کد خبر: ۴۰۱۰۸
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون توسعه و بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان با بیان اینکه بدترین شرایط تنش آبی در شهر کرمان وجود دارد گفت: مصرف آب در این شهر یک هزار و ۹۶ لیتر بر ثانیه است که حدود ۳۰ درصد کمبود تامین آب داریم که اگر برای آن چاره اندیشی نشود شهر کرمان بحرانی ترین منطقه این استان در تابستان سال آینده خواهد بود.

 معاون توسعه و بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان کرمان گفت: ۱۸ شهر این استان با یک میلون ۴۴۵ هزار و ۹۱۷ نفر جمعیت با توجه به کاهش شدید نزولات جوی و بارش‌ها طی پاییز و زمستان سال جاری در معرض تنش آبی قرار دارد.

به گزارش ایرنا، عباس سلطانی روز سه شنبه در نشست شورای اطلاع رسانی کرمان افزود: همچنین ۷۶۰ روستای بالای ۲۰ خانوار این استان با جمعیت ۱۳۴ هزار و ۸۳۲ نفر دسترسی به آب آشامیدنی سالم ندارند و به ۷۵۰ روستا نیز آبرسانی به صورت سیار انجام می شود.

وی تصریح کرد: شاخص بهره مندی از آب آشامیدنی روستایی در استان کرمان ۶۶.۳ درصد می رسد که این میزان در کل کشور ۷۶ درصد و نشان دهنده پایین بودن میزان دسترسی مردم روستاهای این استان به آب آشامیدنی از حد متوسط کشوری است.

معاون توسعه و بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان کرمان بیان کرد: نیاز آبی در بخش شهری این استان ۱۱ هزار و ۳۶۴ لیتر بر ثانیه است اما در حال حاضر هشت هزار و ۹۸۶ لیتر بر ثانیه، توان تولید از منابع قابل برداشت آبی را داریم که در نتیجه ۲ هزار و ۳۸۷ لیتر برثانیه کسری تراز داریم.

وی با بیان اینکه بدترین شرایط تنش آبی در شهر کرمان وجود دارد اظهار داشت: مصرف آب در این شهر یک هزار و ۹۶ لیتر بر ثانیه است که حدود ۳۰ درصد کمبود تامین آب داریم که اگر برای آن چاره اندیشی نشود شهر کرمان بحرانی ترین منطقه این استان در تابستان سال آینده خواهد بود.

سلطانی ادامه داد: برای حل مشکل میان مدت آب شهر کرمان ۱۳ حلقه چاه حفر و ۱۵ حلقه چاه نیز بازسازی شده و همچنین ساماندهی انشعابات غیرمجاز، شناسایی مشترکین پرمصرف و جداسازی آب فضای سبز ادارات از آب آشامیدنی و غیره در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: در تابستان سال گذشته تعداد روزهای پیک مصرف آب ۳۲ روز بود، اما با توجه به گرمای هوا در مرداد امسال تعداد روزهای پیک آب به ۴۷ روز رسید و مشکلاتی برای مردم بوجود آورد.

معاون توسعه و بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان کرمان تاکید کرد: کیفیت آب در بسیاری از شهرها و روستاهای این استان مطلوب نیست که با اجرای طرح های کیفی سازی و خرید و راه اندازی حذف سامانه های نصب آرسنیک کیفیت آب به سمت بهبود حرکت کرده است.

وی با اشاره به لزوم اصلاع رسانی رسانه ها در رابطه با کاهش مصرف و صرفه جویی آب تصریح کرد: کاهش آب سفره های زیرزمینی و برداشت بی رویه از منابع آبی، کاهش کیفیت آب منابع زیرزمینی، استفاده از آب آشامیدنی برای آبیاری فضای سبز شهرها، فرسودگی شبکه آب و فاضلاب و متناسب نبودن هزینه آب بها از مشترکان با خدمات ارائه شده از مهمترنی معضلات حوزه آب شهری و روستایی کرمان است.

سلطانی ادامه داد: فرهنگ سازی در اصلاح الگوی مصرف آب و استفاده از لوازم کاهنده مصرف، پرداخت به موقع هزینه آب مصرفی، تبیین مصارف آب در کولرهای آبی در تابستان و تاثیر نصب سایبان بر روی عملکرد آنها و غیره از جمله مسائلی است که باید به جامعه منتقل شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مرعشی: خاتمی در مراوده با حاکمیت تعلل کرده است/ واکنش‌های شدید از هر دو سو نیز نشان‌دهنده سازنده بودن این نامه‌نگاری است

ظرف چند روز آینده مشکل مرغ در استان حل خواهد شد

کرونای انگلیسی در استان کرمان گریبان 9 نفر را گرفته است

جهانگیری: هیچ کشوری از دوستان شفیق و نزدیک ایران و دیگران به طور رسمی از ما نفت خریداری نکرده اند/ در جلسه‌ای در حضور رهبر معظم انقلاب یکی از آقایان مدعی شده بود که فردی را می‌شناسد که می‌تواند روزانه دو میلیون بشکه نفت بفروشد/ همه فقط مدعی بودند و نتوانستند حتی یک بشکه نفت بفروشند/ در روز‌های پایان سختی‌ها هستیم

کلاس های دبیرستان زینبیه جیرفت کانکسی است/نادیده گرفتن نیازهای آموزشی دانش آموزان عشایری باعث تبعات زیادی از جمله ترک تحصیل می شود

پیش بینی کاهش دما در کرمان/در مناطق شرقی و جنوب شرق وزش باد را داریم

استان کرمان بیشترین تعداد زلزله‎ در کشور را داشت/ثبت ۳ زلزله بزرگتر از ۴ در استان‌های کرمان 

گرد و غبار در ریگان سه برابر حد مجاز/۱۳ شهروند ریگانی راهی مراکز درمانی شدند/ ۱۵۰ روستای شهرستان ریگان در محاصره شدید قرار دارند

شرکت زرین رویا از میان دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان نیرو جذب می‌کند

درآمد روستائیان کرمان رتبه 30 کشور و درآمد شهری رتبه 31 کشور است/آموزش عالی ما بهره ور نیست/کرمان در مصرف آب در کشور دومین استان بعد از خوزستان است

پربازدید ها

کدام دستگاه می‌تواند ادعا کند بحث جوانان به ما ربط ندارد؟/ اعتبار به اندازه کافی وجود دارد اما هماهنگی وجود ندارد

گرد و غبار در ریگان سه برابر حد مجاز/۱۳ شهروند ریگانی راهی مراکز درمانی شدند/ ۱۵۰ روستای شهرستان ریگان در محاصره شدید قرار دارند

پیش بینی کاهش دما در کرمان/در مناطق شرقی و جنوب شرق وزش باد را داریم

استان کرمان بیشترین تعداد زلزله‎ در کشور را داشت/ثبت ۳ زلزله بزرگتر از ۴ در استان‌های کرمان 

کشف یک تن و ۲۳۱ کیلو تریاک از بار علوفه در جیرفت

کلاس های دبیرستان زینبیه جیرفت کانکسی است/نادیده گرفتن نیازهای آموزشی دانش آموزان عشایری باعث تبعات زیادی از جمله ترک تحصیل می شود

کرونای انگلیسی در استان کرمان گریبان 9 نفر را گرفته است

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)