کد خبر: ۴۰۱۹۰
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۶
ارسال به دوستان
ذخیره
سخنگوی نهاد اجماع ساز اصلاحات:
سخنگوی نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان با بیان اینکه پنج کمیته در نهاد اجماع ساز پیش‌‎بینی شد، گفت: اعضای این کمیته‌ها بنابر رأی مجمع عمومی انتخاب شدند و تا هفته آینده اعضای هیأت رئیسه این کمیته‌ها اعلام خواهد شد.

سخنگوی نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان با بیان اینکه پنج کمیته در نهاد اجماع ساز پیش‌‎بینی شد، گفت: اعضای این کمیته‌ها بنابر رأی مجمع عمومی انتخاب شدند و تا هفته آینده اعضای هیأت رئیسه این کمیته‌ها اعلام خواهد شد.

به گزارش ایلنا آذر منصوری در تشریح مصوبات آخرین جلسه نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان،‌ اظهار کرد: چهارمین جلسه نهاد اجماع‌ساز اصلاح طلبان علیرغم فشارهای پیدا و پنهانی که در تشکیل این نهاد وجود داشته و دارد، برگزار شد و در این جلسه ضمن بحث و گفت‌وگو در خصوص چگونگی و نوع عمل به آیین نامه مصوب نهاد اجماع ساز،‌ اعضای کمیته‌های پنج گانه این نهاد با رأی مجمع عمومی انتخاب شدند.

سخنگوی نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان افزود: با توجه به مأموریت و اهدافی که این نهاد در انتخابات پیش رو و در فضای سیاسی کشور دنبال می‌کند، پنج کمیته در نهاد اجماع ساز پیش‌‎بینی شد؛ کمیته «استان‌ها» مأموریت هماهنگی بین اصلاح طلبان استان‌ها و ایجاد اجماع حداکثری بین آنها را دنبال می‌کند؛‌ کمیته «پایش و داوری» عملکرد نمایندگان فعلی اصلاح طلبان که در نهادهای انتخاباتی حضور دارند و به عنوان اصلاح طلب در موقعیت‌های اجرایی حضور دارند را بررسی، ارزیابی و داوری می‌کند؛ قطعاً‌ همه موارد به صورت شفاف اطلاع رسانی خواهد شد و همچنین وظیفه پایش و داوری عملکرد اعضا نهاد اجماع ساز نیز بر عهده این کمیته است.

وی ادامه داد: کمیته «راهبرد و برنامه ریزی» که عمده مأموریت آن تدوین سازوکارهای شفاف و دموکراتیک برای انتخاب نمایندگان در انتخابات است. کمیته «سیاسی» که مأموریت و وظیفه اصلی آن بررسی شرایط وضعیت فرهنگ سیاسی اجتماعی کشور است و به دلیل انسجام حداکثری در بین مجموعه اصلاح طلبان شکل گرفته است. کمیته «رسانه» که مأموریت سنگین پوشش رسانه‌ای این نهاد را با هماهنگی سخنگو بر عهده دارد که پر کردن خلأهای رسانه‌ای امروز باید مدنظر قرار گیرد.

منصوری بیان کرد: اعضای این کمیته‌ها بنابر رأی مجمع عمومی انتخاب شدند و تا هفته آینده اعضای هیأت رئیسه این کمیته‌ها انتخاب می‌شوند که در جلسه آینده اعلام خواهد شد.

وی در خصوص تأیید نام «نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان» توسط وزارت کشور نیز گفت: ما پیگیری‌هایی برای نام نهاد اجماع ساز انجام دادیم که نام قبلی توسط وزارت کشور معارض دانسته شد و آن را تغییر دادیم و برای احتیاط سه نام به وزارت کشور پیشنهاد دادیم که بهانه‌ای برای نام این جبهه وجود نداشته باشد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطر نشان کرد: «جبهه اصلاح طلبان»، «جبهه هماهنگی اصلاح طلبان ایران» و «جبهه اصلاحات ایران» به وزارت کشور پیشنهاد شده است و منتظر هستیم ببینیم که معارضی در وزارت کشور و کمیسیون ماده ۱۰ احزاب نداشته باشد. البته طبق قانون تشکیل جبهه به تأیید و تصویب نیاز ندارد و تنها اگر نام معارض باشد، باید نام تغییر یابد و بر مبنای قانون احزاب این نهاد تشکیل خود را به وزارت کشور اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه پیگیری‌های حقوقی برای رفع شدن موانع و فشارهای غیرقانونی درباره عملکرد این نهاد در حال انجام است، افزود: فشارهای پیدا و پنهان بر نهاد جمعی اصلاح طلبان که یک جریان سیاسی فعال، پویا و شناسنامه‌دار است، در تعارض با بحث مشارکت حداکثری و اهمیت مشارکت مردم در انتخابات است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

۱۰ پاسخ به پرسش «چرا باید رای دهیم؟»

آیا انتخابات خردادماه با قانون جدید برگزار می‌شود؟

استاندار: رفع محدودیت‌های کرونایی منوط به تغییر رنگ بندی شهرهاست/ اعمال محدودیت بستگی به مردم هر شهر دارد/ ناگزیر به برخورد سلبی شدیم

مرعشی: قرار نیست میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه ائتلافی شکل گیرد/ظریف ثبت‌نام نمی‌کند

 همه نسبت به آینده مسئولیت داریم/ باید امید را به جامعه برگرداند/ به عنوان یک کنش گر در عرصه حضور خواهم داشت/ هیچ وقت کاری نمی کنیم که جمهوری اسلامی لطمه ببیند/ حکومت «یکدست افراطی» برای کشور خطرناک است

انعقاد قرارداد میان ایران و روسیه برای خرید ۶۰ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی

واکسن اسپوتنیک وی لختی خون ایجاد نمی‌کند

مسدود شدن راه‌های ارتباطی ۳۱ روستا بر اثر طوفان شدید در ریگان

تمام مسیرهای ورودی به پردیسان قائم، آرامستان و گلزار شهدای شهر کرمان مسدود شد

طغیان رودخانه شهداد در اثر بارندگی شدید/ ۳۷ منزل دچار آبگرفتگی شدند

پربازدید ها

 همه نسبت به آینده مسئولیت داریم/ باید امید را به جامعه برگرداند/ به عنوان یک کنش گر در عرصه حضور خواهم داشت/ هیچ وقت کاری نمی کنیم که جمهوری اسلامی لطمه ببیند/ حکومت «یکدست افراطی» برای کشور خطرناک است

مرعشی: قرار نیست میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه ائتلافی شکل گیرد/ظریف ثبت‌نام نمی‌کند

با آمدن آقای رئیسی مخالف هستم/ باید به چهره های جدید راه داد

در گزارش دستگاه اطلاعاتی آمریکا درباره ایران چه نکاتی ذکر شده است؟

نحوه معرفی كانديدای انتخابات رياست‌جمهوری در «جبهه اصلاحات ايران» چگونه است؟

آیا حضور سیدحسن سطح نزاع و تنش را در انتخابات بالا می‌بُرد؟

دولت کارآمد متکی به احزاب است/ آرا صندوق، موجودی کشور در بانک‌مرکزی سیاسی است

فتوای آیت‌الله مکارم در خصوص روزه ‌گرفتن دختران ۹ ساله

سیدحسن خمینی عزادار شد

در حاشیه صحبت‌های فائزه هاشمی در کلاب هاوس

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند   ( نظر)

مرعشی: قرار نیست میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه ائتلافی شکل گیرد/ظریف ثبت‌نام نمی‌کند   ( نظر)

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت   ( نظر)