کد خبر: ۴۰۳۳۳
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۷
ارسال به دوستان
ذخیره
دبیر کل حزب اراده ملت گفت: در ایران هرچقدر افراد در سیاست بی‌نام و بی‌سابقه باشند، راه بازتری برای انتخابات در پیش خواهند داشت یعنی کسانی که تجربه، کارنامه فعالیت سیاسی دارند، معمولاً در معرض سوء ظن و بدبینی قرار می‌گیرد.

دبیر کل حزب اراده ملت گفت: در ایران هرچقدر افراد در سیاست بی‌نام و بی‌سابقه باشند، راه بازتری برای انتخابات در پیش خواهند داشت یعنی کسانی که تجربه، کارنامه فعالیت سیاسی دارند، معمولاً در معرض سوء ظن و بدبینی قرار می‌گیرد.

احمد حکیمی پور در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص آخرین فعالیت‌های حزب اراده ملت ایران برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، اظهار کرد: ما کاندیدای حزبی نداریم از میان نامزدهایی که به مرحله آخر می رسند، بررسی خواهیم کرد تا ببینیم چه شخصی قابلیت و صلاحیت اداره کشور را دارد و از آن حمایت خواهیم کرد.

دبیر کل حزب اراده ملت ایران افزود: اکثر فعالیت‌های ما برای انتخابات شوراهاست و برای انتخابات ریاست جمهوری منتظر هستیم تا ببینیم چه کسانی ثبت نام و توسط شورای نگهبان تأیید صلاحیت می‌شوند. در مجموع حزب اراده ملت به صورت مجزا کاندیدای خاصی مدنظر ندارد.

وی بیان کرد: حدود ۷۰ درصد اشخاصی که در انتخابات شرکت می‌کنند در روزهای آخر اخبار انتخابات را دنبال می‌کنند یعنی میزان مشارکت مردم در انتخابات لحظات پایانی مشخص می‌شود. امروز هیچ موضوعی قطعی و قابل ارزیابی نیست اما فضای پرشوری را نیز شاهد نیستیم بنابراین باید منتظر ثبت‌نام‌ها باشیم تا ببینیم شور و نشاط به چه میزانی خواهد بود.

حکیمی پور با بیان اینکه متأسفانه فرایند سیاسی در کشور ناقص است و به نهادهای مدنی و سیاسی میدان داده نمی‌شود، اظهار کرد: مسیر انتخابات که باید از مجرای احزاب بگذرد، از این مسیر عبور نمی‌کند و این موضوع موجب شده است که تکلیف احزاب معلوم نباشد. در سایر کشورها فعالیت‌های انتخاباتی چندین ماه قبل از انتخابات آغاز می‌شود اما در ایران همه چیز در ابهام است و این موضوع در مشارکت مردم تاثیر گذار خواهد بود.

وی گفت: زمانی که صحبت از شور انتخاباتی و حضور پرشور مردم می‌شود، سخنگوی شورای نگهبان می‌گوید ما وظیفه‌ای برای ایجاد شور انتخاباتی و مشارکت مردم در انتخابات نداریم در صورتی که در عدم تمایل مردم برای شرکت در انتخابات نقش دارند و با عملکردشان می‌توانند انگیزه مردم را از بین ببرد. بنابراین نقش نهادهای نظارتی مانند شورای نگهبان در ایجاد انگیزه برای حضور مردم در انتخابات باید کارشناسی شود چون عملکرد این نهاد‌ها در سال‌های اخیر موجب کاهش حضور مردم شده است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه در خصوص حضور نظامیان در انتخابات نیز گفت: به نظر من نظر امام خمینی درباره حضور نظامیان در دولت کاملاً روشن است و هیچ گونه ابهامی ندارد.

