کد خبر: ۴۰۳۳۰
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۸
ارسال به دوستان
ذخیره
سخنگوی حزب اعتماد ملی گفت: در صورتی که آیت‌الله حسن خمینی وارد صحنه انتخابات شود، قاعدتاً شور و هیجان در انتخابات ایجاد خواهد شد و سطح رقابت افزایش پیدا خواهد کرد و مشارکت حداکثری را شاهد خواهیم بود.

سخنگوی حزب اعتماد ملی گفت: در صورتی که آیت‌الله حسن خمینی وارد صحنه انتخابات شود، قاعدتاً شور و هیجان در انتخابات ایجاد خواهد شد و سطح رقابت افزایش پیدا خواهد کرد و مشارکت حداکثری را شاهد خواهیم بود.

به گزارش ایلنا اسماعیل گرامی مقدم در خصوص آخرین فعالیت‌های اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، اظهار کرد: جبهه اصلاحات ایران یک نهاد اجماع ساز برای همه گروه‌هاست و ائتلاف بزرگی است که باید غنیمت شمرده شود. اصلاح‌طلبان در صدد هستند که در انتخابات ۱۴۰۰ به صورت واحد شرکت کنند و از چند صدایی جلوگیری کنند تا بتوانند در مقابل رقیب به پیروزی دست پیدا کنند.

وی افزود: مشکلات زیادی پیش روی جریان اصلاحات وجود دارد از جمله اینکه نامزدهای اصلی اصلاح طلبان ممکن است در انتخابات توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شوند که این موضوع ضربه و خسارت بزرگی هم برای کشور و هم برای جبهه اصلاحات در پی خواهد داشت.

این عضو جبهه اصلاحات ایران گفت: در حال حاضر جبهه اصلاحات در حال بازسازی است و ماشین انتخابات خود در استانها را فعال کرده است و با کارگروه‌هایی که تشکیل داده است در حال تدارک انتخابات است؛ اما آن چیزی که بیشتر یک نوع بی‌عدالتی را بین دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا تقویت کرده این است که اصلاح طلبان مردد هستند که با چه نامزدی وارد صحنه انتخابات شوند چون شورای نگهبان همواره به ویژه در انتخابات مجلس سد راه اصلاح طلبان بوده است در صورتی که اصولگرایان با فراغ بال به دنبال فعالیت‌های انتخاباتی هستند به این دلیل که نامزدهای آنان توسط شورای نگهبان تایید خواهد شد.

گرامی مقدم گفت: بنابراین در حال حاضر ضمن اینکه احزاب در درون خود فعالیت می‌کنند، مجموعه فعالیت‌های آنها نیز در جبهه اصلاح طلبان متبلور شده است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در خصوص کاندیداتوری سید حسن خمینی نیز بیان کرد: آیت الله حسن خمینی به لحاظ سواد مذهبی طبق تایید بسیاری از علما و مراجع تقلید از مجتهدین مسلم در حوزه است. به لحاظ داشتن سواد سیاسی نیز تخصص دارند به گونه‌ای که آیت الله هاشمی رفسنجانی به ایشان لقب فیلسوف داده بودند؛ از منظری دیگر ایشان منتسب به خاندان امام است و مردم نیز برای امام احترام خاصی قائل هستند ضمن اینکه چهره‌ای بی‌حاشیه بوده و هستند.

گرامی مقدم اضافه کرد: بنابراین با توجه به عدم بی‌اعتمادی که در جامعه وجود دارد در صورتی که ایشان وارد صحنه انتخابات شود، قاعدتاً شور و هیجان در انتخابات ایجاد خواهد شد و سطح رقابت افزایش پیدا خواهد کرد و مشارکت حداکثری را شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: به همین جهت حتماً اصلاح‌طلبان از حضور آیت الله حسن خمینی استقبال خواهند کرد و اصلاح طلبان روی ایشان اجماع خواهند داشت.

وی در خصوص اظهارات اخیر سخنگوی شورای نگهبان درباره حضور نظامیان در انتخابات نیز بیان کرد: این اولین بار نیست که آقای کدخدایی قانون را زیر پا می‌گذارد؛ اتفاقاً قانون اساسی ما صراحت دارد که رئیس جمهور از میان رجال سیاسی انتخاب شود نه رجال نظامی. فرد نظامی پس از استعفا از فرماندهی پادگان یا یگان نظامی، همچنان فردی نظامی است. به عنوان مثال نظامیانی که اخیراً برای شرکت در انتخابات استعفا داده‌اند، کارکرد سیاسی و سابقه سیاسی ندارند و اساساً رجال نظامی هستند.

