کد خبر: ۴۰۰۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر این مطلب که نقش بسیج در حوزه صلح و سازش که رسالت اصلی شوراهای حل اختلاف است، بی بدیل است، تصریح کرد: بسیج می تواند در بسیاری از دعاوی و اختلافات به کمک شوراهای حل اختلاف آمده و پشتیبان محکمی برای فعالیت های این مجموعه باشد.

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: بسیج حقوقدانان در راستای توسعه فرهنگ صلح وسازش و پشتیبانی از شوراهای حل اختلاف با بهره گیری از پایگاه های مقاومت مردمی می تواند گام های بلندی بردارد.
به گزارش خبرگزاری میزان؛ یدالله موحد در آئین افتتاح کانون بسیج حقوقدانان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی شوراهای حل اختلاف کرمان افزود: هر جا که بسیج اراده ‌ و ورود کرده، استقبال شده و هنوز نیز زمینه همکاری جامعه حقوقدانان استان و بسیج وجود دارد و نمونه ها و اثرات آن در طرح های موفقی چون هر مسجد یک حقوقدان، رهایی و مواسات در مکتب حاج قاسم و قرارگاه ارشاد ‌د معاضدت قضایی قابل مشاهده است.
وی ضمن بیان این مطلب که در حاکمیت دین مبین اسلام تمامی ساختارها و رفتارهای فردی و اجتماعی ریشه در باورهای دینی و جامعه اسلامی ما دارد، اظهارداشت: شجره طیبه بسیج نیز که تبلور اعتماد حضرت امام (ره) به باورهای دینی مردم است، ریشه در تفکر عمیق دینی دارد.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با تاکید بر این مطلب که همه باور داریم که بسیج ریشه در تاریخ اسلام دارد، ادامه داد: این تفکر عمیق دینی که بسیج از آن نشات می گیرد، در تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی کارنامه بسیار درخشان و روشنی را از خود نشان داده است و‌ بر ملت شریف ایران ، مسوولان نظام و مردم منطقه و دنیا نیز پوشیده نیست که بسیج می تواند منشا یک حرکت و برکت بزرگ برای جامعه اسلامی و امت اسلامی باشد.
موحد با اشاره به اینکه تخصصی کردن حرکت های بسیجی اقدام بسیار ارزشمندی است، خاطرنشان کرد: مهمترین رسالت انبیاء عظام الهی تحقق و گسترش عدالت در جامعه بشری بوده است و نقش عدالت در تکوین، گسترش و تحقق اهداف نظام اسلامی بسیار اساسی است.
وی تاکید کرد: در ساختار حاکمیت نیز یکی ارکان اصلی حکومت اسلامی، قوه قضاییه است که مسوولیت تحقق بخشیدن به عدالت را بر عهده دارد، لذا تلفیق دانش حقوقی و تفکر بسیجی یک امر غیر قابل اجتناب است و بسیج حقوقدانان نیز مبتنی بر همین اندیشه شکل گرفته و مسیر خود را دنبال می کند.
رییس کل دادگستری استان کرمان یادآور شد: از هفته بسیج امسال برنامه ریزی ها و صحبت ها حول آزادی ۲۵ نفر بود اما با نام شهید حاج قاسم سلیمانی و مشارکت ستاد دیه، دادگستری، اداره کل زندان ها و‌مجموعه بسیج زمینه ازادی ۱۳۸ نفر فراهم شد و در جریان این اقدام در سه مرحله تاسالگرد شهادت حاج قاسم اتفاقات بسیار خوبی رخ داد.
موحد با تاکید بر اینکه امروز برای بسیج و بسیجیان یک شخصیت و مکتب الگو و آشکار با عنوان مکتب سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی وجود دارد، ادامه داد: شخصیت حاج قاسم سلیمانی در زمینه های خدامحوری، ولایت مداری، مردم محوری، عدالت گستری و مبارزه با ظلم و فساد و دفاع از مظلوم یک شخصیت نمونه، بینظیر و برجسته است.
وی ضمن اشاره به اینکه در رابطه با نفی ظلم و به زانو دراوردن ظالمان دنیا یک شاخص و الگوی بهتر از سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی وجود ندارد، گفت: بسبج با تاسی از این شخصیت ارزشمند می تواند در سطوح مختلف عدالت گستری مشارکت داشته باشد و با استفاده از ظرفیت ها و سرمایه های موجود از جمله حقوقدانان و تحصیل کردگان حوزه و دانشگاه با ساختار سازی درست و جذب حداکثری میتواند در جهت آموزش مسائل حقوقی، کاهش جرائم و دعاوی و ارشاد و معاضدت حقوقی و قضایی کارهای بزرگی را انجام دهد.
رییس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر این مطلب که نقش بسیج در حوزه صلح و سازش که رسالت اصلی شوراهای حل اختلاف است، بی بدیل است، تصریح کرد: بسیج می تواند در بسیاری از دعاوی و اختلافات به کمک شوراهای حل اختلاف امده و پشتیبان محکمی برای فعالیت های این مجموعه باشد.
موحد ادامه داد: انتظار می رود که تاسیس مرکز بسیج حقوقدانان شورای حل اختلاف مرکز استان صلح و سازش، جلب رضایت افراد در دعاوی و پرونده های مختلف اثرگذار باشد و آثار با برکت آن را با نام مقدس حاج قاسم سلیمانی در اینده شاهد باشیم.
رییس شوراهای حل اختلاف استان کرمان نیز ضمن ابراز خرسندی از راه اندازی کانون بسیج حقوقدانان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی شوراهای حل اختلاف استان کرمان، گفت: در حال حاضر یک هزار ‌و ۴۴۳ نفر در قالب ۳۱۷ شورا در استان کرمان فعالیت دارند.
مهدی تقی زاده افزود: در شهر کرمان ۲۸۰ نفر در قالب ۴۷ شورای حل اختلاف در حال ارایه خدمت به مردم می باشند.
وی یاداور شد: در حال حاضر ۱۳۰ نفر از قضات استان کرمان با شوراهای حل اختلاف استان همکاری دارند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مرعشی: سیاست عرصه واقعیت‌هاست/ سیاست‌مداران اصلاح‌طلب نباید هیچ‌گاه خودشان را اسیر آرمان‌های روشنفکرانشان کنند/ سیاست‌مدار کسی است که در بدترین شرایط می‌تواند راهی را برای پیشرفت کشور باز کند/ پایگاه اجتماعی لاریجانی قوی نیست

