کد خبر: ۴۰۲۲۱
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون وزیر ورزش و جوانان در کرمان عنوان کرد:
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: در ستاد ساماندهی امور جوانان، سرجمع اتفاقی که می‌خواهیم نیفتاده و شاهد مهاجرت جوانان، حاشیه نشینی و ... هستیم درحالی که نباید اجازه بدهیم کار به اینجا برسد و باید قبل از این با ایجاد شغل در روستا از مهاجرت جلوگیری می کردیم.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: در ستاد ساماندهی امور جوانان، سرجمع اتفاقی که می‌خواهیم نیفتاده و شاهد مهاجرت جوانان، حاشیه نشینی و ... هستیم درحالی که نباید اجازه بدهیم کار به اینجا برسد و باید قبل از این با ایجاد شغل در روستا از مهاجرت جلوگیری می کردیم.

محمدمهدی تندگویان امروز 14 اسفندماه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان کرمان با محورت هویت دینی و ملی اظهار کرد: کرمان تنها استانی است که تاکنون دو مرتبه در ستاد ساماندهی جوانان آن شرکت کرده ام که این فرصت کم پیش می آید.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از چهار بار به کرمان سفر داشته ام،افزود: کرمان برای فرزندان شهدا مامنی است و نمی شود نیاییم. عموی ما اینجا دفن شده و دلتنگ که می‌شویم برای درد دل می‌آییم و کرمان برای ما خاطرات به یاد ماندنیِ شیرین و غمگین دارد.

تندگویان در ادامه تصریح کرد: اگر توجه اساسی به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی داشته باشیم، می‌بینیم اگر روال و اتفاقی که در کشور افتاده و درست بوده و همه چیز بدون مشکل اجرا می‌شد، نیازی به تولید بیانیه نیست اما وقتی بحث گام دوم مطرح می‌شود، در کنار تعریف ریل‌گذاری، سیاست گذاری و مشخص کردن چشم انداز، حتما نیاز به نگرش به ماقبل و تصحیح موضوعاتی است که ممکن است اشتباه انجام شده باشد.

معاون وزیر ورزش بیان کرد: این دیدگاه تحول‌گرا و آینده‌نگر است، بنابراین وظیفه همه نهادهاست که در مدل اجرا، عملیات و ارتباط با مدل حاکمیت همه روند اقدامات بررسی شود و با توجه به سیاست گذاری بیانیه، اصلاح ساختار، اصلاح فرآیند و هم افزایی صورت بگیرد.

وی افزود: یکی از مشکلات کشور این است وقتی یک دستگاه وارد موضوع می‌شود، بقیه از خود رفع مسئولیت می کنند در حالی که دستور مقام معظم رهبری لازم الاجرا برای تمام نهادهاست و موضوعات مطرح شده در حوزه عملکرد اجرایی نهادی مانند ما نیست و بسیاری از نهادها باید ورود و راهکار داشته باشند تا در راستای بیانیه پایش عملیاتی داشته باشیم.

تندگویان با اشاره به اینکه تدوین سند جامع اجرایی کار در رابطه با بیانیه گام دوم را در دستور کار داریم، گفت: اگر خروجی جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در استان به رفع یک آسیب و یک اتفاق جدید کمک کند، استاندار وقت می‌گذارد.

وی افزود: کدام دستگاه می‌تواند ادعا کند بحث جوانان به ما ربط ندارد؟ اشتغال، ازدواج، طلاق، فرهنگ، اعتیاد، نزاع، خودکشی و در مجموعبیش از 90 درصد مسائل استان به جوانان ربط دارد و هر کدام از دستگاه ها باید دغدغه مند در ستاد حاضر شده و ما باید هماهنگی و بهترین یاری در سیاست گذاری کلان را بدهیم.

معاون وزیر ورزش با اشاره به اینکه اعتبار به اندازه کافی وجود دارد اما هماهنگی وجود ندارد و شاهد پرت منابع هستیم، گفت: امسال برای نخستین بار بعد از 25 سال آمار ثبت ازدواج در کشور پنج درصد افزایش پیدا کرده و کرمان استان سوم در این زمینه است و هشت درصد افزایش ثبت ازدواج در 9 ماهه امسال مربوطبه کرمان است که اتفاق خوبی است.

