به داخل کانال فاضلاب زندان جیرفت در بستر رودخانه ملنتی این شهر جان باخته است.
وی گفت: همه دستگاه‌های متولی باید پاسخگوی علت این حادثه باشند و در برابر این اتفاق ناگوار با هیچ کس تعارف ندارم.
عطاپور ضمن هشدار به مسئولان مرکز بهداشت، محیط زیست، اداره آبیاری و مسئولان زندان جیرفت از برخورد جدی با همه کسانی که اهمال کاری کرده اند، خبر داد و افزود: وقتی از سقوط این پسربچه داخل کانال فاضلاب آنهم متعلق به زندان جیرفت مطلع شدم باور کردنی نبود که با گذشت چندین سال متاسفانه وضعیت فاضلاب و زندان به این شیوه رها شده باشد وموجب داغدار شدن یک خانواده بشود.
وی اداره آبیاری را به عنوان متولی بستر رودخانه‌ها مورد خطاب قرار داد و اظهار کرد: جای سوال و تعجب است چرا اداره آبیاری شهرستان جیرفت نسبت به این وضعیت تاکنون هیچ واکنشی نشان نداده و اگر مستندانی مبنی بر اخطار و یا هشدار به اداره زندان دارند باید ارائه بدهند.
رییس شورای تامین شهرستان جیرفت همچنین مرکز بهداشت شهرستان جیرفت، محیط زیست ومسئولان زندان جیرفت را از جمله کسانی دانست که در این اتفاق دلخراش باید پاسخگو باشند و گفت: از مرکز بهداشت و محیط زیست نیز خواسته ام به صورت مستند پاسخگو باشند وگرنه برخورد جدی خواهد شد و هیچ عذر و بهانه‌ای پذیرفته نخواهد بود.
وی با تسلیت و ابراز همدردی با خانواده پسر بچه ۱۳ ساله‌ای که روز گذشته به علت سقوط به داخل کانال سپتیک فاضلاب زندان جیرفت جان باخته، افزود: دفاع از حق و حقوق همه مردم وظیفه ام است و هیچ فرقی ندارد فرد جان باخته ایرانی باشد و یا اتباع خارجی.
عطاپور با یادآوری برطرف کردن مشکلات زندان جیرفت از جمله روشنایی معابر اطراف بعد ازدریافت گزارشات گفت: انتظار بود مسئولان زندان جیرفت همانگونه نسبت به حل مشکل معابر اطراف زندان گزارش دادند و در اسرع وقت مشکل رفع شود در این مورد نیز با صراحت وضعیت فاضلاب را گزارش می‌کردند.
فرماندار جیرفت با اشاره به اقدامات انجام شده جهت اصلاح فاضلاب زندان کهنوج در زمان تصدی فرمانداری این شهرستان گفت: ساماندهی فاضلاب زندان قدیم کهنوج بعد ازتقاضای مسئولان در کمترین زمان ممکن انجام شد و باید اداره زندان جیرفت نیز وضعیت سپتیک، فاضلاب و کانالی که در بستر وردخانه ملنتی حفر شده را گزارش می‌دادند لذا باید پاسخگوی کوتاهی‌های صورت گرفته باشند.
وی با ابراز بی اطلاعی از دریافت هرگونه گزارش از طرف اداره زندان، مرکز بهداشت، اداره آبیاری و محیط زیست در خصوص وضعیت کانال بستر رودخانه ملنتی، افزود: هیچ عذر و توجیهی پذیرفته نیست و توضیحات بی اساس را نخواهم پذیرفت، زیرا اداره زندان باید به شکلی مدیریت می‌کرد که تحت هیچ شرایطی کانال فاضلاب در بستر رودخانه تهدیدی برای جان مردم نباشد.
به گزارش ایسنا، روزگذشته ۳۰ دی ماه پسربچه ۱۳ ساله‌ای داخل کانال سپتیک زندان جیرفت که در بستر رودخانه ملنتی است، سقوط کرده که متاسفانه بعد از ساعت‌ها تلاش نیرو‌های امدادی جسم بی جانش پیدا شد.
این کانال حصار ندارد و با توجه به اینکه سال‌ها ساکنین محله‌های همجوار با زندان جیرفت از وضعیت فاضلاب و بوی مشمئزه کننده انتقاد دارند انتظار است رییس سازمان زندان‌های کشور و مسئولان قضایی نسبت به تکمیل زندان جدید بیش از این اهتمام داشته باشند تا شاهد چنین حوادث ناگواری نباشیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

پرواز از مبدا و مقصد ۳۲ کشور به ایران ممنوع شد

۲۵ درصد کارکنان شرکت‌های پخش به کرونا مبتلا شدند/ مسوولان استان پتانسیل صنعت پخش استان را نشناخته‌اند/مطالبه عوارض پسماند توسط شهرداری محمل قانونی ندارد/کارشناسان دارایی سلیقه‌ای عمل می‌کنند/ عملا متولی شرکت‌های پخش مشخص نیست

رئیسی : سفر نوروزی تنها مربوط به شهر‌های دارای وضعیت آبی و زرد کرونایی است

مادر سردار شهید علی شفیعی آسمانی شد

چرا هنوز بايدن به برجام بازنگشته است؟

آرمین: شعار راهبردی اصلاح‌طلبان حل نهادینه مشکلات اقتصادی با تاکید بر تحول در سیاست خارجی باشد/ 4 گرایش در درون اصلاحات وجود دارد

مرعشی: سیاست عرصه واقعیت‌هاست/ سیاست‌مداران اصلاح‌طلب نباید هیچ‌گاه خودشان را اسیر آرمان‌های روشنفکرانشان کنند/ سیاست‌مدار کسی است که در بدترین شرایط می‌تواند راهی را برای پیشرفت کشور باز کند/ پایگاه اجتماعی لاریجانی قوی نیست

روحانی: قیمت فعلی ارز کاهش خواهد یافت / تلاش داریم با آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده، سریع‌تر قیمت ارز را به قیمت واقعی آن نزدیک کنیم / قیمت فعلی به هیچ وجه به نفع اقتصاد کشور نیست / سودجویی کاسبان تحریم، عوارض جنگ اقتصادی را تشدید کرد

۳۸ ميليارد تومان از اموال مازاد دولت در استان فروخته شد/ تمديد مهلت جذب اسناد خرانه توسط دستگاههاي اجرايي استان تا پايان ارديبهشت۱۴۰۰/ ۴۵ درصد اعتبارات تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي جذب شده است

جزئیاتی از نامه 37 صفحه‌ای خاتمی به مقام معظم رهبری

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)