روحانی: قیمت فعلی ارز کاهش خواهد یافت / تلاش داریم با آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده، سریع‌تر قیمت ارز را به قیمت واقعی آن نزدیک کنیم / قیمت فعلی به هیچ وجه به نفع اقتصاد کشور نیست / سودجویی کاسبان تحریم، عوارض جنگ اقتصادی را تشدید کرد

۳۸ ميليارد تومان از اموال مازاد دولت در استان فروخته شد/ تمديد مهلت جذب اسناد خرانه توسط دستگاههاي اجرايي استان تا پايان ارديبهشت۱۴۰۰/ ۴۵ درصد اعتبارات تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي جذب شده است

جزئیاتی از نامه 37 صفحه‌ای خاتمی به مقام معظم رهبری

اختلاف وحدتی‌ها و ائتلافی‌ها در جریان اصولگرا

با ارتقا برخی بخش‌های شهرستان کرمان به شهرستان موافقم

مصونیت واکسن کرونا هفت تا هشت ماه بیشتر نیست

عطریانفر: جهانگیری هنوز به جمع‌بندی نرسیده

علم الهدی: متاسفانه زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند

پیرهادی: قالیباف گفته بنای کاندیداتوری در ⁧انتخابات ۱۴۰۰ را ندارد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)