کد خبر: ۴۰۱۹۲
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵
ارسال به دوستان
ذخیره
در هفته منابع طبیعی؛
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از آغاز عملیات اجرایی و بهره برداری ۵۷ طرح منابع طبیعی و آبخیزداری در هفته منابع طبیعی خبر داد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از آغاز عملیات اجرایی و بهره برداری ۵۷ طرح منابع طبیعی و آبخیزداری در هفته منابع طبیعی خبر داد.

به گزارش ایرنا؛ حمزه احمدی روز سه شنبه اعتبار این طرح ها را ۹۰  میلیارد و ۹۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی این طرح ها به بهره برداری یا عملیات اجرایی آنان آغاز می شود.

وی از بهره برداری ۴۰ طرح و آغاز عملیات اجرایی ۱۷ طرح به مناسبت هفته منابع طبیعی در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان خبر داد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان اظهار داشت: با بهره برداری این طرح ها بیش از سه هزار خانوار در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان از مزایای این طرح‌ها بهره‌مند و زمینه اشتغال برای ۶۷۷ نفر نیز فراهم می‌شود.

وی عملیات مکانیکی آبخیزداری شامل بندهای سنگی، ملاتی و خاکی، طرح ‌های بیومکانیکی شامل احداث هلالی آبگیر توام با بذرکاری، تغذیه سفره‌های آب زیر زمینی، آبدهی چاه ها، قنوات و احیای عرصه‌های منابع طبیعی نظیر جنگل‌ها و مراتع را از جمله طرح های هفته منابع طبیعی جنوب کرمان اعلام کرد.

وی نهال‌کاری همراه با آبیاری و مراقبت را از دیگر طرح های هفته منابع طبیعی در منطقه جنوب کرمان برشمرد وهدف از اجرای این طرح را کنترل سیلاب‌های مخرب دانست.

وی بر لزوم همکاری و تعامل بیش از پیش مردم و مسئولان هفت شهرستان جنوبی با مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری تاکید کرد و گفت: امیدواریم با اجرای این طرح‌ها بتوانیم گام بلندی برای ارتقای سطح منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه برداریم تا به اهداف سازمانی مورد نظر دست یابیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان به روزشمار برنامه های هفته منابع طبیعی در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان اشاره کرد و گفت:۱۵ تا ۲۲ اسفندماه هر سال به نام هفته منابع طبیعی و آبخیزداری نام گذاری شده است.

وی منابع طبیعی، درختکاری و توسعه پوشش گیاهی را اولین برنامه کاری هفته منابع طبیعی در روز جمعه ۱۵ اسفندماه سال جاری برشمرد و منابع طبیعی و آبخیزداری و آبخوانداری(شنبه)، منابع طبیعی و فرهنگ و رسانه(یکشنبه)، منابع طبیعی و حفاظت و قانون(دوشنبه) را از جمله برنامه های این هفته دانست.

احمدی منابع طبیعی و آموزه های دینی(سه شنبه)، منابع طبیعی و آموزش و پژوهش(چهارشنبه)، منابع طبیعی و خانواده و مسئولیت اجتماعی(پنجشنبه) را از دیگر برنامه های روز شمار هفته منابع طبیعی دانست و آخرین برنامه این هفته را روز شهدا، منابع طبیعی و ایثار و شهادت در روز جمعه۲۲ اسفند ماه سال جاری اعلام کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان شعار امسال هفته منابع طبیعی را همه با هم، جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی عنوان کرد  ,هفته منابع طبیعی را فرصتی مناسب برای استفاده از توان و پتانسیل دستگاه‌های اجرایی برای فرهنگ‌سازی در زمینه نگهداری از سرمایه‌های طبیعی دانست و بر نهادینه شدن این فرهنگ در نسل جوان تاکید کرد.

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، یک سوم پهناورترین استان کشور را با هفت شهرستان و جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

قوت گرفتن نیامدن رئیسی و آمدن قالیباف

جبهه اصلاحات کرمان از نامزدهای شورای شهر که علاقمند به حضور در لیست این جبهه هستند دعوت به عمل آورد

محسن هاشمی روز شنبه به جمع بندی می‌رسد

صادقی:نامزد جبهه اصلاحات فقط از میان اصلاح‌طلبان انتخاب می‌شود

ستاد‌های اصلاح طلبان کی و چگونه تشکیل می‌شود؟

26 سال است که تاوان اتفاقات دوم خرداد را می‌دهیم/ امسال مانند سال 76 در پیچ تاریخ قرار گرفته‌ایم/ مشکلات امروزه جامعه از انقلاب نیست، از انتخاب بد است/ انتخاب امسال ما باید ظهور ساز باشد/ اگر رئیسی به انتخابات نیاید مردم ایشان را نخواهند بخشید

روحانی: همه جناح‌ها و گروه‌ها باید در انتخابات شرکت داشته باشند/ دولت یازدهم و دوازدهم در سخت‌ترین شرایط تاریخ ایران حداقل در یک قرن گذشته حتی در جنگ جهانی اول و دوم بود

نرخ مشارکت و نتیجه سبد رای کاندیداها احتمالا چقدر خواهد بود؟

علی مطهری پس از ثبت نام: همه باید حرف خود را بزنند خط قرمز آشوب و بلواست

برخی از نامزد‌های ریاست جمهوری حرف‌های دشمن را تکرار می‌کنند/ این حرف‌ها توسط افرادی مطرح می‌شود که بار‌ها از مردم رای گرفته اند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)