کد خبر: ۴۰۱۹۱
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس ستاد انتخابات استان خبر داد:
رییس ستاد انتخابات استان کرمان با اشاره به اینکه قریب به 45 هزار نیروی انسانی امر برگزاری انتخابات 1400 را در استان کرمان انجام می دهند، تصریح کرد: 118 روز دیگر به انتخابات مانده و ستاد انتخابات کشور برای استان کرمان حدود 3015 شعبه اخذ رای برای برگزاری انتخابات در نظر گرفته که فراتر از تعداد شعبی است که در انتخابات مجلس در اسفند 98 داشتیم.

رییس ستاد انتخابات استان کرمان با اشاره به اینکه قریب به 45 هزار نیروی انسانی امر برگزاری انتخابات 1400 را در استان کرمان انجام می دهند، تصریح کرد: 118 روز دیگر به انتخابات مانده و ستاد انتخابات کشور برای استان کرمان حدود 3015 شعبه اخذ رای برای برگزاری انتخابات در نظر گرفته که فراتر از تعداد شعبی است که در انتخابات مجلس در اسفند 98 داشتیم.

محمدصادق بصیری شامگاه دوشنبه 11 اسفندماه در گفت‌وگوی ویژه خبری با اشاره به اینکه تجربه خوبی در انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال 98 داشتیم، اظهار کرد: استان کرمان در برگزاری این انتخابات امتحان خوبی پس داد و انتخابات هماهنگ، سالم و با مشارکت بیش از میانگین کشوری برگزار شد.

وی با بیان اینکه امیدواریم انتخابات 1400 ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا نیز به خوبی برگزار شود، افزود: اهمیت انتخابات پیش روز بیشتر و با حساسیت بالاتری است و باید همه کسانی که مسئولیت کار را به عهده دارند منسجم و با برنامه ریزی بیشتر کار را انجام بدهند.

بصیری با اشاره به اینکه قریب به 45 هزار نیروی انسانی امر برگزاری انتخابات 1400 را در استان کرمان انجام می دهند، تصریح کرد: 118 روز دیگر به انتخابات مانده و ستاد انتخابات کشور برای استان کرمان حدود 3015 شعبه اخذ رای برای برگزاری انتخابات در نظر گرفته که فراتر از تعداد شعبی است که در انتخابات مجلس در اسفند 98 داشتیم.

معاون استاندار کرمان با اشاره به اینکه به دلیل شرایط کرونایی، تعدادی از شعب اضافه شده است، بیان کرد: 3015 صندوق اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری و 4267 برای انتخابات شوراها در نظر گرفته شده که در مجموع 7282 صندوق رای را شامل می شود اما هنوز دقیقا تعداد صندوق‌ها مشخص نیست.

وی با اشاره به اینکه 18 اسفندماه جاری آغاز روند انتخابات را خواهیم داشت، گفت: 84 شهر و 2500 روستا در استان کرمان داریم که انتخابات شوراها را برگزار می‌کنند و انتظار داریم مردم استان کرمان وظیفه شرعی و الهی خود را در انتخابات انجام دهند.

بصیری تصریح کرد: انتخابات شوراهای شهر پنج، هفت، 9، 11، 13 و 15 نفره است و تعداد اعضایی که وارد شورا می شوند، بستگی به تعداد جمعیت دارد و در روستاها شوراها سه و پنج نفره است که روستاهای با جمعیت تا 1500 نفر سه نفره و بیش از آن پنج نفره است.

وی با اشاره به اینکه شورای شهر کرمان 11 نفره است، افزود: شورا شهر 9 نفره در استان از نظر جمعیتی نداریم و شورای شهرهای بم، جیرفت، رفسنجان، زرند، سیرجان، شهربابک و کهنوج هفت نفره و مابقی شهرها شورای پنج نفره خواهند داشت.

رییس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: انتخابات سنگینی را پیش رو داریم و به خاطر کرونا باید کاملا زیرساخت‌های فنی و الکترونیک فراهم شود و حتی المقدور انتخابات به صورت الکترونیکی صورت بگیرد و باید ساختارها و آموزش های لازم فراهم شود که کارها نیز آغاز و در چهار سطح آموزش برای مجریان انتخابات تدارک دیده شده است.

وی با اشاره به اینکه از 18 اسفند تا 28 خرداد 1400، 30 فرآیند انتخابات خواهیم داشت، تصریح کرد: ثبت نام داوطلبان شورای شهر از 20 اسفندماه جاری ساعت 8 صبح آغاز می شود و تا ساعت 16 روز 26 اسفندماه به مدت هفت روز در محل فرمانداری های تابعه صورت می گیرد.