سخنگوی حزب اعتماد ملی افزود: ممنوعیت ورود نظامیان به عرصه سیاست علاوه بر وصیت حضرت امام، یک مسئله قانونی است. آقای کدخدایی پاسخ بدهند آیا در قانون تصریح شده که نظامیان می‌توانند رئیس جمهور بشوند یا خیر؟ اگر امروز واژه‌ها در قانون اساسی تعریف دیگری پیدا کرده است بحثی دیگر است اما آنچه که ما از مرّ قانون استنباط می‌کنیم، این است که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید رجال سیاسی باشند و این موضوعی روشن است.

وی درباره برخی گمانه زنی ها از کاندیداتوری حجت الاسلام ابراهیم رئیسی در انتخابات نیز گفت: آقای رئیسی از شخصیت‌های قضایی بودند و از زمانی که در رأس قوه قضاییه حضور یافتند، تمام تلاششان این بوده است که با تمام تبعیض‌ها و فساد‌ها مبارزه کنند. وی به عنوان کسی که در دوره قبل نیز نامزد بوده اما رأی نیاورده است توسط دیگران مطرح می‌شود اما هنوز اطلاع قطعی برای حضور در انتخابات وجود ندارد.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی ادامه داد: آقای رئیسی قطعاً برنامه‌هایی برای قوه قضاییه دارند؛ آیا حاضر خواهند شد که این قوه و برنامه‌های آن را فعلاً کنار بگذارد و نامزده ریاست جمهوری شود یا خیر؟

گرامی مقدم در پایان تأکید کرد: نکته‌ای که حائز اهمیت است این است که اساساً چه تفاوتی بین دو قوه وجود دارد؛ اگر هدف خدمت باشد هر فردی در هر جایگاهی می‌تواند خدمت کند اما در مجموع کاندیداتوری آقای رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایرادی ندارد و وی مجدداً می‌تواند به عنوان نامزد اصولگرایان مطرح شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

۱۰ پاسخ به پرسش «چرا باید رای دهیم؟»

آیا انتخابات خردادماه با قانون جدید برگزار می‌شود؟

استاندار: رفع محدودیت‌های کرونایی منوط به تغییر رنگ بندی شهرهاست/ اعمال محدودیت بستگی به مردم هر شهر دارد/ ناگزیر به برخورد سلبی شدیم

مرعشی: قرار نیست میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه ائتلافی شکل گیرد/ظریف ثبت‌نام نمی‌کند

 همه نسبت به آینده مسئولیت داریم/ باید امید را به جامعه برگرداند/ به عنوان یک کنش گر در عرصه حضور خواهم داشت/ هیچ وقت کاری نمی کنیم که جمهوری اسلامی لطمه ببیند/ حکومت «یکدست افراطی» برای کشور خطرناک است

انعقاد قرارداد میان ایران و روسیه برای خرید ۶۰ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی

واکسن اسپوتنیک وی لختی خون ایجاد نمی‌کند

مسدود شدن راه‌های ارتباطی ۳۱ روستا بر اثر طوفان شدید در ریگان

تمام مسیرهای ورودی به پردیسان قائم، آرامستان و گلزار شهدای شهر کرمان مسدود شد

طغیان رودخانه شهداد در اثر بارندگی شدید/ ۳۷ منزل دچار آبگرفتگی شدند

پربازدید ها

 همه نسبت به آینده مسئولیت داریم/ باید امید را به جامعه برگرداند/ به عنوان یک کنش گر در عرصه حضور خواهم داشت/ هیچ وقت کاری نمی کنیم که جمهوری اسلامی لطمه ببیند/ حکومت «یکدست افراطی» برای کشور خطرناک است

مرعشی: قرار نیست میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه ائتلافی شکل گیرد/ظریف ثبت‌نام نمی‌کند

با آمدن آقای رئیسی مخالف هستم/ باید به چهره های جدید راه داد

در گزارش دستگاه اطلاعاتی آمریکا درباره ایران چه نکاتی ذکر شده است؟

نحوه معرفی كانديدای انتخابات رياست‌جمهوری در «جبهه اصلاحات ايران» چگونه است؟

دولت کارآمد متکی به احزاب است/ آرا صندوق، موجودی کشور در بانک‌مرکزی سیاسی است

آیا حضور سیدحسن سطح نزاع و تنش را در انتخابات بالا می‌بُرد؟

فتوای آیت‌الله مکارم در خصوص روزه ‌گرفتن دختران ۹ ساله

سیدحسن خمینی عزادار شد

در حاشیه صحبت‌های فائزه هاشمی در کلاب هاوس

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند   ( نظر)

مرعشی: قرار نیست میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه ائتلافی شکل گیرد/ظریف ثبت‌نام نمی‌کند   ( نظر)

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت   ( نظر)