دبیرکل حزب اراده ملت تأکید کرد: از نظر قانون باید بی‌طرفی رعایت شود؛ «رجل سیاسی» و «فعالیت سیاسی» در قانون تعریف شده است که همه این موضوعات باید سنجیده شود و به گونه‌ای نباشد که شخصی که سال‌های سال در سیاست فعالیت داشته است، رد صلاحیت شود و اشخاصی که هیچگونه فعالیت سیاسی نداشته‌اند، تأیید صلاحیت شوند.

وی تأکید کرد: در ایران هرچقدر افراد در سیاست بی نام و بی‌سابقه باشند، راه بازتری برای انتخابات در پیش خواهند داشت یعنی کسانی که تجربه، کارنامه فعالیت سیاسی دارند، معمولاً در معرض سوء ظن و بدبینی قرار می‌گیرند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در خصوص کاندیداتوری محمد جواد ظریف و سید حسن خمینی نیز اظهار کرد: هر یک از این اشخاص در انتخابات حضور یابند برای ما تفاوتی ندارد، نگاه ما به اطلاعیه شورای نگهبان پس از تأیید صلاحیت‌هاست. در کشوری که آقای هاشمی رفسنجانی رد صلاحیت می‌شود، هر چیزی امکان پذیر است چون در سیاست همه چیز ممکن است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

۱۰ پاسخ به پرسش «چرا باید رای دهیم؟»

آیا انتخابات خردادماه با قانون جدید برگزار می‌شود؟

استاندار: رفع محدودیت‌های کرونایی منوط به تغییر رنگ بندی شهرهاست/ اعمال محدودیت بستگی به مردم هر شهر دارد/ ناگزیر به برخورد سلبی شدیم

مرعشی: قرار نیست میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه ائتلافی شکل گیرد/ظریف ثبت‌نام نمی‌کند

 همه نسبت به آینده مسئولیت داریم/ باید امید را به جامعه برگرداند/ به عنوان یک کنش گر در عرصه حضور خواهم داشت/ هیچ وقت کاری نمی کنیم که جمهوری اسلامی لطمه ببیند/ حکومت «یکدست افراطی» برای کشور خطرناک است

انعقاد قرارداد میان ایران و روسیه برای خرید ۶۰ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی

واکسن اسپوتنیک وی لختی خون ایجاد نمی‌کند

مسدود شدن راه‌های ارتباطی ۳۱ روستا بر اثر طوفان شدید در ریگان

تمام مسیرهای ورودی به پردیسان قائم، آرامستان و گلزار شهدای شهر کرمان مسدود شد

طغیان رودخانه شهداد در اثر بارندگی شدید/ ۳۷ منزل دچار آبگرفتگی شدند

پربازدید ها

 همه نسبت به آینده مسئولیت داریم/ باید امید را به جامعه برگرداند/ به عنوان یک کنش گر در عرصه حضور خواهم داشت/ هیچ وقت کاری نمی کنیم که جمهوری اسلامی لطمه ببیند/ حکومت «یکدست افراطی» برای کشور خطرناک است

مرعشی: قرار نیست میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه ائتلافی شکل گیرد/ظریف ثبت‌نام نمی‌کند

با آمدن آقای رئیسی مخالف هستم/ باید به چهره های جدید راه داد

در گزارش دستگاه اطلاعاتی آمریکا درباره ایران چه نکاتی ذکر شده است؟

نحوه معرفی كانديدای انتخابات رياست‌جمهوری در «جبهه اصلاحات ايران» چگونه است؟

آیا حضور سیدحسن سطح نزاع و تنش را در انتخابات بالا می‌بُرد؟

دولت کارآمد متکی به احزاب است/ آرا صندوق، موجودی کشور در بانک‌مرکزی سیاسی است

فتوای آیت‌الله مکارم در خصوص روزه ‌گرفتن دختران ۹ ساله

سیدحسن خمینی عزادار شد

در حاشیه صحبت‌های فائزه هاشمی در کلاب هاوس

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند   ( نظر)

مرعشی: قرار نیست میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه ائتلافی شکل گیرد/ظریف ثبت‌نام نمی‌کند   ( نظر)

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت   ( نظر)