بصیری تصریح کرد: ثبت نام داوطلبان نامزدی در انتخابات شوراهای روستا نیز از 16 فروردین تا 22 فروردین 1400 به مدت هفت روز در بخشداری های تابعه اتفاق می افتد و در مورد طیره های عشایری هنوز ابلاغی صورت نگرفته است.

وی بیان کرد: ماده 30 قانون انتخابات شرایط داوطلبان شوراهای شهر و روستا را اعلام کرده که برخی از این شرایط برای هر دو حوزه شهر و روستا یکسان و برخی شرایط متفاوت است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان گفت: داوطلبان شرکت در انتخابات شورای شهر تا 25 اسفندماه جاری مهلت دارند برای دریافت گواهی عدم سوءپیشینه اقدام کنند و نامزدهای شورای روستا تا 21 فروردین 1400 مهلت دارند.

وی افزود: کسانی که نامزد انتخابات شوراهای شهر و روستا هستند، باید استعفای خود از مسئولیت کنونی را تا روز ثبت نام تسلیم کرده باشند و برای ثبت نام، مدرک پذیرش استعفاء باید باشد.

بصیری اظهار کرد: برای نظارت بر انتخابات شوراها در استان کرمان، آقایان غضنفرآبادی، حسن پور و شکراللهی از نمایندگان مجلس، انتخاب شده اند.

وی با اشاره به شرایط ویژه کرونا تصریح کرد: طرح هوشمند جامع کرونا را با توجه به رنگ بندی در زمان‌های مختلف داریم اما نمی‌دانیم در تاریخ برگزاری انتخابات چه وضعیتی خواهیم داشت لذا تمهیداتی پیش بینی شده و امیدواریم انتخابات با کمترین مشکلی برگزار شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

۱۰ پاسخ به پرسش «چرا باید رای دهیم؟»

آیا انتخابات خردادماه با قانون جدید برگزار می‌شود؟

استاندار: رفع محدودیت‌های کرونایی منوط به تغییر رنگ بندی شهرهاست/ اعمال محدودیت بستگی به مردم هر شهر دارد/ ناگزیر به برخورد سلبی شدیم

مرعشی: قرار نیست میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه ائتلافی شکل گیرد/ظریف ثبت‌نام نمی‌کند

 همه نسبت به آینده مسئولیت داریم/ باید امید را به جامعه برگرداند/ به عنوان یک کنش گر در عرصه حضور خواهم داشت/ هیچ وقت کاری نمی کنیم که جمهوری اسلامی لطمه ببیند/ حکومت «یکدست افراطی» برای کشور خطرناک است

انعقاد قرارداد میان ایران و روسیه برای خرید ۶۰ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی

واکسن اسپوتنیک وی لختی خون ایجاد نمی‌کند

مسدود شدن راه‌های ارتباطی ۳۱ روستا بر اثر طوفان شدید در ریگان

تمام مسیرهای ورودی به پردیسان قائم، آرامستان و گلزار شهدای شهر کرمان مسدود شد

طغیان رودخانه شهداد در اثر بارندگی شدید/ ۳۷ منزل دچار آبگرفتگی شدند

پربازدید ها

 همه نسبت به آینده مسئولیت داریم/ باید امید را به جامعه برگرداند/ به عنوان یک کنش گر در عرصه حضور خواهم داشت/ هیچ وقت کاری نمی کنیم که جمهوری اسلامی لطمه ببیند/ حکومت «یکدست افراطی» برای کشور خطرناک است

مرعشی: قرار نیست میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه ائتلافی شکل گیرد/ظریف ثبت‌نام نمی‌کند

با آمدن آقای رئیسی مخالف هستم/ باید به چهره های جدید راه داد

در گزارش دستگاه اطلاعاتی آمریکا درباره ایران چه نکاتی ذکر شده است؟

نحوه معرفی كانديدای انتخابات رياست‌جمهوری در «جبهه اصلاحات ايران» چگونه است؟

آیا حضور سیدحسن سطح نزاع و تنش را در انتخابات بالا می‌بُرد؟

دولت کارآمد متکی به احزاب است/ آرا صندوق، موجودی کشور در بانک‌مرکزی سیاسی است

فتوای آیت‌الله مکارم در خصوص روزه ‌گرفتن دختران ۹ ساله

سیدحسن خمینی عزادار شد

در حاشیه صحبت‌های فائزه هاشمی در کلاب هاوس

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند   ( نظر)

مرعشی: قرار نیست میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه ائتلافی شکل گیرد/ظریف ثبت‌نام نمی‌کند   ( نظر)

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت   ( نظر)