کد خبر: ۳۹۷۷۴
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا:
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با اشاره به وسعت و موقعیت استان کرمان گفت: این استان در حوزه مقابله با جرایم اقتصادی از ظرفیت ها و توانمندی های بالقوه خود برخوردار و در نظر است در حوزه زیرساخت های حوزه ماموریتی پلیس امنیت اقتصادی تقویت شود.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با اشاره به وسعت و موقعیت استان کرمان گفت: این استان در حوزه مقابله با جرایم اقتصادی از ظرفیت ها و توانمندی های بالقوه خود برخوردار و در نظر است در حوزه زیرساخت های حوزه ماموریتی پلیس امنیت اقتصادی تقویت شود.
سردار محمدرضا مقیمی در نشست با فرمانده انتظامی و رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان کرمان اظهار داشت: بدون شک جرائم و تخلفات اقتصادی از جمله قاچاق و احتکار کالا ضربات سنگینی بر زیرساخت های مالی و اقتصادی کشور وارد می سازند و قبل از هر چیز عامه مردم از تبعات منفی این معضلات آسیب می بینند.
وی افزود: مقابله با اینگونه مسائل و احقاق حق مردم در حوزه جرائم و تخلفات اقتصادی از جمله موضوعات مهم حوزه ماموریتی نیروی انتظامی است که در این رابطه به منظور مقابله اثربخش با این دست جرایم، پلیس امنیت اقتصادی در سطح ناجا و استان ها تشکیل شد تا به طور تخصصی اجرای ماموریت کنیم.
سردار مقیمی بیان داشت: در این رابطه باید گفت با راه اندازی این پلیس تخصصی به آمار و عملکردهای بسیار خوبی در حوزه مقابله با جرایم اقتصادی دست یافتیم که در این میان برخی مناطق از جمله استان کرمان طی سال جاری و چند سال گذشته عملکرد بسیار خوبی داشته اند.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا کشفیات سال جاری استان کرمان را نشانگر عزم و اراده جدی مجموعه انتظامی این استان در راستای تحقق شعار سال برشمرد و گفت: اما به طور کل استان کرمان به عنوان پهناورترین استان کشور با داشتن موقعیت جغرافیایی خاص، در حوزه پیش نیازهای توسعه نظم و امنیت نیاز به توجه بیشتر و اختصاص اعتبارات متناسب دارد که این مهم از اولویت های مورد نظر برای پلیس کرمان در اهداف پیش رو خواهد بود.
فرمانده انتظامی استان کرمان نیز در این دیدار با ارائه یک گزارش عملکرد بیان داشت: طی سال جاری با تلاش پلیس امنیت اقتصادی و هم افزایی سایر رده‌ها، افزایش 42 درصدی کشفیات و همچنین 53 درصدی پرونده های بالای 5 میلیارد ریال رقم خورده است که با مشاهده احقاق حق و رضایتمندی شهروندانی که به نوعی توسط افراد سودجو اغفال شده و یا مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند بسیار خشنود کننده است.
سردار عبدالرضا ناظری ادامه داد: در این میان استان کرمان به سبب همجواری با مناطقی که مرز آبی و مرز خشکی وسیعی با کشورهای همسایه شرقی دارند توانمندی و قابلیت های ویژه ای برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز دارد که در صورت توجه به این مولفه ها می توان از ورود کالاهای قاچاق به مرکز کشور و یا خروج کالاهایی همچون دام و فرآورده های نفتی ممانعت به عمل آورد.
فرمانده انتظامی استان کرمان در این نشست پیگیری اعتبار برای راه اندازی ایستگاه بازرسی شهرستان انار و سیرچ و همچنین افزایش یک سری تعاملات در حوزه های کاری مرتبط با سازمان اموال تملیکی و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی را نیز مطرح و بیان کرد: بحمدالله این دو نهاد و همچنین سایر ارگان های مرتبط با فعالیت های اقتصادی همکاری خوبی با پلیس دارند که در ادامه نیز تلاش خواهیم کرد با تعمیق ارتباطلات سازمانی و اجرای یک سری طرح مشترک از زمینه های وقوع برخی جرائم اقتصادی از جمله قاچاق سوخت پیشگیری بسیار موثرتری داشته باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

رئیس جمهور: دستگاه‌های مسوول تمام تلاش خود را برای جلوگیری از موج چهارم بیماری کرونا در کشور بکار گیرند

مونسان: کرمان مقصد اصلی گردشگران خارجی می‌شود/ تمدید فرصت استفاده از تسهیلات صنایع دستی تا پایان اسفند/ طرح زیرگذر باغ شاهزاده ماهان  غیرقابل توجیه است

ما قیمت گذاری می‌کنیم اما در بازار یک اتفاق دیگر می‌افتد

بهزاد نبوی رییس و سیدحسین مرعشی نایب رئیس جبهه اصلاحات شدند

اطلاعیه مهم وزارت اطلاعات از خنثی شدن یک عملیات تروریستی در غرب کشور

روحانی: من می ترسم پشت پرده دستی در کار باشد که بخواهند مردم را از انتخابات مایوس کنند و بگویند اراده دست ما است نه دست شما، شما مردم کاره ای نیستید/ ما می‌توانستیم از برجام خارج شویم ولی آن را حفظ کردیم؛ برای به کرسی نشاندن حرف‌مان

نظارت صداوسیما بر اینترنت مثل سپردن هوافضا به اتحادیه مینی‌بوس‌رانی است

فرماندار بافت: ۲ روستای شهرستان بافت قرنطینه شدند

۸۳ درصد اقتصاد کرمان تحت تأثیر کرونا قرار گرفته

تخصیص ارز مورد نیاز خرید واکسن از هند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)