کد خبر: ۳۹۸۱۴
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۴
ارسال به دوستان
ذخیره
دو اظهار نظر درباره عارف:
فعال اصلاح طلب گفت: اینکه عارف بخواهد جلوی اصلاحات بایستد جزو محالات است و هر دوی اینها در کنار هم خواهند بود.

فعال اصلاح طلب گفت: اینکه عارف بخواهد جلوی اصلاحات بایستد جزو محالات است و هر دوی اینها در کنار هم خواهند بود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران سعید نورمحمدی عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با اشاره به تصویب نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان و انتقاداتی که به آن مطرح می‌شود مبنی بر اینکه این نهاد هم مانند شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان فرد محور است، گفت: زمانی که ترکیب این نهاد را دیدم، برداشتم این نبود که اثرگذاری اعضای حقیقی از اعضای حقوقی بیشتر است.
او ادامه داد: تعداد اعضای حقیقی این نهاد تقریبا نصف اعضای حقوقی است و اثرگذاری آن هم بیشتر نیست، همانطور که از نام این نهاد برمی‌آید باید تلاشش بر ایجاد اجماع در بین اصلاح طلبان باشد؛ حال یا موفق می‌شود یا خیر بحث دیگریست، اما من به شخصه به سبب وجود فردی نظیر بهزاد نبوی در این نهاد که معتقدم بهترین گزینه برای ریاست آن است به عملکرد آن خوش بین هستم، اما در نهایت باید دید که تحولات درونی اصلاح طلبان چگونه رقم خواهد خورد.
نورمحمدی با اشاره به چگونگی انتخاب کمیته ۹ نفره درون این نهاد افزود: شورای هماهنگی به چند نفر تنفیذ اختیار کرد تا این افراد اشخاصی را که حضورشان برای این نهاد مفید است را انتخاب کنند؛ به اضافه چند نفری از سمت شورای هماهنگی معرفی شدند، رئیس دولت اصلاحات هم چند نفر را معرفی کرد و در نهایت ۹ نفر از دوستان نشستند و به این ترکیب رسیدند.
عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در پاسخ به این سوال که آیا این نهاد از سایر نهادهای اصلاح طلبان تکمیل‌تر‌‎ شده است؟ گفت: شاید تکمیل‌تر شده نباشد اما معتقدم که نقش واقع بینانه‌تری دارد، یعنی شاید حتی نقش شورای عالی را هم نداشته باشد، بلکه باید تمام تلاش خود را انجام دهد تا اصلاح طلبان در انتخابات بعدی به یک جمع بندی واحد برسند، البته این اشتراک به موارد بسیاری بستگی دارد، اما وجود افرادی نظیر بهزاد نبوی و حسین مرعشی که جزو عقلای اصلاحات هستند باعث می‌ ‌شود که به این نهاد خوشبین باشیم.
فعال اصلاح طلب در پاسخ به اینکه چه عوامل دیگری بر این وحدت تاثیرگذار هستند؟ گفت: عواملی نظیر تایید صلاحیت‌ها و اینکه چه کسانی تایید می‌شوند تا مردم به شرکت در انتخابات روی خوش نشان ‌دهند اینها مواردی هستند که بسیار موثرند در اجماع اصلاحات.
او درباره جایگاه مردمی در تصمیم‌گیری‌های جریان اصلاحات هم بیان کرد:  ابتدا باید دید که چه کسی تایید صلاحیت می‌شود و نامزدها در انتخابات چگونه عمل می‌کنند؛ اصلاح طلبان هرگز گزینه‌ای که شانس بیشتری دارد را کنار نمی‌گذارند.
نورمحمدی تصریح کرد: در حال حاضر هیچ چیز روشن نیست؛ اما برداشت شخصی من این است که در نهایت جریان اصلاحات به یک اجماع خواهد رسید؛ اما باز موضوعات بسیاری در این زمینه دخیل است، زیرا ممکن است بسیاری از نامزدهای ما اصلا به مرحله نهایی رقابت نرسند.
عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان درباره احتمال حضور محمدرضا عارف در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده به صورت مستقل هم گفت: عارف یکی از عقلای جریان اصلاحات است و من به خاطر ندارم که تا کنون تصمیمات او به تضعیف جریان اصلاحات منجر شده باشد، از همین رو معتقدم که هر تصمیمی بگیرد قطعا به نفع این جریان خواهد بود و اینکه عارف بخواهد جلوی اصلاحات بایستد جز محالات است و هر دوی اینها در کنار هم خواهند بود و در نهایت همه به یک جمع بندی خواهند رسید و تقابلی بینشان ایجاد نخواهد شد.

