کد خبر: ۳۹۸۱۵
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۸
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: دستگاه‌های اجرایی با استفاده از منابع در اختیار بمنظور اطلاع‌رسانی، از تمامی رسانه‌ها حمایت کنند و این منابع نباید تنها مختص یک رسانه باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: دستگاه‌های اجرایی با استفاده از منابع در اختیار بمنظور اطلاع‌رسانی، از تمامی رسانه‌ها حمایت کنند و این منابع نباید تنها مختص یک رسانه باشد.
به گزارش ایرنا، محمدرضا علیزاده روز سه‌شنبه در نشست شورای اطلاع‌رسانی استان کرمان افزود: ظرفیت حمایت از رسانه‌ها در بند چ دیده نشده و تنها صدا و سیما لحاظ شده و دغدغه عضای شورای اطلاع رسانی در این زمینه به شورای ملی منعکس شده است.
وی اظهار داشت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان سال گذشته با ۲۲ دستگاه در خصوص این بند قرارداد منعقد کرده و امسال به علت کمبود منابع تعداد دستگاه‌ها بسیار پایین است.
دبیر شورای اطلاع رسانی استان کرمان گفت: دستگاه‌های اجرایی که در شورای اطلاع رسانی حاضر می‌شوند باید روشنگری و تنویر افکار عمومی توسط آنان صورت گیرد که شورای اطلاع رسانی به سمت مسائل روز جامعه رفته و امیدواریم به سرعت دغدغه موجود نسبت پرونده بند چ صدا و سیما رفع شود.
علیزاده بیان داشت: کمیته‌ها در نشست‌های آینده شورای اطلاع رسانی پیشنهادات خود را ارائه کنند و چگونگی اطلاع رسانی و همچنین سیاست گذاری وضعیت آب و هوایی و سایر چالش‌های استان در این شورا بررسی می‌شود.
وی با اشاره به نگرش مردم نسبت به نظام و حکومت افزود: کاهش سرمایه اجتماعی به علت نداشتن اطلاع رسانی به موقع و شفاف است که در این زمینه باید از تمامی ظرفیت‌های استان استفاده کنیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: اطلاع رسانی نشدن به موقع اقدامات نظام به مردم موجب گسترش یاس در جامعه می‌شود که این امر در نشست‌های آینده شورای اطلاع رسانی استان دنبال می‌شود.
وی با اشاره به شرایط نظام و دستگاه‌های اجرایی و دشمنان بیان داشت: به بحث‌های تخلیه اطلاعاتی به صورت جدی پرداخته می‌شود و باوجود وظایف، مطبوعات و رسانه‌ها جایگاهی متفاوتی دارند.
علیزاده با بیان اینکه شناخت مطبوعات کاری دشواری نیست و روابط عمومی‌ها می‌تواند نقش ایفا کنند افزود: کمیته سه‌گانه شورای اطلاع رسانی در نشست آینده تشکیل و نقاط قوت و ضعف بررسی شود که در این راستا گام‌هایی برداریم و حرکت خوبی آغاز شده که باید دنبال شود.
"دستگاه‌های اجرایی ملی و استانی در اجرای بند (چ) ماده (۳۷) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور مبنی بر این‌که «کلیه دستگاه‌های اجرایی مشمول ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری مکلفند یک درصد از اعتبارات هزینه‌ای خود به استثنای فصول (۱)، (۴) و (۶) را طی قرارداد مشخص با صدا و سیما صرف تولید برنامه جهت فرهنگ‌سازی و آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی نمایند».
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

پرواز از مبدا و مقصد ۳۲ کشور به ایران ممنوع شد

۲۵ درصد کارکنان شرکت‌های پخش به کرونا مبتلا شدند/ مسوولان استان پتانسیل صنعت پخش استان را نشناخته‌اند/مطالبه عوارض پسماند توسط شهرداری محمل قانونی ندارد/کارشناسان دارایی سلیقه‌ای عمل می‌کنند/ عملا متولی شرکت‌های پخش مشخص نیست

رئیسی : سفر نوروزی تنها مربوط به شهر‌های دارای وضعیت آبی و زرد کرونایی است

مادر سردار شهید علی شفیعی آسمانی شد

چرا هنوز بايدن به برجام بازنگشته است؟

آرمین: شعار راهبردی اصلاح‌طلبان حل نهادینه مشکلات اقتصادی با تاکید بر تحول در سیاست خارجی باشد/ 4 گرایش در درون اصلاحات وجود دارد

مرعشی: سیاست عرصه واقعیت‌هاست/ سیاست‌مداران اصلاح‌طلب نباید هیچ‌گاه خودشان را اسیر آرمان‌های روشنفکرانشان کنند/ سیاست‌مدار کسی است که در بدترین شرایط می‌تواند راهی را برای پیشرفت کشور باز کند/ پایگاه اجتماعی لاریجانی قوی نیست

روحانی: قیمت فعلی ارز کاهش خواهد یافت / تلاش داریم با آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده، سریع‌تر قیمت ارز را به قیمت واقعی آن نزدیک کنیم / قیمت فعلی به هیچ وجه به نفع اقتصاد کشور نیست / سودجویی کاسبان تحریم، عوارض جنگ اقتصادی را تشدید کرد

۳۸ ميليارد تومان از اموال مازاد دولت در استان فروخته شد/ تمديد مهلت جذب اسناد خرانه توسط دستگاههاي اجرايي استان تا پايان ارديبهشت۱۴۰۰/ ۴۵ درصد اعتبارات تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي جذب شده است

جزئیاتی از نامه 37 صفحه‌ای خاتمی به مقام معظم رهبری

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)