وی اظهارکرد: در ستاد ساماندهی امور جوانان، سرجمع اتفاقی که می‌خواهیم نیفتاده و شاهد مهاجرت جوانان، حاشیه نشینی و ... هستیم درحالی که نباید اجازه بدهیم کار به اینجا برسد و باید قبل از این با ایجاد شغل در روستا از مهاجرت جلوگیری می کردیم.

تندگویان تصریح کرد: باید همه دستگاه‌ها دغدغه‌مند با طرح و ایده وارد جلسات شوند و اتفاق مثبت این است که جوانان استان که فرصت هستند، تبدیل به تهدید نشوند.

وی با اشاره به تشکل های جوانان استان ها بیان کرد: در هیچ کدام از اغتشاشات چند سال اخیر یک نفر از مجموعه تشکل‌های ما حضور نداشته و نشان می‌دهد وقتی جوان در پایگاه و جایگاهی حضور یابد که بحث‌های مختلف دارد و شانیت او رعایت شود، در این مباحث وارد نمی‌شود.

معاون امور جوانان وزارت ورزش گفت: اعضای تشکل‌ها و سمن‌های جوانان در حوزه آسیب ها و اشتغال کار می‌کنند و برای حضور هدفمند جوانان، دوره برگزار می‌کنیم و تکلیف جوانان حاضر در ستاد مشخص است.

وی خطاب به مدیران با اشاره به اینکه باید همانطور که در خانه با جوانان خود برخورد می‌کنیم، با جوانان استان برخورد کنیم، گفت: ثبت تشکل‌های دارای طرح در استان کرمان با مشکل مواجه است و درخواست داریم هرچه زودتر این مشکل رفع شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

۱۰ پاسخ به پرسش «چرا باید رای دهیم؟»

آیا انتخابات خردادماه با قانون جدید برگزار می‌شود؟

استاندار: رفع محدودیت‌های کرونایی منوط به تغییر رنگ بندی شهرهاست/ اعمال محدودیت بستگی به مردم هر شهر دارد/ ناگزیر به برخورد سلبی شدیم

مرعشی: قرار نیست میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه ائتلافی شکل گیرد/ظریف ثبت‌نام نمی‌کند

 همه نسبت به آینده مسئولیت داریم/ باید امید را به جامعه برگرداند/ به عنوان یک کنش گر در عرصه حضور خواهم داشت/ هیچ وقت کاری نمی کنیم که جمهوری اسلامی لطمه ببیند/ حکومت «یکدست افراطی» برای کشور خطرناک است

انعقاد قرارداد میان ایران و روسیه برای خرید ۶۰ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی

واکسن اسپوتنیک وی لختی خون ایجاد نمی‌کند

مسدود شدن راه‌های ارتباطی ۳۱ روستا بر اثر طوفان شدید در ریگان

تمام مسیرهای ورودی به پردیسان قائم، آرامستان و گلزار شهدای شهر کرمان مسدود شد

طغیان رودخانه شهداد در اثر بارندگی شدید/ ۳۷ منزل دچار آبگرفتگی شدند

پربازدید ها

۴۶۲ هزار و ۶۴۲ دز مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور است/۳۰۴ بیمار در کشور طی ۲۴ ساعته گذشته بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند

مسدود شدن راه‌های ارتباطی ۳۱ روستا بر اثر طوفان شدید در ریگان

طغیان رودخانه شهداد در اثر بارندگی شدید/ ۳۷ منزل دچار آبگرفتگی شدند

واکسن اسپوتنیک وی لختی خون ایجاد نمی‌کند

تمام مسیرهای ورودی به پردیسان قائم، آرامستان و گلزار شهدای شهر کرمان مسدود شد

کشف ۵۲ تن سیمان قاچاق در استان کرمان

میزان اثر بخشی واکسن کرونای مدرنا

انعقاد قرارداد میان ایران و روسیه برای خرید ۶۰ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند   ( نظر)

مرعشی: قرار نیست میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه ائتلافی شکل گیرد/ظریف ثبت‌نام نمی‌کند   ( نظر)

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت   ( نظر)