فعالیت شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تمام شده است
فعال اصلاح طلب درباره تغییرات درون این جریان برای انتخابات ۱۴۰۰ توضیحاتی ارائه داد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران احمد شریف عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات درباره نبود محمدرضا عارف در نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان گفت: گروه منتخب برای گزینش افراد حقیقی نهاد اجماع ساز یک‌سری اسامی از احزاب اصلاح طلب خواسته بودند و تا آنجا که من خبر دارم اسامیِ افرادی نظیر عارف را هم درج کرده بودند، اما یکی از شرط‌ های مهم برای حضور در این نهاد این بود که افراد منتخب در معرض نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نباشند و به همین دلیل نامزد‌های بالقوه را دعوت نکردند و این موضوع فقط منحصر به عارف هم نبوده، بلکه افرادی مثل محسن هاشمی، مسعود پزشکیان، رهامی و... هم این شرایط را دارند.
او ادامه داد: علاوه بر این؛ در این جمع افرادی انتخاب شدند تا وقت کافی داشته باشند و فعالیت‌های مستمری را انجام دهند و بسیاری از این افراد هم تمایل داشتند تا در کنار این نهاد اجماع ساز کمک‌های مشورتی دهند.
شریف در پاسخ به این سوال که آیا انتخاب نشدن عارف به این معنا است که حذف محمدرضا عارف در راه است؟ گفت: عارف یکی از شخصیت‌های بزرگ جریان اصلاحات است و من بعید می‌دانم فردی وجود داشته باشد که در پی حذف او از این جریان باشد و چنین موضوعی اصلا مطرح نیست، زیرا شخصیت عارف متعلق به این جریان و یکی از سرمایه‌های اصلی این جریان است. در آن کمیته ۹ نفره هم ۴ نفر از سوی سید محمد خاتمی انتخاب شدند و آن ۵ نفر هم گزینش خود احزاب بوده اند؛ حال اینکه او از این موضوع گله دارد یا خیر را نمی‌دانم. اما بعید می‌دانم که علت خاصی برای گله مندی و ناراحتی وجود داشته باشد.
عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات درباره سرانجام شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان هم بیان کرد: طبق تصمیم صورت گرفته مقرر شد پس از تشکیل نهاد اجماع ساز و اطلاع رسانی به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با توجه به محدودیت عضویت احزاب منحصرا در یک جبهه سیاسی؛ به فعالیت شورای هماهنگی و شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان خاتمه داده شود, البته بدنه اصلی این نهاد همان احزاب عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خواهد بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

پرواز از مبدا و مقصد ۳۲ کشور به ایران ممنوع شد

۲۵ درصد کارکنان شرکت‌های پخش به کرونا مبتلا شدند/ مسوولان استان پتانسیل صنعت پخش استان را نشناخته‌اند/مطالبه عوارض پسماند توسط شهرداری محمل قانونی ندارد/کارشناسان دارایی سلیقه‌ای عمل می‌کنند/ عملا متولی شرکت‌های پخش مشخص نیست

رئیسی : سفر نوروزی تنها مربوط به شهر‌های دارای وضعیت آبی و زرد کرونایی است

مادر سردار شهید علی شفیعی آسمانی شد

چرا هنوز بايدن به برجام بازنگشته است؟

آرمین: شعار راهبردی اصلاح‌طلبان حل نهادینه مشکلات اقتصادی با تاکید بر تحول در سیاست خارجی باشد/ 4 گرایش در درون اصلاحات وجود دارد

مرعشی: سیاست عرصه واقعیت‌هاست/ سیاست‌مداران اصلاح‌طلب نباید هیچ‌گاه خودشان را اسیر آرمان‌های روشنفکرانشان کنند/ سیاست‌مدار کسی است که در بدترین شرایط می‌تواند راهی را برای پیشرفت کشور باز کند/ پایگاه اجتماعی لاریجانی قوی نیست

روحانی: قیمت فعلی ارز کاهش خواهد یافت / تلاش داریم با آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده، سریع‌تر قیمت ارز را به قیمت واقعی آن نزدیک کنیم / قیمت فعلی به هیچ وجه به نفع اقتصاد کشور نیست / سودجویی کاسبان تحریم، عوارض جنگ اقتصادی را تشدید کرد

۳۸ ميليارد تومان از اموال مازاد دولت در استان فروخته شد/ تمديد مهلت جذب اسناد خرانه توسط دستگاههاي اجرايي استان تا پايان ارديبهشت۱۴۰۰/ ۴۵ درصد اعتبارات تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي جذب شده است

جزئیاتی از نامه 37 صفحه‌ای خاتمی به مقام معظم رهبری

پربازدید ها

با ارتقا برخی بخش‌های شهرستان کرمان به شهرستان موافقم

جزئیاتی از نامه 37 صفحه‌ای خاتمی به مقام معظم رهبری

علم الهدی: متاسفانه زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند

مرعشی: سیاست عرصه واقعیت‌هاست/ سیاست‌مداران اصلاح‌طلب نباید هیچ‌گاه خودشان را اسیر آرمان‌های روشنفکرانشان کنند/ سیاست‌مدار کسی است که در بدترین شرایط می‌تواند راهی را برای پیشرفت کشور باز کند/ پایگاه اجتماعی لاریجانی قوی نیست

عطریانفر: جهانگیری هنوز به جمع‌بندی نرسیده

پیرهادی: قالیباف گفته بنای کاندیداتوری در ⁧انتخابات ۱۴۰۰ را ندارد

روحانی: قیمت فعلی ارز کاهش خواهد یافت / تلاش داریم با آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده، سریع‌تر قیمت ارز را به قیمت واقعی آن نزدیک کنیم / قیمت فعلی به هیچ وجه به نفع اقتصاد کشور نیست / سودجویی کاسبان تحریم، عوارض جنگ اقتصادی را تشدید کرد

مادر سردار شهید علی شفیعی آسمانی شد

اختلاف وحدتی‌ها و ائتلافی‌ها در جریان اصولگرا

چرا هنوز بايدن به برجام بازنگشته است؟

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)